Autor Wątek: Mrożenie robaków - How To Do  (Przeczytany 5333 razy)

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #15 dnia: 14.08.2021, 14:28 »
Ja po prostu wsypuję robaki do foliówki wsypuję trochę mąki ziemniaczanej (żeby nie robiła się bryła) i wszystko gra.
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #16 dnia: 26.08.2021, 09:47 »
A czy nie łatwiej najpierw zalać wrzątkiem, a potem zabite opłukiwać? Żeby nie lać wrzątku do zimnej wody.

Nie chodzi o łatwość tylko efektywność. Zalewając wrzątkiem białko ścina się natychmiast robaki stają się długie i twarde i są zupełnie niepodobne do żywych. Najpierw zimna woda i potem stopniowe podnoszenie temperatury dolewając wrzątek. Nie da się przegapić odpowiedniego momentu. Przestaną się po prostu ruszać, delikatnie się wydłużą, nie stracą miękkości i kolor tylko delikatnie przyblednie. Ja osobiście mrożę, bo tak jest najłatwiej. Sztuka polega na rozmrożeniu. Trzeba to zrobić w wodzie.

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #17 dnia: 28.08.2021, 06:40 »
Przerobiłem wszystkie metody uśmiercania robaków i ze względu na efektywność/czas zostałem przy mrożeniu w wodzie;
- odsiewam trociny na sicie,
- wlewam do miski wodę z kroplą płynu do naczyń,
- wsypuje robaki i energicznie mieszam, zostawiam na dłuższy czas aż robaki stają się mniej ruchliwe
- odcedzam robaki na sitku które natychmiast wstawiam pod bieżącą bardzo zimną wodę i płuczę,
- przekładam do przygotowanych pudełek i zalewam je wodą do 3/4 wysokości pudełka - można chlapnąć melasy, czy atraktora
- odmrażam wrzucając pudełko do miski z wodą i przyciskam czymś ciężkim, żeby nie pływało.
Kuba

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #18 dnia: 28.08.2021, 06:43 »
Czyli...
Można zamrozić suche, poporcjowane w torebeczkach, a rozmrażać w wodzie (wsypać zamrożone do wody) i tak będzie ok?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #19 dnia: 28.08.2021, 06:55 »
Suche po rozmrożeniu szybko robią się czarne. Mrożone w wodzie o wiele później, chyba, że  w obu przypadkach trzymamy je po rozmrożeniu w zimnej wodzie, to nie czernieją i nie tracą koloru.
Kuba

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #20 dnia: 28.08.2021, 11:28 »
Robię podobnie jak ŁYSY0312, z tym, że nie muszę odsiewać trocin - mam sklep w którym sami porcjują.
Dzisiaj kupiłem trochę pinki na jutrzejszy wyjazd, przepłukałem na sicie w zimnej wodzie, następnie do butelki Pet 0.25l, woda + troszkę zapachu i do zamrażarki.
Rano wyjmuje, na łowisku do pojemnika z większą ilością wody.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #21 dnia: 30.08.2021, 11:38 »
Czyli...
Można zamrozić suche, poporcjowane w torebeczkach, a rozmrażać w wodzie (wsypać zamrożone do wody) i tak będzie ok?

Można zamrażać suche i rozmrażać je w wodzie. Możesz nawet rozmrozić je w woreczku o ile będzie szczelnie zamknięty, a na łowisku przesypać do pudełka i zalać wodą. To kontakt z powietrzem powoduje, że robaki czernieją.

Nie zepsują się przez cały dzień wędkowania. Robię tak do kilku lat.

Kiedyś bawiłem się w mycie i suszenie ale z tym jest trochę roboty przy kilku litrach robactwa, a w dodatku jest większe ryzyko, że część towarzystwa się rozpełznie co jak wiadomo nie jest mile widziane przez domowników :) Obecnie to co kupuję przesypuję do małych worków strunowych i wrzucam do zamrażarki. Można odsiać trociny przed tą procedurą ale równie dobrze można zrobić to na łowisku zanurzając sitko w wodzie. Dobrze sprawdza się do tego np sitko guru do peletu.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #22 dnia: 30.08.2021, 13:33 »
Czyli...
Można zamrozić suche, poporcjowane w torebeczkach, a rozmrażać w wodzie (wsypać zamrożone do wody) i tak będzie ok?

Można zamrażać suche i rozmrażać je w wodzie. Możesz nawet rozmrozić je w woreczku o ile będzie szczelnie zamknięty, a na łowisku przesypać do pudełka i zalać wodą. To kontakt z powietrzem powoduje, że robaki czernieją.

Nie zepsują się przez cały dzień wędkowania. Robię tak do kilku lat.



Dokładnie, rozmrażać w wodzie i dozować po trochę, nie tracą barwy i są jędrne. 20 minut bez wody i stają się zczerniałymi flakami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #23 dnia: 30.08.2021, 15:58 »
I wszystko jasne :) :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #24 dnia: 30.08.2021, 18:15 »
Ja kupuję robaki na allegro, bez żadnych zabiegów dzielę na porcje i wkładam w torebkach strunowych do zamrażarki. Rozmrażam w sitku Guru na łowisku, trociny wypływają i mam czyste robaki. W czasie kilkugodzinnych sąsiadek nic się nie dzieje, robaki są ok, zachowują twardość i kolor. Cały dzień tak nigdy nie trzymałem ale 6-8 godzin nie stanowi problemu.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #25 dnia: 21.09.2021, 15:18 »
U mnie to wszystko totalnie nie zdaje egzaminu... Jak bym nie robił robaki po rozmrożeniu są flakowate a i kolor dużo odbiega od białego koloru....



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #26 dnia: 21.09.2021, 16:14 »
U mnie to wszystko totalnie nie zdaje egzaminu... Jak bym nie robił robaki po rozmrożeniu są flakowate a i kolor dużo odbiega od białego koloru....
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

A w jakiej formie kupujesz robaki? Pytam, bo czasami sprzedawcy transportuje je się bez dostępu powietrza. W takich warunkach nie ruszają się i popadają w stan "hibernacji" są też bardzo miękkie. W takim przypadku przed zamrożeniem należy zapewnić im dostęp powietrza do czasu aż zaczną się ruszać i dopiero wtedy mrozić.

Co do koloru to nie wiem. Poniżej załączam zdjęcie rozmrożonych robaków. Może nie są idealnie białe ale po pierwsze nie wiem czy przed mrożeniem były a po drugie rybom to raczej nie przeszkadza.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #27 dnia: 21.09.2021, 16:19 »
U mnie wychodzą dokładnie takie same jak u Ciebie na zdjęciu. Kolor słomkowy absolutnie nie zbliżony do białego.

I ogólnie słabo to wygląda moim zdaniem. Niestety też nie wiem czy można uzyskać lepszy efekt czy to już max co można wyciągnąć z mrożonych robaków.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #28 dnia: 21.09.2021, 16:21 »
U mnie kolor i jędrność robaków poprawiło mrożenie ich w wodzie. Dodatkowo transport i podczas łowienia też są cały czas w wodzie.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Mrożenie robaków - How To Do
« Odpowiedź #29 dnia: 21.09.2021, 16:24 »
U mnie kolor i jędrność robaków poprawiło mrożenie ich w wodzie. Dodatkowo transport i podczas łowienia też są cały czas w wodzie.
Tak tylko w wodzie już robię.
Bez wody totalnie kiepsko to wyglądało.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka