Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558653 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2340 dnia: 09.02.2020, 16:24 »
Oby tylko nie organizowano go w piątek w południe, czy tam w inny wtorek.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2341 dnia: 09.02.2020, 16:35 »

Z racji tego, że to oni organizują protest i za wszystko odpowiadają to oni sobie decydują z kim chcą współpracować, jakie mają być postulaty i jak ma ten protest wyglądać. Jeżeli ktoś chce to się przyłączy. Jeżeli nie, no to nie :).

Widzę, że na SIG włączył się wyższy level teorytyzowania na temat tego co ma być na proteście, w sytuacji gdy to nie SIG go organizuje i nie ma niego wpływu.

Nie obraźcie się Panowie na mnie, bo bardzo Was lubię, ale odnośnie tego protestu to tworzą się tu takie teorie...   

Mieliśmy, poczekać na to, co będzie napisane przez SWP Nasze Wody, jakie dokładnie będą założenia, na oficjalne pismo. Wtedy, każdy sam zdecyduje czy brać w tym udział czy nie.
 Zgadzam się z Selektorem, że są szyte teorie.
Arek, nie obrażaj się na Nas ;)
 Pogadać sobie też można...
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2342 dnia: 09.02.2020, 17:31 »
Luzik :beer:  Nie  mam zamiaru na nikogo się obrażać. Napisałem tego posta na SIG, bo dziś na maila dostałem projekt wstępnych postulatów protestu.

Jest mi bardzo miło, że zwrócono się do mnie z prośbą o ich ocenę oraz dodanie czegoś od siebie, jeżeli chodzi o postulaty związane z prawem rybackim. I powiem wprost. Nie ma tam nic o PZW. Doszukiwanie się ataków na PZW jest bezpodstawne. I gdyby te postulaty, co by nie mówić mocno ogólne, byłby później stosownie uzasadnione, to śmiało bym się pod nimi podpisał 8)

Oczywiście nie wiem czy coś w przyszłości jeszcze tam się nie pojawi, bo to jest tylko projekt i czy ostateczna wersja nie zburzy mojej wizji tego o czym tam przeczytałem. Na chwilę obecną podpisuję się śmiało pod tymi postulatami.

Z racji tego, że obiecałem, że go nikomu nie udostępnię (z uwagi na to, że jest to tylko projekt), co by nie wychylać się przed szereg i nie tworzyć kolejnych "Opowieści dziwnych treści", ale też i z uwagi na to, aby dać mniej czasu na "odpowiedź". Nie jest tajemnicą, że SIG non stop obserwują różnej maści naukowcy, którzy potem tworzą publiczne elaboraty o tym, że wszystko ma być podporządkowane jedynie słusznej linii "partii", to muszę Was przeprosić, ale z uwagi na obietnicę nie mogę ich opublikować. Ktoś pewnie je w końcu opublikuje już w ostatecznej wersji.

Jednak możecie sobie wyobrazić co tam może być, skoro mi odpowiadają te "ogólniki". Jest tam to samo o czym ja i Wy tu od lat pisaliście. Nihil novi.   


 

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2343 dnia: 09.02.2020, 17:37 »
No właśnie, projekty czasem pisze się, za zamkniętymi drzwiami. :beer:
 Czekam na wersję ogólnodostępną/końcową.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2344 dnia: 09.02.2020, 18:25 »
Jest mi bardzo miło, że zwrócono się do mnie z prośbą o ich ocenę oraz dodanie czegoś od siebie, jeżeli chodzi o postulaty związane z prawem rybackim. I powiem wprost. Nie ma tam nic o PZW. Doszukiwanie się ataków na PZW jest bezpodstawne.

W petycji o wędkarzu rekreacyjnym też nie było niczego o PZW 8) Jednak projekt zakładał łowienie na wodach związku bez płacenia mu (lub innemu stowarzyszeniu). Te miałyby wszystko robić, wywiązywać się ze swych obowiązków, zaś szereg ludzi miał przyjść 'na gotowe'.

W petycji żądającej zaś badań na Zalewie Zegrzyńskim, można było łatwo 'stracić twarz', gdyby rybakoznawcy zrobili badania tylko po to, aby udowodnić, że strategia dla Zegrza ma sens i jej realizacja przebiega zgodnie z planem. Zapewniam, że taki byłby ich wynik. Nie zrobiono tego między innymi dlatego, że jakaś grupa ludzi, nie wiadomo skąd, nie może sobie niczego żądać od prawnie działającego stowarzyszenia (mowa o okręgu mazowieckim). Inna sprawa to koszt takich badań. Jakby zapłacili za to jeszcze wędkarze (zrobiono by badania płacąc z kasy okręgu), to byłby niezły przypał, a takie badania to koszt wielu tysięcy złotych, jak nie kilkanaście tysięcy.

Plany dotyczące zaś SSR zakładały aby tworzyć straż rybacką bez współpracy z PZW, dogadując się z powiatem. Więc ogólny sens też tutaj był dziwny, gdyż zakładał tworzenie odrębnej strategii dla ochrony wód, bez oparcia o to, kto wodę dzierżawi. Zamiast współpracować, było działanie odrębne od związku, wg mnie fatalne. Gdyż to w PZW trzeba zabiegać o SSR, nie zaś robić coś od związku odrębnego. Wód dzierżawionych przez związek mają pilnować wędkarze, którzy do niego należą, nie zaś którzy są niezrzeszeni. Bo wtedy to traci sens.

Ja mam znowu nadzieję, że wątek czyta nie tylko ktoś z IRŚ ale i ktoś z fundacji, i potrafi pewne rzeczy skorygować :) Mam też inną nadzieję, że organizator myśli o dobrze wędkarzy i wędkarstwa w Polsce, nie zaś tylko o prywatnej 'kosie' z prezesem swojego okręgu, fejmie i byciem 'trendy' u ekologów, liczbie lajków na Facebooku 8)

Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2345 dnia: 09.02.2020, 19:06 »
Luk dlaczego Ty widzisz wszystko w czarnych okularach? Jeżeli selektor dostał postulaty do zapoznania sie z nimi,i napisał że by się pod nimi podpisał, to znaczy że musi być to wszystko mądrze napisane. Sam osobiście uważam,że dobrze ,że ktoś próbuje coś zadziałać. A nie tylko biadolenie. Takie troche to polskie: nie robisz nic - źle, próbujesz coś zrobić też źle. Bo każdy odrazu doszukuje się drugiego dna.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2346 dnia: 09.02.2020, 19:09 »
Eh Lucjan czasem zachowujesz się jak dzieciak. Kierują Tobą osobiste animozje ;) To że nie lubicie się z Mateuszem to fakt. Ja ich nie popieram we wszystkim, bo nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale jeżeli chodzi o protest to jestem jak najbardziej za tym i wiem, że ogarniają go właściwe osoby mające zarówno wiedzę o nowoczesnym wędkarstwie, jak i wiedzę o funkcjonowaniu państwa. A tu mamy przykład typowej gównoburzy. Nie dziwię się, że cała masa osób uważa wędkarzy za toksyczne środowisko.

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2347 dnia: 09.02.2020, 19:36 »
Luk dlaczego Ty widzisz wszystko w czarnych okularach? Jeżeli selektor dostał postulaty do zapoznania sie z nimi,i napisał że by się pod nimi podpisał, to znaczy że musi być to wszystko mądrze napisane. Sam osobiście uważam,że dobrze ,że ktoś próbuje coś zadziałać. A nie tylko biadolenie. Takie troche to polskie: nie robisz nic - źle, próbujesz coś zrobić też źle. Bo każdy odrazu doszukuje się drugiego dna.
:thumbup: :beer:

Eh Lucjan czasem zachowujesz się jak dzieciak. Kierują Tobą osobiste animozje ;) To że nie lubicie się z Mateuszem to fakt. Ja ich nie popieram we wszystkim, bo nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale jeżeli chodzi o protest to jestem jak najbardziej za tym i wiem, że ogarniają go właściwe osoby mające zarówno wiedzę o nowoczesnym wędkarstwie, jak i wiedzę o funkcjonowaniu państwa. A tu mamy przykład typowej gównoburzy. Nie dziwię się, że cała masa osób uważa wędkarzy za toksyczne środowisko.
:thumbup: :beer:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2348 dnia: 09.02.2020, 19:53 »

Jednak możecie sobie wyobrazić co tam może być, skoro mi odpowiadają te "ogólniki". Jest tam to samo o czym ja i Wy tu od lat pisaliście. Nihil novi.

I to mi się bardzo podoba :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2349 dnia: 09.02.2020, 19:55 »
Reformować PZW? To tak jakby ktoś chciał zreformować PZPR. Mogę się założyć z każdym o skrzynkę (tego co wybierze :)) że za 5, 10, 15 … lat będzie tak samo i nic się nie zmieni. Będą tylko zmiany kosmetyczne żeby w minimalnym stopniu zadowolić tych niezadowolonych.
Na koniec zacytuję słowa Luka z którymi w 100% się zgadzam :thumbup:: ….”Biorąc jako przykład takie Lubniewice – wędkarze i tak zapłacą ekstra za pozwolenie. O wiele większym kosztem jest paliwo, noclegi, wyżywienie. Na pewno lepiej zarządza wodą gmina Lubniewice niż zrobiłoby to PZW.....”
https://splawikigrunt.pl/organizacje-wedkarskie/polski-zwiazek-wedkarski/nierozsadna-petycja-jednolita-oplata-na-wszystkie-wody-pzw
Może jednak PZW nie jest nam wędkarzom aż tak bardzo potrzebne? Może nadszedł czas żeby sztandar PZW wyprowadzić? :'(

Pozdrawiam serdecznie
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2350 dnia: 09.02.2020, 20:37 »
No ale z tego co czytałem to ten protest nie ma nic wspólnego z PZW. Nie ma tam słowa o PZW, o tym czy ono jest dobre, czy złe, że trzeba jest zniszczyć.
Skoro po 1989 r. PZW nie zrobiło nic, aby zmienić obowiązujący system gospodarki rybackiej, a tym samym nie zrobiono nic, aby zwiększyć rolę wędkarzy, to kilka osób w tym kraju uznało, że najwyższa pora, aby samemu wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać chociaż społeczeństwu oraz rządzącym, w czym tkwi problem ICH ZDANIEM. Czy im się uda coś zmienić? Wątpię. Jednak to, że wzięli sprawy w swoje ręce i działają zasługuje na szacunek, przynajmniej na ten mój, bo nie siedzą tylko na necie, ale uderzają właśnie tam gdzie trzeba uderzać, czyli do rządzących i do mediów, a nie do PZW, czy gdziekolwiek tam jeszcze.

Kiedyś Lucjan mnie poznał z Mateuszem, więc wiem jakie są relacje między nimi. Potem ich drogi się rozeszły z uwagi na inną wizję zmian polskiego wędkarstwa. Obaj chcą dobrze. Osobiście uważam, że nie ma co liczyć na współpracę Lucjana i Mateusza, zbyt duża zmienność charakterów, a może ich podobieństwo ;) Jednak uważam, że ciągłe ataki na jego fundację są nie fair. Tak jest przede wszystkim jeżeli chodzi o protest.

Chciałbym tylko przypomnieć, że okręg opolski PZW również prowadzi patroszalnię i handluje rybami na potrzeby lokalnej gastronomii oraz sam jest zrzeszony w Lokalnej Grupie Działania, tak jak mazowiecki, jednak to już nikomu nie przeszkadza. Co innego jak robi to Mazowsze. Uważam, że powinniśmy zostawić PZW ze swoimi problemami i nie mieszać go do protestu.

Ogólnie to mózg zaczyna mi się lasować od tego co jest dobre a co złe po wpisach na tym forum. Na głównej stronie SIG jest o niepłaceniu składek. Tutaj że trzeba chronić PZW albo że trzeba je zniszczyć. Zostawmy więc PZW w spokoju i dajmy ludziom, którym się chce coś zrobić i organizować, to aby pokazali czego tak  naprawdę chcą od państwa polskiego, jeżeli chodzi o polskie wody.     
 

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2351 dnia: 09.02.2020, 22:25 »
Zaintrygowałeś mnie Arku, jestem ciekaw co się tam znajdzie.
Naprawdę obawiałem się kos postawionych na sztorc i szturmu w imię jednej składki, zwłaszcza po tym co widziałem dzisiaj na Facebooku.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2352 dnia: 09.02.2020, 22:28 »
Pokaż, co tam można uwidzieć ;)
Najlepiej tutaj: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=139.0
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2353 dnia: 09.02.2020, 22:47 »
Czytając ten wątek na sig, ogólnie dot zmian w PZW to te same hasła przewijają się mniej więcej od 2014 roku.

Absolutnie się zgadzam z tym, że powinno się kłaść nacisk na przyrodę, no kill, sprzątanie, pilnowanie, wszystko powinno być jasne i czytelne.

Natomiast problemem jest to nie kończące się oczekiwanie, że w końcu lud wędkarski połączy siły i szturmem przejmie koło, okręg a potem siedzibę w Warszawie. Obawiam się, że prędzej każdy z nas trafi na łono Abrahama niż stanie się jedność wśród wędkarzy.

I do czego zmierzam? Uważam, że dobrze się dzieje, że takie akcje mają miejsce. Nawet jeśli pojawią się gdzieś postulaty z którymi się ktoś z nas nie zgadza, tak zawsze będzie, to nie ma to i tak w tej chwili większego znaczenia. My tutaj w tych spekulacjach dzielimy skórę na żywym niedźwiedziu, i planujemy zagospodarowanie wód. Tylko, że póki co to planowanie i głoszenie pięknych haseł, przez 6 lat nic nie zmieniło.

Sig ma siłę, ma cholerna siłę. Luk który wprowadził nowy powiew wędkarski w kraju, na szeroką skalę, Arek prawnik, Chłopaki z Rybnika, Adam Niemiec, youtuberzy w osobie Fishing Queen, WJNR, Sebastian z Francji, Paweł z Wędkarskiej Tuby też tu jest, i reszta pozytywnych zapaleńców. Uważam, ze dziś trzeba schować wszystkie uprzedzenia i zbudować wspolny front. Takie osoby jak Lucio, Mały Rekin, Fishing with Ace, i inni, niezależni czy się ich lubi czy nie, są świetnym nośnikiem informacji i źródłem inspiracji dla wielu. Różne stowarzyszenia Eco (mówię o tych normalnych oczywiście), sklepy, producenci sprzętu...

Obalic władze w PZW się nie uda moim zdaniem, ale wspólne wywieranie presji na rządzie, samorządach, aktywne działanie w mediach, nagłaśnianie afer w PZW, coś trzeba zrobić, bo nigdy nie doczekamy się chwili w której całe grono wędkarskie będzie śpiewać jednym chórem.

Porównac to można do dzisiejszego zakładania rodziny. Najpierw za młody/młoda, potem trzeba się wyszumieć na imprezach, potem studia, kariera, i nim się obejrzy 40 prawie na karku, i zbiórka na in vitro...

Uważam, że im dłużej będziemy zwlekać, tym zapał i sens takich działań straci moc. O ile jeszcze dziś ludzie się zdrowo podminowani, i gotowi nawet strajkować, to jeśli nie wykorzysta się swojego prime time, to potem będzie tylko zniechęcenie i rozgoryczenie.

Dlatego akcje i pomysł chwalę, postulatów nie znam ale ufam Arkowi, a do Ciebie Luk jako ojca założyciela Sig apeluje by coś zacząć, póki jest jeszcze sens.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2354 dnia: 10.02.2020, 07:45 »
Znając temat od podszewki , uczestnicząc  lata w życiu koła pzw - znam realia.
Obijanie sie pod szczytnymi tematami kompletnie nic nie wnosi do tematu. Nakręcanie się, udowadnianie kto ma większe jaja nic nie da.
Sami widzicie ile polityki po drodze się pojawia , ile różnych pomysłów jest na tapecie. Organizatorzy znają blamaż porażki przypomnę rok 2017 - w mediach lakoniczny przekaz...
 I taki to właśnie los spotkał się z uwczesnym protestem.
Sam zamysł czyli zrobienie czegoś jest dobry. Ale gwarantuje wam że nic - kompletnie nic się nie wydarzy.
Mechanizm prawny jaki obecnie mamy będzie trwał i obecna władza go nie ruszy. No chyba że faktycznie zacznie prywatyzować wody . Mixtet prawny obecnie zapewnia dobre życie dla wielu organizacji - a ustrój prawny gwarantuje państwu spokój w tej materii. Także obecny stan i dla państwa i dla oragznizacji jest wszelak najlepszy.
 
Dla piewców którzy kompletnie nie czują tematu , a wyciągają wnioski z dyskusji i do tego nie należą do pzw polecam snikersa.

Panowie chcąc coś zdziałać trzeba należeć do pzw brać udział w zebraniach - budować koalicję do forsowania pomysłów... Dobre rady kończą się przed monitorem.
Pokłosie tematu jest ogromne - co z tego jak środowisko jest podzielonie - wielokrotnie pisałem każdy ma swoją politykę i tyle.

Samo PZW od lat się nie zmienia - bo nawet gdy ktoś rozsądny dostanie się do władz to poźniej zderza się ze ścianą realizmu.

Nie ma co się pucować aby coś się zmieniło - trzeba rozwalić PZW i w jego miejsce wprowadzić nowy ład. Lub zacząć pozyskiwać wody - i tu widze miejsce dla fundacji , aby się wykazała - pozyskać wodę i zacząć gospodarować.

Co do Agendy która w drastyczny sposób już podzieliła SIG.... Panowie ocknijcie się!!! nawet nie wiecie co w niej jest a już forujecie.

Po pierwszym tekście Lucjana który puściłem do zacnego świadka w PL - był mocny odzew - są to czołowi wędkarze i właściciele firm wędkarskich. Lucjan jest na bierząco w temacie .
Ale pytanie co dalej...
Jak widać temat ewauluje - i z protestu przeciw działanią PZW - zaczyna obierać kierunki zgoła odmienne.

Jestem ciekaw jak to wszystko się zakończy - w którą stronę - pójdą hasła....

I co najważniejsze czy zjawią się ludzie uw na samym proteście .... Czy to będzie mocny kapiszon , czy jebnięcie ....

NAdmienie jeszcze jeden problem który obecnie w dyskusji jest pomijany ... Wody komercyjne ... - w świetle prawa i one podlegają obecnemu systemowi - a po rewolucji co będzie .... tego nikt nie wie... hm... może pańswto wprowadzi podatek od lustra wody czy cós....
Maciek