Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 64524 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #210 dnia: 29.07.2021, 18:33 »
Witam.
Jako że od dłuższego czasu planuję wybrać się na łowisko może ktoś z kolegów krótko opisać jak wygląda wędkowanie na tym zbiorniku? Chodzi mi głównie o informację:
1. Czy trzeba rezerwować wcześniej stanowisko czy można jechać z marszu? - Jedziesz z marszu ale zdarzało się w niedzielę trudno o miejsce.
2. Jaka jest odległość między stanowiskami (czy jest ścisk) - trudno powiedzieć, zależy ile jest ludzi ale na skos i daleko nie porzucasz. Rzuty max 40 m, szerokość łowiska ok. 80 m lub mniej.
3. Czy pod stanowisko można podjechać autem? Nie. Samochód zostawiasz na parkingu przy krótkim brzegu na początku łowiska. Są tam 4 stanowiska, na inne trzeba dojść.
4. Czy są jakieś obostrzenia odnośnie haczykow, mat, podbieraków? Haczyki dowolne, maty obowiązkowe ale jak nie masz to panie dadzą Ci coś, podbierak dowolny ale bez podbieraka raczej ryby nie wyciągniesz. Wyciąganie ryb po piasku niedozwolone.
5. Łowienie federem czy karpiowkami? Feeder, karpiówka, spławik, co wolisz ale osobiście uważam, że karpiówki na tak niewielkim łowisku słabo się sprawdzają. Spinning tylko za zgodą obsługi łowiska i zwykle na większym, płytszym i mocno zarośniętym łowisku przed właściwym łowiskiem. Można do spinningu na ten większy staw wypożyczyć łódkę.
Za szybką pomoc z góry dziękuję. 🍻🍻
Powyżej odpowiedzi na Twoje pytania.
Co jeszcze: Łowisko czynne od 8:00 do 20:00 w miesiącach letnich. W poniedziałki nieczynne! Czasem są organizowane do południa, zwłaszcza w weekendy zawody ale parę miejsc się zwykle znajdzie.
Łowisko to płaska, płytka wanna ok. 1,2 m, przy końcu ok. 30 cm. Ja łowię tam wyłącznie na metodę kijami max 3,3 m.
Złowioną rybę możesz kupić i zabrać albo wypuścić. Siatki na ryby nie musisz mieć. Złowionego suma nie wolno wypuszczać, należy oddać obsłudze łowiska, można też go kupić. Nie pytaj mnie o ceny ryb, bo nigdy złowionych ryb nie zabieram. Nastaw się na karpie 1 - 5 kg, amury do 3-4 kg a wiosną również japońce ok 1,5 kg. Zdarzają się większe bonusy ale nie słyszałem tam o rybie ponad 10 kg.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #211 dnia: 29.07.2021, 19:34 »
Witam.
Jako że od dłuższego czasu planuję wybrać się na łowisko może ktoś z kolegów krótko opisać jak wygląda wędkowanie na tym zbiorniku? Chodzi mi głównie o informację:
1. Czy trzeba rezerwować wcześniej stanowisko czy można jechać z marszu? - Jedziesz z marszu ale zdarzało się w niedzielę trudno o miejsce.
2. Jaka jest odległość między stanowiskami (czy jest ścisk) - trudno powiedzieć, zależy ile jest ludzi ale na skos i daleko nie porzucasz. Rzuty max 40 m, szerokość łowiska ok. 80 m lub mniej.
3. Czy pod stanowisko można podjechać autem? Nie. Samochód zostawiasz na parkingu przy krótkim brzegu na początku łowiska. Są tam 4 stanowiska, na inne trzeba dojść.
4. Czy są jakieś obostrzenia odnośnie haczykow, mat, podbieraków? Haczyki dowolne, maty obowiązkowe ale jak nie masz to panie dadzą Ci coś, podbierak dowolny ale bez podbieraka raczej ryby nie wyciągniesz. Wyciąganie ryb po piasku niedozwolone.
5. Łowienie federem czy karpiowkami? Feeder, karpiówka, spławik, co wolisz ale osobiście uważam, że karpiówki na tak niewielkim łowisku słabo się sprawdzają. Spinning tylko za zgodą obsługi łowiska i zwykle na większym, płytszym i mocno zarośniętym łowisku przed właściwym łowiskiem. Można do spinningu na ten większy staw wypożyczyć łódkę.
Za szybką pomoc z góry dziękuję. 🍻🍻
Powyżej odpowiedzi na Twoje pytania.
Co jeszcze: Łowisko czynne od 8:00 do 20:00 w miesiącach letnich. W poniedziałki nieczynne! Czasem są organizowane do południa, zwłaszcza w weekendy zawody ale parę miejsc się zwykle znajdzie.
Łowisko to płaska, płytka wanna ok. 1,2 m, przy końcu ok. 30 cm. Ja łowię tam wyłącznie na metodę kijami max 3,3 m.
Złowioną rybę możesz kupić i zabrać albo wypuścić. Siatki na ryby nie musisz mieć. Złowionego suma nie wolno wypuszczać, należy oddać obsłudze łowiska, można też go kupić. Nie pytaj mnie o ceny ryb, bo nigdy złowionych ryb nie zabieram. Nastaw się na karpie 1 - 5 kg, amury do 3-4 kg a wiosną również japońce ok 1,5 kg. Zdarzają się większe bonusy ale nie słyszałem tam o rybie ponad 10 kg.
Dzięki kolego 🍺🍺

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #212 dnia: 31.07.2021, 19:37 »
  Witam.
     Ryby na Dąbrowie miały chyba wczoraj balange i mocno pochlały bo od rana jeszcze spały. |-) |-)Dzisiejszy połów od rana to 1:1(karpik około 2,5kg).
Brat wycholował 4 sztuki(2-4kg), na stanowisku obok 2 karpiki następne stanowiska po lewej stronie 0 po prawej po 1 - 2 sztuki
naprzeciwko co jakiś czas ktoś cos wyholował.Jedyne co dobre to że się można było opalać :sun: i odpoczywać bez stresowo.

      pozdrawiam Marek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #213 dnia: 31.07.2021, 19:49 »
  Witam.
     Ryby na Dąbrowie miały chyba wczoraj balange i mocno pochlały bo od rana jeszcze spały. |-) |-)Dzisiejszy połów od rana to 1:1(karpik około 2,5kg).
Brat wycholował 4 sztuki(2-4kg), na stanowisku obok 2 karpiki następne stanowiska po lewej stronie 0 po prawej po 1 - 2 sztuki
naprzeciwko co jakiś czas ktoś cos wyholował.Jedyne co dobre to że się można było opalać :sun: i odpoczywać bez stresowo.

      pozdrawiam Marek

Czyli ryby tak brały jak powinny na każdej wodzie PZW :P

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #214 dnia: 31.07.2021, 21:33 »
Witam.
  Masz racje kolego tylko  ze to nie woda  PZW i oczekiwało by się trochę więcej, ale nie zawsze jest maj
pozdrawiam   Marek

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #215 dnia: 02.08.2021, 17:38 »
Witam.
Co do brań to chyba lepiej żerują po popołudni. Byłem ostatnio i do godz 13 marne jedno branie . Dobrze że póżniej było lepiej i ogólnie 8 karpi(2,5-4 kg)i jeden amur . Dwa dni póżniej pojechałem na 3 godzinki i wszyscy narzekali że od rana słabo. Bez problemu wyholowałem w trzy godziny 7sztuk  no i oczywiście parę spinek.Niestety tylko same maluchy do 4kg

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #216 dnia: 10.08.2021, 21:13 »
No i muszę odszczekać moją teorię spiskową o lepszych braniach popołudniu Dzisiaj byłem ok 11,30 i w 45 minut wyholowane 4 karpie. Już myślałem że będzie rekord brań a tu od 12,15 totalny zastój, ok 14 złapałem pięknego amura (3,5kg) i już do 17 zero!!!! brań,totalna porażka . Trochę do tego przyczyniła się pogoda bo i słońce i deszcz i burza ale i tak duże rozczarowanie po niezłym początku

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #217 dnia: 11.08.2021, 10:51 »
Dawno mnie tu nie było a jakoś powiadomienia przestałem dostawać. Byłem w sobotę od rana do prawie 12. Bez rewelacji i jakiejś ciekawej historii. 11 szt. między 1.5 a 4 kg w tym jeden dublet. Kilka spinek. Same karpiki. Brały falami z długimi przerwami. Co do ryb powyżej 10 kg na tym zbiorniku to są ale nie jest łatwo je złapać. Widziałem takich kilka u innych na brzegu a w zeszłym roku jesienią mi też udało się jednego złapać. Gdzieś na tym wątku jest zdjęcie. Miał wg mojej wagi 10.5 kg ale już wiem że moja waga zaniża o ok. 10%.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #218 dnia: 14.08.2021, 16:20 »
Dziś od rana na Dąbrowie ostatnie rybki przed urlopem. Przyjechałem kilka minut po 7 i w zasadzie wszystkie miejsca do połowy zbiornika były już pozajmowane. :(
Poszedłem prawie na sam koniec. Pierwsze dwie godziny 10 karpików w tym jeden ładny długi ale niestety chudy 6kg. Zapowiadało się więc dobrze i myślałem że do 20 dobiję. Praktycznie co rzut miałem co najmniej jedną rybę. Nawet jeden dublet był w holu ale drugi karpik się spiął. Po 11 rzutach miałem 12 ryb. Potem niestety doszło na moją stronę słońce i się skończyły brania a rybki wyszły na powierzchnię się poopalać. Dobiłem do 15 sztuk i po 5 godzinach do domu.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #219 dnia: 14.08.2021, 20:47 »
Ja dzisiaj, po długiej nie bytności przyjechałem ok 15:00. Miejsc dużo, przeszło połowa wolna. Postanowiłem metodą Pitera łowić jedną wędką blisko brzegu i dorzucać co jakiś czas parę pelletów. Ryb z dalszej linii (ok 30 m) ciut więcej niż z bliskiej (2-4 m), wielkość podobna, karpie 1,5 - 4 kg. Dużo spinek, zwłaszcza przy brzegu, też zerwanie przyponu. Dopiero, jak założyłem większy haczyk na mocniejszym przyponie, spinki się skończyły (hak 10, przypon 0,25). Na hak 8 brań nie było. Trochę inaczej się łowi przy brzegu, niż dalej. Bez klipa, ja miałem kołowrotek, w którym włączałem WB. Trzeba dać rybie odjechać i się zmęczyć. Po zmianie przynęty z waftersa na pellet Scretting 8 mm skuteczność brań wzrosła. Pod koniec na 30 m miałem dziwną spinkę, myślałem, że poszła żyłka główna, bo strzeliła i była całkiem luźna. Trochę dziwne, bo Daiwa HS 0,26 nigdy mnie tak nie zawiodła. Jak chciałem zakładać nowy podajnik, zauważyłem, że żyłka jest zakończona pętelką. Rozłączył się łącznik Duoglas in-line, podobny, jak w Drennanie ale ten nie betonuje się w podajniku. Przejrzę swoje podajniki i wszędzie powyrzucam te dziwolągi i zastąpię je łącznikami Quick Change Beads lub tanimi zamiennikami.
W sumie przez 4 godz. 11 karpi, sporo spinek i trochę nauki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #220 dnia: 21.08.2021, 15:45 »
Z tym pelletem 8 mm zamiast waftersa to mnie zaskoczyłeś. Muszę spróbować jak przestoje będą w braniach. W tą poprzednią sobotę większe i największą rybkę miałem z zarzucania blisko brzegu, maksymalnie do 3 m.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #221 dnia: 21.08.2021, 22:13 »
Rzucasz na wprost, pod nogi, czy lekko w bok?

Jeśli rzucasz, co jakiś czas po kilka pelletów blisko, to tego ryba szuka a nie jakichś kolorowych koralików pachnących dziwnie. W mętnej wodzie na Dąbrowie ryba i tak niewiele widzi. Często miałem właśnie lepsze efekty na pellet 6 - 8 mm na gumce, niż na kolorowe koraliki. Najlepsze smaki to bloodworm, kril i naturalny, np. Scretting.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #222 dnia: 09.09.2021, 23:25 »
Wczoraj byłem po południu na trzy godziny i w sumie było 4 rybki ... Masakra. Najgorszy mój wyjazd na to łowisko w tym roku.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #223 dnia: 12.09.2021, 16:36 »
Trochę mi ulżyło bo myślełem że ze mnie dupa nie wędkarz .W poprzednim tygodniu byłem 3 razy za każdym razem na innym stanowisku i niestety wyniki były bardzo słabe .Ostatni wypad 7 godzin jedna wędka bliziutko 3 m druga ok 25-30 metrów.
Zabrałem pełną torbę przynęt i różne zanęty ,testowałem różne smaki ,od zwykłej kukurydzy przez truskawkę ananas pomarańcze-czekoladę morwę,do kryl halibut skisłe masło tuńczyk orzech tygrysi . Po siedmiu godzinach miałem 7 karpi ,dodam że dwie ostatnie godziny łapałem już na trzy wędki.Nie wiem co się stało że tak słabo brały i już tak od dwóch tygodni.Nęcenie ziarnem pelletem kulkami też nie pomogło

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #224 dnia: 12.09.2021, 17:27 »
Coś mi się wydaje że początek tego miesiąca rzeczywiście jakiś słaby jeśli chodzi o brania karpi bo i tu i na Wojnowicach podobna bieda. Zobaczymy w nadchodzącym tygodniu bo mam mało pracy więc będzie sporo wyjazdów na rybki. Zapowiadają klika stopni chłodniej to może trochę się ruszą rybki z objadaniem przed zimą.