Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548548 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #525 dnia: 10.10.2017, 09:14 »
Panowie, ten film pokazuje wg mnie, że oprócz tych, co chcą zabierać bez umiaru, pojawi się nam jeszcze jeden rodzaj kłusownictwa. Wyławianie ryb w celu sprzedaży łowiskom komercyjnym. To już jest, ale może przybrać różne formy. Wg mnie takie osoby należy bezwzględnie usuwać z PZW, i podstawową rzeczą jest wpłynięcie na sądy koleżeńskie, aby te zachowywały się nad wyraz ostro. Usunięcie takiej zakały z PZW sprawia, że wyrządzamy sobie wielki pożytek, dla wielu zaś może być to spora kara, której będą się obawiać.

Nawet do głowy by mi nie przyszło, aby tak trzymać karpia w wodzie :facepalm: :facepalm: To  jest bardzo trudne do odkrycia, dlatego nie ma się co cackać z takim typem. Wywalić z PZW! Oczyszczenie szeregów z recydywy kłusowniczej to podstawa udanych reform.

Luk raczej nie chodziło o zabranie ryby w stanie żywym na inne łowisko. Kto by kupił rybę która może mu paść bo jest przekłuta.
Raczej bo z drugiej strony jakby chciał zabrać to by zabił odrazu ale na moją głowę chciał zabrać i "ukrywał" rybę bo nie miał siatki.

Kłusownik + maltretowanie zwierzęcia. Powinien dostać z "paragrafów".

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #526 dnia: 10.10.2017, 09:31 »
Panowie, ten film pokazuje wg mnie, że oprócz tych, co chcą zabierać bez umiaru, pojawi się nam jeszcze jeden rodzaj kłusownictwa. Wyławianie ryb w celu sprzedaży łowiskom komercyjnym. To już jest, ale może przybrać różne formy. Wg mnie takie osoby należy bezwzględnie usuwać z PZW, i podstawową rzeczą jest wpłynięcie na sądy koleżeńskie, aby te zachowywały się nad wyraz ostro. Usunięcie takiej zakały z PZW sprawia, że wyrządzamy sobie wielki pożytek, dla wielu zaś może być to spora kara, której będą się obawiać.

Nawet do głowy by mi nie przyszło, aby tak trzymać karpia w wodzie :facepalm: :facepalm: To  jest bardzo trudne do odkrycia, dlatego nie ma się co cackać z takim typem. Wywalić z PZW! Oczyszczenie szeregów z recydywy kłusowniczej to podstawa udanych reform.

Luk raczej nie chodziło o zabranie ryby w stanie żywym na inne łowisko. Kto by kupił rybę która może mu paść bo jest przekłuta.
Raczej bo z drugiej strony jakby chciał zabrać to by zabił odrazu ale na moją głowę chciał zabrać i "ukrywał" rybę bo nie miał siatki.

Kłusownik + maltretowanie zwierzęcia. Powinien dostać z "paragrafów".




Tak czy inaczej Panowie, handlowanie kabanami złowionymi na PZW i innych wodach, to dobry interes. Nie zawsze wielkie karpie czy amury, umieszczone na noc w workach karpiowych, czekają na poranną sesję zdjęciową... >:O
I tego nie wytępimy, bo są to pieniądze na tyle duże, że zawsze znajdzie się jakaś pazerna kur..., która będzie sprzedawać prywaciarzom ryby na komercje.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #527 dnia: 10.10.2017, 09:33 »
Panowie ale czemu kłusownik, pytam poważnie bo nie łapie a film oglądałem bez dźwięku. Ja tam widzę tylko znęcanie się nad rybą, choć to jest chyba bardzie karane niż kłusownictwo bo wydaje mi się ze to podpada pod znęcanie się nad zwierzętami czyli do 5 lat pozbawienia wolności.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Kadłubek

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #528 dnia: 10.10.2017, 09:37 »
Duże jak duże u mnie "sprzedali" karpia 8 kg za 200 zł. :facepalm: - dokładniej za możliwość łowienia na prywatnym zbiorniku.

Co nie zmienia tego, że kradzież jest kradzież. Ci co tak robią z premedytacją to złodziejska "kurka".

Panowie ale czemu kłusownik, pytam poważnie bo nie łapie a film oglądałem bez dźwięku. Ja tam widzę tylko znęcanie się nad rybą, choć to jest chyba bardzie karane niż kłusownictwo bo wydaje mi się ze to podpada pod znęcanie się nad zwierzętami czyli do 5 lat pozbawienia wolności.

To podobno jest woda gdzie jest górny wymiar karpia.

Kłusownictwo i znęcanie się. 2w1

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #529 dnia: 10.10.2017, 09:56 »
OK; dzięki; teraz wszystko jasne :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #530 dnia: 10.10.2017, 13:20 »
Ważne aby iść do przodu. Nie wiem czy zauważyliście, że ten gość nie będzie ostro traktowany przez PZW. Sprawa pójdzie do sądu, będzie jakaś grzywna. Ale czy nie lepiej takiego gościa usunąć znad związkowych wód? Po co składki od takich osób, przecież to szkodnicy, oni okradają innych, okradają państwo.

Chciałbym, aby strażnik mógł zakomunikować takiemu złodziejowi, że to jest koniec kariery w PZW :) To jest wielka kara, potrzeba takiego straszaka!

Lucjanie, strażnicy nie mogą wymierzać kar i (słusznie) nie są od tego, a nie wiedzą jakie będzie podejście sądu koleżeńskiego. Ale już sąd koleżeński, po wyroku sądu powszechnego, jeśli ten skaże takiego wędkarza, ma obowiązek bezwzględnie uznać winę takiego wędkarza i może takiego człowieka usunąć z PZW na zawsze - kara wykluczenia ze związku.
Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #531 dnia: 10.10.2017, 13:25 »
I oby tak się stało.

Gorzej, że jak potem będzie łowił bez karty, to jest niska szkodliwość społeczna czynu. Niemniej strach dupę na rybach ściska. A to też istotny czynnik.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #532 dnia: 10.10.2017, 13:44 »
I oby tak się stało.

Gorzej, że jak potem będzie łowił bez karty, to jest niska szkodliwość społeczna czynu. Niemniej strach dupę na rybach ściska. A to też istotny czynnik.

Jeżeli dostanie za znęcanie się nad zwierzętami to "raczej" nie dostanie poniżej 1 000 zł.
Przy złapaniu go drugi raz kara jest surowsza.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #533 dnia: 10.10.2017, 13:47 »
Na żywca można łowić, więc jakie znęcanie się nad zwierzętami. Powie, że na suma zarzucił.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #534 dnia: 19.10.2017, 13:35 »
Jest jesień i na wodach pzw odbywa sie wiele zarybień. Tak samo jest u mnie zarybienia odbywają sie ... a dziady już dyszą tylko ekipa zarybieniowa sie zgubi to ci sru na rybkę.... Mnie to osobiście przeraża i uważam że takie wody powinny być wyłaczone w wędkowania przez co najmniej dwa tygodnie aby rybka sie rozeszła...
U mnie takowy zakaz podobno będzie od przyszłego roku.
A obecnie kontrole są a jakże - ale jak już panowie strażnicy odjadą to pakuje się do wora to i owo.... chłopaki opowiadali mi ostanią historię przegonili gnoi... ale za chwile następna ekipa przyjechała i tak sie zmieniają... ekipa poławiaczy narzekała że małe są te karpki , ale co tam karte trzeba odrobić , po za tym jest mięso - jest zabawa !!!
A potem ryby nie ma ..... pewne pokolenie musi odejść do krainy wiecznych łowów.
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #535 dnia: 19.10.2017, 13:41 »
U mnie często było tak: zarybienie w piątek, a w niedzielę zawody rano. Potem łowimy do limitu.
Jak ryba brała to za trzy dni większość zarybienia - zmieniła stan skupienia.
Czasem 3 zmiany połowiły limity 2 rybki na wodzie specjalnej.
Zresztą w dalekiej przeszłości - sam tak robiłem, niestety.
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #536 dnia: 19.10.2017, 13:49 »
2400 kg karpia można u mnie wpuścić....
średnio niech mają 1,2 kg na szt czyli wychodzi 2000 szt
podzielone przez 50 dziadów to wychodzi 40 szt na łeb - w tydzień i po zarybieniu......
Maciek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #537 dnia: 19.10.2017, 14:14 »
U mnie często było tak: zarybienie w piątek, a w niedzielę zawody rano. Potem łowimy do limitu.
Jak ryba brała to za trzy dni większość zarybienia - zmieniła stan skupienia.
Czasem 3 zmiany połowiły limity 2 rybki na wodzie specjalnej.
Zresztą w dalekiej przeszłości - sam tak robiłem, niestety.

W takim razie po co q......wa robić zawody tracić czas, pieniądze na dojazd i przynety,zanęty. Zroobić można liste każdy z ćwoków dostanie po ileś tam ryb złoży podpis i niech sp.....ala do domu. ;D
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #538 dnia: 20.10.2017, 17:06 »
W wątku właściwym dla Zalewu Nowomiejskiego jako łowiska wrzuciłem link do relacji z IV Ogólnopolskiego Pucharu Zalewu, natomiast przeczytajcie proszę fragment relacji właściwy dla tego tematu:
"...Z obowiązku i dla przestrogi niestety musimy wspomnieć o jednym wędkarzu (?), który namolnie próbował zbudować swój wynik na całorocznej strefie ochronnej. Dopiero po drugiej interwencji sędziego złożył wędkę i zakończył swój „połów" tego dnia. Z szacunku do piastowanego przez niego stanowiska w PZW nie będziemy przytaczać jego nazwiska...  Nie mniej jednak nie życzymy sobie w przyszłości gościć takich „łowców nagród", bo nie tędy droga..."

Co o tym sądzicie?
Jak ma być dobrze, jak same "władze" związku robią takie rzeczy.
-Paweł-

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #539 dnia: 20.10.2017, 17:40 »
Ja się pytam - jak to możliwe, że ten człowiek dalej będzie piastował swoje stanowisko ???
Krwawy Michał

Purple Life Matters