Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13641 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
W porozumieniu z amdministracją i moderacją forum,dostałem zgodę na założenie tematu,który w mojej opinii,może być wierzchołkiem góry lodowej wątpliwej realności polskich filmów wędkarskich publikowanych choćby na youtube.

Kilka dni temu ,pewna bardzo znana marka wędkarska, napisała do mnie zapytanie,czy nie pokazałbym kilku miejsc na dwóch-trzech większych jeziorach. Chcieli stworzyć cykl filmów o jesiennym łowieniu na naturalnych zbiornikach tłumacząc,że taka tematyka jest atrakcyjna ,a mazurskie jeziora zupełnie pomijane,z czym akurat się zgadzam.

Podczas rozmowy telefonicznej,idea nabrała innego charakteru. Zostałem w prost zapytany,czy bym nie przygotował,tzn.zanęcił kilka pewnych miejsc,tak by ów marka,przyjechała na pewniaka i pokazała dobre wyniki ,bo m.in.cyt "odległość i koszt pobytu nie są w tym przypadku bez znaczenia". Cała szopka z nagrywaniem miała potrwać do tygodnia czasu ,a ja miałbym dostać również tydzień czasu na przygotowania.
Zostałem również poproszony,by wziąć udział w jednej z sesji ,opowiedzieć o wędkarstwie jeziorowym ,jego specyfice itp.

Panowie,piszę ten temat,ponieważ mną to wstrząsneło. Nie dość,że miałbym mieć główny wkład w oszustwo,to jeszcze zostałbym  jego twarzą. Oczywiście nie za darmo. Miałbym otrzymać w zamian za pomoc,  sprzęt wędkarski oraz zwrot kosztów paliwa i nęcenia miejsc.

Takie zachowanie otworzyło mi oczy i rzuciło zupełnie inne światło na filmy wędkarskie.

Celowo nie podaję kto to jest,ustaliłem również z administracją,że tego nie zrobię.

Temat z pewnością przeczytają inne marki i niech on będzie dla nich przestrogą . Mam nadzieję,że był to pojedynczy ,niechlubny akcent.

Jeżeli jest ktoś na forum,kto miał podobne oferty,proszę by zabrał głos,bez podawania nazw i nazwisk danej marki.

Przykro mi,że tym razem piszę akurat o takiej tematyce. Dziękuję administracji za zgodę na publikację.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: 09.09.2021, 08:51 »
Brawo Michał za postawę i administracji za otwarte potępianie takich praktyk! :bravo:

Regularnie przewijają się wątki podważające autentyczność naszych rodzimych youtuberów! Choćby ostatni z brzegu przykład kilkudziesięciu karasiów pospolitych na kanale naturafishing od Przebiędy.

Dziś marketing poszedł do neta, i każdy youtuber ma za plecami markę "x", "y" "z" której musi robić "dobrze" swoimi filmami. Z jednej strony wszystko ok, z drugiej nieczyste zagrywki, kłamstwa mniejsze lub większe są na porządku dziennym. Pomijając kwestie manolnej reklamy to te filmy są na ogół kiepskie merytorycznie, a najwięcej tam spadającej zanety do wiadra (w zwolnionym tempie) lub zbliżeń na logo firmy.

Chlubnym wyjątkiem jest tutaj Luk, albo Solski którzy pokazują jak zrobić fajny kanał, dużo wiedzy, mało fajerwerków. :)

Jest ostatnio bardzo "ofensywny" kanał YouTube który bombarduje youtuba swoimi filmami. Ogólnie ich siatka youtuberów rozrasta się, mają coraz więcej osób z swoim logo, i obstawiam że to F*********p. (oczywiście pisze to w formie zabawy) :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 09.09.2021, 09:05 »
Niestety jak ktoś ma towar taki sobie szczególnie za cenę z wyższego segmentu to będzie starał się za wszelką cenę pokazać, że jest pięknie i ryby same wskakują do siatki.
Jakiś czas temu ktoś chwalił się super efektami na zaporówce na Śląsku ale zapomniał dodać, że to NK Dzierżno Duże.
Tak samo kiedyś oglądałem na yt filmik i właściciel mówił w ciągu 5 minut słowo najwyższa (jakość) cały czas. A w składzie towaru mączek najwyższej jakości jakoś brakuje...
Jak to w polityce ktoś podpisuje się pod tym swoim nazwiskiem lub twarzą i to nie znika w sieci. Poza tym ktoś kupi raz i więcej nie, więc strategia tejże firmy z dupy delikatnie mówiąc jest. Kłamstwo ma mega krótkie nogi w tej kwestii.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 09.09.2021, 09:15 »
Wiecie co?
A wystarczy być uczciwym.
Teraz wyobraźcie sobie, że powstają te filmy z udziałem Michała. Chłopaki pokazują na nim uroki wędkowania na dużych jeziorach. Zaznaczają, że oczywiście są jeziora przetrzebione, na których gówno można znaleźć, ale dzięki uprzejmości Michała, który przez tydzień przygotowywał im miejscówki, mogą się dobrać do tych dużych ryb. Podkreślają, że na takich zbiornikach trzeba miejscówkę wypracować, znać ukształtowanie dna... No ogólnie gadają o łowieniu na naturalnych akwenach, o przyrodzie, nęceniu... Jak to robi na swoich filmach p. Barton. I jak to opisywał tutaj Michał.

W tle tylko produkty, które po prostu leżą gdzieś z tyłu na ziemi, ale nazwę widać.

I co? Źle by było?

Ale nie. Trzeba pokazać, że jesteśmy zajebiści, przyjeżdżamy nad kilkasek hektarów, wrzucamy do wody ósmy cud świata i łowimy okazy :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 09.09.2021, 09:16 »
Dawno juz wyroslem z yautuberskiego pieprzenia. Mam uczulenie na sprzet ktory pokazuja internetowe gwiazdy , u mnie wrecz ich reklemy przynosza odwrotny efekt. Dobrze ze nie dales sie wciagnac w to gowno , trzeba miec honor :thumbup:


Pozdrawiam Łukasz

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 09.09.2021, 09:30 »
Pewna znana marka spinningowa też chciała mi szczupaka podziurawić swoimi przynętami do zdjęć...
Inny łepek łowił okonie na gumy i podczepiał do zdjęć pod żelastwo firmy, której był, hehe, ambasadorem...
W zeszłym tygodniu na Jeziorsku wpadł przy mnie misiek 10kg+, który już prawdopodobnie czekał na odbiór na komercję...
Kasa Misiu, kasa...
Im dłużej łowię tym bardziej brzydzę się wędkarzami...

Dobrze Michał, że się nie złamałeś i napisałeś co i jak.
Trzeba nagłaśniać takie rzeczy dzięki czemu może następnym razem naganiacze zastanowią się trzy razy zanim zaproponują komuś podobną akcję.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #6 dnia: 09.09.2021, 09:36 »
Michał, ogromny szacun Nie każdy miałby w dzisiejszym świecie zachować moralną odwagę

Czy to byłoby oszustwo? Nie wiem. Nie mnie to oceniać, ale na pewno spore niedomówienie. No chyba że na filmach byłoby mówione że łowią z marszu... Dzisiaj niestety w wielu filmach na YT jest sporo przesadzonej reklamy, a wystarczyłoby zrobić coś w stylu tego co Krwawy Michał opisał i byłoby super...

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 09.09.2021, 09:44 »
Michał temat stary - jak zjawisko sponsorki za rybkę.
Bez nazw - na rynku są oficjalne cenniki zdjęcie rybki - tyle kaski na zakupy naszych artykułów. Tak było - jest i będzie.

Co do pompki a niech że pompują skoro mają na pokładzie mistrza - mi akurat ten rodzaj marketingu nie przeszkadza - bo wyniki się bronią. Ale jest pewien sklep który do perfekcji opanował przemyt myśli do naszych portfeli. Pomysł na biznes szacun.

Co do kurestwa - Michał to jeszcze po bańdzie nie pojechali... są zdarzenia że kilku wędkarzy pracuje na lidera... rola jeb ryba mistrza.
Po prostu jest kasa jest biznes...

Ta sama sprawa tyczy się z teamami sponsorowanymi - aby się wykazywać muszą pokazywać ryby jakie łowią i tam sie robi jazda.
Maciek

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #8 dnia: 09.09.2021, 09:52 »
Z jednej strony nie ma co się dziwić, to jest marketing, a marketing to zazwyczaj bujda na resorach.Z drugiej strony nazwy nieuczciwych marek nie powinny być utajnione i wszystko powinno wyjść na wierzch.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #9 dnia: 09.09.2021, 10:09 »
Kiedy sprawa wyjdzie na wierzch mogą ciągać Michała po sądach. W imię czego miałby z nimi walczyć?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #10 dnia: 09.09.2021, 10:17 »
Jak Łukaszowi trafi się taka "gratka", to będzie miał okazję się popisać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #11 dnia: 09.09.2021, 11:39 »
Brawo za postawę, dobrze postąpiłeś.
 A dla tych co się dziwią dlaczego ukryta jest nazwa firmy:
Nie ma nagranej, zaprotokołowanej rozmowy czyli firma x potem wyprze się tego co proponowała. Po czym najnormalniej w świecie pozwali by Michała za oszczerstwa i godzenie w dobre imię marki (tak to się chyba prawnie nazywa). Nie dość że ciągali by go po sądach to nie wiem czy by wygrał nie mając dobrego prawnika, nie mówiąc o kosztach sądowych i odszkodowaniu.

Póki nie udowodnisz przed sądem to trzeba uważać bo może się to obrócić przeciwko tobie.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #12 dnia: 09.09.2021, 11:39 »
Duża firma wędkarska mająca zaufanych testerów/temowiczów rozsianych po całym kraju zgłasza się do anonimowego gościa z forum, aby im przygotował dzikusa pod serię filmów? Czy tylko ja widzę tutaj problem logiczny? Tak na chłopski rozum, tacy firmowi testerzy przygotują łowisko w ramach aktualnego wynagrodzenia i nie trzeba już ich dodatkowo opłacać. Gdzie tu więc sens i logika prosić/opłacać kogoś całkiem nieznajomego? Wybacz Michał szczerość, ale nie daję wiary Twojej historii? Zazwyczaj nie udzielam się w takich wątkach, znając realia rynku wędkarskiego i produkcji filmów, ale tutaj zaleciało mi podprogowo szczuciem na firmy wędkarskie i ich pracowników dla rozbujania dyskusji. Ja wiem, że niektórzy temowicze i firmy zasłużyły sobie na bardzo złe opinie, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #13 dnia: 09.09.2021, 11:44 »
Dokładnie :) Michał wybrał bardzo rozsądny sposób żeby nagłośnić sposób w jaki są produkowane niektóre filmy marketingowe. Mógłby napisać więcej ale w Internecie nic nie ginie.

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #14 dnia: 09.09.2021, 11:53 »
Ludzie mają taką presję na szkło i sponsoring, że mnie po złowieniu ryby "lokalny mistrzu feedera" prosił aby mu ją do zdjęcia pożyczyć. Później wielka przechwałka na Assbooku i wysyłka po firmach, aby mu parę kilo spożywki wysłali. Gdzie tu relaks, pasja i zadowolenie z łowienia?