Autor Wątek: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?  (Przeczytany 5063 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #15 dnia: 01.06.2016, 11:47 »
Moim zdaniem recenzje sklepów są okej. Jesteśmy ludźmi, których łączy wspólna pasja, tak więc tematycznie jest to jak najbardziej na miejscu. Jeśli jest to na zasadzie dyskusji forumowiczów to jak najbardziej. To tylko przekazywanie informacji, które mogą pomóc kolegom lub nierzadko oszczędzić im nerwów, straty pieniędzy i czasu.

Jestem przeciwny kryptoreklamie, gdzie to ktoś (producent, przedstawiciel) loguje się pod nickiem typu "stasiu 12345" i próbuje ludziom wciskać ciemnotę reklamując swoje produkty. Nie rzadko psuje merytorykę forum nabijając wcześniej posty głupawymi odpowiedziami bez sensu, żeby uwiarygodnić swoją osobę. To mnie denerwuje. Również to, że ma ludzi za debili i myśli, że dają się na takie coś naciągnąć.

Jeśli zaś chodzi o recenzje bądź wyrażanie opinii o produktach - tych negatywnych i pozytywnych - ja myślę, że jest to również jak najbardziej na miejscu. To jest forum wędkarzy, rozmawia się, dyskutuje, komentuje. Każdy ma prawa do własnego zdania, swojej opinii. I nie musi ona być obiektywna. Myślę, że to nikomu nie szkodzi. Wprowadzanie jakichś ograniczeń było by w tym wypadku pewną formą cenzury a chyba nie o to chodzi. Ja na przykład lubię czytać opinie o produktach, czasem sugeruję się nimi podejmując decyzję o zakupie ale to nie jest tak, że robię coś bo inni tak piszą. Po prostu jest to jakieś wsparcie przy podejmowaniu decyzji. Każdy jednak musi być świadom, że te opinie nie koniecznie będą trafne lub też w jego przypadku, na jego łowiskach dany produkt się nie sprawdzi. Doskonałym przykładem są przynęty, które stosowałem na jednym łowisku i były tam niezwykle skuteczne, można powiedzieć killery. Właściciel przekopał staw i okazało się, że w tym sezonie ta przynęta jest zupełnie nieskuteczna. Pójdę dalej, nawet zanęta już się tak nie sprawdza. Także tutaj z pewnością w przypadku zanęt, przynęt, dipów nie ma pewniaków, nie ma też dobrych i złych. Są tylko takie, które danego dnia, na danym łowisku się sprawdzają lub nie. Trzeba na pewno brać poprawkę.

Nic dodać, nic ująć. Popieram.
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.06.2016, 12:40 »
Skoro nie wolno nam by było dzielić się opiniami i doświadczeniami jakiegokolwiek rodzaju,to po co nam forum? ???
Niech producenci,dostawcy i sprzedawcy mają świadomość że wędkarze ich oceniają i dzielą się doświadczeniami.
Że coraz mniej badziewia ma szansę się sprzedać bez krytyki, a nie wywiązywanie się z gwarancji i rękojmi, będzie nagłośnione.
Arek

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.06.2016, 12:45 »
Również popieram przedmówców, dobrze piszecie :bravo:
Pozdrawiam Darek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #18 dnia: 01.06.2016, 19:13 »
Moim zdaniem recenzje sklepów są okej. Jesteśmy ludźmi, których łączy wspólna pasja, tak więc tematycznie jest to jak najbardziej na miejscu. Jeśli jest to na zasadzie dyskusji forumowiczów to jak najbardziej. To tylko przekazywanie informacji, które mogą pomóc kolegom lub nierzadko oszczędzić im nerwów, straty pieniędzy i czasu.

Jestem przeciwny kryptoreklamie, gdzie to ktoś (producent, przedstawiciel) loguje się pod nickiem typu "stasiu 12345" i próbuje ludziom wciskać ciemnotę reklamując swoje produkty. Nie rzadko psuje merytorykę forum nabijając wcześniej posty głupawymi odpowiedziami bez sensu, żeby uwiarygodnić swoją osobę. To mnie denerwuje. Również to, że ma ludzi za debili i myśli, że dają się na takie coś naciągnąć.

Jeśli zaś chodzi o recenzje bądź wyrażanie opinii o produktach - tych negatywnych i pozytywnych - ja myślę, że jest to również jak najbardziej na miejscu. To jest forum wędkarzy, rozmawia się, dyskutuje, komentuje. Każdy ma prawa do własnego zdania, swojej opinii. I nie musi ona być obiektywna. Myślę, że to nikomu nie szkodzi. Wprowadzanie jakichś ograniczeń było by w tym wypadku pewną formą cenzury a chyba nie o to chodzi. Ja na przykład lubię czytać opinie o produktach, czasem sugeruję się nimi podejmując decyzję o zakupie ale to nie jest tak, że robię coś bo inni tak piszą. Po prostu jest to jakieś wsparcie przy podejmowaniu decyzji. Każdy jednak musi być świadom, że te opinie nie koniecznie będą trafne lub też w jego przypadku, na jego łowiskach dany produkt się nie sprawdzi. Doskonałym przykładem są przynęty, które stosowałem na jednym łowisku i były tam niezwykle skuteczne, można powiedzieć killery. Właściciel przekopał staw i okazało się, że w tym sezonie ta przynęta jest zupełnie nieskuteczna. Pójdę dalej, nawet zanęta już się tak nie sprawdza. Także tutaj z pewnością w przypadku zanęt, przynęt, dipów nie ma pewniaków, nie ma też dobrych i złych. Są tylko takie, które danego dnia, na danym łowisku się sprawdzają lub nie. Trzeba na pewno brać poprawkę.

Nic dodać, nic ująć. Popieram.
Mam wrażenie że drugi akapit jest skierowany do mnie,jeżeli tak to nikt ciemnoty nie wciska.Wszystko jest poparte zdjęciami nawet te nieudane wypady,nigdy nie było z mojej strony wpisu że coś jest najlepsze i tylko to i nic więcej,nie dla wszystkich moje posty są głupawe ale to osobiste odczucia.Przecież nikt nie zmusza do czytania ,ja nie czytam 80% postów bo mnie nie interesują.
A zalogowny jestem tu prawie od początku powstania forum, a nie na jednorazową akcję.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #19 dnia: 01.06.2016, 19:38 »
Stasiek, moim zdaniem nikt nie ma do Ciebie pretensji. Nie jesteś gościem z łapanki, wręcz przeciwnie. Ludzie ufają Ci, tak mi się wydaje. Kładziesz na szali swoje doświadczenie, nie jesteś anonimowy, dajesz coś od siebie, to ważne.
Grześkowi chodziło o inny rodzaj "reklamy", tak myślę.

Jeśli jednak chodzi o Ciebie, to przepraszam :D
Jacek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #20 dnia: 01.06.2016, 20:20 »
Myślę tak jak matchless. Staram się napisać czasem o produktach, które mi się sprawdziły (oczywiście więcej piszę na priv).
Jestem zaskoczony, że ten rok tak bardzo się różni od poprzedniego. Tak do 15.04 było podobnie, później całkiem inaczej.
;)

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #21 dnia: 01.06.2016, 21:29 »
A jeżeli chodzi o mnie to ja osobiście nie popieram takich akcji - pytam o wędkę "X" i "Y" a gość pisze żywcem ze weędki firmy "Z" sa najlepsze i wymienia 100 modeli i do tego tej samej firmy kołowrotki tez 100 modeli, tego to akurat nie potrzebujemy :)

Rozmawiając o przynętach takiej czy innej firmy nieświadomie też robimy kryptoreklamę :P ale jak by nie to to np jakiś Jan Kowalski nie złapał by życiówki np :P

Moim zdaniem sklep skoro jest dobry to można polecić a np jeżeli takowy sklep chce się zareklamować (Czyli temat gdzie np będzie skrócony opis, strona internetowa, i inne istotne informacje, np z czasem jakies nowości które będą dodawane w postach przez reklamującego dany sklep ) a jak chce się zareklamować na forum, niech np wykaże się jakimś sponsoringiem typu sprzęt który można rozdać w jakichś konkursach bądź przekazać w imieniu forum jakiemuś klubowi młodzików na nagrody w zawodach bądz coś tego typu.


Ogólnie temat do dyskusji kwestia może bardziej prawna i trzeba zrobić tak żeby wilk był syty i owca cała :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.