Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1850133 razy)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #195 dnia: 07.03.2015, 10:49 »
Koledzy wybieram sie jutro na ryby i miedzy innymmi bede wedkowal z koszyczkiem do bialych robakow  o takim http://www.vealsfishingtackle.com/image/cache/data/import/prods/drennan-feederbombs-in-sizes-12g-16g-22g-and-30g-1295156622-500x500.jpg  ma te najmniejsze 12g i sie zastanawiam ile to robakow trzeba tak mniej wiecej na sesje 10-12 godzinna??  Kupilem 0.5l i sie zastanawiam czy starczy czy leciec do wedkarskiego i jeszcze kupic... ma ktos moze jakies rozeznanie i podopowie :D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #196 dnia: 07.03.2015, 11:23 »
Koledzy wybieram sie jutro na ryby i miedzy innymmi bede wedkowal z koszyczkiem do bialych robakow  o takim http://www.vealsfishingtackle.com/image/cache/data/import/prods/drennan-feederbombs-in-sizes-12g-16g-22g-and-30g-1295156622-500x500.jpg  ma te najmniejsze 12g i sie zastanawiam ile to robakow trzeba tak mniej wiecej na sesje 10-12 godzinna??  Kupilem 0.5l i sie zastanawiam czy starczy czy leciec do wedkarskiego i jeszcze kupic... ma ktos moze jakies rozeznanie i podopowie :D
Może ten filmik coś Ci podpowie, co zamieścił Krzysztof w Wątku: Ciekawe filmy
Wiem, że to nie ten pojemnik i nie te robaki, ale zawsze jest jakaś podpowiedź. :(
Robert

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #197 dnia: 07.03.2015, 11:51 »
Dzieki za filmik aż się zdziwiłem ze tak długo robaki wychodzą z tego koszyka ??? Ten co ja mam jest  mniejszy wiec pewnie szybciej to zejdzie ale już teraz wiem ze pierwsze co zrobię nad woda albo jeszcze w domu w akwa to sprawdzę ile średnio białym zajmuje wydostanie się z podajnika jakoś wcześniej o tym nie pomyślałem a nawet bylem przekonany ze to kwestia kilku minut a tu pach :D dzięki za filmik :thumbup:
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #198 dnia: 07.03.2015, 12:49 »
Witam!

jutro wybieram się na rybki pierwszy raz w tym sezonie. Wybór padł na komercyjne karpie. Byłem dzisiaj w wędkarskim i przy okazji kupiłem na jutro parę rzeczy. Chciałbym się zapytać czy według Was dobieram dobrą taktykę. Będę łowił na methode i wagglerem.

Otóż zanęta z uwagi na braki magazynowe to Lorpio Magnetic Roach Fine, wybrana głownie z powodu drobnych frakcji, zapach podobno taki piernikowo-czekoladowy, ogółem będę zmuszony łowić na słodko bo nie mieli nic sensownego. Do tego dodam micro pellet też Lorpio 1,5mm, konopie mielone i sól. Wymieszam to wodą z dodatkiem Melasy Brasem lub Truskawkowej. Na hak mam białe, czerwone, kukurydzę i kulki Lorpio Magic halibutowe, truskawkowe, tutti frutti i waniliowe.

Coś da się wydłubać według Was z taką taktyką? W tym zbiorniku pływa głownie karp, jest jeszcze trochę lina i amura.
Pozdrawiam
Marcin

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #199 dnia: 07.03.2015, 17:50 »
Mysle ze powinienes dac rade :) wkoncu zaneta to nie wszystko :narybki: ja na komercji stosuje albo same pelety jako zaneta albo mix pelet plus zaneta najczesciej jest to w proporcji 70/30 pellet/zaneta taki miks idealnie mi sie sprawdza na komercjach.
Pelet jest rybny z reguly(w moim przypadku zawsze praktycznie) i ryby na komercji go znaja i uwielbiaja a zaneta sciaga ryby z dalsza swoja praca i z reguly intensywniejszym zapachem. Jest wedlug mnie najlepsze rozwiazanie w przypadku wiekszosci komercji wiecej peletu mniej zanety:) a co do przynet mysle ze biale, czerwone beda najlepsze no i oczywiscie kuku ;) kulki tez bym poprobowal jednak na wiosne lepiej sie cos naturalnego sprawdzi tak mysle ;) chociaz z tym tez roznie;) Niektórzy sie wypowiadaja ze o na komercji rybe zlapac to pikus... moze na niektórych ale na wiekszosci jest ciezko ryba jest cwana, obeznana i ostrozna i  ciezko jest sie wstrzelic w jej gusta;d takie mam odczucia ;)   a co do waglera to sie nieznam i nie bede sie wypowiadal ;D

Polamania Marcin :fish: :fish:
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #200 dnia: 08.03.2015, 15:35 »
Jakich łączników typy quick change używać do podajnika Inline Method Feeder Prestona ?

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #201 dnia: 08.03.2015, 15:58 »
Jakich łączników typy quick change używać do podajnika Inline Method Feeder Prestona ?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #202 dnia: 08.03.2015, 16:00 »
Rozumiem. Dziękuję  :thumbup:

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #203 dnia: 08.03.2015, 20:34 »
Jak to jest z tym micro pelletem? Używałem dzisiaj do methody pelletu micro 1,5 mm, według zaleceń Luka pierwszym razem moczyłem go troszeczkę dłużej niż 1,5 minuty, wyszła totalna ciapa, drugim razem nie moczyłem go nawet jednej minuty i wyszło praktycznie to samo. Pellet mieszałem z zanętą sypką, może w tym był problem? Bo mam wrażenie, że spokojnie wystarczyłoby mu gdybym wrzucił go suchego do namoczonej zanęty a on sam wypiłby sobie tyle wody ile by chciał i może chociaż byłoby go widać w tej zanęcie. Dodam, że kolega łowił na 2 mm i też mocząc 2 minuty pellet na podajniku w ogóle nie pracował w wodzie.
Używaliśmy Lorpio Micro Rising.

Reasumując, jak dobrze przygotować micro pellet? Niektórzy mówią, że do metody powinien moczyć się dłużej, a niektórzy, że najlepiej działa zasada ile milimetrów tyle minut. Jakie Wy macie sposoby?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #204 dnia: 08.03.2015, 20:39 »
Marcin dzisiaj miałem ten sam problem co Ty z tym pelletem micro od Lorpio, totalna CIAPA się zrobiła >:O Masakra jakaś :/

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #205 dnia: 08.03.2015, 20:42 »
Pelety maja rozna sorpsyjnosc wody, sprobujcie go przelac woda i odcedzic na sitku.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #206 dnia: 08.03.2015, 20:43 »
Też mam ten pellet i dokładnie to samo. teraz już idzie do zmielenia. Za to ten 2mm i 3mm z lorpio(METHOD BASIC) już jest ok.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #207 dnia: 08.03.2015, 20:45 »
Ja go testowalem ostatnio do szklanki dalem probki tego 1,5 mm i tak
to na 1 min fajny pociagnal wode dobrze sie skleja miedzy soba ale posiadal mieka otoczke
2 min polowe mikki
5 mocno rozmoczony
doszlem do wniosku dla mnie lepiej bedzie jak zamocze go w wodzie i oddcedze od razu
potem dodam go do mixu i jak mu bedzie brakowalo to pociagnie wode z mixu ajak trzeba bedzie domocze mix niechce lowic na bloto
Pawel wyjoles mi to z ust
Maciek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #208 dnia: 08.03.2015, 20:45 »
Ta zasada ile milimetrów tyle moczymy to moim zdaniem mit. Najlepiej każdy pellet sprawdzić metodą prób i błędów.  Ja używam 2mm z masive carp i robię tak. Wsypuje pellet na małe sitko przelewam woda z łowiska, tak przelany pellet zanurzam na sitku w wodzie na 7 -10 sekund. Potrzasam sitkiem usuwając nadmiar wody i przesypuje do pudełka.  Po 15 minutach mieszam pellet ręką i jest idealny. Jak pierwszy raz zamoczylem go na 2 minuty to się zrobiła papa. zobacz co wyjdzie z tego lorpio jak go tak przygotujesz moim zdaniem powinno być ok.
Jožin z bažin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #209 dnia: 08.03.2015, 20:46 »
No ale muszę przyznać, że ten pellet 2 mm kolegi po przesuszeniu zrobił się świetny! Dodał do niego jeszcze mieloną konopie. Złowił na nie 4 karpiki w bardzo krótkim czasie bez żadnych innych atraktorów, zanęty czy innych cudactw. Muszę przyznać, że byłem w lekkim szoku jak dobrze on działał.

Może po prostu ten pellet 1,5 mm jest taki delikatny i wymaga jakiegoś specjalnego potraktowania. Tak jeszcze myślałem żeby może wysypać go na sitko i tylko przelać wodą. Bo na bank zalanie go nie da pożądanego efektu.
Pozdrawiam
Marcin