Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548499 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3720 dnia: 05.06.2021, 12:55 »
Nie płacę karty od 7 lat i choć Dzierżno Duże ciągnie mnie jak magnes to nie umiem się pogodzić z tą patologia w związku.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3721 dnia: 07.06.2021, 10:56 »
A tutaj taka ciekawostka :D To jest chyba ten białoryb, którego było za dużo na Zegrzu ;D









https://www.facebook.com/100BISTYP/posts/2518205491659344

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3722 dnia: 07.06.2021, 12:23 »



Patrząc na to tylko jedno przychodzi mi do głowy, wziąć taki słoik i prezesowi PZtfu na łbie rozwalić

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3723 dnia: 07.06.2021, 13:11 »
Albo gdzieś wsadzić...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline nsx

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3724 dnia: 07.06.2021, 17:21 »
Temat powinien brzmieć PZW czy to nienormalne ...

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3725 dnia: 07.06.2021, 19:24 »
A ja mam pytanie czemu ten słoik w internecie pojawia się dopiero teraz, to jest w czerwcu 2021 r., skoro wszyscy z okręgu mazowieckiego dobrze wiedzą o co chodzi ?

Tu na forum już kilka lat temu pisałem o Wierzbicy, jak i o innych ośrodkach rybackich PZW. Przez lata nic się nie zmieniło. Walka PZW z eutrofizacją polskich wód trwa w najlepsze ;D

A te fotki pojawiają się dopiero teraz po to, aby siać propagandę, że poprzednia władza w Okręgu Mazowieckim PZW  była zła, a nowy namiestnik wraz z ekipą go promującą są super. Jest tylko jeden problem. Mówię: sprawdzam.... producenta tego słoika i te mityczne zmiany w polskim wędkarstwie tworzone obecnie w Warszawie.

Komu okonia, płoć, czy też lina ? No komu. Płocie za 5 zł/7 zł za kg, Okoń- 8 zł kg, Krąp - 3 zł kg. Wszystkie ryby z tego roku. Odnalazły się te złe ryby, które odpowiadają za eutrofizację Zalewu Zegrzyńskiego. Ryba w panierce jako symbol stowarzyszenia wędkarskiego :)

https://www.facebook.com/Cicha-Zatoka-w-Wierzbicy-nad-Zalewem-Zegrzyńskim-103781781539256/ 

(nie wiem czemu takie linki na forum nie działają, trzeba zrobić kopiuj wklej lub kliknąć link niżej)

http://tnijurl.com/bf2535a5994c/


"Jesteśmy ośrodkiem rybackim działającym w ramach struktur Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego. U nas: kupisz świeżą rybę z naszych połowów, zjesz smażonego sandacza lub fileta z okonia" ;D

Ach te mityczne zmiany w OM PZW ;D 



Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3726 dnia: 13.06.2021, 19:58 »
Ale by się dziadki ucieszyły gdy by takie cudo było nad każdym łowiskiem pzw.
https://youtube.com/shorts/ryGl2pxYljU?feature=share
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3728 dnia: 18.06.2021, 10:27 »
No niestety to metody rodem z PRL .
Obecny Zarząd Główny nie czuje się na tyle mocny by przeprowadzić wybory bo nie ma pewności że władza nie wróci w ręce opozycji.
Może nawet obawiają się w Opolu Grupy Reforma na rzecz której mogą stracić ten ważny okręg. Kolejnym wrogiem jest fundacja z południa  kąsająca co chwilę prezesa tamtejszego okręgu. Widzę że po pierwsze biorą wszystkich na przeczekanie a po drugie dają sobie czas by sobie jeszcze trochę posiedzieć przy korycie.
Ta pandemia i zmiany prawne są dla ZG jak gwiazdka z nieba.
Czy ktoś się orientuje kiedy wygasają przepisy o możliwości zawieszenia wyborów w stowarzyszeniach?
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3729 dnia: 21.06.2021, 18:18 »
Kiedyś pisałem tu, że to zrobią. Dla mnie to było pewne. Potem jeden z członków ZG piszący w tym temacie napisał, że rozważają taką możliwość :) Przedłużenie następuje do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Inaczej mówiąc musi nastąpić odwołanie stanu epidemii i nie może być przejścia z jednego stanu do drugiego, czyli nie może być takiej sytuacji, że rząd odwoła stan epidemii, a uzna że należy ogłosić stan zagrożenia epidemicznego, który wiąże się dużo mniejszymi obostrzeniami względem obywateli. Jeżeli tak będzie, to nic to nie zmieni. Obecny ZG PZW dalej będzie mógł sobie wydłużyć kadencję. Stan epidemii trwa od marca 2020 r. Wcześniej jedynie przez tydzień obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego. Jeżeli rząd nie odwoła stanu epidemii albo odwoła, ale stwierdzi obowiązywanie stanu zagrożenia epidemicznego, to kadencja obecnego ZG może w teorii trwać w nieskończoność.

Na chwilę obecną rząd zastanawia się nad odwołaniem stanu epidemii, ale boją się tam, że szczepienia zostaną wówczas, mówiąc brzydko, olane przez obywateli, więc zwlekają z decyzją. Im mniejsza ilość szczepień, tym dłużej stan epidemii będzie trwał. Im więcej zakażeń w innych państwach Europy np. UK, Niemcy i u pozostałych sąsiadów, tym dłużej ten stan będzie trwał. Zawsze mogą też przejść w stan zagrożenia epidemicznego, który jednak - jeżeli chodzi o sytuację przedłużenia kadencji władz PZW - nic nie zmienia. W obu tych stanach wszystko i tak zależy od dobrej woli ZG PZW.

Przedłużenie kadencji jest dobrowolne. Nie ma przepisu nakazującego przedłużenie sobie kadencji przez władze stowarzyszenia. Jednak w mojej ocenie (i nie tylko mojej) jeżeli jest możliwość przeprowadzenia wyborów, to powinny się one odbyć. Są już w Polsce pierwsze procesy przeciwko władzom stowarzyszeń, które ochoczo korzystają z tego przepisu. Jednak w mojej ocenie wygrana w takim procesie jest mało prawdopodobna. Wystarczy, że ZG PZW podniesie, że większość członków PZW to osoby starsze, narażone na covid, a zebrania w kołach wyglądają, tak a nie inaczej i mamy przegraną w takim procesie. 

Covid to dla obecnego ZG PZW taki niespodziewany prezent. Przy tych przepisach, które są w PZW, a które są patologiczne (jeżeli chodzi np. o sądownictwo koleżeńskie), to oni mogą sobie rządzić i de facto robić co chcą, aż do czasu kompletnego odwołania stanu epidemii i nie powołania nowego stanu, czyli stanu zagrożenia epidemicznego.
W mojej ocenie stan zagrożenia epidemicznego, jak go w końcu powołają do życia, to w Polsce będzie trwał latami, aż do momentu, w którym nie zaszczepią ponad 80-90% społeczeństwa. Także "ten tego", jeżeli chodzi o możliwość dalszego rządzenia w PZW 8)   

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3730 dnia: 24.06.2021, 09:10 »

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3731 dnia: 24.06.2021, 09:20 »
To sobie pogadał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3732 dnia: 24.06.2021, 12:32 »
Coś trzeszczy na łączach? Będzie jakaś bitwa?

https://fb.watch/6k5SEtZEsa/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3733 dnia: 24.06.2021, 12:59 »
Coś trzeszczy na łączach? Będzie jakaś bitwa?

https://fb.watch/6k5SEtZEsa/

Wyskoczył mi instruktarz, jak malować oczy. Oj, Jędrek, Jędrek... :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3734 dnia: 24.06.2021, 13:19 »
To jeszcze raz :D Chyba Kolendowicz zaczyna ***** PZW

https://www.facebook.com/ompzwpl/posts/1850036831845128