Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13426 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #120 dnia: 12.09.2021, 10:39 »
PS
Gdy słyszę w filmie "pięć gram", a nie "pięć gramów", wyłączam dziada, bo ile, k...a, można :)
Przemek Solski nie całkiem mówi literacką polszczyzną. Początkowo mnie to irytowało ale ze względu na przekazywane merytoryczne treści olałem to, rozumiem, co chce powiedzieć i się nie czepiam.

Nigdzie nie wspomniałem o "literackiej polszczyźnie", przecież nie jestem aż tak pierdolnięty. Wspomniałem tylko o tych nieszczęsnych "gramach", o niczym więcej, więc proszę nie dorabiać do tego ideologii i nie czynić ze mnie wroga "wędkarskiej szkoły filmowej".

Nadal jest to słabe, to tak jak zabijać merytoryczną dyskusje, bo ktoś zrobił błąd ortograficzny i za to na niego wsiadać ;) Niektórzy mogą być po prostu słabi w operawaniu językiem polskim, nawet po latach nauki. Czasem bierze się to że swoistego uwarunkowania, że mózg tego do końca nie łapie i człowiek przez to nie przykłada zbytniej wagi, ale za to może coś innego świetnie ogarniać, chociażby samo wędkarstwo. Kamera też robi swoje, gdzie trzeba gadać i przekazywać. Wiele osób podczas normalnej dyskusji się myli, a nagrywać piętnaście razy to samo jest uciążliwe. No ale po co patrzeć na temat z każdej strony jak się do biednych gram można przysrać.
Plum

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #121 dnia: 12.09.2021, 11:26 »
Chwila, teraz będziecie wskazywać, co nie powinno mnie wkurzać, irytować, a co powinno? Serio? Muszę oglądać? Nie. Wy możecie? Ależ oczywiście ;)

Wróćmy do tematu wiodącego.

Jacek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #122 dnia: 12.09.2021, 12:36 »


Michał stane w kontrze historią które opowiadasz.

Maciek,tak łowienie gdziekolwiek,to nie chińskie pismo. Trzeba wodę poznać. Ja tylko wskazałem,czego na youtubie nie ma,albo jest bardzo mało. Dzięki za namiar,człowiek nie zna wszystkich kanałów.

Co do dziadków i większości bywalców,to jest to temat dyskusyjny. Od nich dowiesz się tylko tego,że "kiedyś to panie brało " itp. Gdzie jak gdzie,ale akurat u mnie ,takich panów są legiony. Dla mnie ich temat jest drażliwy.
Być może w innych rejonach jest inaczej i są starsze osoby ,które coś dobrego podpowiedzą.

Elektronika jest dobra,to fakt. Ale to nie jest wyrocznia. Widzę jak chłopaki chodzą z Deeperem,szukają ławic itp. Sonda,jest nieoceniona polując na drapieżnika i chcąc poznać charakterystyke dna,ale nie łowi ryb.
Przychodzi osoba,rzuca nieopodal mojego stanowiska ,mówi do mnie,że tu nie ma nic,a ja już pare podleszczy wypuściłem,także to tak nie do końca z tą elektroniką. Jest dobra,gdy celujemy w grubego zwierza i chcemy poznać zbiornik,tyle.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #123 dnia: 12.09.2021, 15:52 »
Moim zdaniem problem oceny współczesnych youtuberów jest jeszcze gdzie indziej.

Dla wielu z nas filmy Luka były prawdziwą rewolucja w wędkarstwie. Jego filmy, rady, instruktażowe filmy itp itd były nowum, i wzniosły poziom umiejętności i świadomości na całkiem inny poziom.

Do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Luk z czasem zaczął nagrywać coraz mniej, a jednocześnie zaczęli się pokazywać inni twórcy. Wtedy dopiero, w konfrontacji z innymi youtuberami, okazało się jak dobre i merytoryczne były filmy Luka.

Przeppelnione wiedzą, bez namolnej reklamy, bez fajerwerków, dronów i zwolnionych ujęć. Poprzeczka jaka zawiesił okazała się być nie osiągalna pod względem całokształtu dla innych. Dlatego dla nas, tu na forum, filmy na tak wieku kanałach są dziś takim dziadostwem.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #124 dnia: 12.09.2021, 18:50 »


Michał stane w kontrze historią które opowiadasz.

Maciek,tak łowienie gdziekolwiek,to nie chińskie pismo. Trzeba wodę poznać. Ja tylko wskazałem,czego na youtubie nie ma,albo jest bardzo mało. Dzięki za namiar,człowiek nie zna wszystkich kanałów.

Co do dziadków i większości bywalców,to jest to temat dyskusyjny. Od nich dowiesz się tylko tego,że "kiedyś to panie brało " itp. Gdzie jak gdzie,ale akurat u mnie ,takich panów są legiony. Dla mnie ich temat jest drażliwy.
Być może w innych rejonach jest inaczej i są starsze osoby ,które coś dobrego podpowiedzą.

Elektronika jest dobra,to fakt. Ale to nie jest wyrocznia. Widzę jak chłopaki chodzą z Deeperem,szukają ławic itp. Sonda,jest nieoceniona polując na drapieżnika i chcąc poznać charakterystyke dna,ale nie łowi ryb.
Przychodzi osoba,rzuca nieopodal mojego stanowiska ,mówi do mnie,że tu nie ma nic,a ja już pare podleszczy wypuściłem,także to tak nie do końca z tą elektroniką. Jest dobra,gdy celujemy w grubego zwierza i chcemy poznać zbiornik,tyle.

Stara zasada poco gadać... wystarczy obserwować , a potem może uda sie zagadać.

A kto mówi ze echo łowi ryby...
Oki jakby człek miał panoramixa z bocznym sonarem - to można pooglądać rybki .... ale stara zasada echo musi być odpowiednio ustawione. W pozostałych sytuacjach interpretacja może być różna np. Śmieci w toni jako ryby lub termo jako ławice.
Jeste za stary by otym wogóle pisać.
Echo tylko dno i to znając swoje echo.
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #125 dnia: 13.09.2021, 09:14 »


Michał stane w kontrze historią które opowiadasz.

Maciek,tak łowienie gdziekolwiek,to nie chińskie pismo. Trzeba wodę poznać. Ja tylko wskazałem,czego na youtubie nie ma,albo jest bardzo mało. Dzięki za namiar,człowiek nie zna wszystkich kanałów.

Co do dziadków i większości bywalców,to jest to temat dyskusyjny. Od nich dowiesz się tylko tego,że "kiedyś to panie brało " itp. Gdzie jak gdzie,ale akurat u mnie ,takich panów są legiony. Dla mnie ich temat jest drażliwy.
Być może w innych rejonach jest inaczej i są starsze osoby ,które coś dobrego podpowiedzą.

Elektronika jest dobra,to fakt. Ale to nie jest wyrocznia. Widzę jak chłopaki chodzą z Deeperem,szukają ławic itp. Sonda,jest nieoceniona polując na drapieżnika i chcąc poznać charakterystyke dna,ale nie łowi ryb.
Przychodzi osoba,rzuca nieopodal mojego stanowiska ,mówi do mnie,że tu nie ma nic,a ja już pare podleszczy wypuściłem,także to tak nie do końca z tą elektroniką. Jest dobra,gdy celujemy w grubego zwierza i chcemy poznać zbiornik,tyle.

Stara zasada poco gadać... wystarczy obserwować , a potem może uda sie zagadać.

A kto mówi ze echo łowi ryby...
Oki jakby człek miał panoramixa z bocznym sonarem - to można pooglądać rybki .... ale stara zasada echo musi być odpowiednio ustawione. W pozostałych sytuacjach interpretacja może być różna np. Śmieci w toni jako ryby lub termo jako ławice.
Jeste za stary by otym wogóle pisać.
Echo tylko dno i to znając swoje echo.
Echo trzeba po pierwsze dobrze ustawić, a po drugie odczytywanie z niego informacji nie jest takie łatwe
Najlepszą opcją jest właśnie sonar, który pokazuje obraz dna (moim zdaniem)- ryby, gałęzie kamienie itd
Kolejną opcją ułatwiającą korzystanie z echo jest automatyczne zapisywanie głębokości (mapa) i możliwość zaznaczania różnych miejsc, np. marker1 - zatopione jodły, marker2 - kamienie, marker3 - gałąź....
Takie coś znacznie ułatwiałoby wędkowanie.
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO