Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 554199 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 420
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3570 dnia: 22.04.2021, 12:36 »
Polecam obserwację zegrza Sati monitoruje tamtejsze odłowy ryby. Z jego relacji wynika że w całym tym biznesie odłowu ryb na zegrzu - przynajmniej teraz , ekonomi nie ma....

A kiedyś była?
Wpadł tu niedawno jakiś włodarz - Jogi Bear czy coś takiego - nawijać nam makaron na uszy. To sam oświadczył, że do PZW Suwałki to przez wiele lat PZW dopłacało :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Maki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3571 dnia: 22.04.2021, 12:55 »
Ja tutaj zostawię filmik jak Pan Rychter mówił o wyborach :


Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3572 dnia: 22.04.2021, 12:58 »
Kilkukrotnie widziałem co rybacy Pzw Suwałki robią z jeziorami na Mazurach. Kilkukrotnie nawet siedziałem w krzakach i robiłem zdjęcia jak wyciągają siaty. Ryby, wymiar he he to jakiś żart. Widziałem liny po 20 cm, mikrosandacze jak szły do wora. Jak dzwoniłem do Psr albo na Policję to stała regułka że akurat w tej chwili nie mają ludzi do wykonywania kontroli. Ludzie z kontroli pojawiali się natomiast na weekendy gdy wiadome było, że przyjadą wędkarze. A może akurat się złapie kogoś bez zezwolenia lub z rybą bez wymiaru. U nas na Mazurach raczej nikt nie kontroluje rybaków i ich odłowów. :(

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3573 dnia: 22.04.2021, 13:11 »
Jest jak mówisz , odłowione wszystko , kiedyś sam ogromną drgawicę rybacką na spinning zwinąłem ,a wypłyniesz tylko na łódce z jednym kijem, to i z lądu i z wody cię wytrzepią , paranoja.


Pozdrawiam Łukasz

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3574 dnia: 22.04.2021, 15:38 »
Dokładnie. Kiedyś znajomy opowiadał, że mając tydzień urlopu wędkował codziennie. Wypływał z rana na jezioro i widział siatki nie oznakowane. Zadzwonił do Psr. Oczywiście odpowiedz, że sprawdzą. Nikt się nie pojawił. Pojechał na obiad do domu i popołudniu znowu na jeziorko. A tu pach kontrola Psr Olsztyn. Podobno wszystko mu sprawdzili, nawet skrzynki na gumy. Oczywiście siatek już nie było. Za dwa dni podobna sytuacja, rano wypływa, widzi siatki nieoznakowane, tym razem dzwoni do oddziału Psr w Ełku i na Policję. Odpowiedz, że może sprawdzą, Policja natomiast nie ma ludzi do kontroli. Powędkował trochę i na obiad do domu. Popołudniu ponownie nad jeziorko, oczywiście siatek nie ma, i powtórka z rozrywki kontrola Psr Ełk. Wszystko Mu posprawdzali, łącznie z silnikiem, czy aby paliwa i oleju nie gubi. Jawnie widać, że chcieli się do czegoś przyczepić. On im tłumaczy, aby kontrolę czasem i rano przeprowadzali ponieważ są rozstawiane nieoznakowane sieci, a Oni Mu na to, że nie będzie im roboty ustawiał. Jak grochem o ścianę. Tak się nad tym zastanawialiśmy czy to aby nie jakiś układ między siatkującymi i kontrolującymi. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o :money:

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3575 dnia: 22.04.2021, 16:25 »
Po tym jak ściągnąłem tą drgawicę ,też zaraz patrol na wodzie się pojawił ,ale mnie już nie kontrolowali, bo łowiłem z brzegu. To akurat na wodach GR Rajgród. Piękne miejsca a studnia coraz większa.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3576 dnia: 22.04.2021, 17:21 »
Panowie, czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy my w tym samym kraju żyjemy. ;)
Podam przykład Siemianówki. Zdarzało mi się dzwonić na Policję i do SSR i złego słowa napisać nie mogę. Reakcje błyskawiczne. Fakt, na Siemianówce jest komisariat wodny Policji, SSR liczy sporo osób więc może tu jest przyczyna. Znam osobiście większość Policjantów i członków SSR odpowiadających między innymi za Siemianówkę. Napiszę wprost, są to ludzie, którym  po prostu chce się  coś robić. Byłem kilkukrotnie na Mazurach i podejście do tematu zgoła odmienne.... wyjeb... na wszystko. :facepalm: Nie chcę generalizować, może po prostu akurat tak trafiłem.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 420
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3577 dnia: 22.04.2021, 17:32 »
Panowie, czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy my w tym samym kraju żyjemy. ;)
[...]
Byłem kilkukrotnie na Mazurach i podejście do tematu zgoła odmienne.... wyjeb... na wszystko. :facepalm: Nie chcę generalizować, może po prostu akurat tak trafiłem.

Ano właśnie. Ja się w Pruszkowie urodziłem i wychowałem na pruszkowskim osiedlu, to o układach i układzikach też sporo wiem ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3578 dnia: 22.04.2021, 17:38 »
Najwięksi kłusole mazurskich jezior to sami dzierżawcy i co najgorsze czyszczą wszystko bezkarnie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3579 dnia: 22.04.2021, 17:45 »
'Mają rozmach skur...syny' 8)

Więc wychodzi, że znowu zawiesili prezesa z powodów 'politycznych', zapewne łamiąc statut po drodze. Ciekawe czy pójdą za ciosem, bo to wciąż mało... Ruszą działaczy z Katowic jak w Warszawie? Zjazd nadzwyczajny ma zapewne sporą przewagę w głosach, więc ciekawe co się wydarzy. Brak dwóch prezesów zapewne nie zmieni wiele.

Hieny się gryzą o łup, masakra... Wstawię tu logo z forum wyczynowego, jest ono bardzo wymowne i pasuje do sytuacji:



Na fejsie są posty z zarządu głównego pzw. Aby sciągnąć z tablic ten obrazek. Bo to obraża ich godło. Pierdu o przepisach i patentach...
Takie historie.
Maciek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3580 dnia: 22.04.2021, 17:57 »
Nie sądzę żeby mieli prawo do tego znaczka, z resztą dla mnie to wygląda jak PWZ ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3581 dnia: 22.04.2021, 18:10 »
Nie sądzę żeby mieli prawo do tego znaczka, z resztą dla mnie to wygląda jak PWZ ;)
I tutaj się mylisz kolego
https://www.pzw.org.pl/home/cms/918/godlo_logotyp_skrot_pzw
Adam

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3582 dnia: 22.04.2021, 18:10 »
Nie sądzę żeby mieli prawo do tego znaczka, z resztą dla mnie to wygląda jak PWZ ;)

Wejdź na fejsa poczytaj zobaczysz.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 420
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3583 dnia: 22.04.2021, 18:15 »
Niech się oderwą od koryta, to i logo się zmieni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3584 dnia: 22.04.2021, 18:18 »
Jakiekolwiek podobieństwo jest czysto przypadkowe ;) Mnie tam to nie przypomina żadnego godła. Trzy zygzaki i ryba :P


Pozdrawiam Łukasz