Autor Wątek: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?  (Przeczytany 30416 razy)

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #75 dnia: 05.03.2020, 22:14 »
Rive hardline ciągle niedostępne więc kupiłem Drennan X-tough i lipa totalna, wszystkie średnice rwą się, nawet nie można węzła dociągnąć. Zraziłem się na max.
Tak że poszukiwań ciąg dalszy.
Mam dostęp do Robinsona Supercup, jak jest z jej sztywnością i wytrzymałością przy małych średnicach 0,08-0,15?

A jaki węzeł stosujesz?
Miałem już taką sytuację że przy węźle "8" nie dało się zerwać w rękach, a każdy inny praktycznie się rwał przy zaciąganiu.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #76 dnia: 05.03.2020, 22:26 »
Wiąże na wiązarce, ale z ciekawości zawiązałam ręcznie kilkanaście razy różne inne węzły bo nie mogłem uwierzyć że tak się rwie. Za każdym razem tak samo, liniowo nawet moje dzieci rwały je bez najmniejszego wysiłku. Mimo że kupowana w dużym sklepie to pewnie zdążyła się zleżeć, trudno się mówi.
Sprawdziłem teraz jeszcze jedną żyłkę która mam w domu, jak uda się kupić jutro mniejsze średnice i będzie dobra to napiszę co to, bo chyba jeszcze nie było o niej na forum.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #77 dnia: 06.03.2020, 08:25 »
Polecam fluorocarbon na przypony długie, wg mnie to idealny materiał. Świetnie tonie i jest trwały, nie zagina się tak jak żyłka.  Jakiej bym żyłki nie używał, nie ma ona takich cech jak fluorocarbon, tylko wytrzymałość ma większą, ale różnica jest niezbyt duża.
Lucjan

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #78 dnia: 06.03.2020, 19:57 »
Jak pisałem tak zrobiłem. Podjechałem do sklepu który ma interesującą mnie żyłkę i akurat mieli małe średnicę przyponówek to kupiłem. Żyłka o której wspominałem wyżej to Balsax Reventon. Polecił mi ją bardzo dobry spinningista i od trzech lat nie nawinąłem innej na spinningowe młynki. Na to moje spinningowanie kilkanaście razy w roku nie zawiodła mnie nigdy przy stosowanych średnicach 0,16 i 0,18.
Tak samo jest z przyponówkami. Zawiązałem już dzisiaj trochę haczyków i super trzyma na węzłach, wytrzymałość liniowa bajka.
A do tego jest bardzo sztywna, a właśnie takiej żyłki poszukiwałem do sprawdzenia na ten sezon.

Pomacałem też pełną gamę przyponówek Robinsona. Fajne, Supercup do spławika wydaje się dobrą opcją, ale dla mnie jednak zdecydowanie jest za miękka.

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #79 dnia: 06.03.2020, 20:06 »
Ja stosuję żyłki przyponowe Drennan Suplex fluorocarbon do dłuższych przyponów i Drennan X tough do krótszych. Nigdy mnie nie zawiodły.
Andrzej

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #80 dnia: 17.05.2020, 20:28 »
Żyłka przyponówka stroft stosuje od ponad 20 lat choć zdarza mi się używać inne ostatnio fluorocarbon z Mikado i Ownera oraz Cenexa  soft.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Pemko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #81 dnia: 15.04.2021, 22:30 »
Odgrzeje trochę kotleta ale może komuś się przyda co napiszę... Otóż przeprowadziłem amatorski test przyponówek jakie akurat miałem. Żyłki grubości 0,14 przypony długości 70cm i oto wyniki:

- Stroft gtm                              -   2,2kg
- Trabucco xps super match -   1,9
- Hydra prodigi                         -   1,6
Miałem jeszcze Trabucco Cometition pro ale 0,16 i ze zdziwieniem zakończyłem test kiedy przypon strzelił przy 2,0kg a miało być 3,75!!!
Mam kilka krążków powiazanych na tej żyłce jako "mocne" na rzekę....?
Chyba muszę zweryfikować żeby w sezonie nie było przykrych niespodzianek...

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #82 dnia: 16.04.2021, 16:47 »
Jeżeli chodzi o żylke przyponową to cralusso+trabucco, fluocarbon tylko z drennana.
Catch and Release!

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #83 dnia: 16.04.2021, 17:39 »
Polecam fluorocarbon na przypony długie, wg mnie to idealny materiał. Świetnie tonie i jest trwały, nie zagina się tak jak żyłka.  Jakiej bym żyłki nie używał, nie ma ona takich cech jak fluorocarbon, tylko wytrzymałość ma większą, ale różnica jest niezbyt duża.


Jakiej firmy? W którymś z filmów mówisz o tym, że ten od Drennana jest taki sobie i polecasz inny. Który to był?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #84 dnia: 16.04.2021, 19:05 »
Flourocarbon Drennana na przypony do feedera jest spoko. No i ma wielką zaletę. Kupujesz linkę o parametrach grubość/wytrzymałość bardzo zbliżonych do tego, co podano na opakowaniu. Pewne rozbieżności w obie strony oczywiście się zdarzają.
Np. kupiłem w różnym czasie Drennan Supplex Fluorocarbon 50m - 0,25, Wytrzymałość: 8.0lb // 3.62kg. Dla pierwszej partii średnica wynosiła 0,255 mm a wytrzymałość aż 4,4 kg, dla drugiej średnica 0,245 mm a wytrzymałość 3,4 kg.

Jedyne porównanie, jakie mam to z FC Dragon Invisible ale tylko dla średnicy 0,30 mm. Dragon wydaje mi się lepszy i sztywniejszy ale ponad 2x droższy.
Porównianie Dragon 0,305 mm, 6,30 kg i  Drennan 030 mm 4,54 kg:
Oba zmierzona średnica - 0,295 mm
Wytrzymałość zmierzona na węźle:
Dragon - 5,4 kg
Drennan - 4,5 kg
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Pemko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #85 dnia: 16.04.2021, 21:30 »
Dziś jeszcze przetestowałem Trabucco 0,20 i florocarbony Jaxona i to co mi wyszło:
- Trabucco Cometition 0,20 -- 3,1kg  sug. (5, 500)
- Jaxon Satori fluoCar. 0,18 -- 1,7kg.
- -----//----- ---------//--------. 0,25 -- 3,2kg.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #86 dnia: 17.04.2021, 04:21 »
Mój flip od Drennana już się powoli kończy. Widzę nowe fluo od Prestona i Od Kordy. Tyle, że chyba droższe, ale jak dobre to warto bo mi taką szpulka starcza na długo.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #87 dnia: 17.04.2021, 08:16 »
Ja na obecny sezon kupiłem Dragon HM 80 słyszałem sporo dobrego więc zobaczymy jak się sprawdza.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #88 dnia: 19.04.2021, 11:57 »
Od siebie szczerze polecam żyłkę Robinson Supercup. Użytkuję ją od kilku sezonów i jestem bardzo zadowolony.

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka żyłka przyponowa do klasycznego feedera?
« Odpowiedź #89 dnia: 13.09.2021, 21:46 »
Ja na obecny sezon kupiłem Dragon HM 80 słyszałem sporo dobrego więc zobaczymy jak się sprawdza.

Jak spisuje się ten Dragon HM80? Jakiej średnicy używasz?