Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558309 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3135 dnia: 13.12.2020, 08:32 »
Panowie cuda...
Jest źródełko nadziei...
Sati został zaproszony na rozmowy do zarządu PZW.
https://www.facebook.com/1012694135/posts/10220873325595577/

Związku z tym zaproszeniem pyta wędkarzy co ma przedstawić...

Może przedstawienie z 10 punktów od nas czyli spoleczności SIG.
Nie było by gupim pomysłem.
Tyle lat ten temat tłuczemy... czas na esencje.
Maciek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3136 dnia: 13.12.2020, 13:38 »
Panowie cuda...
Jest źródełko nadziei...
Sati został zaproszony na rozmowy do zarządu PZW.
https://www.facebook.com/1012694135/posts/10220873325595577/
Maciek, tu na Forum stawiam cały swój sprzęt wraz z reputacją że będzie to tylko przyjacielska pogawędka, w której zostanie przegadany i wyłożona zostanie wizja PZW z najgłębszego kosmosu.
Wiem coś na ten temat, a Prezes Wiater pełni Funkcje od dwóch miesięcy, wiec na razie jest parcie na szkło i brylowanie w mediach, stąd taka przychylność na spotkania. Akurat tutaj nie spodziewam się żądnych zalążków na zmiany. Przykre....ale wiem coś o tym
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3137 dnia: 13.12.2020, 14:55 »
Ja też coś wiem o tym i mogę jedynie potwierdzić to co pisze kolega wyżej.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3138 dnia: 13.12.2020, 16:46 »
Panowie czy coś to da, ciężko powiedzieć, obstawiam że nie, jak zwykle z resztą, ale jak już będzie miał możliwość przedstawienia swoich uwag na spotkaniu to czemu ich nie przedstawić. Chociaż usłyszą co nas boli.
Wiadomo że każdemu nie można dogodzić. Tęgie głowy i tak  rozważą co było by najlepsze ;), szkoda tylko że w większości przypadków na pierwszy rzut będą patrzeć pod względem osobistych interesów następnie dla wędkarzy.
Od siebie na szybko:
Rozdzielenie wędkarzy od rybołówstwa szczególnie w celach handlowych ( sieci, szarpaki, wędzarnie ;)).
Obecnie wędkarz jest postrzegany jako rybak z wędką.
W zarządzie nie powinny być osoby silnie powiązane z rybactwem
Usunięcie rybaków z łowisk  np. typu Zegrze i innych tego rodzaju
Wprowadzić górne limity
Zwiększenie kar finansowych w szczególności za kłusownictwo, (w tym pojęciu może zawrzeć np. zabieranie wszystkiego na potęgę jak to robią co poniektóre osoby – dla kotka czy kotlety) jeśli ktoś chce zabrać niech zabierze ile przewiduje limit i zakończy łowienie a nie zapasy na miesiąc.   
Więcej funduszy na PSR co da więcej stanowisk i  więcej kontroli.
Powiedzmy stałe etaty na trzy zmiany o godnych zarobkach ( czemu trzy zmiany, kłusownicy grasują głównie w nocy, chodź zdarzają się i tacy z wędkami)
Więcej zarybień z głową, rozsądnymi rybami, nie tylko tymi co dają najwięcej punktacji.
Opieką ichtiologów, w tym przynajmniej jednego niezależnego z po za PZW który będzie miał coś do powiedzenia
Przydała by się większa kontrola nad górą, wszystkie transakcje za pośrednictwem formy elektronicznej - zostanie ślad. 
Pomyśleć  można też  o innej formie wyborów góry.
 
             
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3139 dnia: 13.12.2020, 17:51 »
Powiem Ci dlaczego ja osobiście uważam to za jedną wielką ściemę. Jeden przykład, choć sam mogę podać jeszcze kilka innych. Nie robi się zmian organizacyjnych w strukturach stowarzyszeń (w czymkolwiek) na kilka miesięcy przed upływem kadencji. Nikt tego nie robi. Ten Zarząd miał kilka lat na to, aby opracować projekt zmian statutowych, przedstawić ten projekt wędkarzom celem uzyskania ich opinii i dyskutować nad projektem.

Wiesz na czym polegają w polskim prawie administracyjnym np. prawie ochrony środowiska (ale nie tylko) konsultacje społeczne, gdy się chce wprowadzić jakieś zmiany ? Polegają one na tym, że gdy ktoś chce coś wprowadzić i powołuje w tym celu komisje itp., to przede wszystkim musi on opracować projekt zmian i przedstawić swój projekt (koncepcję) społeczeństwu oraz oczywiście dać społeczeństwu możliwość wypowiedzenia się. Organy państwa są zobowiązane informować społeczeństwo o czynnościach oraz umożliwić zainteresowanym składanie uwag i wniosków. A tu mamy jeden wielki cyrk.

Tuż przed wyborami ktoś się tam obudził, że można jednak przegrać te wybory i gdy w ZG obecnie toczy się walka o stołki (również walka sądowa), to oni właśnie teraz chcą zmieniać statut i chcą być bardziej prowędkarscy ;D Jednocześnie jednak nie mają oni opracowanej żadnej koncepcji zmian. Nie przedstawiają jej wędkarzom celem zaopiniowania, tylko pytają się znanego w środowisku wędkarza, czy może on zebrać w internecie opinie co do zmian i przedstawić je oficjalnie Zarządowi Głównemu :) Amatorka i brak kompetencji w tym ZG wręcz powala.
 
Właśnie teraz, tuż przed wyborami, chcą reorganizować całą strukturę PZW ;D Przecież ta komisja w ZG PZW, to jest typowa komisja "zamrażarka", znana z działalności sejmowej. Kasa za pracę w niej leci, więc można ciągnąć problem do końca swojej kadencji.

Gdyby ktoś tam rzeczywiście chciał zmian, to by już dawno je wprowadził albo przynajmniej publicznie nad nimi dyskutował. Przejrzyj sobie wszystkie protokoły posiedzeń obecnego Zarządu Głównego (masz je dostępne w necie) i zobacz nad czym oni przez te kilka lat dyskutowali. Wówczas zrozumiesz jaka jest rzeczywistość. W spółkach, spółdzielniach, stowarzyszeniach zarządy ocenia się po czynach. Ten obecny miał wiele lat na wprowadzenie zmian i co zrobił przez te lata ?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3140 dnia: 13.12.2020, 17:58 »
Panowie cuda...
Jest źródełko nadziei...
Sati został zaproszony na rozmowy do zarządu PZW.
https://www.facebook.com/1012694135/posts/10220873325595577/

Związku z tym zaproszeniem pyta wędkarzy co ma przedstawić...

Może przedstawienie z 10 punktów od nas czyli spoleczności SIG.
Nie było by gupim pomysłem.
Tyle lat ten temat tłuczemy... czas na esencje.
A dlaczego to My mamy pracować za darmo dla PZW i przedstawiać te 10 punktów? Przecież to oni powinni wiedzieć co trzeba zrobić.
To tak jakbym miał firmę i powiedział swoim pracownikom co zrobić, żebym jeszcze więcej hajsu zarabiał.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3141 dnia: 13.12.2020, 18:13 »
A dlaczego to My mamy pracować za darmo dla PZW i przedstawiać te 10 punktów? Przecież to oni powinni wiedzieć co trzeba zrobić.
To tak jakbym miał firmę i powiedział swoim pracownikom co zrobić, żebym jeszcze więcej hajsu zarabiał.

Problem w tym, ze rządzi przeważnie sitwa, i ona 'wie swoje' odnośnie tego, co należy robić :) Dlatego jak się przekaże czego chcemy, to wtedy komisja może mieć nad czym pracować.

Pytanie brzmi: czy można im zaufać? Ja nie wierzę zbytnio i jestem ostrożny. Przede wszystkim mam świadomość, ze esbecy, których w ZG i okręgach wciąż sporo, mają na tych reformatorów jakiegoś haka, i nie zawahają się go użyć. Dlatego może być jak z Rudnikiem, obiecywał i przyrzekał, po czym nagle okazało się, że nic nie może. Nawet podpisać musiał wywalenie wielkiej kasy na fileciarnię z patroszalnią.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3142 dnia: 13.12.2020, 18:18 »
A ja zaproponuje jedyne słuszne rozwiązanie.

Niezależny audyt zewnętrzy.
Finasowy
Oragnizacyjny
Analiza załorzeń srodowiskowych.

Wraz z opracowaniem wniosków.
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3143 dnia: 13.12.2020, 18:29 »
Arek jak zwykle w punkt, to przykre ale to jest wojna o stołki i z tego co widzimy przy użyciu wszelkich metod działania.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3144 dnia: 13.12.2020, 18:37 »
A ja zaproponuje jedyne słuszne rozwiązanie.

Niezależny audyt zewnętrzy.
Finasowy
Oragnizacyjny
Analiza załorzeń srodowiskowych.

Wraz z opracowaniem wniosków.

Maciek, wpierw szlag jasny musi trafić sitwę. Dzisiaj coś takiego jest niemożliwe. No chyba, że audyt wykonają, za odpowiednie wynagordzenie rzecz jasna,  fachowcy z ZG. Taki pan Bedyński lub Iwański :) Wtedy będziemy mieli rybaka na każdej wodzie :P
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3145 dnia: 13.12.2020, 19:53 »
A ja zaproponuje jedyne słuszne rozwiązanie.

Niezależny audyt zewnętrzy.


Maciek wystarczy, że spytasz się ich o ten punkt, czy wyrażają na niego zgodę, a wtedy zobaczysz ich zdanie na reformę ;)

Powiem tak, jeżeli ktoś będąc w Zarządzie Głównym nie wie czego oczekują wędkarze i musi zbierać opinie na ten temat drogą internetową, wysługując się znanym wędkarzem, to albo wali ściemę albo po prostu nigdy nie powinien być w Zarządzie Głównym, bo do tego się nie nadaje. Jeżeli to wędkarze mają dać projekt zmian, aby komisja ta mogła w ogóle pracować, to cały Zarząd Główny powinien podać się do dymisji, bo do niczego się nie nadaje i naraża się na śmieszność. Innego rozwiązania nie ma...albo ściema albo brak kompetencji do zarządzania, tak dużą organizacją jaką jest PZW.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3146 dnia: 13.12.2020, 20:10 »
Dla mnie ten pomysł jest ...jak pic na wode.
Chcą cwaniaki wytracić czas. Mieli 4 lata.... i co zrobili...
Teraz znowu pucują dziaków... i naiwniaków.
Jak by tylko była jaka kolwiek wola na zmiany z ich strony to dawno by ją zrobili...
A tak siedzą i kasę biorą i trwają.....
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3147 dnia: 13.12.2020, 20:32 »
Mam kolejne pytanie. Jak wyglądają ich obecne diety i czy wyrażają zgodę na audyt w zakresie wykazania tego co wchodzi w skład tych diet w ZG, jak i okręgach. Aha jeszcze jedno pytanie. Jak tam wyglądają jeszcze "kilometrówki" co niektórych zarządców ;) Po uzyskaniu raptem 3 odpowiedzi  możemy sobie rozmawiać o zmianach w PZW.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3148 dnia: 13.12.2020, 20:36 »
Po przesłaniu Waszych pytań komisja zakończy obrady ;D ;D ;D
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3149 dnia: 13.12.2020, 20:52 »
Będzie Sztandar PZW wyprowadzić i tyle będzie z tych reform statutowych ;) Wiecie to jest przerażające że w 2020 r. musimy dyskutować o czymś takim, bo gospodarka finansowa PZW jest niejawna dla szarego członka i pełna  jest pokrętnych machinacji księgowych....i w ogóle przeraża. A przecież gdyby była ona jawna i podlegała rzeczywistej kontroli wędkarzy, to nie byłoby 90% problemów jakie są w PZW.

A oni każą wędkarzom proponować zmiany statutowe, podczas gdy pisanie zmian w Statucie należy do jednych z najtrudniejszych rzeczy, z którą nie radzi sobie wielu prawników :facepalm:. Oni chcą aby te zmiany zaproponowali wędkarze :facepalm: Logiczne więc jest, że jedyne zmiany jakie mogą zostać zaproponowane przez wędkarzy to np. usunięcie rybaków, a które to zmiany są nierealne do powszechnego wprowadzenia w ciągu wielu najbliższych lat. Skoro PZW wymyśliło sobie gospodarkę rybacką na wielu wodach w Polsce, wpisało ją do wielu operatów rybackich w całej Polsce i to DZIĘKI NIEJ wygrało konkurs ofert na użytkowanie obwodu rybackiego, a tym samym to dzięki właśnie niej podpisali umowę z państwem na użytkowanie danego zbiornika, to oczywiste jest wszem i wobec, że nie da się zakazać prowadzenia gospodarki rybackiej (gospodarczego sieciowania zbiornika), bez zmiany, ewentualnie rozwiązania umowy o użytkowanie obwodu rybackiego. Natomiast, aby zmienić taką umowę trzeba spełnić określone prawem warunki. Nie da się tego zrobić jedną uchwałą ZG PZW. Działacze PZW o tym wiedzą, ale większość wali ściemę, a wędkarze ją łykają. Dlatego te zmiany to jedna wielka ściema. Bez projektu zmian sporządzonego przez ZG PZW nie ma sensu w ogóle dyskutować nad tym co ma się zmienić, a co nie.