Autor Wątek: Wędkarz Polski - co dalej?  (Przeczytany 34223 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #75 dnia: 31.01.2018, 13:27 »
Facet ewidentnie spuścił z tonu. Mówi rzeczy, które wiemy od dawna, które ugruntował Arek w swoich tekstach.
Bardzo mnie jednak dziwi, że sam nie złoży zawiadomienia do PR, tylko wskazuje rozwiązania i namawia innych do takiego działania?
Trochę to wygląda, jakby chciał się zemścić, ale nie swoimi rękami?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #76 dnia: 31.01.2018, 17:01 »
Też o tym właśnie myślałem. Czy cofnięcie tych uchwał, zresztą które wymusila niby prezydent Warszawy,  nie jest podstawą do nowych wyborów?
To wszystko jest skomplikowane. W Wędkarskim Świecie piszą, że raczej się nie da: https://wedkarskiswiat.pl/prezydent-warszawy-interweniowal-ordynacja-wyborcza-pzw-poprawiona,n,1321  Ja aż tak daleko bym nie szedł, ale przyznam, że jest to skomplikowany proces, aczkolwiek są szanse i to nie małe ;) Najłatwiej to mieć jakiegoś żądnego sławy prokuratora z Warszawy, który chciałby poprowadzić taką sprawę, bo ustawa o stowarzyszeniach mu na to pozwala (bez żadnych zawiadomień o przestępstwie) ;)

Jeżeli chodzi o samego autora filmu (którego na marginesie bardzo szanuje za to co do tej pory robił dla wędkarzy), to jednak tu trochę zachowuje się jakby był bokserem, który w wypełnionej po brzegi hali wszedł na ring i tuż przed sygnałem rozpoczynającym rundę walnął przeciwnika w cymbał i skończyło się to na nokaucie, po którym przeciwnik szybko by się ocknął. A dopiero następnie zaczął się zastanawiać co on takiego odwalił ;)

Zobaczcie. W jednym filmie mówi, że A i B oraz C kradną, że to są złodzieje. Buduje napięcie. Lud żądny krwi zaczyna podpisywać petycje, bo czuje że zaraz wejdzie do cyrku Generał Maximus z Gladiatora (grany w tym filmie przez wydawcę WP) ze swoją nową wiertarką i wywierci kilka dziur w betonie, który w końcu skruszeje. Ale beton milczy. Czeka co będzie dalej. Czy może do tego samotnego gladiatora dołączy tłum z kilofami, czy może gladiatorowi pomoże ktoś z areny, czy też może gladiator dalej będzie wiercił w betonie wiertłem do drewna. Beton patrzy, ale nic sobie z tego nie robi, bo gladiator nie jest pierwszym, który wierci nie tam gdzie trzeba. 
Przecież tu aż się prosi nakręcić film w którym autor filmu powiedziałby chociaż to: Nie mam dokumentów na to, że tak się właśnie wydarzyło, ale znam Józka, Mietka i Zbyszka, którzy mogą to potwierdzić oficjalnie. I już wtedy mamy punkt zaczepienia. Do tej czwórki muszkieterów z czasem dołączyłaby cała banda. Wtedy sam dołączyłbym do ludu i cisnął kamieniem ;) A tak to mamy takie delikatne pukanie w jajka, gdy trzeba przywalić w nie gorącą patelnią. Jak trybun ludowy chce się iść na czele ludu to nie rzuca ochłapów w postaci tekstu, że przez cesarza w Rzymie cierpią poddani, tylko trzeba ten Rzym przynajmniej podpalić. A sławę zawsze będzie miał ten o kim będzie można powiedzieć: To ten rzucił zapałkę ;)  A tak to mamy takie trochę "Ave Caesar morituri te salutant" podczas gdy Cezar siedzi na tronie i mówi "Zróbta to". Przepraszam za porównania, ale przed chwilą w radiu leciał kawałek z Gladiatora i tak mi się to wszystko skojarzyło :P 



Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #77 dnia: 31.01.2018, 17:38 »
Selektor do Twojej wypowiedzi pasuje mi taka muzyka, wersja  nowoczesna jak nasze czasy  :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #78 dnia: 31.01.2018, 19:21 »
przebrnąłem przez ten filmik i powiem to co większość z was dużo ogólników mało konkretów
choć można gościa zrozumieć 20 lat wydawania pisma i .......... :thumbdown: może być tym mocno przyłamany i przez to nie obiektywny


Prosimy stosować wielkie litery i interpunkcję.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #79 dnia: 31.01.2018, 19:32 »
A mnie zastanawia,czy aby ten Pan nie był zaprzyjaźniony z byłym zarządem PZW a przynajmniej z kilkoma osobami ? A teraz po odsunięciu ich od władzy próbuje "naprawić" ten błąd.   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #80 dnia: 09.03.2018, 18:30 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #81 dnia: 09.03.2018, 19:36 »
Ciężko się to ogląda. Przykra jest też ilość odtworzeń filmu kogoś kto kiedyś dla wielu był autorytetem jeżeli chodzi o wędkowanie. Argumenty mądre i rzeczowe przeplatają się bowiem z "kocopołami". Nie wiedzieć czemu Pan Waldemar uwziął się na W. Duraja z Okręgu Bielsko-Biała, który podobno robi świetną robotę u siebie w okręgu. W dodatku ten argument - "dowody przedstawię w sądzie". Ten argument jest powszechny w naszym społeczeństwie ...w sytuacji braku jakichkolwiek dowodów. Szkoda, bo jakby Pan Waldemar miał dowody na to co mówi to wystarczyłoby kilka miesięcy na dokonanie zmian w okręgach i zarządzie głównym. A tak.... Tak to wydaję mi się, że ten cykl filmików o PZW będzie jak "Moda na sukces"...nigdy się nie skończy, a z każdym kolejnym odcinkiem i tak nie rozwikłamy kluczowej dla istnienia tego serialu zagadki - dlaczego oni tam wszyscy ze sobą sypiają? ;)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #82 dnia: 09.03.2018, 20:43 »
Wszyscy gramy do jednej bramki (ależ głęboka i nietuzinkowa metafora). Szkoda, że nie potrafimy w narodzie wykorzystać tej siły, którą ma każdy z osobna.
"dowody przedstawię w sądzie". Ten argument jest powszechny w naszym społeczeństwie ...w sytuacji braku jakichkolwiek dowodów. Szkoda, bo jakby Pan Waldemar miał dowody na to co mówi to wystarczyłoby kilka miesięcy na dokonanie zmian w okręgach i zarządzie głównym. A tak....


Z pewnością ma wiedzę o wielu niejasnych interesach. Być może po prostu nie potrafi tego sam wykorzystać, a może po prostu nie ma siły szarpać się po sądach i innych urzędach. Facet ma swoje lata. Być może stara się też podbić swoją wartość, ale nie brałbym mu tego za złe, bo i kto tego nie robi?

Ciężko jest nam się zebrać, kurna razem i powziąć jakiś plan mając wiedzę stąd i owąd. Dlaczego nie wykorzystać tego, co wie, nie spotkać się z nim i jemu podobnymi? Marazm i beznadzieja. Nikt po prostu nie ma nadziei na zmiany w tym zabetonowanym układzie. A na dodatek środowisko wędkarskie jest tak koszmarnie podzielone, czego świadomi są baronowie PZW, że już na starcie doszłoby do wrogości wzajemnej uniemożliwiającej podjęcie jakichkolwiek działań.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #83 dnia: 31.03.2018, 23:09 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #85 dnia: 15.08.2020, 17:14 »
:( R.I.P.
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #86 dnia: 06.10.2020, 22:17 »



Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #87 dnia: 07.10.2020, 07:38 »



Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym

Amen. :(
-Paweł-