Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 556652 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3780 dnia: 01.07.2021, 09:51 »
Każda woda uwolniona spod jarzma tych złodziei i kłamców odżywa.
NK - bez żadnych zarybień. Kilka lat - pod warunkiem, że pilnowane - i normalne ryby się pojawiają.
Stowarzyszenia z porządnymi wymiarami i limitami - kolejki wędkarzy na kilka lat do przodu, cena za jeden zbiornik przeważnie wyższa od tej w PZW za cały okręg + prace społeczne.
Jezioro Orzysz - kolejny dowód.

Jaki dobroczynny wpływ mają spece z IRŚ na wodę widać, porównując Dzierżno Duże z Zalewem Zegrzyńskim. Wystarczyło kilka lat.

Od dawna powtarzam, że sporo osób powinno utracić dyplomy naukowe za używanie ich do propagowania nieprawdziwych teorii. A kilka osób powinno trafić za kraty za dewastację środowiska naturalnego.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pablotor2k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarska Przygoda
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3781 dnia: 01.07.2021, 12:22 »
Mnie to zaczyna powoli irytować ta cała zadyma z Zegrzem. Jak 3 lata temu tu na forum były podawane nazwiska działaczy OM PZW zasiadających we władzach LGD Zalew Zegrzyński, to jakoś żaden Wędkarski Świat, jacyś youtuberzy itp. nawet o tym nie wspomnieli. Jak były tu podawane dane dotyczące Wierzbicy i innych ośrodków rybackich prowadzonych pod szyldem PZW, to zainteresowanie tematem było zerowe. Ludzie mi wręcz pisali, że blokowano ich wpisy w komentarzach na youtubie, jak o tym fakcie wspominali. A teraz ci sami youtuberzy budzą się z zimowego snu i robią filmy pod publiczkę ::)

Jak były wskazywane konkretne powody dla których operat rybacki dla Zegrza wygląda tak a nie inaczej, to zainteresowanie tematem było prawie zerowe. A teraz ?  Teraz jak trzeba walić z całej siły w byłych zarządców OM PZW, bo stoją oni w opozycji do obecnej władzy w ZG PZW, to podnosi się powszechne internetowe oburzenie. Śmiech. Tylko tej ciemnej szarej masie wędkarzy nie powie się najważniejszego.

Gdyby nie przyzwolenie ZG PZW, to nie byłoby wpisu Pana Kolendowicza w Wiadomościach Wędkarskich. Tylko niech teraz działacze z ZG PZW wyjaśnią tej całej masie wędkarzy, czy zmienią oni operat rybacki, tak aby wyeliminować całkowicie odłowy gospodarcze z Zegrza i kiedy to zrobią, bo przecież mogą to zrobić w każdej chwili. Niech się też pochwalą tym, czy wolą dalej sieciować i pobierać unijne środki, czy też może wolą, aby nie było dodatkowej kasy z UE, a wędkarze byli zadowoleni. Niech się również pochwalą tym, czy taki operat rybacki (bez odłowów gospodarczych na Zegrzu) zostanie pozytywnie zaopiniowany przez jedyny państwowy instytut, który obecnie ma monopol na opiniowanie operatów rybackich, a którego to insytutu naukowcy "wprowadzali" rybaków na Zegrze, tworząc naukowe podstawy dla niezbędności takich odłowów na tym zbiorniku. Fajnie jest mówić, że to wszystko jest winą "tamtych". Problem w tym, że ci, którzy walą w "tamtych", wcale nie są "lepsi".  Jak to kiedyś powiedział Monteskiusz "co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro".


 

Jako, że Twoja wypowiedź pojawiła się pod postem, w którym wrzucono nagrany przeze mnie film rozumiem, że pijesz do mnie ? Odpowiadam zatem... po pierwsze proszę abyś nie znając mnie kompletnie nie oceniał motywów, które mną kierowały podczas nagrywania tego materiału. Stwierdzenie, że nagrałem to "pod publiczkę" jest wysoce niesprawiedliwe. Nie wiem skąd u Ciebie takie przeświadczenie. Po drugie nigdy nie usuwałem ani nie blokowałem żadnych komentarzy, które poruszały by te tematy więc jeśli gdzieś takie praktyki miały miejsce proszę abyś mnie z tym nie łączył. Po trzecie rozumiem Twoje rozgoryczenie, że kiedyś tematu nie podjąłem ale nie jestem w stanie reagować zawsze, wszędzie i na wszystko. Musiałbym rzucić wszystko i zajmować się tylko tym. Poza tym mam rozumieć, że skoro dawniej nic nie nagrałem lepiej abym i teraz milczał ?
https://www.youtube.com/PawelKukla
Wędkarskie filmy na YouTube

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3782 dnia: 01.07.2021, 12:45 »
Mnie to zaczyna powoli irytować ta cała zadyma z Zegrzem. Jak 3 lata temu tu na forum były podawane nazwiska działaczy OM PZW zasiadających we władzach LGD Zalew Zegrzyński, to jakoś żaden Wędkarski Świat, jacyś youtuberzy itp. nawet o tym nie wspomnieli. Jak były tu podawane dane dotyczące Wierzbicy i innych ośrodków rybackich prowadzonych pod szyldem PZW, to zainteresowanie tematem było zerowe. Ludzie mi wręcz pisali, że blokowano ich wpisy w komentarzach na youtubie, jak o tym fakcie wspominali. A teraz ci sami youtuberzy budzą się z zimowego snu i robią filmy pod publiczkę ::)

Jak były wskazywane konkretne powody dla których operat rybacki dla Zegrza wygląda tak a nie inaczej, to zainteresowanie tematem było prawie zerowe. A teraz ?  Teraz jak trzeba walić z całej siły w byłych zarządców OM PZW, bo stoją oni w opozycji do obecnej władzy w ZG PZW, to podnosi się powszechne internetowe oburzenie. Śmiech. Tylko tej ciemnej szarej masie wędkarzy nie powie się najważniejszego.

Gdyby nie przyzwolenie ZG PZW, to nie byłoby wpisu Pana Kolendowicza w Wiadomościach Wędkarskich. Tylko niech teraz działacze z ZG PZW wyjaśnią tej całej masie wędkarzy, czy zmienią oni operat rybacki, tak aby wyeliminować całkowicie odłowy gospodarcze z Zegrza i kiedy to zrobią, bo przecież mogą to zrobić w każdej chwili. Niech się też pochwalą tym, czy wolą dalej sieciować i pobierać unijne środki, czy też może wolą, aby nie było dodatkowej kasy z UE, a wędkarze byli zadowoleni. Niech się również pochwalą tym, czy taki operat rybacki (bez odłowów gospodarczych na Zegrzu) zostanie pozytywnie zaopiniowany przez jedyny państwowy instytut, który obecnie ma monopol na opiniowanie operatów rybackich, a którego to insytutu naukowcy "wprowadzali" rybaków na Zegrze, tworząc naukowe podstawy dla niezbędności takich odłowów na tym zbiorniku. Fajnie jest mówić, że to wszystko jest winą "tamtych". Problem w tym, że ci, którzy walą w "tamtych", wcale nie są "lepsi".  Jak to kiedyś powiedział Monteskiusz "co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro".


 

Jako, że Twoja wypowiedź pojawiła się pod postem, w którym wrzucono nagrany przeze mnie film rozumiem, że pijesz do mnie ? Odpowiadam zatem... po pierwsze proszę abyś nie znając mnie kompletnie nie oceniał motywów, które mną kierowały podczas nagrywania tego materiału. Stwierdzenie, że nagrałem to "pod publiczkę" jest wysoce niesprawiedliwe. Nie wiem skąd u Ciebie takie przeświadczenie. Po drugie nigdy nie usuwałem ani nie blokowałem żadnych komentarzy, które poruszały by te tematy więc jeśli gdzieś takie praktyki miały miejsce proszę abyś mnie z tym nie łączył. Po trzecie rozumiem Twoje rozgoryczenie, że kiedyś tematu nie podjąłem ale nie jestem w stanie reagować zawsze, wszędzie i na wszystko. Musiałbym rzucić wszystko i zajmować się tylko tym. Poza tym mam rozumieć, że skoro dawniej nic nie nagrałem lepiej abym i teraz milczał ?

Cześć!
Wydajesz się być na tym nagraniu zdziwiony, że oni nie robią dobrze wędkarzom, tylko myślą niczym rybacy. Ten cały cyrk na kółkach kręci się tylko po to, by czerpać kasę z dotacji na rybactwo, by nakręcać ośrodkom zarybieniowym rynek zbytu.
W radzie naukowej PZW zasiadają ludzie z IRŚ. To jest przepięknie stworzona sieć wzajemnej zależności, w której jedni drugim zapewniają istnienie. Warto chyba wyraźnie o tym mówić wędkarzom.
Bo poza bezczelnymi stawianiami smażalni za nasze pieniądze... przez wiele lat DOPŁACANO z naszych składek do funkcjonowania ekip rybackich działających pod patronatem PZW. Ekstra, co?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3783 dnia: 01.07.2021, 18:08 »
Jako, że Twoja wypowiedź pojawiła się pod postem, w którym wrzucono nagrany przeze mnie film rozumiem, że pijesz do mnie ? Odpowiadam zatem... po pierwsze proszę abyś nie znając mnie kompletnie nie oceniał motywów, które mną kierowały podczas nagrywania tego materiału. Stwierdzenie, że nagrałem to "pod publiczkę" jest wysoce niesprawiedliwe. Nie wiem skąd u Ciebie takie przeświadczenie. Po drugie nigdy nie usuwałem ani nie blokowałem żadnych komentarzy, które poruszały by te tematy więc jeśli gdzieś takie praktyki miały miejsce proszę abyś mnie z tym nie łączył. Po trzecie rozumiem Twoje rozgoryczenie, że kiedyś tematu nie podjąłem ale nie jestem w stanie reagować zawsze, wszędzie i na wszystko. Musiałbym rzucić wszystko i zajmować się tylko tym. Poza tym mam rozumieć, że skoro dawniej nic nie nagrałem lepiej abym i teraz milczał ?

Cześć. Pierwsza kwestia. Masz rację. Nie znam motywów którymi kierowałeś się nagrywając ten film, więc nie powinienem się wypowiadać w tym zakresie. Natomiast swego czasu sam pod jednym z Twoich wcześniejszych filmów dotyczących odłowów i operatów rybackich w PZW sporządziłem dość obszerny i przede wszystkim merytoryczny komentarz - bez jakichkolwiek wulgaryzmów, czy też naruszeń dóbr osobistych kogokolwiek (bo z tym to w komentarzach na kanałach wędkarskich różnie bywa), a który to komentarz następnie nie został opublikowany. Dla pewności próbowałem go opublikować kilkukrotnie...no i się nie udało. Powiedziałem sobie trudno i odpuściłem komentowanie. Dlatego jestem w stanie uwierzyć ludziom, że nie wszystko przechodzi przez sito moderacji. Nie zmienia to faktu, że cieszy mnie Twoja aktywność w zakresie przekazywania ludziom wiedzy, na temat rzeczywistego stanu rzeczy co do wód PZW, bo masz olbrzymi wpływ na wielu wędkujących w Polsce, a świadomość wędkarska w powyższym zakresie jest nadal marna i skupia się wyłącznie na braku zarybień.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 428
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3784 dnia: 01.07.2021, 18:27 »
Kanał Pawła i tak jest jednym z niewielu, które poruszają temat patologii w PZW już od dość dawna, nawet jeśli zaczynało się od nieśmiałych wstawek pt. "nie pozdrawiamy Prezesa". Co do innych youtuberów, to niektórym zmienił się ostatnio stopień uwikłania w sieci zarobkowe (stopka redakcyjna WW), więc różne ciekawe rzeczy mogą wypłynąć.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pablotor2k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarska Przygoda
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3785 dnia: 01.07.2021, 23:58 »
Cytuj
Cześć. Pierwsza kwestia. Masz rację. Nie znam motywów którymi kierowałeś się nagrywając ten film, więc nie powinienem się wypowiadać w tym zakresie. Natomiast swego czasu sam pod jednym z Twoich wcześniejszych filmów dotyczących odłowów i operatów rybackich w PZW sporządziłem dość obszerny i przede wszystkim merytoryczny komentarz - bez jakichkolwiek wulgaryzmów, czy też naruszeń dóbr osobistych kogokolwiek (bo z tym to w komentarzach na kanałach wędkarskich różnie bywa), a który to komentarz następnie nie został opublikowany. Dla pewności próbowałem go opublikować kilkukrotnie...no i się nie udało. Powiedziałem sobie trudno i odpuściłem komentowanie. Dlatego jestem w stanie uwierzyć ludziom, że nie wszystko przechodzi przez sito moderacji. Nie zmienia to faktu, że cieszy mnie Twoja aktywność w zakresie przekazywania ludziom wiedzy, na temat rzeczywistego stanu rzeczy co do wód PZW, bo masz olbrzymi wpływ na wielu wędkujących w Polsce, a świadomość wędkarska w powyższym zakresie jest nadal marna i skupia się wyłącznie na braku zarybień.

Jeśli komentarz nie został upubliczniony to znaczy, że zadziałał mechanizm YouTuba... nie mam pojęcia w jaki sposób. Każdy komentarz jeśli serwis nie uzna za spam jest publikowany bez mojej ingerencji, dopiero potem jeśli wyłapie jakieś wyzwiska, przesadne wulgaryzmy itd. usuwam go bądź ukrywam.
https://www.youtube.com/PawelKukla
Wędkarskie filmy na YouTube

Offline Ladat

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3786 dnia: 04.07.2021, 11:32 »

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3787 dnia: 07.07.2021, 12:36 »
PZW Poznań obniżyło kwotę diety o 50zł!



Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3788 dnia: 07.07.2021, 12:55 »
PZW Poznań obniżyło kwotę diety o 50zł!
Zawsze to coś
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3789 dnia: 07.07.2021, 13:14 »
Kto tak pisze uchwały, obniżenie o 50zł, co to za informacja? Powinno być dodatkowo napisane do jakiej kwoty jest obniżenie... totalny brak kompetencji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3790 dnia: 08.07.2021, 08:31 »
Kto tak pisze uchwały, obniżenie o 50zł, co to za informacja? Powinno być dodatkowo napisane do jakiej kwoty jest obniżenie... totalny brak kompetencji.


Trafna uwaga! :bravo:
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3791 dnia: 08.07.2021, 11:50 »
Ekipa, temat jest! Prośba właściwie i zaproszenie :)

Zapraszam na grupę REFORMA PZW - związek w rękach wędkarzy- https://www.facebook.com/groups/845860309303863

Dodatkowo zapraszam do polubienia naszego fanpage- https://www.facebook.com/Reforma-PZW-zwi%C4%85zek-w-r%C4%99kach-w%C4%99dkarzy-105889431604327/

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3792 dnia: 21.07.2021, 00:04 »

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3793 dnia: 02.08.2021, 07:25 »
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3794 dnia: 16.08.2021, 16:23 »
Czy to nie prezes pzw toruń nie broni rybaków....
Maciek