Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1884458 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12660 dnia: 26.07.2021, 11:25 »
To masz jak trzeba, zestaw do wody i czekaj na konia :fish:
Ale rwie pyski
Przyczyny mogą być różne, nie wiem co to za woda i jak często karpie są tam łowione, może być tak, że mają zrosty od częstych holów i tkanka w pysku łatwo się rozrywa od haczyka i tu wiele nie zdziałasz. Kiedyś czytałem pewien artykuł i autor tłumaczył, że karpie pyski (ich twardość) zależy od tego czym się często odżywiają, są wody że mają twarde pyski i wtedy trudno o spinkę jak juz hak sie wbije, a są wody gdzie żyjące karpie się często spinają ze względu na miękki pysk, ile w tym prawdy to sam nie wiem. Możesz też pomyśleć o haczykach w innym kształcie lub bez powłoki teflonowej, niektórzy twierdzą że teflon (śliski) tnie pyska karpia dużo łatwiej niż haki bez tej powłoki.
Sławek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12661 dnia: 26.07.2021, 11:29 »
To masz jak trzeba, zestaw do wody i czekaj na konia :fish:
Ale rwie pyski
Przyczyny mogą być różne, nie wiem co to za woda i jak często karpie są tam łowione, może być tak, że mają zrosty od częstych holów i tkanka w pysku łatwo się rozrywa od haczyka i tu wiele nie zdziałasz. Kiedyś czytałem pewien artykuł i autor tłumaczył, że karpie pyski (ich twardość) zależy od tego czym się często odżywiają, są wody że mają twarde pyski i wtedy trudno o spinkę jak juz hak sie wbije, a są wody gdzie żyjące karpie się często spinają ze względu na miękki pysk, ile w tym prawdy to sam nie wiem. Możesz też pomyśleć o haczykach w innym kształcie lub bez powłoki teflonowej, niektórzy twierdzą że teflon (śliski) tnie pyska karpia dużo łatwiej niż haki bez tej powłoki.
Haki, na które łowiłem, są bez powłoki teflonowej.

Przy łowieniu na methodę z hakami guru gm1 o rozmiarze 12 0 rozcięć, spinek itp.
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12662 dnia: 26.07.2021, 11:52 »
Witam szanownych wędkarzy mam bardzo ciekawą miejscówkę na niedużej rzece niestety są przynajmniej 2 zaczepy które skutecznie zrywają mi haczyki ok. 20metrów od brzegu...Jakieś pomysły jak je mogę usunąć?
C&R

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12663 dnia: 26.07.2021, 12:36 »
Witam szanownych wędkarzy mam bardzo ciekawą miejscówkę na niedużej rzece niestety są przynajmniej 2 zaczepy które skutecznie zrywają mi haczyki ok. 20metrów od brzegu...Jakieś pomysły jak je mogę usunąć?
Wędka od spomba (lub jakaś inna z grubą plecionką) i ciężarek z takimi bolcami do badania dna.
Zarzucasz, łapiesz zaczep i ciągniesz rękoma (oczywiście w rękawicach) lub nawijasz na coś jak ciężko wyrwać
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12664 dnia: 26.07.2021, 12:47 »
Tu raczej potrzeba line polipropylenową to ciężka sprawa...tylko co do końca liny?
C&R

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12665 dnia: 26.07.2021, 13:00 »
Może coś na zasadzie kotwicy. Z pręta stalowego wygiąć jakiś hak, tak szczerze to nie wiadomo co masz pod wodą. Może to być jakiś konar albo samochód albo cokolwiek innego łącznie z elementem jakiejś kładki lub pomostu. Jak potrzebujesz do tego liny to może być ciężko to ruszyć. A nie możesz rzucać przed ten  zaczep? Po zlikwidowaniu tego zaczepu woda może wszystko wymywać z tego miejsca i ryba Ci popłynie z  żarciem.  Dobre miejsce zostanie zniszczone.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12666 dnia: 26.07.2021, 13:08 »
Próbowałem przeróżnie rzucać nurt tam jest bardzo silny i ciężarek idzie w zaczep co bym nie kombinował jedyne wyjście spróbować to wyciągnąć...
C&R

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12667 dnia: 26.07.2021, 13:12 »
Skłaniam się ku zdaniu kolegi Pit.
Nurt tam silny, jest jakaś spora zawada. To właśnie dzięki niej są tam ryby. Usuniesz ją i pewnie ryby też sobie stamtąd gdzieś pójdą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12668 dnia: 26.07.2021, 13:44 »
Próbowałem przeróżnie rzucać nurt tam jest bardzo silny i ciężarek idzie w zaczep co bym nie kombinował jedyne wyjście spróbować to wyciągnąć...
Załóż cięższy ciężarek i po sprawie . Jeśli uciąg masz na 80 g a rzucasz 30 to usunięcie zaczepu nic nie da bo i tak musisz zakotwiczyć zestaw w miejscu . Jeśli masz tam jakiś konar to jest to super miejsce . Ryba czuje się tam bezpiecznie, ma mnóstwo żarcia które nanosi jej rzeka. Teraz tylko dostosuj swój zestaw do warunków łowiska czyli uciągu i wielkości ryb tak byś mógł je przytrzymać przed wpłynięciem w zaczep. Na takich miejscach stoją piękne klenie.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12669 dnia: 26.07.2021, 13:44 »
Tak macie racje i zdaję sobie sprawę gdzie zaczepy tam i ryby myślę że tego nie dam rady i tak wyciągnąć ale żeby to przesunąć chodź kilka metrów to będzie sukces :)

Edit: @pit1984 tam drogi kolego ostatnio wyciągnąłem na trupka bolenia 60cm suma na 72cm i piękny sum mi zerwał zestaw...ogólnie w tym miejscu jest sumowisko wiele małych sumów tam pływa...dlatego strasznie mi zależy i mam to miejsce dosłownie pod domem!
C&R

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12670 dnia: 27.07.2021, 07:03 »
Jeżeli stacjonują tam sumy to wątpię, że jest to coś na tyle małego, żeby dało się to wyciągnąć, obstawiam przysypane piachem drzewo :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12671 dnia: 27.07.2021, 11:07 »
Dobra, poddaję się.

Jest mi w stanie ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum zasadę działania "Preston In-Line Quick Change Beads"?

Myślałem, że ta grubsza część jest zsuwalna i zakłada się po prostu pętelkę od żyłki głównej z jednej strony i pętelkę od przyponu z drugiej (tak jak ma to miejsce u mikado np.), po czym zakłada ją na nowo. No ale za cholerę mi ta grubsza otulina nie chce zejść, mam wrażenie, że to jest zatopione jako całość...

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12672 dnia: 27.07.2021, 11:36 »
To nie to powinno się zsunąć.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12673 dnia: 27.07.2021, 14:26 »
Małe wędkarskie kombinerki zrobiły robotę ;) palcami ni hu hu. Dzięki za filmik!

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12674 dnia: 27.07.2021, 15:53 »
Szukam jakiegoś miejsca w necie, łatwo dostępnego z telefonu, po to by przesłać tam zdjęcie celem pokazania go np. na tym forum. Ktoś zna takie strony? Najlepiej bez rejestracji i ściągania aplikacji.