Autor Wątek: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć  (Przeczytany 3603 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #15 dnia: 21.09.2020, 19:33 »
To po co pytasz.
Wystarczy polukać po sklepach , producentach ... i po temacie.
Maciek

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #16 dnia: 21.09.2020, 19:36 »
Smaki można łączyć dowolnie, kolorowe fajnie zadziałają jak woda jest czysta. W przypadku brudnej liczy się bardziej smak. Najlepiej by był to towar dobrej jakości.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #17 dnia: 21.09.2020, 19:44 »
Mjmaciek pytam żeby się czegoś nauczyć. Wyciągnąć wnioski z odpowiedzi i porad. Owszem te kulki dawały mi ryby na każdym wyjeździe ale nie było to tak że tylko na nie były brania. Czasem na wyjeździe z kolegami na właśnie kombinowane smaki było więcej kontaktów z rybami. To moje spostrzeżenie doprowadziło do zadania tego pytania na forum.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #18 dnia: 21.09.2020, 20:01 »
Generalnie to są pytania bez odpowiedzi :)

Jest tak, jak napisali koledzy: ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jedni łowią na kolorowe cukierki i żonglują kolorami. Drudzy twierdzą, że kolory nie mają znaczenia, liczy się zapach. Trzeci na odwrót. Następni przełamują smrody owocami, a inni stosują tylko słodkie w lato i tylko śmierdzące, gdy woda zima.

Każdy z nich łowi ryby. U siebie. Tym ich łowi więcej, im bardziej się swojej wody nauczył. Bo na każdym zbiorniku jest inaczej.

Howgh!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #19 dnia: 21.09.2020, 20:07 »
Szczerzę? Z moich obserwacji wynika, że nie ma to aż takiego dużego znaczenia, szczególnie na komerach, gdzie ludzie sypią dziesiątki różnych kule. Bardziej istotny jest rozmiar i sposób łapania. Sam łapię na 2 wędki - metoda + karpiówka z sygnalizatorem. Z początku zawsze zarzucam karpiówkę (ciężka metoda 65g) bliżej brzegu + nęcę kulkami (20mm). Jeśli brania na metodę nie są satysfakcjonujące + nie ma brania na sygnalizatorze, to szukam ryby karpiówką przerzucając co 30-40min. Jeśli mam sporo brań to zostawiam karpiówkę praktycznie do końca wyprawy. W obu przypadkach zawszę coś na nią złapię :) Testowałem kilka różnych smaków/firm i efekty zawsze były bardzo podobne.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #20 dnia: 21.09.2020, 20:13 »
Co do tego że są to pytania bez odpowiedzi zgodzę się w stu procentach. Jednakże nawet te parę odpowiedzi i sugesti dało mi kilka pomysłów. Które mam zamiar zastosować na kolejnym wyjeździe. Dziękuję wszystkim którzy chcieli się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Życzę wszystkim połamania :) pozdrawiam.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #21 dnia: 21.09.2020, 21:48 »
Generalnie to są pytania bez odpowiedzi :)

Jest tak, jak napisali koledzy: ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jedni łowią na kolorowe cukierki i żonglują kolorami. Drudzy twierdzą, że kolory nie mają znaczenia, liczy się zapach. Trzeci na odwrót. Następni przełamują smrody owocami, a inni stosują tylko słodkie w lato i tylko śmierdzące, gdy woda zima.

Każdy z nich łowi ryby. U siebie. Tym ich łowi więcej, im bardziej się swojej wody nauczył. Bo na każdym zbiorniku jest inaczej.

Howgh!

Idealnie w punkt Michał :thumbup:... Kolega musi po prostu więcej posiedzieć nad wodą i potestować różne warianty. Jednak w pierwszej kolejności musi wiedzieć, gdzie i jak postawić zestaw, bo to jest podstawa sukcesu ;)
Pozdrawiam Seba

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Kulki proteinowe i ich smaki jak połączyć
« Odpowiedź #22 dnia: 27.09.2020, 23:47 »
Ja przy mieszaniu zapachów, kiedy wyrabiam kuleczki oprócz wyobraźni używam też nosa. Otwieram 2 buteleczki z aromatami i staram się je powąchać jednocześnie. Jeśli "wypadkowa" tego zapachu jest ciekawa, to robię próbną serię i lecę nad wodę testować. Mam już kilka połączeń, które robią mi robotę nad wodą, a nie spotkałem jeszcze czegoś takiego w sprzedaży. Trzeba kombinować i mieć z tego radość. :)