Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548475 razy)

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #570 dnia: 27.11.2017, 21:03 »
Nie musi, jest napisane że można.... są takie osoby co lubią potrzymać ryby w siatce parę h a później je wypuścić u nas tym forum widziałem takie fotki takich delikwentów. Dla mnie to bezsensowne znecanie sie nad rybami. Jak NK i to powinno być bez siatek.
Wiele razy trzymałam ryby w siatce które po kilku godzinach wracały w dobrej kondycji do wody.
Na zawodach też przetrzymuje się ryby w statkach i później wracają do wody...

Mateusz te zawody to były na komercji czy na PZW. Na komercji to się zgodzę ale na wodach PZW to już nie bo ryby będące zwierzętami kręgowymi posiadają swe przywileje prawne wpisane w Ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Art. 1.1 ustawy brzmi: Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę\ cytat z regulaminu łowiska\
Można się powoływać na regulamin zawodów jednak ważniejszym aktem prawnym jest ustawa  i co Ty na to?

Najważniejsze jest to, że wszystkie ryby wracają do wody całe i zdrowe. Czy to na komercji czy na PZW.
Takie jest moje zdanie..
🎣🎣🎣

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #571 dnia: 27.11.2017, 21:36 »
Najważniejsze, że kolejne NO KILL ! :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #572 dnia: 27.11.2017, 21:38 »
Najważniejsze, że kolejne NO KILL ! :)
.............Przede wszystkim, na łowiskach no kill powinien funkcjonować zdecydowany zakaz posiadania siatek. ...............
Zakaz użycia siatek pozwoli skuteczniej pilnować wód.
Lucek tak jak piszesz zgadzam się i dlatego ten pkt. 3 w mojej ocenie powinien zawierać więcej informacji dot. całkowitego posiadania siatek oczywiście z uwzględnieniem kiedy na łowisku mogą się te siatki pojawić
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #573 dnia: 27.11.2017, 22:03 »
Jurku, sęk w tym, że podane przez Ciebie przepisy osoby niezwiązane z wędkarstwem interpretują tak, że kto ryby wypuszcza, ten je maltretuje, a kto je zabija - to wszytko jest ok, bo robi coś normalnego. Poszedł na ryby po mięso. Jest to tragedia mentalna naszego społeczeństwa, niemniej pod względem logicznego myślenia wszystko się tu niby zgadza.
Michał i tu jest właśnie wieloletni  konflikt interpretacji większości  przepisów w RP z logicznym myśleniem którego brak jest naszym parlamentarzystom. Patrząc na NK na odcinku kanału żerańskiego spostrzegam też brak logiki u osób które to wprowadziły. Przecież ta informacja ukazała się niedawno ,będzie obowiązywać od 2018r co za tym stało na przeszkodzie by przemyśleć kilka razy ten temat i bardziej sprecyzować pkt.3. Po co bawić się w podawanie jakiś poj............ych wymiarów siatek skoro można by było napisać że na tym odcinku obowiązuje całkowity zakaz posiadania przy sobie wszelkich przedmiotów służących do przetrzymywania ryb. Zakaz nie obowiązuje  w trakcie organizowanych zawodów i sprawa załatwiona. Takie jest moje zdanie.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #574 dnia: 29.11.2017, 21:37 »
Być może w tej euforii no kill po prostu ktoś przeoczył i powstał taki potworek w temacie siatki.....
inna sprawa,że jak dotrą sygnały to może na 2019 poprawią :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #575 dnia: 29.11.2017, 22:13 »
być może w tej euforii no kill po prostu ktoś przeoczył i powstał taki potworek w temacie siatki.....
inna sprawa,że jak dotrą sygnały to może na 2019 poprawią :)
To powinni jak najszybciej naprawić bo zaraz zacznie się indywidualna interpretacja każdego z mięsiarzy.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #576 dnia: 30.11.2017, 08:12 »
Realnie to możemy tylko naciskać na władzę w tym zakresie.... >:O

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #577 dnia: 01.12.2017, 08:03 »
Okręg w Bielsku Białej wprowadza górne wymiary, dzieje się :thumbup: Brakuje mi jeszcze tylko, górnego wymiaru leszcza i lina, ale dobre i to :D

https://web.facebook.com/zlotarybkapl/posts/1961318010786774

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #578 dnia: 01.12.2017, 08:23 »
Jedruś ja się ciesze z jednego powodu - skończy się sranie po lasach od marca do listopada ... pod przykrywką jaki to ja jestem karpiarz... a tak naprawdę gówno jady zrobili sobie przemysł połowo/sprzedażowy w karpiach 8 kg plus.... łowili gnoje duże miśki ( co prawda nie dobitki ..ale w sezonie kilka ) i szły ryby na komerchy.......

Trwają prace nad odcinkami nokill - zobaczymy co z tego wyjdzie...
Maciek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #579 dnia: 01.12.2017, 11:29 »
Okręg w Bielsku Białej wprowadza górne wymiary, dzieje się :thumbup: Brakuje mi jeszcze tylko, górnego wymiaru leszcza i lina, ale dobre i to :D

https://web.facebook.com/zlotarybkapl/posts/1961318010786774
Mamy nowego, młodego Prezesa który dobrze wie co w trawie piszczy, zapowiadają się spore zmiany na lepsze.
Te górne wymiary były dosyć szeroko konsultowane z wędkarzami, powiem tylko, że stanęło gdzieś po środku.
Na początek spoko, chociaż teraz trzeba tego mocno pilnować, ale i to ma się ponoć bardzo poprawić w najbliższej przyszłości.
Płacę, bo po cichu liczę, że tak jak mój Ojciec zabierał mnie na piękne świnki i klenie, tak i ja za kilka lat wezmę Młodego nad Sołę nie tylko po to żeby kamieniami porzucać. Teraz nic innego nie ma tam do roboty.

Jedruś ja się ciesze z jednego powodu - skończy się sranie po lasach od marca do listopada ... pod przykrywką jaki to ja jestem karpiarz... a tak naprawdę gówno jady zrobili sobie przemysł połowo/sprzedażowy w karpiach 8 kg plus.... łowili gnoje duże miśki ( co prawda nie dobitki ..ale w sezonie kilka ) i szły ryby na komerchy.......
A kto te miśki potem łowi na komercjach? No przecież to korzystający z tych zbiorników wymagają/wymuszają na właścicielach takie ryby, a one z powietrza się nie biorą.
Pretensje możemy więc mieć tylko do siebie, bo skoro jest popyt to i podaż się załatwi.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #580 dnia: 01.12.2017, 11:34 »
A kto te miśki potem łowi na komercjach? No przecież to korzystający z tych zbiorników wymagają/wymuszają na właścicielach takie ryby, a one z powietrza się nie biorą.
Pretensje możemy więc mieć tylko do siebie, bo skoro jest popyt to i podaż się załatwi.

Absolutnie się nie zgadzam z takim podejściem.
To tak, jakby stwierdzić, że popieramy niewolniczą pracę dzieci w Etiopii, bo chcemy mieć nowe telefony czy coś tam innego, co się tam produkuje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #581 dnia: 01.12.2017, 11:40 »
A kto te miśki potem łowi na komercjach? No przecież to korzystający z tych zbiorników wymagają/wymuszają na właścicielach takie ryby, a one z powietrza się nie biorą.
Pretensje możemy więc mieć tylko do siebie, bo skoro jest popyt to i podaż się załatwi.

Absolutnie się nie zgadzam z takim podejściem.
To tak, jakby stwierdzić, że popieramy niewolniczą pracę dzieci w Etiopii, bo chcemy mieć nowe telefony czy coś tam innego, co się tam produkuje.
Oczywiście, każdy może do sprawy podchodzić jak uważa za słuszne, co nie zmienia faktu, że ryby 8+ można pozyskać tylko z dwóch źródeł:
-odłowy okazów na wodach PZW
-kupno wyeksploatowanych tarlaków od hodowców

A że ilości z tego drugiego źródła są mocno ograniczone, to sami sobie odpowiedzcie skąd te ryby się biorą.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #582 dnia: 01.12.2017, 11:45 »
Można też od lat prowadzić komercję nokill i po prostu patrzeć, jak sobie rosną ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #583 dnia: 01.12.2017, 11:47 »
cyt." A kto te miśki potem łowi na komercjach? No przecież to korzystający z tych zbiorników wymagają/wymuszają na właścicielach takie ryby, a one z powietrza się nie biorą.
Pretensje możemy więc mieć tylko do siebie, bo skoro jest popyt to i podaż się załatwi."

Kordi ... nie znasz się nie pisz... głupot... bo potem robi sie fala - i posty płyną...
Co do przemysłu - sa klienci - są sprzedawcy...
Znam kilku właścicieli komerch... - i zapewniam cie nikt poważny nie kupi ryby no neim.... - bez historii z kąd jest ... zagrożeń dla podstawowego stada jest więcej niż korzyści...

A z kąd sie biorą miśki - z legalnych żródeł - Panie z hodowli... ot rynek znany jest z tego iż hodowcy sprzedają miedzy sobą karpie i tyle w tym temacie...

Takich gnoi łowiących -  zarabiających na sprzedaży dużych ryb z pzw - od razu wywalać powinni   z pzw z zakazem dożywotnim sprzedaży im uprawnien...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #584 dnia: 01.12.2017, 11:49 »
cyt."Oczywiście, każdy może do sprawy podchodzić jak uważa za słuszne, co nie zmienia faktu, że ryby 8+ można pozyskać tylko z dwóch źródeł:
-odłowy okazów na wodach PZW
-kupno wyeksploatowanych tarlaków od hodowców"

Nie znasz tematu ... po co sie wypowiadasz... ( A ... zapomniałem Polacy sie na wszystkim znają...) - brak słów
Maciek