Autor Wątek: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?  (Przeczytany 3680 razy)

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« dnia: 26.08.2021, 09:15 »
Czy ktoś używał pelletów firmy feederbait konkretnie epidemia i seria prestige ? Czy lepiej kupić gotowce znanej firmy czy zrobić mix samemu ? Np. Taki :
60% Skretting 2mm + 15% coppens red halibut 2mm + 15% coppens black halibut 2mm + 10% copens green betain
Produkty feederbaita sa pakowane po 800g a pelletu na wagę robiąc taki mix wyjdzie sporo i starczy na bardzo długo ale czy się nie zepsuje przy wypadach 3 razy w miesiącu ?

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #1 dnia: 26.08.2021, 09:21 »
Czy ktoś używał pelletów firmy feederbait konkretnie epidemia i seria prestige ? Czy lepiej kupić gotowce znanej firmy czy zrobić mix samemu ? Np. Taki :
60% Skretting 2mm + 15% coppens red halibut 2mm + 15% coppens black halibut 2mm + 10% copens green betain
Produkty feederbaita sa pakowane po 800g a pelletu na wagę robiąc taki mix wyjdzie sporo i starczy na bardzo długo ale czy się nie zepsuje przy wypadach 3 razy w miesiącu ?
Jestem wyłącznie za skrettingiem i coppensem, żaden śmieszny sreeder bait.
Miałem wiele ich produktów i wszystkie były lipne (w porównaniu do w/w pelletów, sonu, dynamite-a)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #2 dnia: 26.08.2021, 09:27 »
Fb nie dawał u mnie żadnych wyników,ani pelet ani zanęty,ja jak najdalej od ich produktów,aller aqua jak dla mnie już dużo lepszy nie mówiąc o coppens czy skretting które są dla mnie top1
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #3 dnia: 26.08.2021, 09:34 »
Koniec tamtego sezonu oraz cały ten sezon łowię na mieszankę pelletów 2 mm Skretting Coarse, Coppens Red Halibut oraz Skretting P1. Mieszanka daje ryby na każdym łowieniu. Pellety mieszam na łowisku, na wszelki wypadek gdyby okazało się, że rybom coś się odwidzi i przestały brać na sprawdzoną mieszankę. Zawsze można wtedy spróbować łowić np. na sam pellet Skretting. Bazując na pelletach co wymieniłeś jest duże pole manewru do robienia różnych mieszanek.

Odnośnie Feeder Bait niestety nie wypowiem się, ponieważ nie używałem tych produktów.
Marcin

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #4 dnia: 26.08.2021, 09:36 »
Panowie nie jest tajemnicą, że i FB i Ringers Micro i Solbaits i parę innych to mieszanka Skrettinga i Coppensa ale po nieco zmodyfikowanym składzie który daje finalny sprzedawca.
Mam wątpliwość czy nasz producent składa zamówienie pod swój skład czy  bierze gotowca na 8 PLN w hurcie i miesza z jakiś granulatem za grosze i potem zapodaje za 22.5 pln kg. Bo jak tylko pakuje to lipa niewarta dopłaty (czarne peletu halibutowe i granulat są tańśze niż oryginany skretting).
I Solbaits i Micros lepiej się kleją (bez doopałek) i pracują trochę inaczej niż Copp/ Skr. Pytanie czy warto dopłacać 80%. Jak się pomiesza ala p.Staszek to trochę taniej ale wciąż nie 14  PLN 1 kg.

Natomiast na zawody uważam, że Micros bije inne marki na głowę. Najbardziej puchnie i wydaje mi się, że tych mączek ma najwięcej (nie wiem jak Sonu ale za drogie dla mnie).

Reasumując chyba lepiej kupić tanie i dopalić boosterem czy innym doklejaczem. Ja teraz zalewam wszystko do powierzchni i bardzo fajna gąbczasta struktura jest. Mieszankę Skrettinga i Coppensa też można tak robić ale nie wiem jak wytrzyma to dalekie rzuty na sam pelet. Może ktoś ma praktcyzne doświadczenie tu.

Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #5 dnia: 26.08.2021, 09:43 »
U mnie fb nie daje dobrych wyników. Dodatkowo trzeba mocno uważać przy namaczaniu. Zazwyczaj bazuję na skrettingu 2 mm plus ew. dodatki. Fajnie popracowały u mnie dodatki w formie pelletu z firmy Genlog, zwłaszcza o smaku pomarańczy 2mm. Czuć ładny mocny zapach, nie ma problemów z namaczaniem, skleja się dobrze, a cena pewnie podobna do fb. Znacząco bardziej aktywował ryby w połączeniu ze skrettingiem. U mnie o wiele lepiej wypadał również drobny aller aqua 2mm niż fb. Często mieszam również z coppensem red halibut oraz halibut (skretting 70% + 15 % red + 15% halibut)
Plum

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #6 dnia: 26.08.2021, 10:11 »
Coppens, Skretting i Aller Aqua i masz wszystko co potrzebne w przystępnej cenie

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #7 dnia: 26.08.2021, 10:31 »
Ja też jestem za scretting , coppens  , ale pojechałem na wodę  o głębokości 1,5 m i ciepłej jak zupa  .. ponad 26 stopni.
I kupa .

Dałem meusa morwę  ,  którego trudno się domacza bo zaraz zrobi się breja. 
Zmieszałem to 5 do 1 ze scretingiem ( doświadczalnie by 1 minuta w podajniku działało ) bo chodziło o to by nie puściło przy dalekich rzutach ....
I było bajecznie !
Przebiłem się tym owocowym zapachem chyba przez  ten glut i zadziałało ( czerwiec).

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #8 dnia: 26.08.2021, 11:38 »
Moim zdaniem szkoda kasy na FB, najbardziej przereklamowana marka w kraju. Miałem kilka opakowań i zawsze coś było nie tak. Lepiej wziąć coppens/skretong ewentualnie jakąś sprawdzona markę.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #9 dnia: 26.08.2021, 11:57 »
Tak jak koledzy pisali skreting/copens plus kilka zalewajek barwiących i masz temat zamknięty odnośnie peletów zanętowych.
W tym roku u mnie najlepiej sprawdza się skreting /copens zalany robinredem , dobre wyniki daje też zalewajka yellow. Do tego zanęta swimstim i mam wszystko co trzeba.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #10 dnia: 26.08.2021, 12:03 »
Tak jest, nie ma co kombinować skretting i copens. Tanie, sprawdzone i skuteczne. Oczywiście FB też fajne pellety i przede wszystkim polska firma, warto wspierać. Ja idę bardziej w zanęty w ich przypadku.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #11 dnia: 26.08.2021, 12:04 »
Tak jak koledzy pisali skreting/copens plus kilka zalewajek barwiących i masz temat zamknięty odnośnie peletów zanętowych.
W tym roku u mnie najlepiej sprawdza się skreting /copens zalany robinredem , dobre wyniki daje też zalewajka yellow. Do tego zanęta swimstim i mam wszystko co trzeba.

Jaką zalewajkę Robin Red polecisz ?

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #12 dnia: 26.08.2021, 12:07 »
Ja używam dynamite baits a ta yellow to ringers. Mam jeszcze jakąś owocową chyba morwa ale nie pamiętam firmy.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #13 dnia: 26.08.2021, 12:49 »
Na wagę. Może być nawet aller. Idzie tym wygrać zawody

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #14 dnia: 26.08.2021, 12:54 »
Zgadza się, skretting/coppens i aller nic więcej nie potrzeba. Ja robię sobie różne mieszanki i jak na razie zawsze coś się uda wydłubać 👍