Autor Wątek: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz  (Przeczytany 28439 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« dnia: 14.04.2019, 19:43 »
Witam.Cały rok testowałem pellet aller aqua.Zakupiłem go dlatego,że jest naprawde tani.Do testów kupiłem aller aqua primo 2mm zaś na chaczyk kupiłem bronze 8mm,silver 6mm,bone chyba 4 lub 6mm (pływający)

Co się okazało ryby z chęcią go pobierają,mowa o karpiach,zaś na haczykową wersję silver 6mm biorą ładne leszcze,aż się nie idzie od nich odpędzić.Niestety bronze 8mm nie przyniósł mi żadnego karpia i do mnie nie przemówił.Silver wydaję się bogatszy w składzie a co za tym idzie bardziej atrakcyjny dla ryb.Mógłbym go porównać z green betainą od lorpio.

Można też robić ciekawe mixy z samego pelletu mieląc go.Mamy wtedy ciekawą,tłustą mieszankę,która nie potrzebuję niczego więcej.Ja osobiście stosuję 1 część zmieloną na 2 części pelletu 2mm.

W ostatni poniedziałek,z racji strajku miałem więcej czasu dla siebie a co za tym idzie więcej czasu na testy.Wynik był taki,że w poniedziałek złowiłem kilkanaście karpików z czego największy miał 4.2kg.Nikt wtedy nic nie złowił poza mną oraz jednym Panem,który złowił ledwo jednego karpika
We wtorek 14 karpików największy 5.4kg.Już w akcie desperacji 2 Panów do mnie podeszło z prośbą o wyjawienie tajemnicy,na co łapie :D
Środa przyniosła mi 10 karpi z czego największy miał 4.5kg
Czwartek-pogoda momentalnie się pogorszyła do dnia dzisiejszego-5 karpików z czego największy 3.4kg
Piątek-1 karp 4.7kg
Sobota-0 karpików
Niedziala-0 karpików
Używałem wyłącznie pelletów allera,wyniki miałem właśnie na mieszankę zmielonego pelletu z cześcią całego,zaś na chaczyk silver 6mm.Bronze i bona siè nie sprawdzały więc je również mieliłem jako dodatek do zanęty.I od razu napiszę,nie łowie na komercji :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 925
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2019, 19:49 »
Na normalnym stawie czy zaporówce pzw tak nie jest.
Albo masz super wodę, albo łowiłeś po zarybieniu albo jestem mistrzem.
;)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 391
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #2 dnia: 14.04.2019, 19:53 »
Wszystko fajnie, ale jakieś fotki mógłbyś wrzucić na potwierdzenie tego co piszesz.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #3 dnia: 14.04.2019, 19:55 »
Ja w tym sezonie też testuję ten pellet , wcześniej na żadne pellety nie łowiłem , nęcę pelletem 3mm primo , mam też 6mm ale jeszcze go nie próbowałem , czekam aż wejdzie więcej ryby , na hak mam kupiony kilo 6mm jakiś coppens , dziś nawet po południu zakładałem na gumkę ,coś tam parę razy puknęło , ale nic nie złowiłem , to na razie nie mam przekonania , na rzece od lat łowię na kukurydzę z puchy :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #4 dnia: 14.04.2019, 20:02 »


Jeden z nich :)


Jeśli jakiś mod może przerobić zdjęcie aby mogło być zamieszczone bez załącznika,proszę aby tak zrobił.

A na jutrzejszy dzień planuję użyć lekko zmodyfikowanego pelletu.Mianowicie dodałem melassy dzis wieczorem oraz słodu jęczmiennego,który był moim killerem w połączeniu z ziarnem.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #5 dnia: 14.04.2019, 20:11 »
Panowie, poprawcie wasze posty. Ortografia, interpunkcja, spacje tam gdzie trzeba. Polecam to zrobić, zanim ja będę musiał się za to zabrać :)

Sam Aller dobrze mi się sprawdza głównie przy użyciu do PVA. Korzystam z mixu Primo i Bronze. Dodatkowo, 11 milimetrowy jako dodatek do ziaren przy nęceniu grubiej rakietą.

Z zalet na pewno cena, dobra praca, i wydaje się dobry skład, pasujący rybom. Do tych zastosowań nie widzę potrzeby korzystania z droższych pozycji. Problem natomiast zaczyna się przy metodzie, jak dla mnie ten pellet nie jest wystarczająco stabilny podczas i po namoczeniu. Łatwo z niego zrobić pastę, i nawet prawidłowo namoczony bo uciśnięciu w podajniku jakoś tak niechętnie chce wracać w wodzie do swojej pierwotnej formy. Moim zdaniem tutaj znacznie lepiej wypada Coppens, jako że ładnie chłonie wodę, zachowuje zwartą formę i nabiera pożądanej dla mnie elastyczności. Nawet po mocnej kompresji ładnie się obsypuje pod wodą, co ma duże znaczenie. Z tego względu zrezygnowałem z Allera przy metodzie - Coppensa zalewam wodą na ok. 30 sekund i o nic nie muszę się martwić.

A tu jest kilka słów o tym jak samodzielnie wstawiać obrazy na Forum:
Galeria zdjęć
Zmniejszanie zdjęć

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #6 dnia: 14.04.2019, 20:17 »
Wiem,jak na komputerze zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia.Problem w tym,że w wiekszości czasu korzystam z telefonu,a tutaj jedynie mógłbym korzystać z jakiejś aplikacji od google play do edycji zdjęć,niestety takiej nie znam.

Co do przemoczenia allera-masz rację.Łatwo go zepsuć co skutkować będzie nieporządanym przyklejeniem się zanęty do podajnika na długi czas.Jednak po jakimś czasie pellet ładnie pracuję,trzeba tylko dać mu czas.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #7 dnia: 14.04.2019, 20:28 »
Aplikacja na Androida Photo Compress & Resize

Skoro masz już wszystkie narzędzia, to zapraszam do samodzielnego wstawiania zdjęć :)

Nie wiem czy podejście "dać mu czas" ma sens. Jeśli pellet po 10 minutach nadal się nie obsypał, to znaczy że jest źle. Do tego Aller pracuje w taki sposób, że wydaje mi się, że przemoczony prędzej się rozpuści w wodzie, niż obsypie :)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #8 dnia: 14.04.2019, 20:32 »
Mała prośba - postaraj się pisać w miarę poprawnie. Sam napisałeś, że Twoje konto objęto nadzorem, a nadal popełniasz tyle błędów, ile łącznie popełniają uczniowie 5 klasy podstawówki podczas dyktanda.

Tutaj znajdziesz pomocny temat http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0.
Pozdrawiam
Mirek

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #9 dnia: 14.04.2019, 20:38 »
na hak mam kupiony kilo 6mm jakiś coppens
Nie jakiś tylko jeden z najlepszych pelletów, konkurencyjny do allera i moim zdaniem lepiej dopracowany. :)

Online mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #10 dnia: 14.04.2019, 20:39 »
Pellet aller aqua używam od 4 lat do nęcenia miejscówki na jeziorze. Także do pva oraz metody do podajnika i na włos. Na włos tylko 11mm. Do reszty pełen wachlarz od 2-11. Jednak dopiero w 2018 roku ryby zaczęły mi na niego brać regularnie. Leszcze, duże krąpie, karpie, lin a nawet amur ponad 10kg. Do pva i nęcenia jest bardzo dobry bo się długo rozpuszcza. Do podajnika średni ale łącze go z gliną rzeczną.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #11 dnia: 14.04.2019, 20:46 »
Aplikacja na Androida Photo Compress & Resize

Skoro masz już wszystkie narzędzia, to zapraszam do samodzielnego wstawiania zdjęć :)

Nie wiem czy podejście "dać mu czas" ma sens. Jeśli pellet po 10 minutach nadal się nie obsypał, to znaczy że jest źle. Do tego Aller pracuje w taki sposób, że wydaje mi się, że przemoczony prędzej się rozpuści w wodzie, niż obsypie :)

Zaraz pobieram tą aplikację.A co do pelletu używałeś primo? Czy innego?

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #12 dnia: 14.04.2019, 20:55 »
Primo. Kupiłem kilogram na testy, zużyłem, i raczej moim głównym pelletem już nie zostanie. Ewentualnie jako dodatek, albo do PVA.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #13 dnia: 14.04.2019, 20:59 »
Witam.Cały rok testowałem pellet aller aqua.Zakupiłem go dlatego,że jest naprawde tani.Do testów kupiłem aller aqua primo 2mm zaś na chaczyk kupiłem bronze 8mm,silver 6mm,bone chyba 4 lub 6mm (pływający)

Co się okazało ryby z chęcią go pobierają,mowa o karpiach,zaś na chaczykową wersję silver 6mm biorą ładne leszcze,aż się nie idzie od nich odpędzić.Niestety bronze 8mm nie przyniósł mi żadnego karpia i do mnie nie przemówił.Silver wydaję się bogatszy w składzie a co za tym idzie bardziej atrakcyjny dla ryb.Mógłbym go porównać z green betainą od lorpio.

Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem, bo jakbyś uczył dzieciaki ortografii, to byłby kosmos. Miałyby na ciebie 'chaka' :P

Aller Aqua jest dobry, ale ustępuje Coppensowi i Skrettingowi, aczkolwiek cena to często wyrównuje.  Co do twoich wyników to nie wiem co myśleć. Piszesz ile łowisz nęcąc ziarnami - dziesiątki kilogramów ryb, teraz okazuje się że i pelletami (od roku) - i znowu dziesiątki kilogramów ryb, woda PZW. Ziarna u schyłku zimy dawały wyniki lepsze niż latem... Jak spróbujesz chleba tostowego spreparowanego lub kulek, zapewne też będzie super. A inni nic...

Według  mnie ryby nie są na tyle wybredne, że odrzucają inny pokarm innych wędkarzy a uderzają w jakieś nowości. Tak może być z karpiem co jest wypuszczany, ale ten z PZW jest jak saper, myli się tylko raz :) Dlatego albo naprawdę dobrze łowisz i masz świetną taktykę i technikę albo sporo szczęścia 8)

Problemem Allera (o ile to problem) jest to, że nie jest taki jak karpiowe pellety konkurencji, które można stosować na wiele sposobów. Nie czarujmy się, ryba nie zrobi zwrotu na widok takiego Coppensa i nie będzie uderzać wściekle w Allera. Nie wierzę w to. Pellety karpiowe Coppensa i Skrettinga mają spory plus jakim jest kolor, można je do tego barwić. Dlatego nie uważam, aby się przepłacało w przypadku tych firm. Inaczej sprawa się ma z cenami pelletów firm wędkarskich, tutaj przebitka jest już spora...
Lucjan

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Aller Aqua - pellet, za który nie przepłacisz
« Odpowiedź #14 dnia: 14.04.2019, 21:09 »


Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem, bo jakbyś uczył dzieciaki ortografii, to byłby kosmos. Miałyby na ciebie 'chaka' :P

Aller Aqua jest dobry, ale ustępuje Coppensowi i Skrettingowi, aczkolwiek cena to często wyrównuje.  Co do twoich wyników to nie wiem co myśleć. Piszesz ile łowisz nęcąc ziarnami - dziesiątki kilogramów ryb, teraz okazuje się że i pelletami (od roku) - i znowu dziesiątki kilogramów ryb, woda PZW. Ziarna u schyłku zimy dawały wyniki lepsze niż latem... Jak spróbujesz chleba tostowego spreparowanego lub kulek, zapewne też będzie super. A inni nic...

Według  mnie ryby nie są na tyle wybredne, że odrzucają inny pokarm innych wędkarzy a uderzają w jakieś nowości. Tak może być z karpiem co jest wypuszczany, ale ten z PZW jest jak saper, myli się tylko raz :) Dlatego albo naprawdę dobrze łowisz i masz świetną taktykę i technikę albo sporo szczęścia 8)

Problemem Allera (o ile to problem) jest to, że nie jest taki jak karpiowe pellety konkurencji, które można stosować na wiele sposobów. Nie czarujmy się, ryba nie zrobi zwrotu na widok takiego Coppensa i nie będzie uderzać wściekle w Allera. Nie wierzę w to. Pellety karpiowe Coppensa i Skrettinga mają spory plus jakim jest kolor, można je do tego barwić. Dlatego nie uważam, aby się przepłacało w przypadku tych firm. Inaczej sprawa się ma z cenami pelletów firm wędkarskich, tutaj przebitka jest już spora...

To łowisko nie jest tym,w którym nęciłem ziarnem.Jest to łowisko około 15km od miejsca nęcenia.Jednak wracając do przeszłych poczynań z ziarnem prawdą jest (a byłem tego nieświadomy) iż miejsce to było zarybiane.
Co innego tutaj,na tym łowisku.


Jutro jadę na ryby a skoro mam już aplikację zrobię zdjęcie każdej złowionej ryby,chyba,że pogoda będzie taka jak w sobote czy dziś.Wtedy nie liczę na branie niczego prócz małych leszczykow.