Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 91800 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Konopie
« Odpowiedź #420 dnia: 19.06.2021, 21:33 »
Taa zabawy tyle...zalewasz wodą gotujesz 30 minut i po robocie, ale każdy ma wybór.

Bombay

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #421 dnia: 19.06.2021, 21:41 »
Taa zabawy tyle...zalewasz wodą gotujesz 30 minut i po robocie, ale każdy ma wybór.
no dokładnie, biorę kupuje i jutro mam w paczkomacie. ;D ;D ;D
Gotowanie konopi to udręka i jedynie najlepsze i najdroższe ziarna są warte uwagi to co sprzedają dla gołębi i centralach nasiennych niestety nie jest warte uwagi. Chyba, że ktoś ludzi mieć kolegów w domu jak wołki itd.
Nie wiem ile tej konopi, trzeba byłoby sypać by się opłacało w to bawić.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Konopie
« Odpowiedź #422 dnia: 19.06.2021, 21:48 »
Bez problemu dobre konopie kupisz za 6-7 zł/kg tylko trzeba widzieć gdzie kupować.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #423 dnia: 20.06.2021, 08:10 »
Bez problemu dobre konopie kupisz za 6-7 zł/kg tylko trzeba widzieć gdzie kupować.

Osobiście mam przykre doświadczenie z kupowaniem i gotowaniem konopi. Kupiłem kilkukrotnie z różnych źródeł, sklepy wędkarskie i nasienne oraz wysyłkowo. Gotowałem w/g opisów znalezionych w necie. Nigdy nie wyszły mi tak jak powinny :( Kilkukrotnie połowiłem sobie płotki na kupne w słoiczku, są skuteczne ale strasznie upierdliwe w zakładaniu na haczyk oraz mało selektywne.
pozdrawiam Benon

Offline Wlodek97

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #424 dnia: 20.06.2021, 08:47 »
Konopie kupuje u faceta, który ma sklep z karmą dla gołębi. Cena 7 zł za kilogram i tak jak kozi napisał nie mocze, tylko od razu gotuje i pół godziny wystarczy. Dla mnie konopia podstawa do nęcenia pod spławik i nie tylko.

Offline kamil1292

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #425 dnia: 20.06.2021, 09:21 »
Ja zamawiałem pod koniec lutego na Allegro od użytkownika telemaster 35 zł za 5 kg gotowałem je po 4 miesiącach od zamówienia, przy namaczaniu zaczęły wychodzić kiełki a po pół godziny gotowania większość była otwarta.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #426 dnia: 20.06.2021, 09:55 »
Ja zamawiałem pod koniec lutego na Allegro od użytkownika telemaster 35 zł za 5 kg gotowałem je po 4 miesiącach od zamówienia, przy namaczaniu zaczęły wychodzić kiełki a po pół godziny gotowania większość była otwarta.

Nadal mam od tego użytkownika konopie, kupiłem w zeszłym roku kilogram, na próbę, data ważności 31.11.2021 r. Do gotowania wziąłem szklankę ziaren ~ 250ml. Zamoczyłem na 24godziny, stosunek wody do ziaren 1:4. Po moczeniu żadne ziarenko nie puściło kiełka. Gotowałem w szybkowarze 1 godzinę i pozostawiłem do wystygnięcia. Po otwarciu szybkowaru ~ 1/4 ziaren z kiełkami :( Łowiłem w sposób "kombinowany" - na haczyk szło ziarno konopi Jaxona ze słoiczka a nęciłem z procy konopiami gotowanymi + zanęta rozrobiona na wodzie po gotowaniu. Nie powiem, połowiłem ale 90% drobnicy, było też kilka płotek 15-20cm ;)
pozdrawiam Benon

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #427 dnia: 20.06.2021, 10:29 »
Ciekawe jak określają datę ważności. Czy data ważności ma coś wspólnego z tym ile ziaren pęka w trakcie gotowania.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Konopie
« Odpowiedź #428 dnia: 20.06.2021, 13:28 »
Ja zamawiałem pod koniec lutego na Allegro od użytkownika telemaster 35 zł za 5 kg gotowałem je po 4 miesiącach od zamówienia, przy namaczaniu zaczęły wychodzić kiełki a po pół godziny gotowania większość była otwarta.

Nadal mam od tego użytkownika konopie, kupiłem w zeszłym roku kilogram, na próbę, data ważności 31.11.2021 r. Do gotowania wziąłem szklankę ziaren ~ 250ml. Zamoczyłem na 24godziny, stosunek wody do ziaren 1:4. Po moczeniu żadne ziarenko nie puściło kiełka. Gotowałem w szybkowarze 1 godzinę i pozostawiłem do wystygnięcia. Po otwarciu szybkowaru ~ 1/4 ziaren z kiełkami :( Łowiłem w sposób "kombinowany" - na haczyk szło ziarno konopi Jaxona ze słoiczka a nęciłem z procy konopiami gotowanymi + zanęta rozrobiona na wodzie po gotowaniu. Nie powiem, połowiłem ale 90% drobnicy, było też kilka płotek 15-20cm ;)

Zgadza się , też miałem ten problem.
Koledzy wcześniej podali przepis o moczeniu 48 godzin.
Wymieniłem wodę po 24 godzinach moczenia.
W garnku wydziela się wtedy lekko mleczny tłusty smalec :)
Tak zrobiłem i jest git. Grubo ponad połowa jest skiełkowanych po ugotowaniu  w szybkowarze po 30 minutach  po zrobieniu przez niego psssyt.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #429 dnia: 20.06.2021, 13:43 »

{...}

Zgadza się , też miałem ten problem.
Koledzy wcześniej podali przepis o moczeniu 48 godzin.
Wymieniłem wodę po 24 godzinach moczenia.
W garnku wydziela się wtedy lekko mleczny tłusty smalec :)
Tak zrobiłem i jest git. Grubo ponad połowa jest skiełkowanych po ugotowaniu  w szybkowarze po 30 minutach  po zrobieniu przez niego psssyt.

Dzięki za podpowiedź, na pewno sprawdzę oraz pochwalę się e/w rezultatami.
pozdrawiam Benon

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konopie
« Odpowiedź #430 dnia: 20.07.2021, 11:19 »
Ktoś poleci sprzedawce na allegro z konopiami? Ja już 2x kupiłem i za cholere po gotowaniu przez 2h się nie otworzyły...

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #431 dnia: 20.07.2021, 12:17 »
Telemaster sprzedaje dużo i ma zazwyczaj świeży towar.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Konopie
« Odpowiedź #432 dnia: 21.07.2021, 10:29 »
Ktoś poleci sprzedawce na allegro z konopiami? Ja już 2x kupiłem i za cholere po gotowaniu przez 2h się nie otworzyły...

Jak nie musi być z allegro to kup w rockworld. Wiele razy kupowałem i zawsze były świeże.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Konopie
« Odpowiedź #433 dnia: 21.07.2021, 11:50 »
Czy weryfikowaliście kiedyś czy  konopie z kiełkiem  są skuteczniejsze od tych co go nie puściły ?

Bo ja dodaję do podajnika metodowego konopie bez kiełków " tzw nie świeże " i mam duże  płocie na pelet  , który jest przynętą :)
Tak więc nie wiem czy to jest wymóg konieczny do nęcenia.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Konopie
« Odpowiedź #434 dnia: 21.07.2021, 11:53 »
Raczej nie ma to znaczenia 🙂 ważne żeby były aromatyczne i oleiste, ale to raczej i tak muszą być świeże. Kiedyś miałem takie konopie, że po 20 minutach gotowania (bez moczenia) 90% puszczała kiełki a na powierzchni wody po gotowaniu była plama oleju z konopi.