Autor Wątek: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów  (Przeczytany 41536 razy)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #45 dnia: 26.01.2019, 23:56 »
Bez nadmiernej egzaltacji Panowie ... Tak się składa, że "Strefa ... " powstała wyłącznie dlatego, żeby zaoszczędzić na kosztach wynajmu stoiska. Każdy w strefie ma po kilka metrów i tnie koszta. Skąd to wiem? Ano od bardzo dobrze poinformowanej osoby. Sam pomysł powstał dość późno i nie wszyscy do niego przystąpili, ponieważ mieli już wykupione stoiska i przygotowaną/zamówioną zabudowę  stoiska. To gwoli wyjaśnienia. Z drugiej strony wystarczyło jedno hasło i już się zaczęły długie wywody nie mające związku ze sprawą, czyli chińszczyzna, czołgi i inne tego typu banialuki ... To tyle ode mnie. Dobranoc ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #46 dnia: 27.01.2019, 00:01 »
Pytanie czy taki Jaxon wspiera polską gospodarkę 😁 Problem w tym, że oni chcą strefy polskich producentów stuprocentowych. Wiele firm polskich, wspierających też polską gospodarkę, zamawia rzeczy z zagranicy, i to już nie jest OK. I w tym problem...

No to jest błąd w klasyfikacji co jest polską firmą a co nie. Powinni kierować się tym czy firma ma polski kapitał. Tak jak pisze Kolega Wiecho jest to niemożliwe żeby oferować szeroki asortyment bazując tylko na krajowej produkcji i być konkurencyjnym cenowo.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #47 dnia: 27.01.2019, 02:35 »
Z tą polskością to nie przesadzajmy. Bo i tak tego nie ogarniemy, ile jest polskości w danej firmie. Co to znaczy polska firma?
- Zarejestrowana w Polsce? Jeśli jest przedstawicielstwo firmy zagranicznej na Polskę, to musi mieć działalność zarejestrowaną w Polsce i tu płacić podatki od obrotów.
- Produkuje w Polsce? Wiele wielkich firm zagranicznych ma fabryki w całym świecie, również w Polsce, też w Chinach ale skrzętnie ukrywają miejsce produkcji. Jak już muszą
  to napiszą: Produkt brytyjski produkowany w Chinach.
- Właściciel jest Polakiem? Wielu Polaków prowadzi działalność zarejestrowaną tylko za granicą i nie płaci w Polsce żadnych podatków.

Rozumiem samą ideę. Wspieranie firm, które dają pracę Polakom i dokładają się do polskiego budżetu państwa. Ale nie tędy droga. To ścieżka dla "przedsiębiorczych" sprzedawców chcących zwiększyć sprzedaż wśród naiwnych polskich narodowców.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #48 dnia: 27.01.2019, 09:06 »
Bez nadmiernej egzaltacji Panowie ... Tak się składa, że "Strefa ... " powstała wyłącznie dlatego, żeby zaoszczędzić na kosztach wynajmu stoiska. Każdy w strefie ma po kilka metrów i tnie koszta. Skąd to wiem? Ano od bardzo dobrze poinformowanej osoby. Sam pomysł powstał dość późno i nie wszyscy do niego przystąpili, ponieważ mieli już wykupione stoiska i przygotowaną/zamówioną zabudowę  stoiska.

No i jest fajnie, przynajmniej wraca wiara w ludzi :)

Tomba, zgadzam się z tym co napisałeś w 100% :thumbup:
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #49 dnia: 27.01.2019, 10:59 »
Bez nadmiernej egzaltacji Panowie ... Tak się składa, że "Strefa ... " powstała wyłącznie dlatego, żeby zaoszczędzić na kosztach wynajmu stoiska. Każdy w strefie ma po kilka metrów i tnie koszta. Skąd to wiem? Ano od bardzo dobrze poinformowanej osoby. Sam pomysł powstał dość późno i nie wszyscy do niego przystąpili, ponieważ mieli już wykupione stoiska i przygotowaną/zamówioną zabudowę  stoiska. To gwoli wyjaśnienia.

Dzięki za info, Seba! :thumbup:
My się doszukiwaliśmy wspaniałych idei, promowania polskich produktów i producentów, wspierania polskich marek itd. :D Rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak widać nie ma co się spierać o to co jest bardziej polskie. Kupujmy to co nam pasuje i tyle :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #50 dnia: 27.01.2019, 11:10 »
Tekst opublikowany na tablicy jednego z producentów wystawiajacego się w polskiej strefie producentów.

**** Strefa Polskich Producentów ****

Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzenia Strefy Polskich Producentów na Targach Rybomania 2019 w Poznaniu!

Pomysł na strefę z polskimi produktami narodził się w czasie zeszłorocznej imprezy targowej i był on wynikiem rozmów z wieloma klientami. Mnogość karpiowego rynku przynęt oraz ich różnorodność sprawia, iż wiele osób czuje się po prostu zagubionych, a opisy na etykietach, niestety nie zawsze zawierają rzetelne informacje na temat danego produktu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów oraz osobom które dopiero zaczynają przygodę z karpiowaniem , postanowiliśmy stworzyć strefę w którym każdy z uczestników Rybomanii, zwiedzających, będzie miał możliwość zobaczenia na żywo polskich produktów, będzie mógł porozmawiać z osobami, które na co dzień zajmują się produkcją przynęt karpiowych czy też po prostu zasięgnąć fachowej porady.

Mamy nadzieję, że takie ułatwienie pozwoli Państwu na bezproblemowe odnalezienie polskich producentów na hali targowej i będzie wspaniałą okazją do osobistego kontaktu z doświadczonymi osobami które opowiedzą Wam o produkcji przynęt w manufakturach, o komponentach wykorzystywanych w procesie produkcji i tym samym pomogą dobrać właściwy produkt jaki potrzebujecie do skutecznego łowienia karpi!

Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji Rybomanii do strefy przystąpią również inni polscy producenci - serdecznie wszystkich zapraszamy do współpracy i promocji rodzimych produktów.

Już za tydzień widzimy się na Rybomanii – do zobaczenia w strefie!!
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #51 dnia: 27.01.2019, 11:15 »
Bez nadmiernej egzaltacji Panowie ... Tak się składa, że "Strefa ... " powstała wyłącznie dlatego, żeby zaoszczędzić na kosztach wynajmu stoiska. Każdy w strefie ma po kilka metrów i tnie koszta. Skąd to wiem? Ano od bardzo dobrze poinformowanej osoby. Sam pomysł powstał dość późno i nie wszyscy do niego przystąpili, ponieważ mieli już wykupione stoiska i przygotowaną/zamówioną zabudowę  stoiska. To gwoli wyjaśnienia.

Dzięki za info, Seba! :thumbup:
My się doszukiwaliśmy wspaniałych idei, promowania polskich produktów i producentów, wspierania polskich marek itd. :D Rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak widać nie ma co się spierać o to co jest bardziej polskie. Kupujmy to co nam pasuje i tyle :)

Dokładnie Maciej. My się tu nakręcamy. Ja sam w pierwszej kolejności byłem bardzo happy z powodu całej tej inicjatywy. A rzeczywistość jest zupełnie inna. Swoją drogą gdyby tak było, jak piszą to grono wystawców byłoby zdecydowanie większe. A tam brakuje Ultimate, Massive, Fantazy, Śrubasa itd. Kto wie, może Panowie dojdą do porozumienia i w przyszłym roku zrobią prawdziwą Polską Strefę, bo jak narazie wychodzi na to, że to wyłącznie marketingowy slogan.
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #52 dnia: 27.01.2019, 11:23 »
Bez nadmiernej egzaltacji Panowie ... Tak się składa, że "Strefa ... " powstała wyłącznie dlatego, żeby zaoszczędzić na kosztach wynajmu stoiska. Każdy w strefie ma po kilka metrów i tnie koszta. Skąd to wiem? Ano od bardzo dobrze poinformowanej osoby. Sam pomysł powstał dość późno i nie wszyscy do niego przystąpili, ponieważ mieli już wykupione stoiska i przygotowaną/zamówioną zabudowę  stoiska. To gwoli wyjaśnienia.

Dzięki za info, Seba! :thumbup:
My się doszukiwaliśmy wspaniałych idei, promowania polskich produktów i producentów, wspierania polskich marek itd. :D Rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak widać nie ma co się spierać o to co jest bardziej polskie. Kupujmy to co nam pasuje i tyle :)

Dokładnie Maciej. My się tu nakręcamy. Ja sam w pierwszej kolejności byłem bardzo happy z powodu całej tej inicjatywy. A rzeczywistość jest zupełnie inna. Swoją drogą gdyby tak było, jak piszą to grono wystawców byłoby zdecydowanie większe. A tam brakuje Ultimate, Massive, Fantazy, Śrubasa itd. Kto wie, może Panowie dojdą do porozumienia i w przyszłym roku zrobią prawdziwą Polską Strefę, bo jak narazie wychodzi na to, że to wyłącznie marketingowy slogan.

Masiv jest.
Seba pewnie nie tak miało być... a wyszło jak wyszło.
W poscie Marka jest dokladny cel tej inicjatywy , sam kladzie nacisk na polskość.
Ilu wystawców rodem z polski tyle opini jedni są taminni nie.
W twoim poście jest też dużo prawdy. Miejsce na targach to też przyzwyczajenie odwiedzajacych i wystawcy biora to co zawsze aby ich latwo znalesc. Sam znam temat targow od podszewki z miejsca wystawcy bo firma w ktorej pracuje rok rocznie sie wystawia w branżówkach. Z punktu odwiedzajacego bo sam jezdrze po roznych targach w kraju i eu.
Prawda lezy gdzies po srodku.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #53 dnia: 27.01.2019, 11:59 »
Spotkałem się z opiniami, że  kulki polskich producentów, są ciężkie do rzucania kobrą, i rozrzut jest bardzo duży, natomiast te od 'dużego producenta' mają dobre wymiary, są równe i lepiej lecą. Więc różnice mogą prowadzić do kłótni i sporów, co jest lepsze i kto co woli. Według mnie takie podziały są nierozsądne, bo trudno stwierdzić 'polskość' producenta czy firmy. Ja bym chętnie wspierał to co polskie, jednak musi być dobre przede wszystkim :) Nie może być tak, że używa się 'polskości' aby coś zamaskować. Nie mam nic przeciwko aby Jaxony i Mikado robiły rzeczy w Chinach, jednak niech robią rzecz pod polskiego klienta, projektowane przez polskiego wędkarza. Rozwińmy swój know-how, bez bazowaniu na kopiowaniu i szukaniu oszczędności tam gdzie nie trzeba. Potęgą Brytoli jest właśnie know-how, to pozwoliło im tak mocno wejść na rynki europejskie, ich firmy zanętowo-przynętowe potrafiły rozbić w wielu krajach dyktat rodzimych firm, Sensasów, MVDE i tak dalej. Sprzedają się, bo są dobrzy. Dlatego tutaj jest droga. I to jest właśnie wg mnie stawianie na patriotyzm i polskie podejście.

Dobrym przykładem jest Elektrostatyk. Świetnie się wpisał w pewną niszę i można powiedzieć, ze zdominował rynek lub jest na nim jednym z głównych graczy. Sam byłem zdziwiony widząc jak wiele osób ma Cuzo (i nie chodzi o forumowiczów). Dobry pomysł i jest zbyt, wszyscy zadowoleni. Sama firma zaś dobrze kombinuje, szukając produktów które spełnią wymagania polskich wędkarzy, i może je robić u siebie, bez zlecania produkcji Chińczykom.
Lucjan

Offline Kapitan Hak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów okolice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #54 dnia: 27.01.2019, 16:30 »
Cieszę się że, jest coraz więcej polskich producentów i można czasem trafić na niezłą perełkę. W moim arsenale mama Sonubaits, Rngersa ale też Lorpio, Meusa czy FB i wiele innych, kupuję Polskie z  przyjemnością i z obowiązku bo wiem że daje im szansę na rozwój i jeszcze lepszy produkt. Tak samo staram się robić w życiu codziennym, jak mam do wyboru polskie i  reszta świata to zawsze kupuję nasze i najlepiej produkt lokalny, i wiem że tym ograniczam wyjazd młodym na tz. "zmywak". Martwi mnie tylko że niektórzy nasi przedsiębiorcy przesadzają z cenami, a nie tak, w naszych warunkach, latami powinno się budować dużą stabilną markę.

Offline Booseib

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #55 dnia: 28.01.2019, 15:57 »
Koledzy może ktoś chce wybrać się na piątek na Rybomanię na dzień vip to dysponuję dwoma biletami, zapraszam na priv.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #56 dnia: 29.01.2019, 22:57 »
Witam co prawda to nie jest strefa Polskich producentów ale jakby ktoś chciał porozmawiać na temat feedera będę na stoisku Browniga od piątku do niedzieli hala nr 6 stoisko 15 zapraszam wszystkich feeder maniaków :) :narybki: :fish: :fishonhook:
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #57 dnia: 04.02.2019, 17:08 »
Pozwolę sobie przenieść temat z działu Hyde Park (niezwiązanego z wędkarstwem) do działu Targi wędkarskie ;)
Pozdrawiam
Mateusz