Autor Wątek: Drennan Buoyant Caster  (Przeczytany 829 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Drennan Buoyant Caster
« dnia: 14.07.2021, 20:34 »
Mam pytanie odnośnie sztucznych casterów ,czy ktoś na forum na nie łowi ,albo próbował łowić ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Buoyant Caster
« Odpowiedź #1 dnia: 15.07.2021, 07:18 »
Jasne, to bardzo dobra rzecz :) Podobnie jak i sztuczne białe.

Idealnym zastosowaniem jest zrobić włos i założyć tam 2-3 imitacje, przy małym haku w miarę, tak aby całość była łatwa do zassania. W połączeniu z nęceniem kasterami, ryby wymiatają dno i dość szybko się nabierają na te jakże skuteczną pułapkę.

Przynęta ta nie nadaje się do łowienia na spławik, gdzie zamiast kastera zakładamy imitację. Mniejsze ryby poznają się na takiej pułapce, stąd lepiej aby używać ich przy łowieniu z gruntu głównie, w połączeniu z nęceniem.
Lucjan

Online Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Buoyant Caster
« Odpowiedź #2 dnia: 15.07.2021, 09:58 »
Kiedyś będąc na dzikim jeziorku z braku zwykłych białych założyłem na metodę z push stopem 3-4 sztuki takich sztucznych i przybłąkał się karpik ok 2kg. Byłem w szoku, ale okazało się że przynęta działa tylko wtedy gdy jest zasysana w całości. Innym razem próbowałem łowić na to małe wzdręgi i ploteczki : ignorowały sztuczne robaki jednocześnie chętnie biorąc na te prawdziwe. Wychodzi na to, że mam identyczne doświadczenia jak Luk :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan Buoyant Caster
« Odpowiedź #3 dnia: 15.07.2021, 18:15 »
Zgadza się Luk :beer:,mam zamiar ich używać przy łowieniu na  grunt, ale myślałem też o sprawdzeniu ich przy metodzie ;)