Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13735 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #90 dnia: 11.09.2021, 06:51 »
U Górka widziałem kiedyś fajny film, jak chodził po rzeczce za kleniami. Normalny filmik z łowienia, w którym też testował nową wędkę robioną specjalnie pod siebie. Do dostania w jego sklepie oczywiście. I co? I nic. Był to normalny filmik z wędkowania. I było w nim tylko jedno ujęcie, w którym było widać nazwę tej wędki. I tyle wystarczy. Kto chciał, ten zobaczył i mógł sobie kupić.

Tak wygląda dobra reklama.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #91 dnia: 11.09.2021, 07:56 »
Myślicie, że Przemek Solski nagrał swoje filmy po to żebyście łowili więcej ryb?;)

Troszkę tym pytaniem zbiłeś mnie z tropu.
Jeśli nie nagrywał po to byśmy łowili więcej, to poniósł porażkę.
Dzięki jego filmom, dużo ludzików łowi więcej rybów.

Parę osób które znam korzystają z jego sposobów:
Czas od zarzucenia do brania (pokupowane stopery),
Nęcenie z procy bliską linię na potem na bonusa.

Nie wiem, czy to On wymyślił, ale na sporej ilości zawodów widziałem te dwie opcje, a u Przemka zobaczyłem na filmie po raz pierwszy!
Paweł.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #92 dnia: 11.09.2021, 08:02 »
Jasne, że nagrywał te filmy po to, by potem, po wprowadzeniu swojego towaru na rynek, ludzie go kupowali. Czy bez tych filmów ktoś kupiłby coś od jakiegoś Solskiego?


Co nie zmienia faktu, że jego tipy działają. I że miło się te produkcje ogląda. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #93 dnia: 11.09.2021, 09:53 »
U Górka widziałem kiedyś fajny film, jak chodził po rzeczce za kleniami. Normalny filmik z łowienia, w którym też testował nową wędkę robioną specjalnie pod siebie. Do dostania w jego sklepie oczywiście. I co? I nic. Był to normalny filmik z wędkowania. I było w nim tylko jedno ujęcie, w którym było widać nazwę tej wędki. I tyle wystarczy. Kto chciał, ten zobaczył i mógł sobie kupić.

Tak wygląda dobra reklama.
Bo Kacper mocno zmienił tematykę wędkarską podczas lockdownów.
Nie mieli zawodów to można się było wkręcić w luźne łowienie i łażenie po krzakach za rybą.
Sporo tych filmów ostatnio wypuszczał i bez kitu to są ostatnio moje ulubione produkcje na naszym wędkarskim youtubie.
Zresztą zawsze fajnie ogarniał te filmy, nawet z zawodów czy treningów - łowie na to i na to, zestaw taki i taki i jedziemy. Jak było połowione to się cieszy, jak nie poszło to analiza czemu tak było.
Konkret bez ściemy i nachalnej reklamy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #94 dnia: 11.09.2021, 16:30 »
Co do filmów Moski, kiedyś pierwsze oglądało się fajnie , widać było że chłop z pasją i na luzie  podchodzi do tematu . Niestety teraz gdzieś chyba zabłądził ...przestałem oglądać .


Pozdrawiam Łukasz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #95 dnia: 11.09.2021, 17:08 »
Jak dla mnie numerem jeden z filmów jest MRK stale na rybach ,gość to kopalnia wiedzy,łowi na jeziorach,  rzekach różnymi metodami ,pokazuje wszystko fajnie ,nawet czeski język nie stanowi bariery :bravo: :beer:

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #96 dnia: 11.09.2021, 18:18 »
Pamiętacie wędkarską tubę ? Chłopaki tak poszli w komercje ze przeszli na hooka.tv a dziś ? Projekt upadł, bo filmów było jak na lekarstwo i wrócili na yt spowrotem... chyba pod nazwa wędkarska przygoda. Strasznie dziwnie zrobiło się z polskim wędkarstwem w internetach. Zdarzają się autorzy, którzy sa przedstawicielami firm robiących sprzęt i spożywkę wędkarską a jeszcze proszą ludzi o wsparcie donatami a filmów jak na lekarstwo raz na 2-3 miesiace... Jaki to jest biznes to można zobaczyć po tym ile sie wysypało w ostatnim czasie kanałów na YT. A kasa z YT tez wpada. Nie mam nic do tego by zarabiać na swojej pasji, ale mam wrażenie, że juz coraz mniej chodzi o samą pasje tylko o liczbę wyświetleń łapek itd. Lucjan wracaj jak najszybciej ze swoimi filmami :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #97 dnia: 11.09.2021, 18:38 »
Co do filmów Moski, kiedyś pierwsze oglądało się fajnie , widać było że chłop z pasją i na luzie  podchodzi do tematu . Niestety teraz gdzieś chyba zabłądził ...przestałem oglądać .
Mam takie same zdanie. Ale jeszcze czasem oglądam, bo co mam oglądać z polskojęzycznych filmów o feederze?
Luk już nie nagrywa, Lucia ze Stachem dawno nie widziałem a Wędkarstwo Francuskie skończyło się po odejściu Buły.
Czasem da się oglądać Mateusza Przybiędę, Siwy Feeder lub chłopaków z FeederSklep. Ale filmy d.py nie urywają.
Zostaje na planie tylko Przemek Solski.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #98 dnia: 11.09.2021, 18:49 »
Zostaje na planie tylko Przemek Solski.

Który swoją drogą nagrywa filmów jak na lekarstwo.. :-\

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #99 dnia: 11.09.2021, 19:49 »
Strasznie dziwnie zrobiło się z polskim wędkarstwem w internetach........Nie mam nic do tego by zarabiać na swojej pasji, ale mam wrażenie, że juz coraz mniej chodzi o samą pasje tylko o liczbę wyświetleń łapek itd.

Ja tu wrzucę łyżkę dziegciu ;) Aby móc zarabiać niezłą kasę z youtuba należy mieć naprawdę duży fanbase. Musisz poza tym ciągle wrzucać nowe materiały z nowych miejscówek, tak aby nie znudzić swoich widzów, bo zaraz zaczną się narzekania w stylu "łów tam", "nie łów tu", "jedź do", "wolałem jak nagrywałeś", "łów feederem, nie łów na spławik" itp. itd. Nie wyobrażam sobie oglądać Lucjana, który nadal siedziałby w 3 miejscach i przez 10 lat nagrywał tam filmy. Powiem więcej jego ostatnie filmy z połowów brzan albo z jego nowej komercji pokazują, że dziś  ciężko przyciągnąć uwagę widzów tylko i wyłącznie merytorycznymi filmami. Również i mi dużo lepiej się oglądało jego filmy z urokliwych podlondyńskich komercji. Jednak nie oczekuje od Lucjana, że znajdzie czas aby pogodzić szarą rzeczywistośc z moimi internetowymi oczekiwaniami.

I teraz najważniejsze. Aby móc jeździć w różne miejsca i stale mieć czym łechtać ego swoich widzów musisz mieć kasę. Oczywista oczywistość. A jak nie zarabiasz na wędkarstwie i pracujesz w czymś innym, to musisz pogodzić codzienne życie z filmami, które musisz jeszcze potem w wolnych chwilach za darmo montować godzinami. I wielu po latach zaprzestaje nagrywania i udostępniania na youtube, bo nic z tego nie ma, oprócz internetowego szacunku, którym nie nakarmi się rodziny, nie kupi się zanęt i sprzętu, nie zapłaci za paliwo. Dlatego wielu idzie w reklamy, współpracę z firmami i sklepami, w patronajty itp. A wielu po prostu odpuszcza, bo trudno jest dziś pogodzić życie z internetowymi oczekiwaniami. Trudno jest nagrywać filmy przez wiele lat tak, aby zadowolić swoich widzów, tym bardziej jak się nie zarabia na wędkarstwie  Jakoś zdecydowana większość chwalonych tu youtuberów w taki, a nie inny sposób zarabia na wędkarstwie i dla wielu jest to główne źródło dochodów. :beer:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #100 dnia: 11.09.2021, 20:11 »
Zaistniała dyskusja wywołała we mnie pewną refleksję: biedni ci, którzy kupują sprzęt, bo zobaczyli w filmie, że jakiś internetowy celebryta łowi nim ryby.

PS
Gdy słyszę w filmie "pięć gram", a nie "pięć gramów", wyłączam dziada, bo ile, k...a, można :)

PS 2
Remika z "Wędkarskich opowieści dziwnej treści" nikt nie przebije. Nikt.
Jacek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #101 dnia: 11.09.2021, 20:21 »
W pewnym sensie panowie z youtube,sami sobie poprzeczkę mocno podnieśli,tworząc filmy z bardzo profesjonalną oprawą,ale bez klimatu.
Pamiętacie dawne filmy Johna Wilsona,albo choćby Edmunda Gutkiewicza ? Prostota,piękne widoki,merytoryka ,fajne ryby. Nawet dziś lubię czasem obejżeć ich produkcje,a to przecież lata 90-te.
W tej chwili dużo efekciarstwa,otoczki,reklamy,to w ogóle nie współgra z przebywaniem na łonie natury,ani wędkarskim klimatem.

Nie dziwię się,że ktoś chciał nagrać cykl filmów nad jeziorami. Sądzę,że to by była bomba,coś innego,nowego z nowym potencjałem.
Ale nie w taki sposób i zdecydowanie bez kręcielstwa. Pomimo całego tego niesmaku, to jednak szkoda,bo dobrą produkcję z nad jeziora,wielu z nas by obejżało. Nie mniej ,ja swoje zdanie podtrzymuję,ale gdyby ktoś chciał stworzyć swój kanal ( tak Zbyszek,mam tu na myśli Ciebie przede wszystkim 😉),to drogę mogę wskazać i powiedzieć,jakie jeziora warto odwiedzić.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #102 dnia: 11.09.2021, 20:55 »
W pewnym sensie panowie z youtube,sami sobie poprzeczkę mocno podnieśli,tworząc filmy z bardzo profesjonalną oprawą,ale bez klimatu.
Pamiętacie dawne filmy Johna Wilsona,albo choćby Edmunda Gutkiewicza ? Prostota,piękne widoki,merytoryka ,fajne ryby. Nawet dziś lubię czasem obejżeć ich produkcje,a to przecież lata 90-te.
W tej chwili dużo efekciarstwa,otoczki,reklamy,to w ogóle nie współgra z przebywaniem na łonie natury,ani wędkarskim klimatem.

Nie dziwię się,że ktoś chciał nagrać cykl filmów nad jeziorami. Sądzę,że to by była bomba,coś innego,nowego z nowym potencjałem.
Ale nie w taki sposób i zdecydowanie bez kręcielstwa. Pomimo całego tego niesmaku, to jednak szkoda,bo dobrą produkcję z nad jeziora,wielu z nas by obejżało. Nie mniej ,ja swoje zdanie podtrzymuję,ale gdyby ktoś chciał stworzyć swój kanal ( tak Zbyszek,mam tu na myśli Ciebie przede wszystkim 😉),to drogę mogę wskazać i powiedzieć,jakie jeziora warto odwiedzić.
Na odwiedziny wpadnę ale z kanałem to się nie rozpędzajmy ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #103 dnia: 11.09.2021, 21:04 »
PS
Gdy słyszę w filmie "pięć gram", a nie "pięć gramów", wyłączam dziada, bo ile, k...a, można :)
Przemek Solski nie całkiem mówi literacką polszczyzną. Początkowo mnie to irytowało ale ze względu na przekazywane merytoryczne treści olałem to, rozumiem, co chce powiedzieć i się nie czepiam.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #104 dnia: 11.09.2021, 21:20 »
Z tego co pamiętam to są produkcje z nad jezior.
Górek , Dawid Moskwa , gliny natura , i pewnie inni.
Co do jezior nie piszmy że to zaklęty rewir.
Poprostu jak nie czujesz wody wystarczy lukać na miejscowych jak , gdzie i na co łowią.
Potem siadać na dupie sypać , sypać , sypać i próbować.

Ja stane w obronie Jedrzeja chłop zna klimat i wie o co kaman.
I rozumiem podejście do Michała na gotowca chłopki chciały przyjechać na rzeźnie.
Maciek