Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 556559 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3675 dnia: 20.05.2021, 18:38 »
Od wielu lat okręg Opole idzie w dół po równi pochyłej, w mojej opini jest jednym z najgorzej zarządzanych okręgów w Polsce. Od lat 90tych ubiegłego wieku niewiele się tam zmieniło,  poza 2,3 kołami jest marazm i stagnacja.
 Opole ma problem bogactwa - dużo sporych wód, mało wędkarzy.  To powoduje, że rządzącym okręgiem wydaje Się, że nic nie trzeba robić, nic nie trzeba zmieniać.
A prawda jest taka, że w opolskie na ryby nie ma po co jeździć, jedyne co zostało to marketing, opowieści i wspomnienia jak to kiedyś fajnie było...
W tym roku tradycyjnie spędziłem majówkę z kumplami na ujściu Nysy do jez. Nyskiego - efekt na 6 osób może 50 rybek do 25 cm, okoliczni wędkarze podobnie.
Bandy miejscowych kłusowników przetrzebiły sandacza,  największa atrakcję Opolskiego, nawet na majówce "kogutowali", teraz zabrali się za resztę rybostanu.
To była ostatnia majówka w naszej tradycyjnej miejscówce przyszły rok zmieniamy miejsce na Dzierżno lub Goczałkowice, o Opolu zapomnieć mozna na B. Długi czas - tragedia

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3676 dnia: 20.05.2021, 20:59 »
Co prawda nie byłem nigdy w okręgu Opolskim, ani nad waszymi wodami, ale znam sporo Ślązaków którzy co roku opłacają Opole, bo twierdzą, że tam można jeszcze połowić.

Niewiem czy chodzi im o nokill czy inne wody.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3677 dnia: 20.05.2021, 21:16 »
Wystarczy poczytać zestawienia z poprzednich lat z tego co pamietam najwiecej w Okręgu Opolskim zabierają Opolanie, Wałbrzyszanie, Wrocławianie i na 4 miejscu Ślązacy. Większość niestety jeżdzi po mięso np. po Sandaczyka na Turawe
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3678 dnia: 20.05.2021, 21:21 »
Też nie wiem :) nie znam obecnie fajnej wody w opolskim,może poza kanałem gliwickim :)
A tak na serio mieszkam w Żorach, bardzo często bywam w Wodzisławiu, Jastrzębiu nie znam nikogo, żadnego wędkarza, który opłaca i jeździ w opolskie. No ale to ok 100km i bliżej są bardziej atrakcyjne wody czy to komercje czy no kille, czy rekordowe.
Ja osobiście od n lat jadę w opolskie spotkać się z kumplami x młodych lat

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3679 dnia: 20.05.2021, 21:33 »
Wystarczy poczytać zestawienia z poprzednich lat z tego co pamietam najwiecej w Okręgu Opolskim zabierają Opolanie, Wałbrzyszanie, Wrocławianie i na 4 miejscu Ślązacy. Większość niestety jeżdzi po mięso np. po Sandaczyka na Turawe
Sandacz yk na Trawie czy Nyskim to właśnie opowieści z minionych lat i marketing. Miejscowe kłusole wytłukli wszystko. To nie są stare dziadki w gumofilcach, to miejscowi np z Opola, którzy mają łódkę z silnikiem na wodzie, sprzęt za 5-10 tys. Jak bierze to dostają cynk i są 30 min po pracy, już na wodzie, na miejsce płyną na GPS i łowią po 30-40 sandaczy i to trwa nie do zapełnienia lodówki a dotąd dopóki bierze. Dziadki w kampingu przez tydzień złowią może jednego, 2 sandacze. I kilka leszczykow.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3680 dnia: 21.05.2021, 09:23 »
stan umysłu pomimo że czapeczka z „szacownego” koła...
https://fb.watch/5D6e4KYPRL/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3681 dnia: 21.05.2021, 09:28 »
stan umysłu pomimo że czapeczka z „szacownego” koła...
https://fb.watch/5D6e4KYPRL/

Chwilę wcześniej o tym rozmawialiśmy...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3682 dnia: 21.05.2021, 11:26 »
Wystarczy poczytać zestawienia z poprzednich lat z tego co pamietam najwiecej w Okręgu Opolskim zabierają Opolanie, Wałbrzyszanie, Wrocławianie i na 4 miejscu Ślązacy. Większość niestety jeżdzi po mięso np. po Sandaczyka na Turawe
Sandacz yk na Trawie czy Nyskim to właśnie opowieści z minionych lat i marketing. Miejscowe kłusole wytłukli wszystko. To nie są stare dziadki w gumofilcach, to miejscowi np z Opola, którzy mają łódkę z silnikiem na wodzie, sprzęt za 5-10 tys. Jak bierze to dostają cynk i są 30 min po pracy, już na wodzie, na miejsce płyną na GPS i łowią po 30-40 sandaczy i to trwa nie do zapełnienia lodówki a dotąd dopóki bierze. Dziadki w kampingu przez tydzień złowią może jednego, 2 sandacze. I kilka leszczykow.

A gdzie jest jakaś kontrola??? To tak samo gdyby kompletnie policji nie było na drogach........Skąd się biorą kłusole??? Kłusole się biorą z działań PZW

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3683 dnia: 01.06.2021, 10:06 »
Maciek

Offline Darecki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 12
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3684 dnia: 01.06.2021, 12:14 »
Gość jest Kukizem wędkarstwa i tyle.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3685 dnia: 01.06.2021, 12:19 »
Jak mnie wnerwiają tacy goście...
- No Kill to jest robienie sobie zdjęć z rybą, aż ona zdechnie.
- No Kill jest niezgodne z prawem. Tak powiedziałem, więc tak jest.
 :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 426
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3686 dnia: 01.06.2021, 12:28 »
A, ten przypadek. On jest wyjątkowo ciężki.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3687 dnia: 01.06.2021, 13:06 »
Widzę że ostatnim filmem Luk przyparł do ściany to towarzystwo . Kurde ten gościu z filmu :facepalm:nie wiem jak to skomentować .
Włodarze PZW są chyba strasznie zdesperowani skoro uruchamiają do propagandy takiego mówcę . "Pan oszroniony" dobre sobie.
Wychodzi na to że likwidacja No kill na kanale wyrządziła wizerunkowo więcej złego niż poprawiła, teraz będą na wszelkie możliwe sposoby udowadniali że to jedyna słuszna decyzja. Już się zaczęło straszenie wędkarzy: a to że niezgodne z prawem a to że przyjdą źli ekolodzy i zakażą łowienia. Niestety zwolennicy zniesienia no kill to nie tylko mięsiarze ale też np wędkarze wypuszczający ryby , a zniesienie no kill poparli bo teraz mogą trzymać ryby w siatce do zdjęcia.
Pan z filmu jakoś przemilczał że bliscy poplecznicy pana Grzegorza właśnie tak ohydnie męczą te ryby w siatkach :facepalm:
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3688 dnia: 01.06.2021, 14:20 »
Po dwóch minutach się poddałem.

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3689 dnia: 01.06.2021, 14:42 »

Boże co za zjeb. Inaczej nie jestem w stanie tego nazwać.