Autor Wątek: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę  (Przeczytany 10004 razy)

umi

  • Gość
Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« dnia: 25.12.2014, 03:12 »
Z racji tego że mam małe doświadczenie z łowieniem karpi na tyczkę , mam pytanie jakie polecicie haczyki i przypony (z oczkiem czy bez z włosem czy bez).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #1 dnia: 25.12.2014, 09:31 »
Zależy jaką metodą łowisz. Normalnie mozna używać haków od nr 18 do nr 10 - zwykłych mocnych karpiowych haczyków do spławika . Drennan ma sporo takich i na gotowych przyponach, sam Kamasan B911 do tego równiez sie nadaje świetnie - maja gotowce w wersji heavy...
Na stronie Drennana znajdziesz wiele gotowych przyponów - tam gdzie jest słowo carp - tam konstrukcja haka jest mocniejsza (grubszy drut) i żyłka na przyponach mocniejsza
http://drennantackle.com/productDetail.php?category=82

Wide gap carp jest mocny i czesto uzywany - bo daje sie na niego założyć praktycznie wszystko - i gotowe przypony maja 20 cm. Jeżeli łowisz przy brzegu - to uzywasz haków większych i grubszych żyłek - tutaj z pomocą przychodzi margin carp, gdzie wielkośc haka zalezy od rodzaju przynę - ale na te największe używać możesz nawet pasty.

Oczywiście wszystko zależy od tego jakie masz tam karpie i czy masz side puller'a lub pulla bung. Bo do średnicy amortyzatora dobierasz żyłkę główna i przypon (wiadomo,  przypon nie pęka bo amortyzator pochłania całą praktycznie energię).

Jeżeli łowisz w toni - to mozna pokusić się o hak z oczkiem i włosem z gumką - w ten sposób łowić z opadu. Przejrzyj ofertę Drenanna - maja ładnie powyjasnianie wiele rzeczy. Preston, Guru i inne firmy równiez mają wiele haków - aczkolwiek nie dorównuja bogactwem wyboru i dostepnością Drennanowi.

Ja łowię najczęściej na haki nr 16 i 14 jakby co, a do łowienia przy brzegu zaprzęgam hak nr 12...
Lucjan

umi

  • Gość
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #2 dnia: 25.12.2014, 13:48 »
Dzięki za odpowiedz. Potrzebuje dobrać sprzęt do zawodów gdzie niema finezji, łowi sie tyczką 11-13m i żeby wygrać trzeba złowić 80-90 kg w4h.Karpie takie do 3.5kg. W tym roku dogranie gum i haczyków zajeło mi 1.5 godziny(brak możliwosci treningu)
niemiałem też pulla bung i gume 1.8 pełną.Teraz będe miał topy walki z dziurką i planuje hydroelastik Daiwy. I jaki rozmiar gumy byś doradził no i jakie haki , dodam że przynęta to białe .

ON i ONA

  • Gość
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #3 dnia: 25.12.2014, 19:21 »
co to za zawody, i kto je organizował,gdzie się odbywały,jakie startowe,rozumiem,że wprzyszłym roku też będą skoro się zbroisz i czy start dla każdego

umi

  • Gość
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #4 dnia: 25.12.2014, 23:43 »
To są pierwsze zawody po zarybieniu (potem mięsożercy robią swoje) organizuje je jakies koło .Zadzwoń do Tomka z leszcza .
moge dać linka z tej imprezy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #5 dnia: 26.12.2014, 01:05 »
Najlepiej miec kilka amortyzatorów. Do łowienia przy brzegu mocniejszy - a do łowienia w toni sabszy. Mając side pullera powinienes lądować karpie tu i tu -ale te łowione przy brzegu są wieksze. Przy Daiwach powinienes mieć różowy amortyzator ogólny i czerwony do lowienia przy brzegu. Ewentualnie jeszcze czarny -słabszy do łowienia 'ogólnego'.

Rzuć okiem tutaj, jest wszystko:
http://www.ukmatchangler.com/match/articles/reviews/daiwa/hydrolastic1.php
Lucjan

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #6 dnia: 17.01.2015, 23:14 »
A jeśli chodzi o matchówke to jakich haczyków używacie? ;) bo za cholerę nie mogę nigdzie doczytać.. ;p

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #7 dnia: 18.01.2015, 08:33 »
napewno zalezy na co chcesz poławiać, tak  samo myśle że w przedziale od 16-10 możesz używać, jak na kuku to większy rozmiar jak na robaki czy pinki to mniejszy ...
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #8 dnia: 18.01.2015, 08:42 »
napewno zalezy na co chcesz poławiać, tak  samo myśle że w przedziale od 16-10 możesz używać, jak na kuku to większy rozmiar jak na robaki czy pinki to mniejszy ...

Tyle to wiem :p chodziło mi o rodzaje jakie się wam sprawdzają :p

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #10 dnia: 18.01.2015, 08:59 »
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/owner-haki-uniwersalne-50319-chinta-g2-a47-p193-k3580.html
Ja używam ich na leszcza sprawdzaja sie również na płoć numery wysokie
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/owner-haki-wyczynowe-50282-50284-50286-sode-g2-a47-p193-k886.html
te skoleji na robale stosuje numery wysokie w łowieniu płoci oraz posostałej drobnicy
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/owner-haki-uniwersalne-50044-iseama-sv-g2-a47-p193-k945.html
te skoleji stosuje do połowu w ciężkich warunkach gdzie trzeba rybke przytrzymac znakokite na lina karasia karpia
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #11 dnia: 18.01.2015, 11:54 »
Do matchowki na leszcze i ploc polecam Colmic Nuclear N600. -Bardzo skuteczne  haki.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline musashi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #12 dnia: 18.01.2015, 12:37 »
Zgadzam się z kolegą mjmaciek z tańszych haków na drobną rybę Owner: sode,chinta,chika (bat tyczka).Gamakatsu LS-1810B lub
Owner iseama (match).

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #13 dnia: 06.02.2015, 14:42 »
A ja do matcha używam i polecam:
Drennan Super Carbon Maggot
Drennan Red Maggot
Wiadomo różne rozmiary w zależności od rodzaju przynęty.
Próbowałem wielu haczyków ale te najbardziej przypadły mi do gustu. Colmic Nuclear N600 także stosowałem z pozytywnym skutkiem.

Pozdrawiam
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Haczyki do łowienia karpi na tyczkę
« Odpowiedź #14 dnia: 13.02.2015, 18:12 »
Ja łowię haczykami MUSTAD,też solidna firma.