Autor Wątek: Żyłka do method feeder  (Przeczytany 151086 razy)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #615 dnia: 29.09.2022, 16:01 »
Ja od 3 lat jadę na  QUANTUM SALSA i czystym sumieniem polecam. Fajna jest też Shimano Technium ta czarna , szarego Technium Invisitec odradzam strasznie się skręca.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #616 dnia: 29.09.2022, 17:38 »
Ja od 3 lat jadę na  QUANTUM SALSA i czystym sumieniem polecam.
Podpisuję się.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #617 dnia: 29.09.2022, 17:49 »
Macie w recenzjach fajnie te żyłki opisane.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #618 dnia: 29.09.2022, 20:47 »
Używałem Daiwę Hyper Sensor i byłem zadowolony. Przesiadłem się na QUANTUM SALSA, niewiele droższa ale też trochę mocniejszą i, moim zdaniem lepszą.
Próbowałem też innych zamienników na dużych szpulach: Prologic Mimicry Mirage, KATRAN żyłka SYNAPSE CITRON, Gardner Żyłka SURE PRO  ale wygrała QUANTUM SALSA. To oczywiście moja subiektywna ocena pod kątem moich potrzeb.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #619 dnia: 04.12.2022, 14:05 »
Proszę użytkowników żyłki prologic mimicry o opinie o tej żyłce (np. czy jest przegrubiona) oraz generalnie czy warta ponownego zakupu. Przymierzam się do zakupu żyłki 0,25  do metody i szukam czegoś dobrego o małej rozciągliwości. Biorę też pod uwagę Technium black. Inne propozycje także mile widziane. 

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #620 dnia: 04.12.2022, 18:48 »
Siemanko.
Macie panowie jakieś opinie o żyłce Daiwa n zon  line sinking ? może ktoś używał ?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #621 dnia: 04.12.2022, 19:18 »
Proszę użytkowników żyłki prologic mimicry o opinie o tej żyłce (np. czy jest przegrubiona) oraz generalnie czy warta ponownego zakupu. Przymierzam się do zakupu żyłki 0,25  do metody i szukam czegoś dobrego o małej rozciągliwości. Biorę też pod uwagę Technium black. Inne propozycje także mile widziane.
Każda małpa swój ogon chwali. I każdy poleci coś innego. Jeśli chodzi o mimicry, to Ledi12 jest jej entuzjastą. Twierdzi, że rzuty są nieco dłuższe, niż innymi żyłkami. Kupiłem 0,25 i u mnie takiego szału nie robi ale wiele na nią nie połowiłem i nie mam twardego porównania z innymi żyłkami. Na pewno rzuty krótsze, niż plecionkami.
Co do przegrubienia to praktycznie żadne. 0,25 mm ma realnie średnio 0,253 mm, z niewielkimi wahaniami grubości i realną wytrzymałość na easy loop ok. 4,2 kg.
0,28 mm, przysłana do zmierzenia przez Ledi12, średnia grubość 0,284 mm i wytrzymałość 5,5 kg.
Chyba zmontuję sobie jakiś przyrząd do mierzenia rozciągliwości żyłki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #622 dnia: 04.12.2022, 20:04 »
A co myślicie o żyłce daiwa exceler 0.28mm ?
Pytam, bo taka kupiłem ;)

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #623 dnia: 04.12.2022, 20:15 »
Dzięki Tomba. Plecionki nie chcę, a na rzuty ok. 50m żyłka 0,25 do 0,28 wystarcza i nie trzeba strzałówek. Teraz używam stroft gtm 0.25 ( realnie 0,277) i jest dobrze, ale chcę spróbować czegoś nowego.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #624 dnia: 05.12.2022, 16:23 »
Proszę użytkowników żyłki prologic mimicry o opinie o tej żyłce (np. czy jest przegrubiona) oraz generalnie czy warta ponownego zakupu. Przymierzam się do zakupu żyłki 0,25  do metody i szukam czegoś dobrego o małej rozciągliwości. Biorę też pod uwagę Technium black. Inne propozycje także mile widziane.

Kiedyś też szukałem żyłki i poprosiłem o ocenę mimicry
Ledi12 bardzo fajnie o niej napisał
Więc nie myślałem dwa razy tylko ją zakupiłem
Nie żałuję że kupiłem naprawdę bardzo fajna żyłeczka- polecam ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #625 dnia: 05.12.2022, 19:30 »
 Cygnus, dzięki za opinię.

Offline krzys_u

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piastów
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #626 dnia: 10.01.2023, 21:26 »
W zeszłym roku łowiłem na Quantum Salsa, była jak najbardziej o.k. więc w tym nie będę zmieniał..

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #627 dnia: 10.01.2023, 21:37 »
Cześć ja właśnie chce spróbować Preston Reflo Sinking  Feeder Mono do Method feeder nigdy jej nie używałem trzeba testa zrobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 31
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #628 dnia: 10.01.2023, 22:16 »
W zeszłym sezonie używałem Preston Reflo Sinking  Feeder Mono o średnicy 0,23mm do klasyka i do metody. Łowiłem bez przyponu strzałowego i spokojnie dawała radę do ok. 50m. Dalej nie łowiłem bo nie umiem :P Nie wiem jaka jest jej rzeczywista średnica (mogę sprawdzić w pracy mikrometrem) ale nie wydaje się przegrubiona. W dotyku śliska, równiutka, jedwabista i dość mocna. Poza tym przy odległościach na jakich najczęściej łowiłem tj 40-50m wystarczająco mało rozciągliwa. Być może przy tej odległości łowienia większość żyłek będzie sprawiać takie wrażenie ale akurat Reflo zrobiła na mnie dobre wrażenie. Po prostu solidny produkt.

 

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #629 dnia: 10.01.2023, 22:25 »
Cześć, mam jedną szpulkę Preston Reflo Sinking  Feeder Mono do Method feeder, mocno zachwalana. Średnica 0,23, wymiar trzyma super, wytrzymałość deklarowana 2,72 kg, zmierzona 3,5 kg.
Mam też QUANTUM QUATTRON SALSA 275m-0,22mm. Faktyczna średnica tej serii 0,23 mm, wytrzymałość deklarowana 4,5 kg, zmierzona 3,5 kg, czyli tak samo jak Reflo.
Na Reflo Sinking  Feeder Mono do Method feeder miałem dwa dziwne zerwania żyłki głównej podczas holu. Słabszy przypon wytrzymał. Może ta szpula miała jakieś zagięcia albo uszkodzenia, nie wiem ale zaufanie do tej żyłki u mnie osłabło.
Na QUANTUM QUATTRON SALSA coś takiego mi się nie zdarzyło.
Porównując ceny obu żyłek to Preston totalnie przegrywa z QUANTUM QUATTRON SALSA, nawet na krótszych odcinkach żyłki. Przy kilku kilometrowych szpulach z QUANTUM QUATTRON SALSA to już różnica ceny do Prestona jest kolosalna.
Pozdrawiam,
Tomek