Autor Wątek: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015  (Przeczytany 19275 razy)

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #30 dnia: 23.03.2015, 11:39 »
I po co tu się czepiać administratora? Pkt 13 reg. S&G

Tym bardziej, że WMH jest reklamowane na stronie głównej S&G jak i sam ADMINISTRATOR ciepło się wypowiada zawsze na ich temat.
Darek

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #31 dnia: 23.03.2015, 11:46 »

 "tan sam artykuł tego samego autora był zdaję się w Wędkarzu Polskim"?

Tryb przypuszczający, nie oznajmujący :)

Na trybach przypuszczających, pytaniach, prawdopodobieństwach buduje się tzw. "prawdy"... Przypuszczajmy i bijmy sobie nawzajem brawo. Kropla drąży skałę, a kłamstwa wielokrotnie powtarzane stają się prawdą... Sprawa mała, maleńka, prawie niewidoczna... Moc uśmiechów w ten piękny dzień  :)

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #32 dnia: 23.03.2015, 11:49 »
I po co tu się czepiać administratora? Pkt 13 reg. S&G

Tym bardziej, że WMH jest reklamowane na stronie głównej S&G jak i sam ADMINISTRATOR ciepło się wypowiada zawsze na ich temat.

To akurat jest prawdą. Mam do Lucjana uzasadniony szacunek, nie tylko ze względu na fakt, że nas reklamuje :-)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #33 dnia: 23.03.2015, 12:03 »
Wiec po co straszysz Administratora?  8)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #34 dnia: 23.03.2015, 12:07 »
Myślę, że ton wypowiedzi jak i dalsza nasza konwersacja dała do myślenia autorowi niefortunnego wpisu. Nie lubię jak atmosfera staje się "gęsta" dlatego to forum daje mi dużo satysfakcji z przyjacielskiego podejścia WSZYSTKICH użytkowników. Może skończmy już ten temat. Tak na marginesie cenię (myślę, że nie tylko ja) magazyn WMH choćby za to, że przyłączyliście się do akcji "Stop odłowom sieciowym" na Rybomanii. Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów.

P.S. Witamy na forum Panie Pawle (mam nadzieję, że na dłużej) :beer:
Darek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #35 dnia: 23.03.2015, 12:17 »
Forum jest od dzielenia sie zdaniem z innymi,wolność słowa. Witamy na forum  :P
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #36 dnia: 23.03.2015, 12:37 »

Na trybach przypuszczających, pytaniach, prawdopodobieństwach buduje się tzw. "prawdy"...

Ale nie formułuje się pomówień, a to kolega nam tu zarzuca :) Według słownika pomówienie, to wysnucie oskarżenia przeciw komuś. Tutaj nikt kolegi nie oskarżał. Na przykład pomówieniem o plagiat nie jest luźne przypuszczenie o podobieństwie utworów, a konkretne oskarżenie (w trybie oznajmującym). Czyli zdaje mi się, że na pewnej podstawie to może być plagiat vs. to jest plagiat!.

Proponuję zasięgnąć solidnej opinii prawnej przez takimi zarzutami :) Nie jest powiedziane, że mam rację :D

Poza tym, fajnie by było sprawę po prostu wyjaśnić. Pogadać, może sami doszlibyśmy do rzeczywistej prawdy (możliwe, że wtedy autor kontrowersyjnego tekstu sam by napisał co ma na myśli i może nawet wycofał się z tego), a nie pisać w tonie skorym do wytoczenia pozwu w sądzie.
Już jedna Pani próbowała tej drogi i tylko na tym straciła :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #37 dnia: 23.03.2015, 12:54 »

Na trybach przypuszczających, pytaniach, prawdopodobieństwach buduje się tzw. "prawdy"...

Ale nie formułuje się pomówień, a to kolega nam tu zarzuca :) Według słownika pomówienie, to wysnucie oskarżenia przeciw komuś. Tutaj nikt kolegi nie oskarżał. Na przykład pomówieniem o plagiat nie jest luźne przypuszczenie o podobieństwie utworów, a konkretne oskarżenie (w trybie oznajmującym). Czyli zdaje mi się, że na pewnej podstawie to może być plagiat vs. to jest plagiat!.

Proponuję zasięgnąć solidnej opinii prawnej przez takimi zarzutami :) Nie jest powiedziane, że mam rację :D

Poza tym, fajnie by było sprawę po prostu wyjaśnić. Pogadać, może sami doszlibyśmy do rzeczywistej prawdy (możliwe, że wtedy autor kontrowersyjnego tekstu sam by napisał co ma na myśli i może nawet wycofał się z tego), a nie pisać w tonie skorym do wytoczenia pozwu w sądzie.
Już jedna Pani próbowała tej drogi i tylko na tym straciła :D

Jeśli jeszcze zechce kolega przeanalizować tę część przytaczanej przeze mnie wypowiedzi, to może uda się ustalić o co chodziło jej autorowi, cyt. "(...) pan omawiał zestaw z koszyczkiem cała reszta ta sama i pewnie stąd ta długość przyponu. To taki jeden artykuł do dwóch gazet żeby wilk był syty i owca cała".

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #38 dnia: 23.03.2015, 13:02 »
Myślę, że ton wypowiedzi jak i dalsza nasza konwersacja dała do myślenia autorowi niefortunnego wpisu. Nie lubię jak atmosfera staje się "gęsta" dlatego to forum daje mi dużo satysfakcji z przyjacielskiego podejścia WSZYSTKICH użytkowników. Może skończmy już ten temat. Tak na marginesie cenię (myślę, że nie tylko ja) magazyn WMH choćby za to, że przyłączyliście się do akcji "Stop odłowom sieciowym" na Rybomanii. Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów.

P.S. Witamy na forum Panie Pawle (mam nadzieję, że na dłużej) :beer:

Witam serdecznie.

Pewnie będę zaglądał :-) Lucjan ma moje zapewnienia o współpracy w różnych obszarach i tym tropem podążamy :-)

Pozdrawiam :-)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #39 dnia: 23.03.2015, 13:10 »

Jeśli jeszcze zechce kolega przeanalizować tę część przytaczanej przeze mnie wypowiedzi, to może uda się ustalić o co chodziło jej autorowi, cyt. "(...) pan omawiał zestaw z koszyczkiem cała reszta ta sama i pewnie stąd ta długość przyponu. To taki jeden artykuł do dwóch gazet żeby wilk był syty i owca cała".

To ja może zacytuję w całości :D

Zgadzam się z Lukiem ale jest jeszcze jedno ale, ten sam artykuł tego samego autora był zdaje się w Wędkarzu Polskim w tym roku z tą różnicą że pan omawiał zestaw z koszyczkiem cała reszta ta sama i pewnie stąd ta długość przyponu. To taki jeden artykuł do dwóch gazet żeby wilk był syty i owca cała.

Kolega Wonski wysnuwa przypuszczenia oparte na pewnych przesłankach. W tym krótkim wpisie powołał się na pewne artykuły, podał pewne (mało konkretne) źródła swoich przypuszczeń. Nie wydaje mi się, by to było pomówienie :)
Jako zawodowy redaktor/dziennikarz pisma powinieneś wiedzieć (sorry, za zwrot na Ty, ale to kolegowanie troszkę śmieszne jest :) ) o czymś takim, jak autoplagiat. Oczywiście nikt tu nie zarzucił czegoś takiego, broń Boże. Po prostu zostały przedstawione pewne spostrzeżenia.

OK. Dość już tego :D Nie spinajmy się. Napijmy się meliski i po prostu wyjaśnijmy sprawę. Napisz proszę dokładniej, odbij piłeczkę i tyle. Najlepiej pokaż nam oba artykuły, by rozwiać wątpliwości (lub niech to zrobi kolega Wonski). Nie ma się co obrażać, bo takie podejście do swoich klientów nie jest słuszne :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #40 dnia: 23.03.2015, 13:16 »

Na trybach przypuszczających, pytaniach, prawdopodobieństwach buduje się tzw. "prawdy"...

Ale nie formułuje się pomówień, a to kolega nam tu zarzuca :) Według słownika pomówienie, to wysnucie oskarżenia przeciw komuś. Tutaj nikt kolegi nie oskarżał. Na przykład pomówieniem o plagiat nie jest luźne przypuszczenie o podobieństwie utworów, a konkretne oskarżenie (w trybie oznajmującym). Czyli zdaje mi się, że na pewnej podstawie to może być plagiat vs. to jest plagiat!.

Proponuję zasięgnąć solidnej opinii prawnej przez takimi zarzutami :) Nie jest powiedziane, że mam rację :D

Poza tym, fajnie by było sprawę po prostu wyjaśnić. Pogadać, może sami doszlibyśmy do rzeczywistej prawdy (możliwe, że wtedy autor kontrowersyjnego tekstu sam by napisał co ma na myśli i może nawet wycofał się z tego), a nie pisać w tonie skorym do wytoczenia pozwu w sądzie.
Już jedna Pani próbowała tej drogi i tylko na tym straciła :D

Nie znam sprawy Pani, na którą kolega się powołuje i raczej mnie to nie interesuje. Podobnie jak nie chodzi mi o pozywanie kogokolwiek do sądu w tej sprawie. Chodzi o mi o standardy, które nie powinny być przekraczane.

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #41 dnia: 23.03.2015, 13:22 »

Jeśli jeszcze zechce kolega przeanalizować tę część przytaczanej przeze mnie wypowiedzi, to może uda się ustalić o co chodziło jej autorowi, cyt. "(...) pan omawiał zestaw z koszyczkiem cała reszta ta sama i pewnie stąd ta długość przyponu. To taki jeden artykuł do dwóch gazet żeby wilk był syty i owca cała".

To ja może zacytuję w całości :D

Zgadzam się z Lukiem ale jest jeszcze jedno ale, ten sam artykuł tego samego autora był zdaje się w Wędkarzu Polskim w tym roku z tą różnicą że pan omawiał zestaw z koszyczkiem cała reszta ta sama i pewnie stąd ta długość przyponu. To taki jeden artykuł do dwóch gazet żeby wilk był syty i owca cała.

Kolega Wonski wysnuwa przypuszczenia oparte na pewnych przesłankach. W tym krótkim wpisie powołał się na pewne artykuły, podał pewne (mało konkretne) źródła swoich przypuszczeń. Nie wydaje mi się, by to było pomówienie :)
Jako zawodowy redaktor/dziennikarz pisma powinieneś wiedzieć (sorry, za zwrot na Ty, ale to kolegowanie troszkę śmieszne jest :) ) o czymś takim, jak autoplagiat. Oczywiście nikt tu nie zarzucił czegoś takiego, broń Boże. Po prostu zostały przedstawione pewne spostrzeżenia.

OK. Dość już tego :D Nie spinajmy się. Napijmy się meliski i po prostu wyjaśnijmy sprawę. Napisz proszę dokładniej, odbij piłeczkę i tyle. Najlepiej pokaż nam oba artykuły, by rozwiać wątpliwości (lub niech to zrobi kolega Wonski). Nie ma się co obrażać, bo takie podejście do swoich klientów nie jest słuszne :D

Sorry, nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem :-) To w stosunku do mnie zostały wytoczone insynuacje i niech tłumaczy się z nich ten, kto to zrobił. Z mojej strony zamykam temat.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #42 dnia: 23.03.2015, 13:47 »
Jako, że ta sprawa nie dotyczy mnie bezpośrednio (a szkoda :D ), to też odpuszczam. Nie mam upoważnień, by sprawę ciągnąć dalej, co bym z wielką chęcią zrobił :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Paweł Smyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #43 dnia: 23.03.2015, 14:33 »
Jako, że ta sprawa nie dotyczy mnie bezpośrednio (a szkoda :D ), to też odpuszczam. Nie mam upoważnień, by sprawę ciągnąć dalej, co bym z wielką chęcią zrobił :)

Źle się zrozumieliśmy... Ja nie odpuszczam, więc nie "też". Jak napisałem na początku - oczekuję wyjaśnień od autora insynuacji skierowanych pod moim adresem.

elvis77

  • Gość
Odp: Ciekawy temat w WMH 3/(102)2015
« Odpowiedź #44 dnia: 23.03.2015, 15:02 »
Mnie się wydaję,że to nieporozumienie i zwykła nadinterpretacja. Proponuję poczekać na odpowiedź Wonskiego,bo nie wiemy co autor miał na myśli.