Autor Wątek: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową  (Przeczytany 1249 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
(K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« dnia: 08.09.2021, 19:55 »
Jak w temacie kupię kosz podbieraka (duży) i matę karpiową z burtami, może komuś zalega, to przytulę w rozsądnych pieniądzach.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #1 dnia: 08.09.2021, 20:13 »
Zalega kołyska Tandem Baits Phantom

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #2 dnia: 08.09.2021, 20:20 »
Dzięki, ale gabarytowo za duży klamot do wożenia. Potrzebuję coś bardziej kompaktowego do okazjonalnego użytku pod feederki. Mam już jedną matę, ale są łowiska, gdzie wymagają takiej z brzegami, a do wypożyczenia nie ma, więc trzeba się dostosować.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #3 dnia: 08.09.2021, 22:50 »
Od siebie ODRADZĘ matę Delphin Duomat - niby mata z burtami, a w użyciu nie różni się od zwykłej płaskiej maty. Na niektórych łowiskach przejdzie, ale nie poprawia bezpieczeństwa ryb i komfortu użytkowania. Gdyby nie to że maty i tak praktycznie nie używam bo odczepiam i wypuszczam ryby w wodzie prosto z podbieraka to musiałbym szuka czegos innego. Nie powiem, że hajs wyrzucony w błoto ale drugi raz na pewno bym nie kupił :facepalm:
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #4 dnia: 09.09.2021, 00:33 »
Dzięki, ale gabarytowo za duży klamot do wożenia. Potrzebuję coś bardziej kompaktowego do okazjonalnego użytku pod feederki. Mam już jedną matę, ale są łowiska, gdzie wymagają takiej z brzegami, a do wypożyczenia nie ma, więc trzeba się dostosować.
To kapiową czy feederową?

Jakie ryby zamierzasz w niej (macie) umieszczać?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #5 dnia: 09.09.2021, 06:00 »
Ja polecę Ci coś takiego jeśli chodzi o matę:

https://allegro.pl/oferta/ngt-mat-karpiowa-kolyska-250-10778740838

Mam i ogólnie nie jest zła, choć burty mogłyby być wyższe. W komplecie masz poręczną torbę.


Jeżeli chodzi o kosz to tu masz sprawdzone przez wielu forumowiczów rozwiązanie:

https://sklepdrapieznik.pl/kosze-do-podbierakow-do-30/29661-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Lub taki kosz:

https://allegro.pl/oferta/kosz-podbieraka-atoma-fd-r-gumowana-delphin-60x50-10015505824

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #6 dnia: 09.09.2021, 08:18 »
Od siebie ODRADZĘ matę Delphin Duomat - niby mata z burtami, a w użyciu nie różni się od zwykłej płaskiej maty. Na niektórych łowiskach przejdzie, ale nie poprawia bezpieczeństwa ryb i komfortu użytkowania. Gdyby nie to że maty i tak praktycznie nie używam bo odczepiam i wypuszczam ryby w wodzie prosto z podbieraka to musiałbym szuka czegos innego. Nie powiem, że hajs wyrzucony w błoto ale drugi raz na pewno bym nie kupił :facepalm:
Leci łapa. :thumbup: patrzyłem na nią i po pierwszym pozytywnym wrażeniu jak się dobrze przyjrzałem dokładnie takie same wnioski miałem, że te boczki to pic na wodę.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #7 dnia: 09.09.2021, 08:23 »
Ja polecę Ci coś takiego jeśli chodzi o matę:

https://allegro.pl/oferta/ngt-mat-karpiowa-kolyska-250-10778740838

Mam i ogólnie nie jest zła, choć burty mogłyby być wyższe. W komplecie masz poręczną torbę.


Jeżeli chodzi o kosz to tu masz sprawdzone przez wielu forumowiczów rozwiązanie:

https://sklepdrapieznik.pl/kosze-do-podbierakow-do-30/29661-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Lub taki kosz:

https://allegro.pl/oferta/kosz-podbieraka-atoma-fd-r-gumowana-delphin-60x50-10015505824

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Mata wygląda spoko, użytkujesz może?
Co do kosza to korum wygląda ok i powinien spełnić wymagania, natomiast atoma wygląda na dość płytką, w sezonie łowię po kilka-kilkanaście jesiotrów i na nie będzie za płytka, jak moja n'zonka.

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #8 dnia: 09.09.2021, 08:27 »
Mam koruma  26 cali i również go polecam. Jeśli jednak łapiesz jesiotry w granicy 10kg to polecam Ci kupić jeszcze większy kosz - Korum ma wersję 30 cali. Jeśli chodzi o matę z burtami to ostatnio kupiłem tą z decathlonu i jest naprawdę spoko :)
https://www.decathlon.pl/p/mata-karpiowa-5/_/R-p-171733?mc=8409813&c=Zielony

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #9 dnia: 09.09.2021, 08:41 »
Aż tak duże ryby rzadko się zdarzają, w większości te jesiotry to do 110cm, aczkolwiek łowię na jednym łowisku, gdzie są dużo większe, jak również duże karpie, jednak to będzie rzadkość lub wcale, łowię method feederowo, bez typowego karpiarstwa, więc giganty raczej będą mnie omijać ;)
Mata z dechatlonu ma duży plus za miarkę w środku, ale czy aby materac nie jest zbyt cienki? NGT podana wyżej ma 5cm grubości, a ta ile z 2cm?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #10 dnia: 09.09.2021, 09:42 »
Ja polecę Ci coś takiego jeśli chodzi o matę:

https://allegro.pl/oferta/ngt-mat-karpiowa-kolyska-250-10778740838

Mam i ogólnie nie jest zła, choć burty mogłyby być wyższe. W komplecie masz poręczną torbę.


Jeżeli chodzi o kosz to tu masz sprawdzone przez wielu forumowiczów rozwiązanie:

https://sklepdrapieznik.pl/kosze-do-podbierakow-do-30/29661-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Lub taki kosz:

https://allegro.pl/oferta/kosz-podbieraka-atoma-fd-r-gumowana-delphin-60x50-10015505824

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Mata wygląda spoko, użytkujesz może?
Co do kosza to korum wygląda ok i powinien spełnić wymagania, natomiast atoma wygląda na dość płytką, w sezonie łowię po kilka-kilkanaście jesiotrów i na nie będzie za płytka, jak moja n'zonka.
Użytkuje i ogólnie spoko, choć boczki mogłyby być ciut wyższe. Zaletą jest to że szybko schnie i ekspresowo się rozkłada.

Kosz Delphina 60 jest dość głęboki ale do pinokiów może być za płytki. Lepszym rozwiązaniem będzie Korum 30" - do niego to już sporą paskudę zmieścisz

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #11 dnia: 09.09.2021, 10:01 »
Aż tak duże ryby rzadko się zdarzają, w większości te jesiotry to do 110cm, aczkolwiek łowię na jednym łowisku, gdzie są dużo większe, jak również duże karpie, jednak to będzie rzadkość lub wcale, łowię method feederowo, bez typowego karpiarstwa, więc giganty raczej będą mnie omijać ;)
Mata z dechatlonu ma duży plus za miarkę w środku, ale czy aby materac nie jest zbyt cienki? NGT podana wyżej ma 5cm grubości, a ta ile z 2cm?

Mata na pewno nie ma 5cm, ale tak na oko 2-3. Jest jednak jednocześnie miękka i twarda (nie wiem jak to opisać :D). W mojej ocenie jest bezpieczna dla ryb.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #12 dnia: 14.09.2021, 09:45 »
Mata i kosz jeszcze nie kupione.
Mata-decathlonowa lub ngt, przy czym dechatlonowa mi bardziej pasuje bo ma miarkę, a lubię mierzyć rybki.

Co do kosza-w weekend operowałem Wychwood Specimen Quickfold Net 25'' użytkuje ktoś dłuższy czas?Bo kolega co go miał ma dopiero kilka razy na rybkach, a wcześniej również go miał, ale też jako nowy i kilka razy na rybkach i  mu ktoś zapie... >:O więc o dłuższym użytkowaniu mowy nie było. Wielkościowo mi pasuje, dodatkowo plus za składanie i najfajniejszy gadżet to magnes trzymający siatę w połowie by się nie plątała a pod rybą siata rozwija się do pełnej głębokości.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #13 dnia: 14.09.2021, 09:49 »
Nad matą z decathlonu jeszcze się zastanów. Od kolegów którzy jej używają mam informacje że dosyć wolno schnie i przyswaja zapachy Poza tym jest spoko - duża, spore burtyi miarka.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: (K) Kosz podbieraka (duży) i matę karpiową
« Odpowiedź #14 dnia: 14.09.2021, 11:25 »
Nad matą z decathlonu jeszcze się zastanów. Od kolegów którzy jej używają mam informacje że dosyć wolno schnie i przyswaja zapachy Poza tym jest spoko - duża, spore burtyi miarka.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Po wędkowaniu każda śmierdzi, natomiast do transportu torba, a obok domu mam oddzielny garaż, więc tam lądują rzeczy mokre i sobie dosychają, więc problem smrodu i marudzenia małżonki z tego powodu w tym przypadku mam rozwiązany ;D i tak zawsze podbierak trzeba dosuszyć, czasami parasol szczególnie wczesną wiosną czy paź/list jak w dodatku są opady w trakcie łowienia.