Autor Wątek: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje  (Przeczytany 733 razy)

Offline wols

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Witam,

zamierzam kupić wędke spinningową wraz z kołowrotkiem. Wędka ma być przeznaczona do połowu z brzegu na większe ryby głownie szczupaka ale też  sandacza i bolenia. O ile to możliwe dobrze by było  jakby wędka była dość uniwersalna i pozwalała na obsługiwanie tez mniejszych przynęt na mniejsze ryby.
Do tego kołowrotek dobrze wyważający wędkę i najlepiej jakby miał szpule zapasowa w zestawie albo przynajmniej możliwość jej dokupienia. Budżet na kolowrotek do 250 zł, a na wędkę zobaczę jeszcze jakie będą propozycje ale raczej mniej więcej tyle co na kołowrotek. 300 zł nie chce przekraczać.

Offline xjakub

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: bat
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2021, 12:33 »
Witam,

zamierzam kupić wędke spinningową wraz z kołowrotkiem. Wędka ma być przeznaczona do połowu z brzegu na większe ryby głownie szczupaka ale też  sandacza i bolenia. O ile to możliwe dobrze by było  jakby wędka była dość uniwersalna i pozwalała na obsługiwanie tez mniejszych przynęt na mniejsze ryby.
Do tego kołowrotek dobrze wyważający wędkę i najlepiej jakby miał szpule zapasowa w zestawie albo przynajmniej możliwość jej dokupienia. Budżet na kolowrotek do 250 zł
Tak dobrze to chyba nie ma :) Albo wędka na duże ryby albo czuły patyk na mniejsze stworzenia.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Offline wols

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2021, 12:38 »
No to powiedzmy że wędka uniwersalna ukierunkowana najbardziej na średnie i większe ryby.
Co proponujecie?

Offline xjakub

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: bat
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2021, 12:40 »
Wędka na rzekę czy jezioro?
Jaki budżet ?
Czym najbardziej lubisz łowić ?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Offline wols

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2021, 12:55 »
Na wody stojące jak i płynące. Budżet już określiłem w pierwszym poście. Jeśli chodzi o przynęty to po prostu wędka ma umożliwiać łapanie przynętami ryb które wymieniłem i nie ma dla większego znaczenia czy np. to będzie blacha obrotowa czy wobler.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: 07.09.2021, 14:46 »
Dam impulse zander 270 do 30g. Szybki, mocny, fajne ugięcie pod rybą.
Jak coś to pytaj.
Ma tubę rezonansową, dodatkowo wzmacnia pstrykniecia sandacza, cięta, elektryczna
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: 07.09.2021, 14:55 »
Myślę, że Grey Stream od Jaxona 8-30g o długości 2,4m powinien być w miarę uniwersalny. Ten kij zbiera bardzo dobre opinie na forum jerkbait a cena super. Mam jego wersję 2-12g i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć.

Offline wols

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: 07.09.2021, 18:06 »
@CarpFun bardzo ciekawa  propozycja. Powiedz czy szczytówka nie jest zbyty miękka w tej wędce bo to wędka raczej nastawiona głównie do połowu sandacza.

@mrucin a jest ten kij w wersji dłuższej np. 270 cm? Jakbyś go scharakteryzował?>

Znalazłem z podobnej półki wędkę DRAGON FLASH XC40P SF SPINN 35 X-FAST 2.75M 10-35G.
Co o niej sądzicie?

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw spinningowy: wędka i kołowrotek - propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: 07.09.2021, 19:53 »
@CarpFun bardzo ciekawa  propozycja. Powiedz czy szczytówka nie jest zbyty miękka w tej wędce bo to wędka raczej nastawiona głównie do połowu sandacza.

@mrucin a jest ten kij w wersji dłuższej np. 270 cm? Jakbyś go scharakteryzował?>

Znalazłem z podobnej półki wędkę DRAGON FLASH XC40P SF SPINN 35 X-FAST 2.75M 10-35G.
Co o niej sądzicie?
Nie, nie jest miękka, to nie wklejka.
Cały kij jest szybki i cięty, bardzo dobrze przenosi brania na rękojeść, łokieć, a jak położysz palec na blanku to już wiadomo
Szybko gaśnie po rzucie.
ALE NIE JEST PAŁĄ, ładnie pracuje pod obciążeniem, testowane ostatnio na rybie i na szafce w pokoju

Przykładowo, obrotówka 4, przy dosyć szybkim zwijaniu - duży opór, kołowrotek zaczął mi śrutować () szczytówka nie wyginała się jakoś mega mocno.
Powiedziałbym, że nawet względnie (nie wiem jak to zinterpretujesz), kij uginał się do 3 przelotki (o ile dobrze pamiętam).
Przy normalnym prowadzeniu tej obrotówki jest baja
Próbowałem woblerkami średnio-szeroko pracującymi (sterowce, max 3-4m głębokości) i też bardzo dobrze daje sobie rade.
Łowiłem ostatnio sobie cannibalem 12,5 cm + 8-10g główka i świetnie to obsługiwał.
Z większymi gramaturami jeszcze nie próbowałem
Jestem z niego bardzo zadowolony.
Wygląd mega, dlatego właśnie wybór padł na niego
Resztę opisywałem wcześniej

Wada, żeby nie było, wydaje mi się trochę ciężki (zawsze łowiłem delikatnymi okoniówkami, więc tak naprawdę nie mam porównania. Lżejszy trochę od berkleya e-motion, macałem w sklepie i od sandaczówki kolegi).
Mam też podpięty do niego młynek od feedera (jeszcze z wolnym biegiem ), więc to już robi wagę.
Sam z siebie nie jest ciężki. Jak na sandaczówkę to waga jego jest akceptowalna.
Ogólnie łowi mi się nim bardzo przyjemnie (po znalezieniu nowego kołowrotka to już w ogóle będzie mega )

Odległość rzutów - może nie jest to aż tak istotne (przynajmniej dla mnie), ale może ta informacja ci się przyda.
Testowałem go z żyłką 0,28 (tak , 0,28 ) w pierwszy dzień po zakupie.
Guma cannibal 10cm, główka trójkątna 10g.
Odległość rzutu, jakieś 45-50m.

Celność - bardzo fajna, tam gdzie chciałem tam udało mi się rzucić - pod drzewami, we wnękę w trzcinach, tuż obok zwalonego drzewa.
Charakterystyka kija sandaczowego robi tutaj robotę, nic specjalnego

Kijek jak za takie pieniądze... 8-9/10.
Osobiście podoba mi się i raczej prędko go nie zmienię, ponieważ budżetu brak, a jak miałbym wymieniać na kij w podobnych pieniądzach lub o 100-150zł droższy to ciężko by mi było coś ciekawszego znaleźć.

Podsumowując, kijek świetny.
Jako posiadacz polecam.
Mam nadzieję, że ta recenzja się do czegoś przyda
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO