Autor Wątek: Związek Zawodowy Pracowników PZW  (Przeczytany 8786 razy)

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #45 dnia: 20.07.2021, 13:00 »
Tak. Na tym forum prosimy wszystkich aby rozpropagować informację o powstaniu związku wśród pracowników, oraz prosimy pracowników (którzy też są w znacznej ilości wędkarzami), o kontakt ze mną, oraz zapisywanie się do związku zawodowego. Jako że forum to zrzesza wędkarzy a związek prezentujemy tu tylko gościnnie, nie chcę "zaśmiecać" forum informacjami, które nie koniecznie muszą wszystkich interesować.
Dziękuję całej administracji tego forum, że umożliwiła nam tą prezentacje, ale nie chciał bym nadużywać ich gościnności. Oczywiście, wszystkim zainteresowanym mogę udzielić informacji i odpowiedzi na ewentualne pytania.

Kazik


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #46 dnia: 20.07.2021, 13:05 »
Tak. Na tym forum prosimy wszystkich aby rozpropagować informację o powstaniu związku wśród pracowników, oraz prosimy pracowników (którzy też są w znacznej ilości wędkarzami), o kontakt ze mną, oraz zapisywanie się do związku zawodowego. Jako że forum to zrzesza wędkarzy a związek prezentujemy tu tylko gościnnie, nie chcę "zaśmiecać" forum informacjami, które nie koniecznie muszą wszystkich interesować.
Dziękuję całej administracji tego forum, że umożliwiła nam tą prezentacje, ale nie chciał bym nadużywać ich gościnności. Oczywiście, wszystkim zainteresowanym mogę udzielić informacji i odpowiedzi na ewentualne pytania.

Kazik

Ok.

Wrócę do meritum .
Może by się  należało przedstawić .... - kim jestem .
A tak user bez historii wbija ze spadochronem... wielu tutaj skoczków z pzw było, wpierw było fajnie - a potem już nie.
Maciek

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #47 dnia: 20.07.2021, 13:28 »
No tak, racja. W dzisiejszych czasach łatwo uprawiać dezinformację. No to krótkie info.
Kazimierz Woźnica.
Aktualnie pracuję w PZW Okręg Wrocław od roku 2018.
Związek zawodowy z pomocą pracowników tego okręgu założyłem w roku 2020, więc jak sami widzicie, jest to nowy związek. W poprzednim miejscu pracy (WABCO), byłem członkiem zarządu działającego tam związku zawodowego. W związku z powyższym, pewne doświadczenie w tej działalności posiadam. Do dziś mocno współpracuję ze związkami zawodowymi wchodzącymi w skład Forum Związków Zawodowych (jedna z trzech reprezentatywnych central związkowych w Polsce).
Wędkarzem jestem od "zawsze", więc proszę się nie dziwić, że praca w PZW wydawała mi się stworzoną dla mnie.
Nie jestem powiązany z żadnymi władzami PZW i raczej nie interesuje mnie uczestnictwo w takowych władzach.
Czy coś jeszcze chcecie wiedzieć?

Kazik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #48 dnia: 20.07.2021, 13:32 »
No tak, racja. W dzisiejszych czasach łatwo uprawiać dezinformację. No to krótkie info.
Kazimierz Woźnica.
Aktualnie pracuję w PZW Okręg Wrocław od roku 2018.
Związek zawodowy z pomocą pracowników tego okręgu założyłem w roku 2020, więc jak sami widzicie, jest to nowy związek. W poprzednim miejscu pracy (WABCO), byłem członkiem zarządu działającego tam związku zawodowego. W związku z powyższym, pewne doświadczenie w tej działalności posiadam. Do dziś mocno współpracuję ze związkami zawodowymi wchodzącymi w skład Forum Związków Zawodowych (jedna z trzech reprezentatywnych central związkowych w Polsce).
Wędkarzem jestem od "zawsze", więc proszę się nie dziwić, że praca w PZW wydawała mi się stworzoną dla mnie.
Nie jestem powiązany z żadnymi władzami PZW i raczej nie interesuje mnie uczestnictwo w takowych władzach.
Czy coś jeszcze chcecie wiedzieć?

Kazik

Jeśli można - a stanowisko w pzw jakie Pan piastuje....
Maciek

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #49 dnia: 20.07.2021, 13:37 »
No cóż, jeśli chodzi o stanowisko, to jestem "szeregowym pracownikiem". Proszę nie doszukiwać się tu z mojej strony żadnych prowokacji. Przypomnę tylko że statut PZW zabrania pracownikom pełnienia funkcji kierowniczych we władzach PZW. Jeśli kogoś interesują szczegóły, zapraszam do kontaktu telefonicznego, lub mailowego.

Kazik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #50 dnia: 20.07.2021, 13:42 »
Dziękuje za odpowiedź :beer:.
Niemniej jednak nasuwa się pytanie to działanie komu ma zrobić dobrze wam pracownikom - z waszego punktu widzenia super. Ale jak dla mnie związki to firma w firmie - z dużym utrudnieniem jeżeli chodzi o usuniecie z firmy zawodnika.
 Lub nam - a nam to co dokładnie się zmieni...
Maciek

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #51 dnia: 20.07.2021, 13:47 »
Nawet na tym forum piszecie o wielu nieprawidłowościach w PZW. Likwidacja choćby jednej z tych nieprawidłowości będzie dużym postępem. Nam pracownikom najbardziej zależy, aby PZW była sprawnie zarządzaną firmą a nie skansenem. Jeśli chcecie skruszyć skałę, to musicie pamiętać, że tylko działanie wielu ludzi może doprowadzić do sukcesu.

Kazik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #52 dnia: 20.07.2021, 13:55 »
Nawet na tym forum piszecie o wielu nieprawidłowościach w PZW. Likwidacja choćby jednej z tych nieprawidłowości będzie dużym postępem. Nam pracownikom najbardziej zależy, aby PZW była sprawnie zarządzaną firmą a nie skansenem. Jeśli chcecie skruszyć skałę, to musicie pamiętać, że tylko działanie wielu ludzi może doprowadzić do sukcesu.

Kazik

Trzymając się tych czterech zdań - życze powodzenia , dobrze to brzmi :thumbup: :bravo:
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #53 dnia: 20.07.2021, 22:22 »
Nie oceniając Waszych realnych zamiarów widzę, że profesjonalnie podchodzicie do sprawy. Dla mnie jako dla obserwatora prawnych i faktycznych aspektów zarządzania polskimi wodami, w tym i działań użytkowników rybackich, Wasz związek prezentuje się jako "twór", który może solidnie namieszać w PZW. Tu już bowiem nie chodzi o internetowe ataki nielicznej grupy wędkarzy w sytuacji stwierdzenia jakiś nieprawidłowości, które choć ważne, to nie mają tak dużej siły przebicia (no może oprócz funkcji edukacyjnej). W Waszym przypadku działania przechodzą na inny poziom. Na miejscu co niektórych działaczy zacząłbym się już bać, bo w najbliższych latach będą się w PZW działy ciekawe rzeczy ;) Nie zmienia to faktu, że jestem również ciekawy tego, jak potoczy się Wasza historia, a dokładniej z czego będziecie znani w wędkarskim światku.
 
Na koniec dobra rada ;) Akcja protestacyjna jest mało skuteczna w PZW. Już byli tacy, co próbowali coś zmienić tym sposobem. PZW to w rzeczywistości kilkadziesiąt (ponad czterdzieści) niezależnych organizacji zarządzanych przez najdziwniejszy twór w historii polskiej samorządności, czyli Zarząd Główny PZW. Trudno więc "coś" skutecznie oprotestować, skoro odpowiedzialność za działania jest totalnie rozmyta. Dlatego raz jeszcze podkreślam nie oceniam, będę się przyglądał Waszym działaniom.   

Na marginesie w ostatnich kilku latach to forum nieźle ewoluowało. Mieliśmy tu naukowców z IRŚ, działaczy Zarządu Głównego PZW, którzy chcieli przekazać swoje stanowisko w różnych sprawach (niekonieczne spójne ze stanowiskiem użytkowników :P). Teraz jest czas na pracowników okręgów PZW. To pokazuje, że jako medium Spławik i Grunt dalej jest atrakcyjnym miejscem na przedstawienie swojego stanowiska. 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #54 dnia: 20.07.2021, 22:50 »
Nawet na tym forum piszecie o wielu nieprawidłowościach w PZW. Likwidacja choćby jednej z tych nieprawidłowości będzie dużym postępem. Nam pracownikom najbardziej zależy, aby PZW była sprawnie zarządzaną firmą a nie skansenem. Jeśli chcecie skruszyć skałę, to musicie pamiętać, że tylko działanie wielu ludzi może doprowadzić do sukcesu.

Kazik

I tego się należy trzymać. Tak, PZW to skansen, i należy wprowadzić to stowarzyszenie w XXI wiek. Słyszałem całkiem sporo o fatalnym traktowaniu pracowników w PZW, i uważam, że ma to ścisły związek z tym jak włodarze podchodzą do wędkarzy. Traktują ich jak ciemny lud, zaś zatrudnionych mogą dojeżdżać, bo rządzą niczym dziedzic na włościach.

Ważną sprawą jest też osiąganie dodatniego wyniku finansowego. Przed PZW ciężki czas, bo wędkarze odchodzą ze związku, ci najcenniejsi, zostają ci, którym karta ma się zwrócić. Jest też coraz więcej emerytów, mających zniżki, więc trzeba jakoś wiązać koniec z końcem. Przykładem wielkiego nieudacznika jest prezes PZW Opole Miś, który walczy z łowiskami no kill, przez co oferta okręgu jest coraz słabsza. Jak się to połączy z coraz słabszymi zbiornikami, w tym rzekami, to za jakiś czas może się zrobić ciężko. Dlatego właśnie trzeba ludzi, którzy rozumieją, że okręg jest niczym firma, i musi do siebie przyciągać wędkarzy, którzy opłacą składki, bogatą ofertą. Klient nasz pan - to hasło mające wiele lat ale wciąż  aktualne. Ale nie w PZW, bo tam panem jest dziedzic i jego klika. Dlatego ja wierzę, że pracownicy PZW będą dbać o to, aby okręg działał sprawnie, wtedy sami będą lepiej zarabiać. Nie wierzę w dobrze działający okręg z niezadowolonymi pracownikami. Dlatego warto połączyć siły. Wyjątek stanowią naukowcy rybaccy z okręgu mazowieckiego, ci są do zwolnienia :P 8)
Lucjan

Offline tyfylyziomy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #55 dnia: 30.08.2021, 06:21 »
Pracownicy Okręgu PZW w Lublinie oficjalnie przystąpili do Związku Zawodowego,
Zachęcamy inne Okręgi do działania na rzecz praw pracowników.

Offline tyfylyziomy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0