Autor Wątek: Wiarygodność filmów na YouTubie  (Przeczytany 8676 razy)

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #15 dnia: 16.07.2021, 17:52 »
Mateusz to świetny ,,feederowiec,, i wygląda na filmach naturalnie w swoim fachu.Wiedzę ma olbrzymią to widać i słychać ,wierzę w ten wynik ,ale czy jest prawdziwy nie mnie oceniać.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #16 dnia: 16.07.2021, 18:13 »
Dawno już przestałem wierzyć w rewelacyjne wyniki czy super zanęty pokroju Feederbaita. Film mogę obejrzeć, może coś wyciągnę może nie.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #17 dnia: 16.07.2021, 20:19 »
Jesli łowił na jedna wędke to nie jest to niemozliwe , nie byłem nie widziałem nie będę oceniał. :)

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #18 dnia: 16.07.2021, 20:29 »
Takie wyniki to ja mam po zarybieniu wody karpiem.
W sezonie nie ma szans na takie wyniki, nawet na komercji.
Nie mnie oceniać czy rzeczywiście łowił tyle ile powiedział czy jednak dłużej.
Patrząc na film to zaczynali wczesnym rankiem, bo nie było jeszcze słońca na horyzoncie.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #19 dnia: 16.07.2021, 20:55 »
Moim zdaniem, to najsłabszy z "profesjonalnych" kanałów wędkarskich na YouTube, nie wiem skąd tak duża popularność tego Pana, bo nic szczególnego w filmach nie przekazuje, zdaje się, że często łowi albo na łowiskach przygotowanych, albo ma cynk, że w danym miejscu są ryby i jeździ pół kraju, żeby pokazywać na każdym filmie jakiś sprzęt, no ja rozumiem, że z tego żyje, ale ma w sobie coś takiego, że mu po prostu nie ufam.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 387
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #20 dnia: 16.07.2021, 21:11 »
Magia internetu i reklamy :) Bez wchodzenia w szczegóły znam sytuację w której "szpanowano", że łowi się kosmiczne ilości ryb na konkretny produkt. Jak się później okazało wynik trzeba było dzielić przez 2 a nawet 3. Relacja osób z bliższego otoczenia. Sam potrafiłem łowić po 40 karpi na komercji w konkretne dni, ale przez 15h. Są pewne granice zdrowego rozsądku, dlatego w bajki nie wierzę :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #21 dnia: 16.07.2021, 21:12 »
Ja oglądam wszystkie że tak mozna powiedzieć to że ktoś reklamuje daną marke to ja rozumiem za to mu płacą coś dostaje na testy. Ale jak dla mnie bez obrazy jeśli kogoś pominąłem bądź nie trafiłem na serie: Moje top to filmy Luka i Dawida, jakość treść pokazanie sprzętu techniki metody wiedzy.
A że jestem początkujący po przerwie i łowie głównie na pzw to jasne że moje wyniki są mizerne ale patrząc na taki wynik to po prostu oczom nie wierze.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #22 dnia: 16.07.2021, 21:22 »
Wynik mało prawdopodobny w takim czasie ,chociaż Mateusz fachman jest :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #23 dnia: 16.07.2021, 22:20 »
Panowie łowi na 2 wędki , także każdy ogarnięty wędkarz na łownej wodzie to zrobi, tyle w temacie :)

Nie zgodzę się :) Łowiąc na dwie wędki musisz ogarniać obydwie, przy takiej częstotliwości brań drugi kij przeszkadza, zwłaszcza przy feederze. Łowiłem na kilku wodach z mocną populacją pospoliciaka i ciężko się go łowi feederem. Karaś ma coś takiego, że szybko się płoszy, i po złowieniu pewnej ilości sztuk następuje cisza, trzeba kombinować, nęcić inną miejscówkę.

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to tzw. dzień konia, to znaczy takie warunki pogodowe, w których ryba żeruje na maksa, jakby zbliżał się koniec świata. Miałem dzień na Milton Lake, gdzie złowiłem 49 linów, oprócz tego kilkadziesiąt karasi, płoci i karpi. Nie było mowy o łowieniu na dwie wędki. Taki dzień raczej się mi już nie powtórzy :) Inny był w marcu, jedna z moich pierwszych udanych sesji na tej wodzie. Ryba tak brała, że jak odhaczałem jedną w podbieraku, to przy pomoście następna łapała się na zestaw który był w wodzie. Są takie dni :)

Karaś ogólnie to ostrożna ryba. I mówimy o karasiu pospolitym a nie japońcu. Na pewno jednak hol jest tu krótki, karp czy lin walczą i trzeba poświęcić im sporo czasu, tu nie. Mimo wszystko ryba średnio co 3 minuty to naprawdę doskonały wynik. 
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #24 dnia: 16.07.2021, 22:59 »
Moim zdaniem, to najsłabszy z "profesjonalnych" kanałów wędkarskich na YouTube, nie wiem skąd tak duża popularność tego Pana, bo nic szczególnego w filmach nie przekazuje, zdaje się, że często łowi albo na łowiskach przygotowanych, albo ma cynk, że w danym miejscu są ryby i jeździ pół kraju, żeby pokazywać na każdym filmie jakiś sprzęt, no ja rozumiem, że z tego żyje, ale ma w sobie coś takiego, że mu po prostu nie ufam.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Daje nam to co chcemy, czyli nowinki sprzętowe, przynętowe.
Do tego ryby, no i co najlepsze to chyba TOP kanał jeżeli chodzi o zdjęcia.
Nie znam innego kanału, który ma tak fachowy montaż video i tak świetnie dobraną muzykę.

Jak to internet, ja nie wierze w większość tych magicznych połowów, bo sam łowię i wiem jak ciężko wypracować ryby.
Czasami jest dzień konia, ale to się zdarza 1-2x na rok, że ryba pięknie żeruje i idzie połowić.
A czasami jest tak, że przygotowujesz łowisko jak co roku i kompletnie nic nie bierze. A ten rok jest słaby, tamten rok również był kiepski.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #25 dnia: 17.07.2021, 04:59 »
Magia internetu i reklamy :) Bez wchodzenia w szczegóły znam sytuację w której "szpanowano", że łowi się kosmiczne ilości ryb na konkretny produkt. Jak się później okazało wynik trzeba było dzielić przez 2 a nawet 3. Relacja osób z bliższego otoczenia. Sam potrafiłem łowić po 40 karpi na komercji w konkretne dni, ale przez 15h. Są pewne granice zdrowego rozsądku, dlatego w bajki nie wierzę :)
W 140kg w 6h też bym nie uwierzył, a jednak widziałem to na własne oczy. Ty potrafiłeś łowić 40 karpi w 15h, a mi to zajęło jakieś ~6h. Wszystko zależy od wody i umiejętności. IMHO wynik Mateusza jest możliwy do wykręcenia. Wystarczy, że spora część ryby była niewielkich rozmiarów i łowił na krótkim dystansie.
Edit:
Od wyhaczenia ryby do wyholowania kolejnej wielkości 25cm mijają dwie minuty i to bez pośpiechu cały czas mówiąc do kamery. Mateusz mówi, że wcześniej odławiał ryby 15cm, które zapewne lądowały jeszcze szybciej w podbieraku.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #26 dnia: 17.07.2021, 07:57 »
Ja wróce do wody bo piękna i rybna.
Szacun dla gospodarzy i tyle.

Nastomiast sama prostytucja marketingowa która się tam odbywa jak dla mnie nie ma nic wspólnego z tym rybnym zbiornikiem.
Luknijcie na fejsa i znajdziecie tam wielu mistrzów sponsorowanych którzy tam łowią złotka z dopiskiem połowiłem woda pzw. Te gwiazdy moim zdaniem są jak dla mnie mało wiarygodne.... bo reklama , bo wynik - a jak w przyszłym roku bidny na napis się nie załapie będzie kiszka....
Gdzie relax , gdzie przygoda....
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #27 dnia: 17.07.2021, 08:18 »
Maciek, ten zbiornik to prywatna wodą?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #28 dnia: 17.07.2021, 08:31 »
Maciek, ten zbiornik to prywatna wodą?

Piszą  w postach że pzw.
Pewnie licencja jak dla mnie bajka.
Mają liny w tej wodzie krasnopiórki.

Może jest ktoś z krakowskiego i opisze dokładniej co to za woda.

Z innej beczki Marcin Kostera bierze udział w projekcie wody linowo karasiowej.
Chłopaki takie liny tam wpuścili że łeb boli.
Następne piękne miejsce to będzie komercja.
Oby więcej takich miejsc.

Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #29 dnia: 17.07.2021, 09:14 »
A gdzie ta woda ma być? ;)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.