Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893407 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 640
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11385 dnia: 29.12.2020, 20:13 »
Używał ktoś Aromixa Sensasa o zapachu czerwonych robaków? Robi robotę, czy szkoda zachodu? Potrzebuję trochę oszukać leszcze, które na Wiśle wymagają podania dużych ilości gnojaka. Do gnojaka mam ograniczony dostęp, często muszę dokupić. Tanie nie są. Za to rosówek mogę szybko nazbierać na kilogramy. I tak kombinuję, czy bym tych leszczy nie oszukał zaprawiając siekane  rosówki Aromixem? ;D
Niedawno miałem porównanie, kolega miał gnojaka, ja siekane rosówki. On złowił kilkanaście ryb, ja dwie. Za to ostatnio wszyscy podawaliśmy po tyle samo gnojaków i ryby brały regularnie, wyniki mieliśmy podobne. Niby podobne mięcho, ale chyba zapach decyduje.
Artur

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11386 dnia: 29.12.2020, 21:59 »
Sam zapach to jedno a dodatek energetyczny to drugie. Jak chcesz zatrzymać 2kg łopaty? Kukurydza i pellet nie pomogą.
Może zamiast robaków spróbuj ochotki  CcMoore Liquid Bloodworm i podobnych. Ochotka zawsze jest dobra i zawsze pomaga.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 648
  • Reputacja: 1128
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11387 dnia: 29.12.2020, 22:51 »
Sam zapach to jedno a dodatek energetyczny to drugie. Jak chcesz zatrzymać 2kg łopaty?

Ochotka nie zawsze jest wybitnie użytecznym dodatkiem na duże ryby, bo jest wybitnie nieselektywna. Wartość energetyczna spożywki z pelletami, kukurydzą, siekanymi rosówkami jest zapewne znacznie większa niż spożywki ze standardową ilością ochotki. Inna sprawa, czy w środku zimy należy maksymalizować wartość energetyczną lub intensywność zapachu.

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11388 dnia: 30.12.2020, 06:58 »
Sam zapach to jedno a dodatek energetyczny to drugie. Jak chcesz zatrzymać 2kg łopaty?

Ochotka nie zawsze jest wybitnie użytecznym dodatkiem na duże ryby, bo jest wybitnie nieselektywna. Wartość energetyczna spożywki z pelletami, kukurydzą, siekanymi rosówkami jest zapewne znacznie większa niż spożywki ze standardową ilością ochotki. Inna sprawa, czy w środku zimy należy maksymalizować wartość energetyczną lub intensywność zapachu.
To tylko teoria. Martwa ochotka nie jest atrakcyjna dla plotek i małych leszczykow. Dlaczego? Bo w odróżnieniu od żywej nie unosi się w wodzie, nie ucieka.
Ponadto, jak się tworzy zanętę to komponuje się tak żeby była atrakcyjniejsza jak przynęta na haczyku? Taka zanętę z pasza dla karpii i kukurydzą wraz z rosowkamj to dobra zanęta w okresie gdy bardzo dobrze żrą. Choć bez pellety można śmiało sobie poradzić.
Jak są takie łopaty można podnieść atrakcyjność zanęty przez dodanie sensas litou albo loprio joker ale jak działa czerwony to i tak wypada go dodać i nie pomylić się z dendrobena.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11389 dnia: 30.12.2020, 09:29 »
Używał ktoś Aromixa Sensasa o zapachu czerwonych robaków? Robi robotę, czy szkoda zachodu? Potrzebuję trochę oszukać leszcze, które na Wiśle wymagają podania dużych ilości gnojaka. Do gnojaka mam ograniczony dostęp, często muszę dokupić. Tanie nie są. Za to rosówek mogę szybko nazbierać na kilogramy. I tak kombinuję, czy bym tych leszczy nie oszukał zaprawiając siekane  rosówki Aromixem? ;D
Niedawno miałem porównanie, kolega miał gnojaka, ja siekane rosówki. On złowił kilkanaście ryb, ja dwie. Za to ostatnio wszyscy podawaliśmy po tyle samo gnojaków i ryby brały regularnie, wyniki mieliśmy podobne. Niby podobne mięcho, ale chyba zapach decyduje.


Kumpel rok temu na Wiśle łoił mi tyłek dodając tego smrodka do zanęty.
Łowiliśmy obok siebie. On poniżej mnie.
Dodawał czystą spożywkę , bez robaków do koszyka.
Łowił sporo leszczy a ja miałem problem z nimi .. mimo dodawania białych i kastera.

Wątpię aby mnie zablokował  , bo nie nęci z ręki i bardzo rzadko przerzuca zestaw.

Offline kemsui

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11390 dnia: 30.12.2020, 11:44 »
Panowie, co sądzicie o używaniu multiplikatora do łowienia na feeder ?? Chodzi mi o takie rozważanie czysto teoretyczne, bo i samo pytanie jest z czystej ciekawości.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11391 dnia: 30.12.2020, 15:10 »
Panowie, co sądzicie o używaniu multiplikatora do łowienia na feeder ?? Chodzi mi o takie rozważanie czysto teoretyczne, bo i samo pytanie jest z czystej ciekawości.
Chyba nie da rady podpiąć tego do standardowego feedera. Kije castingowe mają przelotki umieszczone z góry blanku .
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11392 dnia: 30.12.2020, 17:59 »
Czy ktoś używał tej plecionki?

Cena śmieszna. Wziąłem na próbę https://angryfish.pl/spinning/plecionka-nihonto-fine-braid-0.10mm-7.7kg.
Z Nihonto Octa Braid 150m - Fluo 0.10mm jestem bardzo zadowolony. Ciekawe, jak ta wyjdzie w porównaniu.

No to dzisiaj przyszła. Na początek pomiary i porównanie z Octa Braid.

                                         Octa Braid     FINE BRAID 0,10 FINE BRAID 0,12
Średnica bez obciążenia   0,105            0,125                  0,150
Średnica pod ok. 1 kg       0,125            0,190                  0,193
Wytrzymałość ok.             4,5 kg            5 kg                    żyłka nie wytrzymała przy 6 kg :D

Wytrzymałość mierzyłem po zawiązaniu FG knot. Pękała zawsze poza węzłem. Pomiar średnicy plecionki jest trudny, bo jest miękka ale pod obciążeniem już się tak łatwo nie ugina.

EDIT: Dorzuciłem wyniki FINE BRAID 0,12, którą też przy okazji kupiłem.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11393 dnia: 30.12.2020, 19:09 »
Dobra robota Tomek , cena rzeczywiście mała dobra żyłka z guru czy preston więcej kosztuje, testuj ciekawe jak w praniu się spisze
Paweł

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11394 dnia: 30.12.2020, 19:59 »
Hej, czy te gotowe zanęty i pellety nadadzą się do Methody?
To będzie moje już ostatnie podejście do Methody bo irytującw jest brak wyników.


https://www.rockworld.pl/k,18,pellet--pasty--zanety/pk,139,cc-moore/p,14274,ccmoore-live-system-bag-mix-pack.html

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11395 dnia: 30.12.2020, 20:05 »
Po co kombinujesz na komercję kup match method mix od sonubites na lato jasną wersję, na jesień zimę i wiosnę ciemną, pellety to screttings z pewnego źródła czy Solski czy coś od Dynamite Baits. Na pzw trzeba kombinować może coś słodkiego z dodatkiem ryby Dynamite baits swm stim.
 Efekty muszą być napisz z czym masz problem pewnie pomożemy, może nowy wątek stwórz i opisz swoje problemy.
Paweł

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11396 dnia: 30.12.2020, 20:22 »
Muszę spróbować tych zanęt poprostu i przestać kombinować. :facepalm:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11397 dnia: 31.12.2020, 22:28 »
Ktoś ma godny polecenia barometr? Mam tu na myśli, żeby pokazywał dość dokładnie, a nie był czuły na PMS-a żony, bez zbędnych, dodatkowych "wodotrysków".
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11398 dnia: 01.01.2021, 11:10 »
Witajcie
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Chciałbym kupić feeder o długości 3 - 3.3 metra o ciężarze wyrzutu do 60 g. Najbardziej pod uwagę biorę Drennan Acolyte Plus Feeder. Chciałbym poprosić Was o jakieś propozycję w okolicach 1000 zł ( +100) które będą jakościowym odpowiednikiem acolyte.
Pozdrawiam

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11399 dnia: 01.01.2021, 11:30 »
Krzysztof jest masa wędek do wyboru. Preston Supera, Daiwa N'Zon Z, Shimano X7, Matrixy.
Napisz jaki dystans, jakie ryby chcesz nimi łowić. Wędka paraboliczna czy coś bardziej progressywnego.