Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548672 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #555 dnia: 27.11.2017, 08:42 »
Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o ten kawałek co poniżej na mapce, tylko chyba woda jest cieplejsza w pierwszej cześć kanału czyli tej od EC Żerań. Czemu nie zrobili całości ????????

Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #556 dnia: 27.11.2017, 17:24 »
Tak, to ten odcinek. Całości nie zrobili bo krzyku by było co nie miara. Zresztą na całym odcinku nie zimują, a właśnie na tym co wprowadzili zakaz zabierania ryb. Tam przy straży kiedyś dane mi było z kolega pojechać, 15 minut postałem, popatrzałem na tych kormoranów co siedzą w odległości 2-3 metry od siebie i pojechałem do domu. Moim zdaniem od 1 listopada do końca marca ten odcinek powinien być całkowicie wyłączonyn z wędkowania jako zimowisko ryb i kropka, a nie jakieś c&r, którego nie ma zbytnio komu pilnować, bo Straż Rybacka tylko przejedzie i zaczną walić w łeb wszystko co się rusza i na drzewo nie spierdziela.
Tomek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #557 dnia: 27.11.2017, 19:17 »
I to mi się podoba, tylko wkurza mnie pkt. 3. Jest napisane, że można używać siatek... 3 m. Jak to należny rozumieć by nie narazić się na mandat. Jak mam krótszą i o innych rozmiarach to co?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #558 dnia: 27.11.2017, 19:17 »
A po co w ogóle siatki.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #559 dnia: 27.11.2017, 19:27 »
Domyślam się że w przypadku zawodów ale jak ktoś tam wędkuje indywidualnie to tez musi mieć takie jak w pkt. 3
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #560 dnia: 27.11.2017, 19:30 »
Jak nie wrzucisz do siatki, to nie musisz mieć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #561 dnia: 27.11.2017, 19:31 »
Nie musi, jest napisane że można.... są takie osoby co lubią potrzymać ryby w siatce parę h a później je wypuścić u nas tym forum widziałem takie fotki takich delikwentów. Dla mnie to bezsensowne znecanie sie nad rybami. Jak NK i to powinno być bez siatek.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #562 dnia: 27.11.2017, 19:42 »
Jak dla mnie to dokładnie nie jest sprecyzowany pkt.3. do tego jak sobie wyobraża okręg mazowiecki upilnować prawie 4km. kanału. Dla mnie to zadowalające jest jednak do końca  niemożliwe.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #563 dnia: 27.11.2017, 19:44 »
Tam obok jest komisariat, więc może nie będzie tak źle.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #564 dnia: 27.11.2017, 19:46 »
Nie musi, jest napisane że można.... są takie osoby co lubią potrzymać ryby w siatce parę h a później je wypuścić u nas tym forum widziałem takie fotki takich delikwentów. Dla mnie to bezsensowne znecanie sie nad rybami. Jak NK i to powinno być bez siatek.
Wiele razy trzymałam ryby w siatce które po kilku godzinach wracały w dobrej kondycji do wody.
Na zawodach też przetrzymuje się ryby w statkach i później wracają do wody...
🎣🎣🎣

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #565 dnia: 27.11.2017, 19:48 »
Na zawodach to normalne, ale przy zwyczajnym łowieniu nie rozumiem tego.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #566 dnia: 27.11.2017, 19:55 »
Nie musi, jest napisane że można.... są takie osoby co lubią potrzymać ryby w siatce parę h a później je wypuścić u nas tym forum widziałem takie fotki takich delikwentów. Dla mnie to bezsensowne znecanie sie nad rybami. Jak NK i to powinno być bez siatek.
Wiele razy trzymałam ryby w siatce które po kilku godzinach wracały w dobrej kondycji do wody.
Na zawodach też przetrzymuje się ryby w statkach i później wracają do wody...

Mateusz te zawody to były na komercji czy na PZW. Na komercji to się zgodzę ale na wodach PZW to już nie bo ryby będące zwierzętami kręgowymi posiadają swe przywileje prawne wpisane w Ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Art. 1.1 ustawy brzmi: Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę\ cytat z regulaminu łowiska\
Można się powoływać na regulamin zawodów jednak ważniejszym aktem prawnym jest ustawa  i co Ty na to?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #567 dnia: 27.11.2017, 20:11 »
Nie powinno być siatek z jednego prostego względu - jeśli już jakaś kontrola się pojawi i sobie pójdzie to z siatki do bagażnika krótka droga.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #568 dnia: 27.11.2017, 20:35 »
Panowie, problem siatek łatwo dość rozwiązać, tak przynajmniej mi się wydaje :)

Przede wszystkim, na łowiskach no kill powinien funkcjonować zdecydowany zakaz posiadania siatek. Powodem są oszustwa jakie miałyby miejsce. Wiele ryb powędrowałoby na patelnię, a nie z powrotem do wody. W ogóle chyba normalną rzeczą jest, że o ryby trzeba dbać, narażanie ich nie ma sensu... Oczywiście są wyjątki jak zawody i treningi wyczynowców. I tutaj właśnie pojawiłoby się pozwolenie pisemne z koła lub okręgu. Dana osoba miałaby zezwolenie na użycie siatki w ramach treningu. I po sprawie. Wyczynowcy ryb nie zabierają, łowią sportowo :)

Zakaz użycia siatek pozwoli skuteczniej pilnować wód. Ktoś chcący 'beretować' musiałby się  sporo natrudzić, aby łowiący wędkarze obok nie zauważyli, ze ryba nie wraca do wody. Takiego oszusta łatwo zaraportować... W przypadku gdy zezwala się na siatki, o zmroku łątwo cały połów ukryć i się zmyć znad wody, zadzwonić po znajomka co wpadnie z 'reklamówką'... To Polska, więc trzeba dobrze się zabezpieczać.

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #569 dnia: 27.11.2017, 20:58 »
Piker i Luk, jestem tego samego zdania. Na odcinkach/łowiskach nokill absolutny zakaz posiadania siatki.

Jurku, sęk w tym, że podane przez Ciebie przepisy osoby niezwiązane z wędkarstwem interpretują tak, że kto ryby wypuszcza, ten je maltretuje, a kto je zabija - to wszytko jest ok, bo robi coś normalnego. Poszedł na ryby po mięso. Jest to tragedia mentalna naszego społeczeństwa, niemniej pod względem logicznego myślenia wszystko się tu niby zgadza.
Krwawy Michał

Purple Life Matters