Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1881658 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12345 dnia: 02.06.2021, 13:50 »
Cobi - u nas na NoKill jest w regulaminie zapis o zakazie łowienia na żywca i martwą rybkę. Jeśli ktoś chce sobie "zapolować" na drapieżnika to tylko spining.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12346 dnia: 02.06.2021, 13:57 »
Witam, mam nietypowe pytanie. Jak odstraszyć ryby z łowiska tak aby nie zaszkodzić rybom i wodzie? Zrobiłem sobie fajną miejscówkę, już kilka dni nęcenia dało efekty, ale wpadł miejscowy mięsiarz i bierze wszystko 10cm+... Jest to miejscowy, jeździ prawie codziennie od 5 rano i siedzi do południa.
Odstraszyć ryby - czyli Ty też tam juz nie chcesz łowić ? To  w worek foliowy włoż 4 kostki szarego mydła + ciężki kamień, w worku zrób nożem dziurki i szczelnie owiń. Będzie odstraszało ale powoli się rozpuszczało , wystarczy na długo..

Offline RyKa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12347 dnia: 03.06.2021, 01:44 »
Witam, przeszedłem na koszyki ICS Preston ostatnio i dokupiłem trzonki długie elasticated. Nie było w sklepie i nie wiem czy są sztywne wogóle dostępne. Czy da się trzonek z amortyzatorem przerobić na sztywno?

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12348 dnia: 03.06.2021, 08:36 »
Pewnie zdrutować się jakoś da zamiast gumy zawiąż grubą żyłkę albo plecionkę
Paweł

Offline Ziomuś

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12349 dnia: 05.06.2021, 14:57 »
Witam
Poszukuję szczytówki 2oz do Mamtarary Pro 3,6 do 100g lub dobrej jakości zamiennika
Dzięki
Adam

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12350 dnia: 06.06.2021, 03:10 »
W drapieżniku szczytówek od groma  jak nie ma oryginalnej to może zamiennik się znajdzie szukaj po średnicy zmierzonej suwmiarką. Znalazłem wersie 1 oz inne niestety brak na stanie https://sklepdrapieznik.pl/1809-szczytowki
Paweł

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12351 dnia: 06.06.2021, 16:11 »
Witam. Może ktoś z koleżanek i kolegów na forum posiada informację czy można zakupić gdzieś części zamienne do kołowrotka Tica Scepter GTB?

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12352 dnia: 06.06.2021, 22:55 »
W drapieżniku szczytówek od groma  jak nie ma oryginalnej to może zamiennik się znajdzie szukaj po średnicy zmierzonej suwmiarką. Znalazłem wersie 1 oz inne niestety brak na stanie https://sklepdrapieznik.pl/1809-szczytowki
Zawsze da się dobrać zamiennik. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć szczytówkę o tej samej średnicy osadzenia, długości i materiale. Nie zawsze producent podaje te dane dla wędki, w przypadku szczytówki jest to już norma w dobrych sklepach. Dobrze, jeśli ma oznaczenie w OZ takie same, jak oryginał. Jednak często wielkość i rozłożenie przelotek są znacząco inne i wtedy taką szczytówkę należy przezbroić. Bardzo dobrze, jak mamy oryginalną, złamaną szczytówkę z kompletem przelotek.
Ja do złamanej szczytówki 2 oz od Carp Pro Rondel Carp Feeder Flagmana dobrałem szczytówkę od Flagman S-Light Picker / S-Canal Feeder 2,2mm // 51cm - 2.0oz.
Akcja ta sama, niestety przelotki w S-Canal są malutkie i musiałem przełożyć te ze złamanej. Szczytowa odfrunęła w siną dal, więc dobrałem jakąś podobną, taką jak w innych szczytówkach tej wędki. Często wszystkie szczytówki do wędki mają przelotki tych samych wymiarów.

Twoja to wg Drapieżców średnica osadzenia 3 mm , węglowa, 59 cm długości. Tanich zamienników nie znajdziesz.

Ja bym postawił na:
https://sklepdrapieznik.pl/szczytowki/41566-szczytowka-flagman-tregaron-feeder-30mm-59cm-20oz-weglowa.html
Ewentualnie trochę krótszą.
https://sklepdrapieznik.pl/szczytowki/72467-szczytowka-flagman-sherman-pro-feeder-new-generation-30mm-57cm-20oz-weglowa.html
Przed zakupem radzę zadzwonić do Drapieżnika, żeby sprawdzili, jak to razem pasuje. Wędkę mają, szczytówki też, mogą spróbować to złożyć  i powiedzieć jak pasuje w stosunku do oryginału. No i dowiesz się, jakie są szanse na dostawę oryginalnych szczytówek.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12353 dnia: 07.06.2021, 08:52 »
Panowie i Panie, czy ktoś kojarzy może jakąś sensowną kurtkę softshell bez kaptura, z grubą podszewką pikowaną albo polarową? Chodzi mi o mocno ocieplony softshell.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12354 dnia: 07.06.2021, 15:00 »
Zobacz w Regattcie. Albo w TK Maxx. Tylko teraz może nie być na stanie. Na jesieni raczej. Ja sobie w TK kupiłem piękny soft jesienny i z gruba podpinką zimowy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ziomuś

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12355 dnia: 07.06.2021, 17:12 »
Witam. Może ktoś z koleżanek i kolegów na forum posiada informację czy można zakupić gdzieś części zamienne do kołowrotka Tica Scepter GTB?
Dziwi mnie czemu nie można dostać oryginału.co za dziadostwo,pierwsza i ostatnia moja wędka z Flagmana

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12356 dnia: 07.06.2021, 18:21 »
Witam. Może ktoś z koleżanek i kolegów na forum posiada informację czy można zakupić gdzieś
części zamienne do kołowrotka Tica Scepter GTB?
Kiedyś załatwiałem sobie korbkę do kołowrotka tica   przez przedstawiciela dragona jeśli dobrze pamiętam . Jak masz jakiś sensowny wędkarski w okolicy to podejdź pogadaj napewno sprawę da załatwić . Ja tak zrobiłem chociaż nie handlowali tą firmą to udało się temat ogarnąć .
Eryk :-)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12357 dnia: 08.06.2021, 10:42 »
Obecnie poszukuję pickera 3m do łowienia na metodę oraz klasyka. Jakieś typy pickerów już mam. Natomiast zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie będzie lepiej zaopatrzyć się w wędką trochę dłuższą czyli 3,3m albo 3,6 jako bardziej uniwersalną. Jakie macie dowiadczenia w tym temacie?
Marcin

Offline KrzysztofeM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12358 dnia: 08.06.2021, 10:50 »
Pellet 2mm. Rinngers R2s ile moczycie?
Znalazłem instrukcje w internecie gdzie podane jest 30min. Zrobiłem ostatnio wedle instytucji i pellet był bardzo mazisty miał swoją konsystencję ale w podajniku się lepił. Próbowałem też 15min ale wtedy wygląda jakby do końca nie napęczniał. Może ktoś ma jakiś złoty środek?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12359 dnia: 08.06.2021, 11:35 »
Obecnie poszukuję pickera 3m do łowienia na metodę oraz klasyka. Jakieś typy pickerów już mam. Natomiast zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie będzie lepiej zaopatrzyć się w wędką trochę dłuższą czyli 3,3m albo 3,6 jako bardziej uniwersalną. Jakie macie dowiadczenia w tym temacie?
Z pickerów Marcin, szukałbym czegoś o długości 2,4 - 2,7 m jako najbardziej uniwersalne na krótkim dystansie. Są do tego wręcz stworzone. 3 m już jest mniej operatywnym kijem i przy tej długości wolałbym poszukać jakiegoś feederka 3,30

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀