Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 64579 razy)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #165 dnia: 15.05.2021, 16:08 »
Po bardzo udanym czwartkowym popołudniu na Wojnowicach chciałem tam pojechać też dziś ale niestety zamknięta połowa łowiska z powodu zawodów. Więc tradycyjnie sobota na Dąbrowie. 6 godzin od rana. 20 karpi,1 amur, 1 karaś. Było kilka dubletów, Największy karp 5.5 kg ze dwa ok. 4, 4.5, kilka trójaczków ale też sporo drobnicy. Były zwłaszcza z rana momenty szaleństwa i dublety jeden za drugim co kilka minut ale też i nawet prawie godzina przestoju po 10. Trzeba było bardzo eksperymentować z przynętami i zanętą ale głównie brały na białego skisłego marosa i czerwonego skisłego professa. Taka ciekawostka. Na zdjęciu najdziwniejszy dublet dnia. Taki mały, taki duży mogą razem być ... w podbieraku.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #166 dnia: 16.05.2021, 12:45 »
Tak z ciekawości Piter nęcisz stanowisko czy tylko szykujesz zanęte do koszyka.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #167 dnia: 16.05.2021, 15:46 »
Jak blisko brzegu to wrzucam garść pelletu i zaczynam łowić pół godziny później. Mało daję do podajnika. Jak na dystansie pierwsze 2-3 rzuty z wypchanym zanętą po góra 5 minut a później mało towaru w podajniku a czas zależnie jak biorą. Nic dziwnego jak sądzę. Teraz staram się łowić na jak najpłytszej wodzie bo jednak za ciepła jeszcze nie jest i ryby chętnie wychodzą na nagrzane płycizny. Dąbrowa w większości jest płytka i o tej porze roku warto się kawałek przejść. Chyba że jesteś Tomba i masz swoje "wygrzane" ;) miejsce gdzie biorą raczej tylko Tobie i w dużych ilościach. Zawsze  :).

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #168 dnia: 31.05.2021, 21:12 »
Moja ostatnia sobota na Dąbrowie właściwie bez historii. Od rana do południa 15 karpików z których większość w granicach do 1.5 kg. Może ze dwa trzy w okolicy 3 kg. Pogoda beznadziejna i połowy również. Można było złowić więcej i też większe sztuki co było widać obok i na przeciwko . Na koniec jeszcze zostałem porządnie zlany deszczem a już w międzyczasie zdążyłem kilkakrotnie trochę zmoknąć i wyschnąć ... W tym roku Dąbrowa coś dla mnie w kratkę a ostatnio mam tak dużo małych karpi na brzegu że czasem aż nie chce się łowić.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #169 dnia: 08.06.2021, 17:56 »
Dzisiaj wybrałem się do Dąbrówki i totalna poraźka. Pięć brań jeden karp 4 kg jeden 2kg jedna spina a reszta szkoda gadać.Wszystko przez 7 godzin. Za Twoją namową Piter wybrałem się na koniec łowiska ale wynik marny.Zaznaczę że każdy karp na inną przynęte. Chyba pogoda zrobiła swoję ,ale za jest opalenizna :)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #170 dnia: 08.06.2021, 20:16 »
Jak za ciepło to nie jest łatwo. Ryby są niezbyt aktywne i ciężko znaleźć przynętę na którą coś weźmie. W upale szukam ryb pod drzewami i jak najbliżej brzegu.Często się to sprawdza ale np. w ostatnią sobotę na Wojnowicach zanim znalazłem właściwą przynętę to minęły chyba 3 godziny. A byłem w sumie 5 więc większość czasu brania były średnie. Na Dąbrowie zaczynam od skisłego marosa a dalej jakieś pomarańczowe czekolady i żółte ciasteczka. Jak to wszystko nie działa zaczyna się improwizacja. W sumie na Wojnowicach tak samo. W tym roku mam często takie dni że brania są na przynęty na które w zeszłym roku nic praktycznie nie złapałem. Np. mainline tuna. Na wiosnę mój hit a teraz już chyba od miesiąca 0. Trzeba eksperymentować bo na tym polega wędkarstwo jak dla mnie.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #171 dnia: 09.06.2021, 14:16 »
Próbowałem skisłego i pomarańcza czekolada ale zero brań.Tego 4kg wyciągłem na orzecha a 2kg na morwę,spina była na ochotkę ,pytałem po drodzę innych wędkarzy nie złowili nic taki dzień.Próbowałem wielu smaków ale ogólnie nic nie skutkowało.W zeszłym roku pewniakiem były kulki pomarańcza-czekolada zobaczę następnym razem ale jak się ochłodzi

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #172 dnia: 09.06.2021, 19:25 »
Okazało się że jutro mam wolne więc pojadę od rana zobaczę inną miejscówkę :)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #173 dnia: 09.06.2021, 22:25 »
Powinno być pusto. Łowisko będziesz miał dla siebie ;)

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #174 dnia: 10.06.2021, 18:21 »
Mimo chwilowej zmiany pogody ryby nie dopisały .Dwa okazy na 4 godz (znowu morwa i kiełbasa) Ludzi troszkę było ale raczej też bez wyników . Jako ciekawostka,czwórka wędkarzy wkoło miała brania ok 12 u reszty cisza

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #175 dnia: 10.06.2021, 23:13 »
Wynik jak u mnie dziś na zawodach na Wojnowicach. W sumie u większości tych co cokolwiek złapali. :(

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #176 dnia: 18.06.2021, 08:12 »
Wybrałem sie wczoraj na łowisko z przekonaniem że przy tej pogodzie będzie słabo.Pozmieniałem zanęte i przynęty żeby przetestować nowe smaki,i jakie zdziwienie w ciągu 3 godzin wyciągniete 4 karpie dwie spiny i jedno branie które urwało żyłkę główną???!!!,podejrzewam że to sprawka suma.Inni wędkarze patrzeli trochę krzywo bo u nich totalna cisza. Brania były na smaki owocowe ale myślę że nowy pellet który użyłem spowodował takie zainteresowanie moimi przynętami. Zachęcony takim obrotem zwinąłem sprzęt i pojechałem na moje łowisko pzw Czapnicę. Kolejne dwa piękne liny(47cm i 52cm)dopełniły ten piękny dzień.Jak pisałeś wcześniej Piter trzeba eksperymentować

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #177 dnia: 18.06.2021, 08:20 »
Wybrałem sie wczoraj na łowisko z przekonaniem że przy tej pogodzie będzie słabo.Pozmieniałem zanęte i przynęty żeby przetestować nowe smaki,i jakie zdziwienie w ciągu 3 godzin wyciągniete 4 karpie dwie spiny i jedno branie które urwało żyłkę główną???!!!,podejrzewam że to sprawka suma.Inni wędkarze patrzeli trochę krzywo bo u nich totalna cisza. Brania były na smaki owocowe ale myślę że nowy pellet który użyłem spowodował takie zainteresowanie moimi przynętami. Zachęcony takim obrotem zwinąłem sprzęt i pojechałem na moje łowisko pzw Czapnicę. Kolejne dwa piękne liny(47cm i 52cm)dopełniły ten piękny dzień.Jak pisałeś wcześniej Piter trzeba eksperymentować

Ładnie połowione - pochwal się co to za pellet i zanęta? :D
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #178 dnia: 18.06.2021, 10:02 »
Wybrałem sie wczoraj na łowisko z przekonaniem że przy tej pogodzie będzie słabo.Pozmieniałem zanęte i przynęty żeby przetestować nowe smaki,i jakie zdziwienie w ciągu 3 godzin wyciągniete 4 karpie dwie spiny i jedno branie które urwało żyłkę główną???!!!,podejrzewam że to sprawka suma.Inni wędkarze patrzeli trochę krzywo bo u nich totalna cisza. Brania były na smaki owocowe ale myślę że nowy pellet który użyłem spowodował takie zainteresowanie moimi przynętami. Zachęcony takim obrotem zwinąłem sprzęt i pojechałem na moje łowisko pzw Czapnicę. Kolejne dwa piękne liny(47cm i 52cm)dopełniły ten piękny dzień.Jak pisałeś wcześniej Piter trzeba eksperymentować
Takie liny to dopiero LINISKA ! Śliczności. Gratulacje, nigdy takich dużych nie złapałem. W którym miejscu łowiłeś na Dąbrowie ? Na płytszej czy głębokiej wodzie ? Jutro rano się może wybiorę na kilka godzin zanim będzie zbyt upalnie żeby siedzieć. Mam sporo niewykorzystanego pelletu to trzeba rybki nakarmić żeby się nie zmarnował.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #179 dnia: 18.06.2021, 19:47 »
Piter,pisałem że po trzech godzinach zwinąłem sprzęt i pojechałem na PZW CZAPNICA. To moje koło na Starołęce. Mają trzy stawy pod sobą z tym że tylko jeden jest rybny. W tym roku złapałem 4 karpie i 6 linów i jedną brzanę.Co do linów to fakt że takich jeszcze nie złapałem poprzednie były ok 35cm więc tym bardziej sie ucieszyłem że zmiana pomogła.Życze jutro powodzenia i tradycyjnie złamania kija :narybki: :fishonhook: :fish: