Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 50437 razy)

Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Książki
« Odpowiedź #15 dnia: 12.01.2016, 23:31 »
Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części "Pieśni lodu i ognia". Mam tylko nadzieję, że nie będzie to część będąca swojego rodzaju powtórką z "Uczty dla wron". Niestety jednak, obawiam się, że to może tak wyglądać.
Do Sapkowskiego jakoś nie mogę się przekonać, chociaż muszę przyznać, że jego pomysł na świat wzorowany głównie na dawnych wierzeniach słowiańskich to bardzo ciekawy pomysł. Do "Miecza prawdy" też nie mogłem się przekonać, ale z tego co wiem, autor wzorował się na filozofii Ayn Rand, a to szanuję. Poza tym są tam porównania nawiązujące do teraźniejszości i niedalekiej historii np. Imperialny ład, który już nazwą kojarzy mi się z czymś w stylu Korei Północnej lub ZSRR.
Wojciech

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #16 dnia: 13.01.2016, 08:39 »
Ian Douglas seria "Star Carrier"
James S A Corey "Przebudzenie Lewiatana"
Seria Achaja Ziemiańskiego
"Odyssey One" Evan Currie
Najlepsza "Placówka Basilisk" Rozpoczynająca serie Honor Harrington - Davida Webbera
Tak na szybko
Polecam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Książki
« Odpowiedź #17 dnia: 13.01.2016, 08:58 »
Ja lubię polskich pisarzy, ale zachodnich nie omijam. Podstawa dla mnie jest Tolkien, dzięki Władcy Pierścieni stałem się inny... Sapkowski - po prostu mistrz, cała saga o wiedźminie jest po prostu majstersztykiem, opowiadania również (najdłużej się śmiałem dzięki niemu - chyba z 5 minut non stop, jak Jaskier zapytał 'diaboła' - ' A kopnął cię ktoś kiedys w rzyć koziołuku?' :D :D :D ).

Teraz uważam, że poziom polskiego pisarstwa jest bardzo wysoki - Piekara, Pilipiuk, Wroński, Ciszewski, Krajewski - i cała reszta - po prostu szok. Dla mnie to pierwsza liga, tutaj w UK nie ma tylu takich pisarzy z zakresy 'fikszyn'.

'Śmierć w Breslau' Krajewskiego (cała seria), www.1939.com.pl - Ciszewskiego, cała seria, Pilipiuk i przezabawna seria o Jakubie Wojnowyczu, Wilcze Gniazdo - Jacka Komudy i inne powieści 'szlacheckie' - nie zawiedzie się ten co przeczyta... A Sapkowski - wg mnie obowiązek :D
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #18 dnia: 13.01.2016, 11:33 »
Uwielbiam Wiedźmina Sapkowskiego :thumbup:
Mógłbym go czytać na okrągło.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #19 dnia: 13.01.2016, 11:37 »
To poczytaj Achaję.
Marcin

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #20 dnia: 13.01.2016, 12:02 »
Ja głównie siedzę w fantasy. Pewnie niektórzy mnie wyśmieją, ale lubię książki z gatunku 'magia i miecz', super oderwanie od szarej rzeczywistości.
Nie lubię książek jednotomowych, muszę mieć historie na 5-10-20 tomów. Jak znajdę fajną książkę muszę wiedzieć że mam co czytać :)

Jeśli znalazłby się ktoś zainteresowany, w co wątpię, mogę polecić kilka świetnych tytułów ;)

Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka

Zaraz tam wyśmieją !!!!
Ja też lubię Fantazy. Książki jak i filmy :)
Adam

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #21 dnia: 13.01.2016, 12:04 »
Ja polecam jak ktoś lubi czytać ostre kryminały cykl napisany przez Jo Nesbo o losach policjanta Harego Hole:

Człowiek-nietoperz
Karaluchy
Czerwone gardło
Trzeci klucz
Pentagram
Wybawiciel
Pierwszy śnieg
Pancerne serce
Upiory
Policja

Każda o czym innym jednak wszystkie w pewien sposób są ze sobą powiązane.
Marcin

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Książki
« Odpowiedź #22 dnia: 13.01.2016, 12:15 »

Sapkowski - po prostu mistrz, cała saga o wiedźminie jest po prostu majstersztykiem, opowiadania również (najdłużej się śmiałem dzięki niemu - chyba z 5 minut non stop, jak Jaskier zapytał 'diaboła' - ' A kopnął cię ktoś kiedys w rzyć koziołuku?' :D :D :D ).
Pełno jest takich scen :)

Dla mnie najfajniejsza rzecz u Andrzeja to opisy walki, samej motoryki i ruchów, cos wspaniałego :)

No i świetny język! Powiedzenia i przekleństwa w starej polszczyźnie to majstersztyk, choćby "kur*@ w du*e jego za**bana mac! Rzekł marynarz, po czym zaklął szpetnie" Ja najdłużej się z tego śmiałem :D

Same opowiadania fajniej się czyta niż główną historię, chyba dlatego że Geralt nie może dogonić tych marzeń..



Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka

Dawid

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Książki
« Odpowiedź #23 dnia: 13.01.2016, 12:48 »
Lubię czytać i szczególnie interesuje mnie literatura faktu, historia, II wojna światowa i ogólnie wszystkie dobre książki, choć nie przepadam za SF. Z książek które mam i które mogę polecić to:
12x śmierć- Michał Pauli
w cieniu krematorium- Franciszek Stryj
Anus Mundi- wiesław Kielar- Wspomnienia obozowe
Autobiografia Rudolfa Hossa Komendanta KL A
Kondotierzy Rafał Gan Ganowicz o najemnikach walczących z komunizmem.
Wspomnienia wojenne lotnika- Wiktor Wilmann- Wspomnienia polskiego lotnika w armii austro-węgierskiej na podniebnych frontach I Wojny Światowej
Cel Snajpera-Chris Kyle -najbardziej niebezpieczny snajper w dziejach amerykańskiej armii i Navy SEALs.
Przetrwałem Afganistan Marcus Lutrrel
Życiorys własny przestępcy- Urke nachalnik, napisany podczas pobytu w więzieniu autentyczny pamiętnik - życiorys przedwojennego złodzieja-recydywisty narodowości żydowskiej.
Pamiętnik żołnierza Cortesa- Bernard Castillo
Zielone Piekło Raymond Maufrais. Jej autor młody dwudziestotrzyletni Raymond Maufrais wyruszył w samotną wyprawę. Jego celem było dotarcie przez gąszcze Gujany do masywu górskiego Tumuc-Humac. Z tej podróży nigdy nie wrócił. Znalezione zapiski, które opublikowano.
Na dnie w Paryżu i Londynie- arcyciekawa książka Georga Orwella- tego od Folwarku zwierzęcego.
Brak tchu- kolejna świetna książka Orwell'a, przez wielu krytyków uznana za najlepszą.
Cud w Andach- Nando Parrado i Vince Rause -o katastrofie samolotu w Andach.
Sołdat- Nikulin Nikołaj- wspomnienia wojenne
10 kawałków o wojnie Rosjanin w Czeczenii- Arkadij Babczenko- Wspomnienia
Ksiązki Grzesiuka- klasyka
Książki Wiktora Suworowa, oraz Marka Sołonina- geneza ZSRR
Książki Cejrowskiego- podróże
Przestępcy z Łubianki, oraz Wysazić Rosję- Aleksander Litwinienko Autor uciekł do Turcji w październiku 2000 roku. Uciekł, by przekazać prawdę o wysadzaniu domów mieszkalnych w rosyjskich miastach w przeddzień drugiej wojny czeczeńskiej. Jego  książka  i nakręcony na jej podstawie film dokumentalny stały się sensacją międzynarodową, a dla autora – zaocznym wyrokiem śmierci.
Ksiązki Piotra Zychowicza, zwłaszcza Pakt Ribbentrop-Beck- czyli jak Polacy u boku III Rzeszy mogli pokonać Związek Sowiecki.
Byłem kierowcą Hitlera Erich Kempka- wspomnienia.
Egzekutor Stefan Dąmbski- tytułowy egzekutor, trafił do oddziału AK w 1942 jako 16-latek. Przydzielono mu zadanie likwidacji Niemców i konfidentów.
Tajne Państwo Jana Karskiego
Przedsiębiorstwo Holokaust Normana finkelsteina
Król Szczurów- James Clavell
Pieśń Kata-Normann Mailer- Bohaterem książki jest postać autentyczna, Gary Gilmore, morderca, którego proces odbił się szerokim echem w całych Stanach Zjednoczonych.
Byłem księdzem Romana Kotlińskiego- oblicze kościoła w Polsce
Duch w sieci-Kevin Mitnick- autobiografia najsłynniejszego Hakera
Snowden nigdzie się nie ukryjesz Glenn Greenwald-Za ujawnienie i opisanie „sprawy Snowdena” redakcje gazet „The Guardian” i „The Washington Post” otrzymały Nagrodę Pulitzera w kategorii „Służba publiczna”
Haker-Kevin Poulsen-Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii.
Bękart-Kamil Cywka- to wstrząsające studium alkoholizmu oraz oparta na faktach historia patologicznych relacji rodzinnych.
Bez strachu jak umiera człowiek- Adam Ragiel, Magda Rigamonti książka odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z jedynym polskim balsamistą.
Patrząc jak krwawimy, saga Guns N' Roses Stephen Davis- kompletna biografia ostatniego wielkiego zespolu rockowego.
Ogólnie nieskromnie się pochwalę, iż posiadam ponad 8000 tytułów w formacie epub i mobi :D
Pozdrawiam



Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy

Offline kroszo

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Książki
« Odpowiedź #24 dnia: 13.01.2016, 12:50 »
To poczytaj Achaję.

Nooooo, dobrze prawisz bracie :)
Dziki Wschód

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #25 dnia: 13.01.2016, 17:24 »
Jak widać miłośników Fantasy jest tu całkiem sporo.
Ja również do nich należę.

Oczywiście cykl o Wiedźminie Sapkowskiego to klasyka.
Całość "Pieśni lodu i ognia" G.R.R.Martina jest w moim posiadaniu i przeczytałem ją wielokrotnie,
zanim została spopularyzowana przez "Grę o Tron" emitowaną przez HBO.
Świetna jest seria dotycząca heroldów z Vldemaru autorstwa Mercedes Lackey -18 tomów, jest co czytać :) (osobiście posiadam 15)
Z nowszych rzeczy warto zwrócić uwagę na Juraja Cervenaka : cykle "Bohatyr" i "Czarnoksiężnik" - fantasy, ale na solidnym podkladzie historycznym.

Fanom serialu "Wikings" polecam cykl " Północna Droga" ( 4 książki) Elżbiety Cherezińskiej - bez elementów fantasy, za to fajnie pokazuje kulturę, zwyczaje i religię tych osławionych wojowników i grabieżców, tutaj również z punktu widzenia kobiety w ich świecie.

"To i owo o wikingach " znajdziemy również w "Wojnach Wikingów" Bernarda Cornwella.
 Pierwszy tom " Ostanie królestwo" został zekranizowany jako pewna alternatywa dla " Vikings"
Piersza seria " The Last Kingdom" ukazała się w ubiegłym roku -moim skromnym zdaniem dużo brakuje do do "Vikings".
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Książki
« Odpowiedź #26 dnia: 13.01.2016, 17:26 »
Ciekawe, w święta wyciągnąłem nosem 3 sezony wikingow, może kiedyś poczytam :)

Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka

Dawid

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #27 dnia: 13.01.2016, 17:32 »
Fanom serialu "Wikings" polecam cykl " Północna Droga" ( 4 książki) Elżbiety Cherezińskiej - bez elementów fantasy, za to fajnie pokazuje kulturę, zwyczaje i religię tych osławionych wojowników i grabieżców, tutaj również z punktu widzenia kobiety w ich świecie.

Nie omieszkam poczytać.
Dzięki :thumbup:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #28 dnia: 13.01.2016, 17:33 »
Wiedżmin w komplecie u mnie na półce. J/W polecam :thumbup: Czytam ostatnio Simon Scarrow " Seria Rzymska" Lubiącym te klimaty polecam !
Arek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #29 dnia: 13.01.2016, 17:33 »
Ciekawe, w święta wyciągnąłem nosem 3 sezony wikingow, może kiedyś poczytam :)

Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka

Ciuchy trochę bardziej larp 'owe niż autentyki, ale ogląda się świetnie !!
To mój okres :-)  w reko.
Pozdrowienia
Czarek FKM