Autor Wątek: Czy na PZW można dozbrajać żywca?  (Przeczytany 1338 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« dnia: 28.08.2023, 00:00 »
Dobry Wieczór Koledzy i Koleżanki mam pytanie może ktoś z Was mi Powie jak to jest na PZW czy można Dozbrajać dodatkową kotwicą jak jak się Dozbraja Gumy do S pingu?? Będę Naprawdę Bardzo Wdzięczny za jakieś Rady bo nie chcę łamać Regulaminu Pozdrawiam z Uszanowaniem Sławomir

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2023, 01:30 »


Dobry Wieczór Koledzy i Koleżanki mam pytanie może ktoś z Was mi Powie jak to jest na PZW czy można Dozbrajać dodatkową kotwicą jak jak się Dozbraja Gumy do S pingu?? Będę Naprawdę Bardzo Wdzięczny za jakieś Rady bo nie chcę łamać Regulaminu Pozdrawiam z Uszanowaniem Sławomir

Wiesz co, nigdy się nad tym nie zastanawialem, bo sam fakt łowienia za żywca jest dla mnie barbarzyństwem. Doczepianie dodatkowej kotwicy jak do gumy to dla ryby jak spotkanie z jeżozwierzem, ale sprawdzę jutro i dam znać. Dziś już późno jest. A po co takie faszerowanie ryby kotwicami?
Marcin

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2023, 01:51 »
Po prostu pytam jak to wygląda bo taka jest prawda że nie potrafię łowić na trupka tak wiele osób łowi jeszcze na fileta Makabra i czekają jak połknie głęboko. Tam gdzie łowię na koleżeński wpuścili nie miarowe sandacze a jak łowię na żywca to od razu zacinam a po za tym sandacz nie potrafi połknąć całej karaśki. I też nie wiem gdzie mam trzymać żywce czy w siatce wolno ?? Jak na danym łowisku nie ma Karasiek bo niestety w wiaderku zdychają :'(

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #3 dnia: 28.08.2023, 06:38 »
Nie można dozbrajać żywca dodatkową kotwicą lub hakiem.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2023, 21:51 »
W Regulaminie nic niestety nie piszę a więc czemu dozbrają jak łowią na Suma na żywca??

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2023, 21:56 »
Cytat z regulaminu:
"
"..............2. Amatorski połów ryb wędką uprawia się:
  (…)
  2)          za pomocą wędziska o długości co najmniej 30 cm, z przymocowaną do niego linką zakończoną:
a)              jednym haczykiem z przynętą, albo
b)              nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub jego stadia rozwojowe, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
c)              sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm,........................."

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #6 dnia: 29.08.2023, 21:58 »
Na suma do żywca dodawana jest agrafka zamiast drugiego haka. Ewentualnie robią to nielegalnie , lub poza granicami.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Czy na PZW można dozbrajać żywca?
« Odpowiedź #7 dnia: 29.08.2023, 22:39 »
Mikron niby pisze że Sztuczna przynęta 4 haczyki ale dlaczego w takim Razie na Riperach są 2 kotwice czyli 6 haczyków i praktycznie każdy na to łowi