Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 556659 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3735 dnia: 24.06.2021, 13:53 »
Nie no, chciałem... Nie dam rady wysłuchać tych pajaców. Szczególnie po wizycie z Wami na DD, gdzie najdobitniej się przekonałem, jak wygląda rybostan w zbiorniku, który przez kilka lat został pozostawiony naturze.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3736 dnia: 24.06.2021, 14:21 »
Nie no, chciałem... Nie dam rady wysłuchać tych pajaców. Szczególnie po wizycie z Wami na DD, gdzie najdobitniej się przekonałem, jak wygląda rybostan w zbiorniku, który przez kilka lat został pozostawiony naturze.

Właśnie Michał o to chodzi :thumbup: Bo wystarczy dać spokojnie działać naturze bez tych obślizgłych łap naukowców i włodarzy PZW.
No ale w tym kraju to niemożliwe, bo wiemy, że wszyscy oni mają w tym swój interes i będą pilnować koryta.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3737 dnia: 24.06.2021, 14:26 »
Coś trzeszczy na łączach? Będzie jakaś bitwa?

Mam wolną chwilę, więc obejrzałem w całości.

Pan Perkowski jest (a na pewno był) jednocześnie członkiem organu LGD Zalew Zegrzyński, dla której istnienia niezbędne są gospodarcze odłowy na Zegrzu. Dzięki właśnie odłowom gospodarczym (rybakom) można pobierać tam unijne środki. Dlatego jego wypowiedzi będą stronnicze. Przecież to oni z OM PZW wspólnie z lokalnymi samorządowcami, naukowcami rybackimi uznali za celowe istnienie tam rybaków, dzięki czemu można "trzepać" unijną kasę. 

Argument prof. Wiśniewolskiego, że ustawa o rybactwie śródlądowym z 1985 r. odpowiada obecnym czasom, bo jest ciągle nowelizowana i posiada tekst jednolity jest argumentem, który nie jest prawdziwy. W rzeczywistości posiadanie tekstu jednolitego może świadczyć o czymś wręcz przeciwnym, że dana ustawa jest totalnym "gniotem" i trzeba właśnie robić wszystko, aby poprzez kolejne nowelizacje, doprowadzić jej postanowienia do otaczającej nas rzeczywistości. Powiem więcej. Ten komunistyczny "gniot" z 1985 r., jest w wielu miejscach sprzeczny z polską Konstytucją i to jest do udowodnienia w trybie skargi konstytucyjnej.  Chciałbym na marginesie zauważyć, że jest to kolejny Pan na filmie, który stoi za powstaniem LGD Zalew Zegrzyński dzięki swoim naukowym badaniom, więc ten tego.... ;D

Uwielbiam też te argumenty, że mamy za dużo drobnicy, po czym naukowcy rybaccy wypowiadają się, że np. górne wymiary ochronne w systemie racjonalnej gospodarki rybackiej nie mają sensu. Amerykanie mówią na to "fuck logic". Przez cały film nie padło chociaż jedno zdanie odnośnie konieczności podjęcia działań w całej zlewni, aby ograniczyć postępującą eutrofizację. Jest wyłącznie o sieciach. Gdyby efekt środowiskowy dla OM PZW był ważny, to przez system ochrony ryb i kontroli wędkarskich połowów, można byłoby zrobić znacznie więcej, niż przez te śmieszne sieciowe odłowy i przyzwolenie na zabieranie drapieżników na Zegrzu. Acha a te sieci na tarliskach, które nie raz pokazywane były przez lokalnych przewodników wędkarskich i wędkarzy, to też jest ten aspekt środowiskowy odłowów ?   

Mamy 2021 r. i oni - ludzie z wykształceniem kierunkowym, jako główny sposób walki z eutrofizacją, widzą odłowy sieciowe :o Masakra.

Z drugiej jednak strony obecny ZG PZW też nie mówi Wam prawdy. Dopóki bowiem będą pobierane środki unijne, póty będzie się sieciować na Zegrzu. To jest tak proste jak budowa cepa. Dlatego Wasza wiara w zmiany tam, może już dziś okazać się płonna.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 428
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3738 dnia: 24.06.2021, 16:44 »
Tacy nowocześni naukowcy powinni jednak wiedzieć, jakie są naprawdę przyczyny eutrofizacji. No dobra, żartowałem.
Ale ten oburzony, spocony ciałopozytywny, to jakaś nowa siła w OM? Młode idzie?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3739 dnia: 25.06.2021, 07:56 »
A ja zwrócę Wam uwagę, że teraz pojawia się sporo filmów propagandowych. To wg mnie zasługa barona Heliniaka, który szuka akceptacji dla rybackiego kierunku PZW. Jak pisze Arek, żałosne jest to, że argumenty za sieciami wykazują tam ludzie zaangażowani w sieciowanie i we wprowadzenie rybaków na Zegrze. Ci goście nie rozumieją, ze pracują w związku wędkarskim, im się wydaje, że to filia IRŚ. Bardzo dobrze, że się wypowiadają, bo wędkarze wreszcie mogą zetknąć się bezpośrednio z tą paskudną hipokryzją serwowaną przez tych gości.

Ogólnie PZW robi coraz 'lepsze' filmy. Koorva, jaka amatorka :facepalm:
Lucjan

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3740 dnia: 25.06.2021, 08:07 »
A tutaj taka ciekawostka :D To jest chyba ten białoryb, którego było za dużo na Zegrzu ;D









https://www.facebook.com/100BISTYP/posts/2518205491659344
Miałem właśnie wstawić to zdjęcie...
Dobrze, że sprawdziłem
To jest jakaś kpina!
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3741 dnia: 25.06.2021, 08:09 »
Nie no, chciałem... Nie dam rady wysłuchać tych pajaców. Szczególnie po wizycie z Wami na DD, gdzie najdobitniej się przekonałem, jak wygląda rybostan w zbiorniku, który przez kilka lat został pozostawiony naturze.

Właśnie Michał o to chodzi :thumbup: Bo wystarczy dać spokojnie działać naturze bez tych obślizgłych łap naukowców i włodarzy PZW.
No ale w tym kraju to niemożliwe, bo wiemy, że wszyscy oni mają w tym swój interes i będą pilnować koryta.

Spokojnie dać działać naturze, to znaczy również pilnować wędkarskich kormoranów :D dlaczego o tym malo kto mówi? Wedkarz w Polsce również dewastuje wody wybierając ryby na potęgę ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3742 dnia: 25.06.2021, 08:13 »
Cały czas o tym mówimy ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3743 dnia: 25.06.2021, 08:16 »
Ja od zawsze propaguję 100 procentowe no kill.
Nie mówię jak ktoś weźmie do domu jedną, dwie ryby rocznie, ale jak widzę takich delikwentów, którzy biorą ponad limit (lub nawet limitowo) ryby CODZIENNIE to...
łapa swędzi...
A później taki skarży się, że nie ma ryb, PZW nie zarybia... nosz kur...
Są to najczęściej stare dziadki (bez urazy)
W moim rodzinnym domu dziadkowie także twierdzą, że ryby trzeba zabierać, szkoda wypuszczać...
Teraz wybiłem im to z głowy, bo mnie to już denerwowało
Nie jemy ryb, karp w wigilię odpada...
Jeszcze nie ratujemy wigilijnych karpi, ale może kiedyś...
Bardzo łatwo było im to wytłumaczyć
Nagrałem kilka holi, obchodzenie się z rybą i wypuszczanie
Babcia stwierdziła, że tak trzeba robić i stwierdziła, że jest jej trochę głupio
Z dziadkiem było trochę ciężej, ale też się udało...
"Reszta" rodziny nie jada ryb, bo nie lubią
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3744 dnia: 25.06.2021, 08:19 »
Gdy ktoś nie jada ryb, to wypuszczanie powinno łatwo przychodzić. Oczywiście pełno takich delikwentów, co to biorą dla kotka, sąsiadom rozdają - nawet jeśli ci przed nimi już uciekają i udają, że ich w domu nie ma... Ryba "nie może się zmarnować" :facepalm: A potem - nie biero... Jak to, qrwa, możliwe? :facepalm:

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3745 dnia: 25.06.2021, 08:20 »
Ta... dla kotka...
Jest u nas taki delikwent co trzyma ryby w akwarium dla kota...
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3746 dnia: 25.06.2021, 08:20 »
I pozwala mu je wyławiać..
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3747 dnia: 25.06.2021, 09:25 »
Absolutnie nie chce brać PZW jako całej organizacji w obronę, ale w części to również sami wędkarze są winni odłowom. Chodzi o rejestr połowów: mało kto go wypełnia, jeszcze mniej wpisuje tam zabrane ryby. Potem te rejestry wracają do okręgów, włodarze szacują ilość zabranej ryby...i wychodzi na to, że odłów musi być zrobiony bo "nikt nie zabrał ryby z tej wody" :) a jak jest w praktyce, wszyscy wiemy.

Dwa, będę powtarzał jak mantrę: są okręgi, gdzie faktycznie wędkarze coś robią. W większości jednak kończy się na gadaniu. Wiecie ile jest zwykle chętnych do sprzątania jakiegoś łowiska? <pomijam fakt, że jak są kosze i worki to tych śmieci luzem nie powinno być>

Co do samego PZW, trzeba próbować zmieniać i reformować - zlikwidować nie można bo dopiero wtedy zrobią nam z "d" jesień średniowiecza.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3748 dnia: 25.06.2021, 09:27 »
 Co do sprzątania... wiesz jak jest - każdy ma bardzo mało czasu (praca, nauka, obowiązki itp)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3749 dnia: 25.06.2021, 09:30 »
Każdy ma tak samo długi dzień. Wygospodarowanie kilku godzin rocznie to nic wielkiego