Autor Wątek: Jak zniechęcić leszcze?  (Przeczytany 3043 razy)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #15 dnia: 02.09.2021, 12:33 »
Na początek kupiłem carp-tec Dynamite Baits 20 mm. Zobaczymy czy leszcze się zainteresują. Te kulki da się rozgnieść w palcach ale mogę podsuszyć. Mam suszarkę do grzybów. Szkoda tylko, że nie kupiłem jakiegoś miłego zapachu typu scopex bo przy suszeniu krilla mogę spotkać się z pewnym oporem ze strony domowników :)
Broń Boże nie susz  w suszarce, piekarniku czy tez na słońcu. Kulka ma schnąć powoli, bardzo dobra będzie piwnica.
Dzięki za cenne rady.

Jak mi się uda wyrwać na wspomniane łowisko to dam znać czy taktyka nęcenia kulkami zdała egzamin.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #16 dnia: 02.09.2021, 13:28 »
Jeżeli masz dużo kasy - to polecam na maxa nęcić orzechem plus kule 20mm. I tu sie nie zgodze co do miekkich leszcz na nawet płoć czy wzdręga - na lekkim biegi w ciągi 12 godz kule 20mm poprostu obije. W takich łowiskach ilość towaru plus czas zrobi branie - jeśli na miejscówce są karpie.....
Co do firm sory - ale nie reklamuje.
Co do sposobu uzyskania twardych - wystarczy miekkie podsuszyć na słońcu i mamy kamienie.
Błąd zanętówki warmuza są miękkie macałem je kiedyś.

No właśnie nie jestem pewien co do orzecha bo daję go do miksu do spodowania i leszcze wchodzą. Co więcej chętnie biorą nawet na 2 orzechy założone na włos i nie są to leszcze giganty ale sztuki 50 - 55 cm. Pewnie ograniczę się głównie do kulek i dodam jedynie odrobinę peletu i orzecha.

Nie znasz zasady z orzechem - leszcze będą żarły aż sie pozatykają - i w tedy będzie spokój z nimi.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #17 dnia: 02.09.2021, 13:31 »
Na początek kupiłem carp-tec Dynamite Baits 20 mm. Zobaczymy czy leszcze się zainteresują. Te kulki da się rozgnieść w palcach ale mogę podsuszyć. Mam suszarkę do grzybów. Szkoda tylko, że nie kupiłem jakiegoś miłego zapachu typu scopex bo przy suszeniu krilla mogę spotkać się z pewnym oporem ze strony domowników :)
Broń Boże nie susz  w suszarce, piekarniku czy tez na słońcu. Kulka ma schnąć powoli, bardzo dobra będzie piwnica.

Piwnica ... wilgoć... :-X

Większa część karpiarzy stosuje worki do suszenia kul na wolnym powietrzu , słońce , wiatr - dwie doby i są kamyczki. Nic plechy  nie chwyci.
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #18 dnia: 02.09.2021, 13:52 »
Słońce i potem że kulki pękają. Ja suszę zawsze w piwnicy i nie mam problemu z wilgocią i mam kulki wysuszone równomiernie a nie skorupę z zewnątrz.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #19 dnia: 02.09.2021, 13:59 »
Słońce i potem że kulki pękają. Ja suszę zawsze w piwnicy i nie mam problemu z wilgocią i mam kulki wysuszone równomiernie a nie skorupę z zewnątrz.

Pewnie że pękają żadna ameryka.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #20 dnia: 02.09.2021, 14:27 »
Zależy, jaką kto ma piwnicę...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #21 dnia: 02.09.2021, 14:55 »
Zależy, jaką kto ma piwnicę...
I czy ktoś ją w ogóle ma
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Jak zniechęcić leszcze?
« Odpowiedź #22 dnia: 11.09.2021, 21:27 »
A więc melduję, że taktyka nęcenia kulkami 20 mm się sprawdziła. Znaczy się karpi nie połowiłem bo buszowały w drugim końcu zbiornika ale udało się zminimalizować atak leszczy. Dziękuję wszystkim za sugestie i porady.