Autor Wątek: Kiedy będzie więcej ryb?  (Przeczytany 68750 razy)

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kiedy będzie więcej ryb?
« dnia: 11.01.2015, 16:19 »
Moim zdaniem nic się nie zmieni do czasu, aż młodsze niż obecne pokolenie nie dojdzie do władzy.. Prawda jest taka, że właśnie młodzi wędkarze wprowadzają coś nowego  nie odwrotnie. To oni przeglądają internet podglądając zagranicznych wędkarzy, ich metody i styl łowienia. To właśnie dzięki temu wielu z nas zaczęło szanować ryby i stosować zasadę NO KILL...
Poznawać naszą pasję jaką jest wędkarstwo z całkiem innej strony. Ilu znacie starych wędkarzy, którzy przerzucili się z mięsiarstwa na no kill? Ja żadnego osobiście niestety. Ale zato znam wielu młodych wędkarzy którzy wlaśnie to zrobili.. I to oni powinni wyprzeć starszyznę. Dopiero wtedy coś się zmieni..

 

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #1 dnia: 11.01.2015, 19:44 »
Masz calkowita racje,pozostaje nam czekac na zmiane pokoleniowa ,oraz uczenie przedewszystkim wlasnych dziecia jak szanowac otaczajaca nas flore i faune,takze uswiadamianie ze to co mamy teraz nie jest wieczne i zasoby te mozna szybko wyczerpac i zniszczyc.Ale kto w tych czasach mysli co bedzie za 20-30 lat, liczy sie "teraz".

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2015, 19:52 »
Podejrzewam, że tym na górze to wszystko zwisa, czy lin będzie miał 25 czy 30 cm.
Myślę, że to istota problemu.
Z drugiej strony winna jest ogólna obojętność w tym obojętność ze strony wędkarzy. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym spod Płocka (który nie jest wędkarzem), ale dla którego szczupak 30 cm to wspaniała rybka na patelnię. Podobno na targu w samym Płocku można kupić takie sztuki żywe z plastikowej wanny. Myślę więc, że zwykłym ludziom i większości wędkarzy to, czy lin będzie maiał 25 , czy 30 cm również zwisa. Wielu wędkarzy również nie interesują wymiary ochronne, tak więc, czy wymiar będzie 5, czy 10 cm wyższy, to raczej nie ma znaczenia. Ileż razy spotkałem się z sytuacją zabierania małego sandacza, czy suma. Kiedy mówiłem - przecież niewymiarowy! - w odpowiedzi słyszałem - i tak już z niego nic nie będzie, bo połknął haczyk.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2015, 19:58 »
Ileż razy spotkałem się z sytuacją zabierania małego sandacza, czy suma. Kiedy mówiłem - przecież niewymiarowy! - w odpowiedzi słyszałem - i tak już z niego nic nie będzie, bo połknął haczyk.
No tak, ale w takim razie należy dzwonić do straży rybackiej. Pogoniliby jednego mandatem, poszła by fama, następnemu już niewymiary haczyków by nie połykały.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2015, 19:58 »
Logarytm w tym co piszesz jest wiele prawdy i w porównaniu to tego co chłopaki piszą jak jest w uk to ja myśle że u nas nic sie nie zmieni mentalność i tyle zresztą któryś z was to pisał już tu pokolenie musi odejść aby sie coś zmieniło
Maciek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2015, 19:59 »
Polecam zdjecie zrobic telefonem takiemu delikwentowi i na PSR z nim.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #6 dnia: 11.01.2015, 20:00 »
Bigdom dzwoniłeś i pokogło ?
Maciek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #7 dnia: 11.01.2015, 20:02 »
Panowie, skończcie w końcu z tą zmianą pokoleniową. Należy samemu mówić o zmianach, a nie załamywać ręce i biernie brać w takim procederze udział. Co ma pokolenie do tego? To tak, jakby trzeba było pokoleń do tego, by samochód miał np. ABS w standardzie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #8 dnia: 11.01.2015, 20:03 »
momentami nad wodą niewierze w to co widzę i słyszę mam wrażenie, że część wędkarzy ustala swoje zasady takie jakie im pasują a to co jest w RAPR ogólnie im wisi ,nie po to jadą te 25 km żeby nie zabrać szczupaka 35 cm, co rodzina i żona powie.Często spinninguje razem z żoną i reakcja wędkarzy na widok kobiety z wędką bezcenna.Komentarz na cały głos  ''O BABA ŁOWI'' i zapewne każdy z forumowiczów mógłby opisać setki historii.
Pozdrawiam
Jacek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #9 dnia: 11.01.2015, 20:03 »
Sam nie dzwoniłem, bo nie miałem takiego przypadku. Zresztą z racji swojej postury załatwiłbym taką sprawę szybciej.
Znam jednak przypadki dzwonienia i wiem, że pomaga.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #10 dnia: 11.01.2015, 20:07 »
W pracy mam z 30 osób z którymi się widzę praktycznie codziennie. Raz przy jakiejś rozmowie (pokazywałem zdjęcia ryb) mówię że ja to wypuszczam ryby to oni pukają się w czoło i mówią "To po co ty na te ryby jeździsz?"
Niestety w Polsce jest tak że ludzie tak myślą że idzie się po ryby nie na ryby :D To długo jeszcze się nie zmieni. Lecz zauważyłem też że młodsi wędkarze nie zabierają ryb. Ze starszych znam tylko jednego poznałem go nad jeziorkiem. Łowi batem płotki i zawsze przychodzi bez siatki bo wszystko wypuszcza a tak poza nim to niestety ludzie starsi biorą wszystko i oni nie idą z przyjemnością nad wodę tylko po to aby coś do domu przynieść i tego w nich nie da już się zmienić. Co innego młode pokolenie które można wychować lecz jak taki młody się wychowa jeśli (ojciec, wujek, sąsiad) zabiera ryby wszystkie. Nie wiem jak to można zmienić. Ja teraz patrzę na siebie i w nosie mam co inni robią nad wodą bo szkoda na to moich nerwów i czasu aby tym sobie głowę zaprzątać.

Właśnie znalazłem info że porozumienia brak siedlec z mazowieckim. Siedlce są w mazowieckim ale znowu będę musiał zrobić dopłatę aby mając składkę na mazowieckie dopłacać do mazowieckiego (siedlce) bez sensu bez sensu. 300zł rocznie trochę dużo jak za praktycznie 2 punkty do łowienia bo na inne miejscówki prawie nie jeżdżę. I gdzie tu sprawiedliwość?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #11 dnia: 11.01.2015, 20:10 »
Bigdom na moich wodach jest 3 strażników na etacie mają kilkanascie zniorników kilka rzek do obejścia więc ganiać jest po czym i za czym tylko ze skutecznością tych panów możemy dyskutować i dzwonieniem do nich kilka lat temu dzwoniliśmy namietnie to w odpowiedzi było jesteśmy na akcji ...przyjedziemy itp i nigdy nie zadziałali po naszej informacji ...najlepszym tekstemz ich strony jest prosze dzwonić na policje a policja mała szkodliwość czynu prosze dzwonić na psr no powiedzcie mi gdzie tu sens gdzie logoka......
Maciek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #12 dnia: 11.01.2015, 20:14 »
Bigdom na moich wodach jest 3 strażników na etacie mają kilkanascie zniorników kilka rzek do obejścia więc ganiać jest po czym i za czym tylko ze skutecznością tych panów możemy dyskutować i dzwonieniem do nich kilka lat temu dzwoniliśmy namietnie to w odpowiedzi było jesteśmy na akcji ...przyjedziemy itp i nigdy nie zadziałali po naszej informacji ...najlepszym tekstemz ich strony jest prosze dzwonić na policje a policja mała szkodliwość czynu prosze dzwonić na psr no powiedzcie mi gdzie tu sens gdzie logoka......

Oj, ja nie znam recepty na wszystkie przypadki. Jedne co wiem, to, że trzeba dzwonić. Przecież równie dobrze można powiedzieć, że Ci panowie kłusują, bo chyba łamanie RAPR, to kłusownictwo jednak. Czy nie??
Najgorzej, to siedzieć i patrzeć, aż nastąpi ta mityczna zmiana pokoleniowa.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #13 dnia: 11.01.2015, 20:15 »
Oj widze że jie masz doświadczenia z kusolami jeszcze sam chcesz załatwiać sprawy ja już widziałem jak sie goście kompali sprzet im niszczyli koła w samochodach dziurawili łodzie rozbijali
na własną reke to można sobie browar puknąć przed tv od tego jest system skoro on nie dojżał to czeba czekać i dlatego mówie pokolenie musi sie zmienić
Maciek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #14 dnia: 11.01.2015, 20:18 »
To jak Panowie kłusownicy przebiją Ci opony, to co? Podziękujesz i piwkiem poczęstujesz? To chyba jasne, że dzwonisz na policję.
OK, Ty będziesz czekał na nowy system, ja wolę powędkować.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik