Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849090 razy)

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #210 dnia: 08.03.2015, 20:49 »
No właśnie ten micro rising używałem do przemiału ale zostało go trochę więc chciałem go dodać do zanęty a tu takie rozczarowanie. Ten Method basic też mam i oby było tak jak napisałeś:) Generalnie z przyczyn nie ode mnie zależnych musiałem dzisiaj połowić na komercji i powiem, że mieszanka wg przepisu LUK-a (może nie aż tak dokładnie) spisała sie, na 3 osoby w sumie 4 wędki złowiliśmy ok 10 karpików w 5h, już potem nie liczyłem.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #211 dnia: 08.03.2015, 20:49 »
Nie mam tu 100% pewności ,ale ten micro pellet to się dodaje do mixu bez namaczania. On naprawdę niewiele wilgoci potrzebuje!
Arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #212 dnia: 08.03.2015, 20:51 »
Nie mam tu 100% pewności ,ale ten micro pellet to się dodaje do mixu bez namaczania. On naprawdę niewiele wilgoci potrzebuje!

Też tak pomyślałem za drugim razem jak pellet był chwilkę w wodzie. Na dodatek po dodaniu go do zanęty robiły się z niego grudy i cała zanęta robiła się ciapowata. A gdybym dodał go do już namoczonej zanęty na sucho wydaje mi się, że byłby cud, miód, malina ^^
Pozdrawiam
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #213 dnia: 08.03.2015, 20:53 »
Jestem tego samego zdania. I pewnie ładnie sklei do metody.
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #214 dnia: 08.03.2015, 21:08 »
ja przyznam ze kiedys jak 1 raz moczylem ten pellet to tak samo mi wyszlo jak wam Panowie, dodałem do zanęty i taka papa sie zrobiła że pomyślałem ze cos nie tak zrobiłem z tym, ale teraz czytajac te posty, wiem że widocznie on nie potrzebuje namaczania tylko albo go przelać przez sitko albo dodac suchy do mixu i sam pociągnie wilgoć, trzeba bedzie przetestowac te dwie opcje
Krzysztof

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #215 dnia: 10.03.2015, 22:06 »
Witam,

Przymierzam się do zakupów wagglerowych i mam do Was kilka pytań, mianowicie:

Czy te śruciny się nadadzą? Tzn, czy są jakościowo dobre?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11026_paletki-z-olowiem/Produkt/49006_olow-angleise-plombs-sensas-45281.aspx

Czy taka proca nada się dobrze do strzelania robakami, ziarnami, peletami?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11051_do-przynet/Produkt/48764_proca-do-przynet-deli-caty-nr2-drennan-e-soft-mini-kod-tecd002.aspx

Czy taka żyłka nada się do spławika jako żyłka główna? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o model żyłki.
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10981_matchowe-i-do-feedera/Produkt/48754_match-xps-sinking-zylka-trabucco150m.aspx
Pozdrawiam
Marcin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #216 dnia: 10.03.2015, 23:33 »
Jak to jest z tym micro pelletem? Używałem dzisiaj do methody pelletu micro 1,5 mm, według zaleceń Luka pierwszym razem moczyłem go troszeczkę dłużej niż 1,5 minuty, wyszła totalna ciapa, drugim razem nie moczyłem go nawet jednej minuty i wyszło praktycznie to samo. Pellet mieszałem z zanętą sypką, może w tym był problem? Bo mam wrażenie, że spokojnie wystarczyłoby mu gdybym wrzucił go suchego do namoczonej zanęty a on sam wypiłby sobie tyle wody ile by chciał i może chociaż byłoby go widać w tej zanęcie. Dodam, że kolega łowił na 2 mm i też mocząc 2 minuty pellet na podajniku w ogóle nie pracował w wodzie.
Używaliśmy Lorpio Micro Rising.

Reasumując, jak dobrze przygotować micro pellet? Niektórzy mówią, że do metody powinien moczyć się dłużej, a niektórzy, że najlepiej działa zasada ile milimetrów tyle minut. Jakie Wy macie sposoby?

 hmmm , zaskoczyliście mnie. Cały sezon go uzywałem i w tym sezonie juz kilka razy. Normalnie w ciepłe dni 1 minuta i był git. zimą 2 minuty i był git. Jestem bardzo zaskoczony. jakie przedtem pellety stosowałeś ?

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #217 dnia: 10.03.2015, 23:46 »
Witam,

Przymierzam się do zakupów wagglerowych i mam do Was kilka pytań, mianowicie:

Czy te śruciny się nadadzą? Tzn, czy są jakościowo dobre?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11026_paletki-z-olowiem/Produkt/49006_olow-angleise-plombs-sensas-45281.aspx

Czy taka proca nada się dobrze do strzelania robakami, ziarnami, peletami?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11051_do-przynet/Produkt/48764_proca-do-przynet-deli-caty-nr2-drennan-e-soft-mini-kod-tecd002.aspx

Czy taka żyłka nada się do spławika jako żyłka główna? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o model żyłki.
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10981_matchowe-i-do-feedera/Produkt/48754_match-xps-sinking-zylka-trabucco150m.aspx
Jesli chodzi o te sruciny , uzywam ich z tym ze ja mam pudelko z mniejsza rozmiarowka , do delikatnych splawikow pod tyczke. Powiem tak sruciny sa same w sobie twarde wiec zalozenie ich bez uzycia przyrzadu zaciskajacego graniczy z cudem (to nawet dotyczy wiekszosci producentow),naciecia w srucie dosyc staranne.. W tej chwili do matcha uzywam srucin dinsmoress, mieciutkie zaciskanie mozliwe nawet w palcach.
Proca jak najbardziej do robakow , mniejszych ziaren (konopia) co do pelletu ,ja nie uzywalem nigdy pelletu (jeszcze :)) ale wydaje mi sie ze wielkosc mieszka bedzie tu miala znaczaca role.pellet,kukurydza (duze ziarna)
Zylke jaka wybrales nie znam ,(wyglada na typowa pod match wiec nie powinna byc zla) nie wiem jak z gruboscia czy zachowuje podane przez producenta parametry, ja posiadam jakies dwa modele zylek trabucco i dosyc sporo odbiegaja od podanych profili.

 
Grzegorz > Kołobrzeg

elvis77

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #218 dnia: 10.03.2015, 23:55 »
To ja z kolei nie wypowiem się na temat śrucin,ale te Dismoress koledzy sobie chwalą.
Proca chyba ok.
Żyłka jest przegrubiona o około 0.02mm,poza tym jest bardzo dobra. Też jest chwalona.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #219 dnia: 11.03.2015, 00:20 »
Witam,

Przymierzam się do zakupów wagglerowych i mam do Was kilka pytań, mianowicie:

Czy te śruciny się nadadzą? Tzn, czy są jakościowo dobre?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11026_paletki-z-olowiem/Produkt/49006_olow-angleise-plombs-sensas-45281.aspx

Czy taka proca nada się dobrze do strzelania robakami, ziarnami, peletami?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11051_do-przynet/Produkt/48764_proca-do-przynet-deli-caty-nr2-drennan-e-soft-mini-kod-tecd002.aspx

Czy taka żyłka nada się do spławika jako żyłka główna? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o model żyłki.
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10981_matchowe-i-do-feedera/Produkt/48754_match-xps-sinking-zylka-trabucco150m.aspx

Śruciny Sensasa kiedyś były moimi ulubionymi. Dawno ich nie kupowałem i jakoś pominąłem je w swoich zeszłorocznych testach, które przeprowadzałem na śrutach. Mam zamiar wyniki tych skromnych testów jakoś tu opublikować, ale na wszystko za mało czasu :(
Z dobrym śrutem nie jest łatwo. Uważałbym na śrut MatchPro oraz RedHeart. Można się niemile zdziwić śrutem, który wydaje się, jakby pochodził z wielu różnych źródeł, a także znaleźć np. przegródki śrutów nieponacinanych!
Ja obecnie w miarę chwalę sobie śrut Mavera (zielony) paletka od SSG do Nr 8 oraz śrut Trabucco w żółtych dozach. Ich miękkość mi odpowiada najbardziej.

Deli Caty No2 — Extra Soft blue elastic, Mini pouch - to bardzo delikatna proca do tyczki. Zapewne się wystrzeli, ale nie wiem czy do wagglera to dobre rozwiązanie.
Jeśli chcesz bardzo delikatną prockę, to już może lepsza będzie Match Caty.
Ja osobiście używam delikatnej niebieskiej Revolution oraz zielonej, jeśli jest silny wiatr.

Żyłka bardzo przyzwoita. Testowałem przez długi czas i myślę, że nie jest to zły produkt. Choć nadal testuję inne :)
Pozdrawiam
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #220 dnia: 11.03.2015, 00:25 »
Faktycznie nie dopatrzyłem,że to jest tak delikatna proca. Ja też mam tą Revolution niebieską.
Mam też inną Middy o podobnych parametrach,ale znacznie lepsza jest ta Drennana.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #221 dnia: 11.03.2015, 08:47 »
Witam,

Przymierzam się do zakupów wagglerowych i mam do Was kilka pytań, mianowicie:

Czy te śruciny się nadadzą? Tzn, czy są jakościowo dobre?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11026_paletki-z-olowiem/Produkt/49006_olow-angleise-plombs-sensas-45281.aspx

Czy taka proca nada się dobrze do strzelania robakami, ziarnami, peletami?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11051_do-przynet/Produkt/48764_proca-do-przynet-deli-caty-nr2-drennan-e-soft-mini-kod-tecd002.aspx

Czy taka żyłka nada się do spławika jako żyłka główna? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o model żyłki.
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10981_matchowe-i-do-feedera/Produkt/48754_match-xps-sinking-zylka-trabucco150m.aspx
Mam te śruciny tylko w mniejszym rozmażę uważałem że są świetne dopóki nie użyłem STOTZ DISPENSER dzięki filmom Luka są po prostu genialne i żadne śruciny do nich się nie umywają
Nie kupujcie tylko śrucin tej firmy bo to kompletna porażka źle ponacinane najczęściej za głęboko
Krzysztof

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #222 dnia: 11.03.2015, 10:56 »
]
 hmmm , zaskoczyliście mnie. Cały sezon go uzywałem i w tym sezonie juz kilka razy. Normalnie w ciepłe dni 1 minuta i był git. zimą 2 minuty i był git. Jestem bardzo zaskoczony. jakie przedtem pellety stosowałeś ?
Cóż nie wstydzę się przyznać, że stosowałem pellety pierwszy raz w życiu... ^^

Czyli na pewno śruciny do wymiany i inna proca, nad żyłką się jeszcze zastanowię.
U nas da się gdzieś kupić te stotze? Poza tym i tak zostaje jeszcze sprawa większych śrucin. Generalnie właśnie chciałbym żeby były miękkie tak żebym mógł je palcami zacisnąć.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #223 dnia: 11.03.2015, 10:58 »
Stotze u Gozdawy są.
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #224 dnia: 13.03.2015, 21:09 »
Krzysztof