Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849063 razy)

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #630 dnia: 31.07.2015, 13:51 »
Więc chyba nie będę nic zmieniał i metoda zostanie na kijku Mikado. W tym roku już nie, ale na przyszły planuje wymienić ten kij na rzecz jakiegoś innego. Łowię tylko na wodach stojących i tak myślałem o Trabucco Selektor XS master feeder 330, 75g + spro passion 740fd, ale to jak przyjdzie do kupna to pewnie jeszcze zasięgnę dokładnej opinii wśród bardziej doświadczonych kolegów na forum :) Bo być może, lepszy będzie na moje potrzeby jakiś picker/quiver

Dziękuję bardzo za pomoc
Pozdrawiam
Masakroff

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #631 dnia: 03.08.2015, 12:24 »
Witam
Jadę jutro na staw komercyjny. Zamierzam łowić jedną wędką na metodę (fatalne wręcz wyniki na wodach pzw, mimo wielu kombinacji z przynętami i miksem) a drugą na tradycyjny koszyk z rurką (wiem, rurka to zło, ale póki co to ten zestaw bije na głowę metodę na moich łowiskach).
Na tej komercji występują karpie do 10kg. Zapewne nie uda mi się złowić takiego potwora, ale nigdy nic nie wiadomo.
Chciałbym zapytać na którą z tych dwóch wędek użylibyście metody? Nie będę rzucał jakoś specjalnie daleko, myślę że 30-40m max
1. Mikado Golden Lion 3.30, cw.100, nawinięta żyłka 0.25 (na tej wędce zawsze miałem metodę, ze względu na mocniejszą konstrukcje)
2. Dragon Express Quiver 3.00, cw. 40, żyłka 0.20 (tutaj zawsze koszyczek i rurka antysplątaniowa, raz testowałem helikopter ale ani puknięcia...)
 
Z góry dziękuję za rady :)

Jaką akcję ma ten Dragon? Parabola? Szukam kolejnej wędki do metody (picker) i ta mi się spodobała ale nie ufam opisom na aukcjach i wolę opinię użytkownika :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #632 dnia: 03.08.2015, 13:10 »
Osobiście wybrałbym Dragona, ale jak złapiesz karpika 10 kg to zestaw pozrywasz raczej na pewno przy ostrym holu. Tak na dobrą sprawę to każdy kijek jest dobry (poczytaj: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1846.msg46500#new ) tam nasi koledzy właśnie piszą na bardzo podobny temat ;)
Robert

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #633 dnia: 03.08.2015, 17:20 »
Witam
Jadę jutro na staw komercyjny. Zamierzam łowić jedną wędką na metodę (fatalne wręcz wyniki na wodach pzw, mimo wielu kombinacji z przynętami i miksem) a drugą na tradycyjny koszyk z rurką (wiem, rurka to zło, ale póki co to ten zestaw bije na głowę metodę na moich łowiskach).
Na tej komercji występują karpie do 10kg. Zapewne nie uda mi się złowić takiego potwora, ale nigdy nic nie wiadomo.
Chciałbym zapytać na którą z tych dwóch wędek użylibyście metody? Nie będę rzucał jakoś specjalnie daleko, myślę że 30-40m max
1. Mikado Golden Lion 3.30, cw.100, nawinięta żyłka 0.25 (na tej wędce zawsze miałem metodę, ze względu na mocniejszą konstrukcje)
2. Dragon Express Quiver 3.00, cw. 40, żyłka 0.20 (tutaj zawsze koszyczek i rurka antysplątaniowa, raz testowałem helikopter ale ani puknięcia...)
 
Z góry dziękuję za rady :)

Jaką akcję ma ten Dragon? Parabola? Szukam kolejnej wędki do metody (picker) i ta mi się spodobała ale nie ufam opisom na aukcjach i wolę opinię użytkownika :)

Ten dragon i mikado to moje pierwsze i jedyne kije, także mogę porównywać tylko pracę tych 2 wędek. Żaden mój znajomy nie łowi na drgające szczytówki, także mam słabe porównanie. Mikado w porównaniu do tego Dragona Express Quiver jest strasznie sztywny. Udało mi się tego Dragona kupić okazyjnie za 140zł no i póki co jestem z niego bardzo zadowolony. W internecie czytałem wiele dobrych opinii na temat tej wędki, a także jeden z użytkowników forum mówił mi, że to bardzo dobra wędka w tym przedziale cenowym. W przyszłym roku nadal będę chciał łowić na Dragona, ale tego kijka mikado zastąpie jakimś innym chyba :)
Dragonem największa ryba jaka mi się trafiła to lin 1.7kg i całkiem fajnie wędka pracowała. Raczej Ci nie pomogłem za bardzo... Ja dopiero od tego roku zacząłem zabawę w wędkarstwo, dużo muszę się nauczyć jeśli chodzi o sprzęt i generalnie o wszystko :D Fajnie, że jest takie forum i tacy ludzie, którzy chętnie pomagają, doradzają i dzielą się swoim doświadczeniem :)
Pozdrawiam
Masakroff

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #634 dnia: 03.08.2015, 17:42 »
Na pewno dużo osób daje tutaj bardzo dobre rady i nie raz z nich korzystałem ale szukam wędki z niższej półki cenowej, a Dragon taki jest :-)
Ja mam Mikado Trython 3m i on jest jeszcze tańszy, a wygina się pięknie. Mój rekord na nim to karp ok 6kg, wędka spisała się bez zarzutu :-)


Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #635 dnia: 03.08.2015, 17:46 »
Połowy nie dopisałem :-P chodziło mi o to, że dużo się tutaj nauczyłem ale pisze się tutaj o sprzęcie ze średniej i wyższej półki. Więc każda informacja o tańszym sprzęcie jest cenna :-)

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #636 dnia: 03.08.2015, 17:51 »
Już nie pamiętam, ale za swoje ekspress quivery dawałem coś pod 300 zł chyba kilka lat temu, jak to nowość była. Teraz widziałem na aledrogo promocję za 150 jakoś. Więc to, co kilka lat temu było drogie, teraz jest z niższej półki w zasadzie, a przecież pracuje tak samo dobrze, jak te kilka lat temu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #637 dnia: 03.08.2015, 17:54 »
Ehh karpik to moje wędkarskie marzenie, chciałbym z wody PZW wyciągnąć chociaż takiego 2-3kg, bo na komercji to nie ma satysfakcji z łowienia. Gość, który sprzedawał mi tego Dragona (wędka była 2 razy nad wodą, sprzedawał ją bo jak twierdzi potrzebował czegoś mocniejszego) mówił mi, że tą wędką wyciągnął amura 10kg :) A nie myślałeś o tym trabucco selektor xs master feeder? Cena dość podobno do Dragona. Z tego co czytałem to dobry kijek do metody. Być może na właśnie to trabucco zamienie w przyszłym roku mojego Mikado :)
Pozdrawiam
Masakroff

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #638 dnia: 03.08.2015, 21:51 »
Witam . Szybkie pytanie i szybka odpowiedz ..... panowie szukam patyka dla taty , drgajaca sztytowka max 3 metry może być picker lub feeder moc wyrzutu  max  60 gram . Wędka ma być na wody stojące jeziora itp . Coś dobrego w rozsądnej cenie . Polski rynek sprzedaży . Pozdro
Kwiatek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #639 dnia: 04.08.2015, 10:20 »
Dragon Express Quiver.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Arek

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #641 dnia: 04.08.2015, 14:25 »
Super dzięki bardzo :thumbup:
Kwiatek

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #642 dnia: 04.08.2015, 14:31 »
Który kołowrotek Waszym zdaniem do feedera/pickera za ok. 150zł byłby najlepszy? Spro passion FD 740 czy może coś innego? :)
Pozdrawiam
Masakroff

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #643 dnia: 04.08.2015, 14:33 »
Nie szukaj więcej! ;D ;)
Arek

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #644 dnia: 04.08.2015, 14:41 »
Mówisz, że SPRO jest bezkonkurencyjne w tej cenie? :D
Pozdrawiam
Masakroff