Autor Wątek: Katsudo slim method feeder vs Opium v2/black feeder i dylemat wędki uniwersalnej  (Przeczytany 845 razy)

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Witajcie!,
rozglądam się za wędką do method feeder, która sprawdzi się głównie na jeziorach mniejszych i większych pzw, a zarazem nie bedzie jej straszna komercja. Wędka miałaby więc odpowiednio reagować na zachowanie mniejszej ryby - liny, średnie leszcze, jednocześnie nie mogłaby ulec większym karpiom (powiedzmy ok. 15kg do 20). Z różnych źródeł wywnioskowałem, że moje oczekiwania powinny spełnić 2 wędki - mikado katsudo slim method feeder 3.50m, 90g lub delphin opium v2 3.60m, 80g. Tu jednak pojawiają się moje wątpliwości - mój budżet na kijek to ok. 300zł i mogę tę granicę przekroczyć, jednak z tego co udało mi się zrozumieć, to aby miotać wspomnianym delphinem tak samo daleko i pewnie, jak katsudo, musiałbym dołożyć ok. 100zł na komplet szczytówek węglowych do opiuma. Moje pierwsze pytanie - czy wymiana tych szczytówek w delphinie poprawi parametry rzutowe wędziska na tyle, że dorówna ono pod tym względem katsudo, może nawet je przewyższy czy wciąż będzie pod tym względem nieco odstawać od wędziska mikado? Kolejne pytanie - nawet jeśli opium przewyższyłby pod względem rzutowym katsudo, to czy rzeczywiście będzie wtedy lepszym wyborem od katsudo biorąc pod uwagę moje wymagania wspomniane na samym początku wiadomości? W skrócie czy katsudo nie będzie jednak nieco bardziej pomocne przy holu większej ryby, a z małą również dobrze sobie poradzi? Osobiście czytając rozmaite opinie użytkowników obu wędzisk odniosłem wrażenie, że opium v2 mógłby się cechować nieco lepszą jakością wykonania niż katsudo. Czy drodzy użytkownicy tego/tych wędzisk, bądź osoby mające dobre informacje o nich są w stanie to potwierdzić? Może uważacie, że moje wymagania spełniłoby mikado uv method feeder 3.50m, 90g z nieco niższej półki (czy ma ono najlepsze właściwości rzutowe z trzech?) czy jednak uważacie, że różnica w poszczególnych aspektach pomiędzy uvką, a dwoma wymienionymi wyżej wędziskami jest raczej spora i warto dołożyć parę dyszek? Może znacie wędziska "uniwersalne", w moim budżecie, które spełniłyby moje wymagania w jeszcze większym stopniu niż jakikolwiek wymieniony przeze mnie dotychczas kijek? Bardzo proszę Was o uwagi i rady. Jestem początkujący jeśli chodzi o methodę i chciałbym wybrać wędzisko, którym się nie rozczaruję. Z góry dzięki za wszelkie informacje!

Połamania ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Katsudo rzutowo Opiumem nie przebijesz. 3.3m rzucałem do klipa 65m bez problemu, bardzo duży zapas mocy, pod takie ryby to brałbym właśnie Mikado.
Dzierżno uzależnia

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Katsudo rzutowo Opiumem nie przebijesz. 3.3m rzucałem do klipa 65m bez problemu, bardzo duży zapas mocy, pod takie ryby to brałbym właśnie Mikado.

Dzięki serdeczne! To mam jeszcze pytanko. Mianowicie-jak szczytówki od katsudo sprawdzają się pod drobniejszą i chimerycznie pobierającą rybą? Są wystarczająco czułe na takie okoliczności?

Offline krzysssiooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
  • Ulubione metody: method feeder
Hej
miałem oba kije i powiem tak, opium super kijek naprawde nie ma problemu z drobnicą jak i z 10+ kabanami ale mus na początek to dokupić te drugie szczytówki,  no i minus za składanie
jak ktoś przewozi całe wędki to opium nie ma równych składów.
Katsudo w tym przypadku pod Twoje potrzeby wydaje sie być lepszym wyborem i wcale nie gorszym :) szczytówki są odpowiednio czułe nawet pod dłubanie płotek.

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
hej
miałem oba kije i powiem tak, opium super kijek naprawde nie ma problemu z drobnicą jak i z 10+ kabanami ale mus na początek to dokupić te drugie szczytówki,  no i minus za składanie
jak ktoś przewozi całe wędki to opium nie ma równych składów,
katsudo w tym przypadku pod Twoje potrzeby wydaje sie być lepszym wyborem i wcale nie gorszym :) szczytówki są odpowiednio czułe nawet pod dłubanie płotek

Prosimy stosować wielkie litery.

Dzięki, to cenne informacje! Coraz bardziej przekonuję się do katsudo :D Jeszcze muszę pomyśleć nad młynkiem, ale to już chyba temat nie na ten wątek.

Offline cranberr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 2
hej
miałem oba kije i powiem tak, opium super kijek naprawde nie ma problemu z drobnicą jak i z 10+ kabanami ale mus na początek to dokupić te drugie szczytówki,  no i minus za składanie
jak ktoś przewozi całe wędki to opium nie ma równych składów,
katsudo w tym przypadku pod Twoje potrzeby wydaje sie być lepszym wyborem i wcale nie gorszym :) szczytówki są odpowiednio czułe nawet pod dłubanie płotek

Prosimy stosować wielkie litery.

Dzięki, to cenne informacje! Coraz bardziej przekonuję się do katsudo :D Jeszcze muszę pomyśleć nad młynkiem, ale to już chyba temat nie na ten wątek.

Mogę Ci sprzedać Katsudo Slim Method Feeder 3,5m do 90g, jakbyś był zainteresowany. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do "karpiowego" dolnika. Stan sklepowy. Jak coś to napisz priv.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Mam Opium Black Feeder 360cm/80g V1 - neopren zamiast okleiny korkowej w V2.
Przy tej długości składy są równe.
Parabolik, rzuty optymalne to do 60 m.
Szczytówki fabryczne z Carbon Glass do mnie nie przemawiały. Dokupiłem sztywniejsze od Delphin do tych wędek. Te znowu trochę za sztywne. Dobrałem ze szczytówek uniwersalnych Jaxona. I to jest w punkt.
Mam więc kij z paraboliczną akcją i masą szczytówek. Dawno nie używany.
Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to proszę na priv.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Pamiętaj, że komercje to bardzo często łowienie blisko i wędką 3.6 m będziesz się męczył. Rozważ jeszcze jedną opcję Delphin Magma Duo Feeder 3/3.6 m 90 g. Dostajesz dwie wędki w jednej (na bliskie oraz dalekie dystanse) o akcji progresywnej i podejrzewam, że Magmą rzucisz dalej niż Opiumem. Dodatkowo zmieścisz się w budżecie. Składy są równe. Patryk napisał recenzję Delphin Magma Duo Feeder 3.3/3.6 m 100 g.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Napisz na jakiej odległości i jakie ryby będziesz najczęściej łowił, od tego zależy decyzja i wybór mniejszego zla. To jest Twój pierwszy feeder czy kolejny ? 3,6 to już długa wędka, moim zdaniem najbardziej uniwersalna to długość 3,3 da radę przy brzegu jak i na sporej odległości.