Autor Wątek: Ile czasu spędzamy na rybach?  (Przeczytany 16686 razy)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.01.2016, 21:06 »
...no ale wtedy jeszcze pracowałem,miałem obowiązki rodzinne itp. ...

Ja też pracuję, mam dużą rodzinę, i obowiązki. Tu determinacja jest kluczem. Nauczę się łowić.
Rzeczywiście czasem wycieczka na ryby to tylko 2-3 godziny. Jednak wolę dłuższe oraz nocki.
Na szczęście moja połówka godzi się na moje wypady przeważnie bez negatywnych emocji. Czasem jeździmy razem. To kwestia równowagi.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.01.2016, 21:55 »
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem więc  i ja coś napiszę. W sezonie 2015 na rybach byłem ok. 70 razy. Te około to dlatego że były takie dni że zapomniałem wpisać do rejestru daty połowu. Sezon 2015 był moim najdłuższym od czasu gdy wędkuje. Wszystkie wypady były w godzinach że tak się wyrażę dziennych dlatego że na połowy nocne na zbiorniku gdzie wędkuje jest dodatkowa opłata oraz że wędkować można w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. W sezonie 2016 doszły nocki z niedzieli na poniedziałek.  Na ryby zawsze jechałem skuterem bo mieszkam na wsi z której środkami komunikacji publicznej na łowisko nie dojadę. Od połowu 2015r pomiedzy łowiskiem a moim czasowym miejscem zamieszkania kursuje prywatny bus lecz godziny kursowanie sa dobre ale wczesną wiosna i na jesieni. Lato odpada. Jestem tym szczesciarzem ze na  łowisko mam blisko bo z parkingu 22 km więc jadę skuterem ok. 30 minut. Nad wodą przyjąć można że spędzałem średnio 7 godzin ale i więcej w zalezności od  porą roku. Już nie mogę się doczekać ciepłych dni i kiedy dokonam opłaty to tego samego dnia będę nad wodą bo od siedziby koła do którego należę nad wodę jest ok. 100m. Mam nadzieje że szybko się zrobi ciepło a sezon 2016 będzie jeszcze lepszy no i może nocki też będą. Na koniec jeszcze jedno , w jednym z roku w latach 90-ych  nad wodą byłem 26 nocek jedna po drógiej.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Janusz Lange

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brzeziny
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #17 dnia: 05.01.2016, 08:43 »
Miałem takie lata że byłem ponad 200 razy na różnych rybach w roku.
Obecnie w 2015 ok 150 - 160 .
Lód , spławik , feeder , spining.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #18 dnia: 05.01.2016, 08:53 »
W sezonie 2015 byłem 70 razy , wyprawy raczej długie około 8-10 godzin .

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #19 dnia: 05.01.2016, 10:00 »
Ja ze względu na charakter pracy mam nie pełną możliwość łowić przez 6mcy w roku. System pracy 1/1 miesiąc więc różnie to wychodzi jeśli chodzi o porę roku. Dodatkowo na ryby jak jeżdżę to spędzam od 2-do 5h nad wodą , chyba że nocka to wiadomo 8-12h poleci. Często są też w tych wypadach wliczone zawody wędkarskie. Nie jest za wiele tego czasu ale staram się go spędzać maksymalnie nad wodą stąd ,sezon u mnie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #20 dnia: 05.01.2016, 11:09 »
W sezonie 2015 byłem 70 razy , wyprawy raczej długie około 8-10 godzin .

Piszesz to w przybliżeniu czy wiesz? :D :o

Ja wiem tylko że dużo i z reguły to 6-8 godzin, bywa że i 12-14 :P Ale zliczyć tego nie jestem w stanie. Ale 70 razy to chyba sporo. Też bym chciał ale na razie to mam tylko wolne weekendy do wykorzystania.
Grzegorz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #21 dnia: 05.01.2016, 11:10 »
Z ciekawości sprawdziłem swój rejestr. W minionym sezonie zaliczyłem łącznie 56 wypadów na ryby. Były to sesje nieco dłuższe ok.8-12 godzin jak i 3,4 godzinne wypady. Pięć wypadów na zbiornik komercyjny, ciekawe sprawa, reszta związkowe wody. Jak dla mnie zdecydowane zbyt mało ale takie życie.

Właśnie oglądam swój rejestr połowu z wody licencyjnej PZW. 18 wypadów przez cały rok, nie uwzględniłem tego w powyższym poscie hehe. Tak więc liczba wyjazdów na ryby w 2015 roku urosła w moim przypadku do 74. ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #22 dnia: 05.01.2016, 11:13 »
W sezonie 2015 byłem 70 razy , wyprawy raczej długie około 8-10 godzin .

Piszesz to w przybliżeniu czy wiesz? :D :o

Ja wiem tylko że dużo i z reguły to 6-8 godzin, bywa że i 12-14 :P Ale zliczyć tego nie jestem w stanie. Ale 70 razy to chyba sporo. Też bym chciał ale na razie to mam tylko wolne weekendy do wykorzystania.




Wiem ,policzyłem w rejestrze .

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #23 dnia: 05.01.2016, 11:14 »
W sezonie 2015 byłem 70 razy , wyprawy raczej długie około 8-10 godzin .

Piszesz to w przybliżeniu czy wiesz? :D :o

Ja wiem tylko że dużo i z reguły to 6-8 godzin, bywa że i 12-14 :P Ale zliczyć tego nie jestem w stanie. Ale 70 razy to chyba sporo. Też bym chciał ale na razie to mam tylko wolne weekendy do wykorzystania.


Wiem ,policzyłem w rejestrze .

Nie wziąłem pod uwagę rejestru. Bo u mnie wody PZW stanowią jakąś tam część, na pewno mniejszą niż wody komercyjne. Stąd u mnie trudniej to zliczyć.

Z ciekawości sprawdziłem swój rejestr. W minionym sezonie zaliczyłem łącznie 56 wypadów na ryby. Były to sesje nieco dłuższe ok.8-12 godzin jak i 3,4 godzinne wypady. Pięć wypadów na zbiornik komercyjny, ciekawe sprawa, reszta związkowe wody. Jak dla mnie zdecydowane zbyt mało ale takie życie.

Właśnie oglądam swój rejestr połowu z wody licencyjnej PZW. 18 wypadów przez cały rok, nie uwzględniłem tego w powyższym poscie hehe. Tak więc liczba wyjazdów na ryby w 2015 roku urosła w moim przypadku do 74. ;)

 :o Ja tam mam może 10-15 wpisów xD Reszta to komercja. Ale i tak do 70' chyba trudno było by mi dociągnąć. Nie denerwujcie ludzi :D ;D :P
Grzegorz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #24 dnia: 05.01.2016, 11:23 »
No co Ty przecież nie miałem zamiaru ;D ;) Chciałbym pozwolić sobie chociaż tyle móc powędkować w ty roku ale jest to zagrożone :(

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #25 dnia: 05.01.2016, 11:25 »
Ja to dopiero zacznę jeździć jak młodszy syn trochę podrośnie . Za dwa , trzy lata podwoję ilość wyjazdów .

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #26 dnia: 05.01.2016, 11:28 »
Ja to dopiero zacznę jeździć jak młodszy syn trochę podrośnie . Za dwa , trzy lata podwoję ilość wyjazdów .

No Jędruś za dwa, trzy lata się trochę odkuję to myślę być często Twoim towarzyszem na tych wypadach ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #27 dnia: 05.01.2016, 11:31 »
Ja to dopiero zacznę jeździć jak młodszy syn trochę podrośnie . Za dwa , trzy lata podwoję ilość wyjazdów .

No Jędruś za dwa, trzy lata się trochę odkuję to myślę być często Twoim towarzyszem na tych wypadach ;)




Liczę na to  :thumbup: :beer:

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #28 dnia: 05.01.2016, 11:40 »
Haha no ale nie gadajcie, że prawie połowę dni w roku chcecie spędzać na rybach? Nie wiem czy to w ogóle możliwe :D
Ja czasami, jak jest brzydka pogoda, zimno albo leje deszcz i nic nie złowię to wtedy jestem wyleczony na jakiś czas. Z reguły tak do następnego weekendu. Mimo to, nie mam aż tak, żeby chcieć jeździć ciągle na ryby. Nie wiem czy by mnie to nie znudziło. Z drugiej strony im częściej się jeździ tym lepiej poznaje się ryby, łowisko itd. To są na prawdę duże doświadczenia.
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile czasu spędzamy na rybach?
« Odpowiedź #29 dnia: 05.01.2016, 11:55 »
Może faktycznie 140 wyjazdów to trochę przesada ale 100-ówka będzie pękać na bank . Myślę o dwóch trzech sesjach w tygodniu , dwie krótkie i jedna w weekend długa .
Co do złej pogody , to nie ma bata . Jedziemy i rozstawiamy parasole , wtedy tylko feeder . Musi być naprawdę kiepsko aby mnie pogoda usadziła w domu .