Autor Wątek: Boczny trok - kompendium  (Przeczytany 32775 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #15 dnia: 28.03.2017, 07:15 »
Ja stosuję żyłkę, bo jest bardziej miękka. Grubość od 0,14 do 0,16. Jeśli używam plecionkę to 0,08.
Trok dobieram w proporcjach 1/3....ale długość troczka z ciężarkiem nie przekracza 30cm.
Nie stosuje żadnych krętlików. Plecionkę kończę pętlą, a przypon z trokiem robię dzieląc żyłkę w odpowiedniej proporcji i robię pętlę. Całość łącze pętla w pętle i jest git. Często okonie reagują na unoszące się drobiazgi i wówczas atakują np. krętliki zamiast gumeczek i dlatego nie stosuje krętlików.
Początek sezonu to mikro... im mniejsze tym lepsze. W cieplejsze miesiące, gumki można zwiększać do 5cm. Jesienią nawet do 7cm. Wszystko to zależy od intensywności brań.
Kolory: motoroil :z zielonym brokatem.
                         z czerwonym brokatem.
                         bez brokatu, ale malowane czarnym markerem ( wychodzi kolor fioletowy z właściwościami moil ).
           czerwony : z czerwonym brokatem.
                         : ze srebrnym brokatem.
                         : z granatowym brokatem.
           denaturat z wszelakimi brokatami.
           fosforyzujący.
           żółty
           biały.
Reszta kolorów to już kombinacje indywidualne.
Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #16 dnia: 28.03.2017, 08:14 »
Dzięki ja planowałem zrobić zestaw tak od pętelki do ciężarka około 40cm a przypon około 80cm (2 x dłuższy).
Miał ktoś może do czynienia z fluorocarbonem Mikado Nihonto silk podobno jest mięli jak żyłka?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #17 dnia: 28.03.2017, 09:55 »
Dzięki ja planowałem zrobić zestaw tak od pętelki do ciężarka około 40cm a przypon około 80cm (2 x dłuższy).
Miał ktoś może do czynienia z fluorocarbonem Mikado Nihonto silk podobno jest mięli jak żyłka?

Nie powiedział bym bo mam ale średnice 25 to strasznie sztywny jest po odwinięciu ze szpulki to nawet ciężko rozprostować bo zapamiętał szpule i jest jak sprężyna. Więcej nie kupie. Jaxona mam traz i jest fajny na pewno miękciejszy.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #18 dnia: 28.03.2017, 19:43 »
Jeszcze dwa pytanka do takiej gumy to jaki rozmiar haka, może od razu ktoś jakimś linkiem podrzuci?



I drugie pytanie, jak w sklepie w opisie jest "twister 3,5 cm" tzn że on ma 3,5 cm razem z ogonkiem czy tylko korpusik ma 3,5 cm?
Na ten przykład ten na fotce ma korpusik 2 cm a z ogonkiem 3 cm, wiec jaki on powinien mieć opis?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #19 dnia: 29.03.2017, 06:58 »
Jeszcze dwa pytanka do takiej gumy to jaki rozmiar haka, może od razu ktoś jakimś linkiem podrzuci?



I drugie pytanie, jak w sklepie w opisie jest "twister 3,5 cm" tzn że on ma 3,5 cm razem z ogonkiem czy tylko korpusik ma 3,5 cm?
Na ten przykład ten na fotce ma korpusik 2 cm a z ogonkiem 3 cm, wiec jaki on powinien mieć opis?
3,5 cm razem z ogonkiem.
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #20 dnia: 29.03.2017, 07:06 »
http://www.wedkarski.com/haczyki-kotwiczki/10933-haczyk-sensual-round-z-zadziorami-do-bocznego-troka-mikado.html
lub
http://www.wedkarski.com/haczyki-kotwiczki/9339-haczyki-v-point-spinn-do-bocznego-troka-dragon.html.
To przykładowy haczyk do bocznego troka. W hakach ważne jest by miał uszko i zadziory. Dobrze jakby hak był kuty.Unikam haczyków cieniutkich... rozginają się przy dużej rybie.
Haczyk dobiera się do wielkości gumeczek. Na początek sezony gumeczki 2,5cm.
Marcin

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #21 dnia: 20.11.2017, 20:36 »
Trochę odkopię temat, ale chciałbym się dowiedzieć czy kijek Savage Gear Black Savage Dropshot 2,33 5-18g nada się pod bocznego troka? Jestem zielony w tych sprawach, ale chciałbym jeszcze w tym roku trochę pobawić się z bocznym trokiem i okonkami :) Ew. możecie mi doradzić jakiś inny kijek pod tą metodę :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #22 dnia: 20.11.2017, 20:54 »
Nada się spokojnie, choć lepsza byłaby długość 2,70.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #23 dnia: 20.11.2017, 20:58 »
Nada się spokojnie,choć lepsza byłaby długość 2.70
Podstawa w doborze kija do bocznego troka,to szczytówka z wklejanki. Tylko wtedy będziesz łowił skutecznie i łowienie będzie sprawiało Ci przyjemność.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #24 dnia: 20.11.2017, 21:02 »
Nada się spokojnie,choć lepsza bylaby dlugosc 2.70
Podstawa w doborze kija do bocznego troka,to szczytówka z wklejanki.Tylko wtedy będziesz łowił skutecznie i łowienie bedzie sprawiało Ci przyjemnosc.Szczytówka musi byc delikatna bo to ona jest sygnalizatorem bran.W tej metodzie musisz ja obserwowac..w przeciwienstwie do zwyklego spiningu nie zacinasz jak czujesz opor ryby,tylko jak szczytówka pokazuje branie.Jesli bedziesz czekal z zacieciem na ten opór,to w wiekszosci brań,zaciecia beda spóźnione,dlatego tak wazne jest,żeby kijek do tej metody byl wklejanką.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #25 dnia: 21.11.2017, 00:18 »
Może w takim razie mógłbyś polecić jakąś dobrą i solidna wklejankę do max 350 zl? Zaznaczę tylko, że nie chcę mieć nic wspólnego z Jaxonem, Kongerem czy Mikado...:)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #26 dnia: 21.11.2017, 00:44 »
Zaznaczę tylko, że nie chcę mieć nic wspólnego z Jaxonem, Kongerem czy Mikado...:)

Uważasz tak dlatego, ponieważ to zły sprzęt czy źle się czujesz, mając na kiju logo tych firm? Pytam poważnie, ciekawi mnie to.

Nie wiem, jakie są powody takiego twierdzenia, Twoja sprawa, masz do tego prawo, ja jednak uważam, że dużo tracisz ;) Konger i Mikado to firmy (Jaxona zostawiamy w spokoju), które często kładą na łopatki spinningowe badziewia "uznanych" marek, szczególnie gdy ceny danych produktów są zbliżone.

Skoro nie kij Kongera, to może w takim razie Kongera?

Poniżej nieśmiertelna klasyka bocznego troka. I nie tylko.

http://allegro.pl/wedka-konger-world-champion-tango-270-i6813959012.html


Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #27 dnia: 21.11.2017, 01:24 »
Jaxon (mają swoje dobre serie), Konger, Mikado, czy Dragon to są marki utrwalające przeświadczenie, że Polska spinningiem stoi. No kit z Kongerem, że nie polski, ale trwale w świadomości każdego spinningisty jest. To właśnie te kije udowadniają swoją klasę, skuteczność i jakość na polskich wodach.
Weźmy zachód Europy. Shimano, Savage Gear, czy  Penn, bądź Cromorran lub Quantum...
Zachód łowi na takie badziewie. I udało się?
Nie!!!

Oni mają ryby, nam udało się wyłowić wszystkie. Nie ma szczupaka, sandacza, okonia...
Wszystko złowiono na nasze kije!!@
Jest moc!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #28 dnia: 21.11.2017, 06:03 »
Nie mam miłych wspomnień z wedkami właśnie od tych firm co wymieniłem, a szczególnie po jaxonie
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boczny trok - kompendium
« Odpowiedź #29 dnia: 21.11.2017, 08:49 »
Jaxon ma kilka udanych serii.
Przykładem jest XT Pro. Kijki do castingu z tej serii używa mój staruszek i sobie bardzo chwali.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin