Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13722 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #105 dnia: 11.09.2021, 21:38 »
Jak komuś zależy na pięknej polszczyźnie zamiast na konkretnym przekazie wiedzy to niech się przesiądzie na content z profesorem miodkiem :facepalm:
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #106 dnia: 11.09.2021, 21:44 »
Racja, jebać zasady w imię merytorycznego przekazu. Takie to nasze wędkarstwo, dokładnie takie ;)
Jacek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #107 dnia: 11.09.2021, 21:47 »
Bez komentarza :facepalm: :facepalm:
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #108 dnia: 11.09.2021, 21:48 »
Oczywiście.
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #109 dnia: 11.09.2021, 21:57 »
Na Tajwanie też tak mówią. Warto poszerzać horyzonty językowe ;)


Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #110 dnia: 11.09.2021, 22:51 »
Jak komuś zależy na pięknej polszczyźnie zamiast na konkretnym przekazie wiedzy to niech się przesiądzie na content z profesorem miodkiem :facepalm:

Ty tak na serio ? :facepalm:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #111 dnia: 11.09.2021, 23:52 »
A Ty też na serio? Przeszkadza Ci gwara śląska Przemka bez ą i ę? To też język polski.
Miał parę językowych wpadek ale całość przekazu jest najlepsza z obecnie prezentowanych filmów.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #112 dnia: 12.09.2021, 00:01 »
Jak komuś zależy na pięknej polszczyźnie zamiast na konkretnym przekazie wiedzy to niech się przesiądzie na content z profesorem miodkiem :facepalm:

Ty tak na serio ? :facepalm:

Zwyczajnie mi ręce opadają ile nagle dookoła purystów językowych. Chłop przekazuje tonę wiedzy za darmo w jasny i zrozumiały sposób a i tak trzeba się doczepić do jego wymowy jak by to był temat przewodni jego twórczości. To takie polskie - Bez przeproszenia, czepianie się z dupy aby się tylko przyczepić.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #113 dnia: 12.09.2021, 00:21 »
Filmy mają to do siebie,że wiedzę trzeba wyłapywać,ale i ją też przesiewać.

Górek świetnie pokazał jak postępować z ziemią oraz bodaj najlepiej wprowadził w meandry slidera. Jeszcze gdy jeździłem na zawody,pamiętam jak slider raczkował,a Kacper dopiero uczył się od Czechów,ale wielu zawodników wysokiej rangi,brało właśnie jego zestaw za wzorzec.

Luk oczywiście otworzył wszystkim oczy na Metodę oraz tworzenie własnego miksu. W ogóle przemycił wiele angielskich patentów i bez przesady ujmując,zrewolucjonizował wędkarstwo przeciętnego ,polskiego spławikowca,bo 95% z nas,od spławika zaczynało i miało zły wzorzec już samego założenia taktyki. Mało i często,budowanie łowiska,rotacja,budowa zestawu waglera i Metody,Metoda z amortyzatorem,wreszcie inne spojrzenie na drogi sprzęt typu Drennan,Preston i o wielu sprawach pewnie zapomniałem.Facet powinien mieć wędkarski pomnik. Bez niego ,ciemnota ojczyzny,wolniej by się zmniejszała.

Tomasz Horemski. Proste filmy instruktarzowe róznego rodzaju węzłów ,bardzo dużo mnie nauczyły i uważam ,że mało kto tak przystępnie tą tematyke pokazał. Nieźle również zagadnienie spławika jest poruszane.

Przebięda dobrze rokował. Jego filmy z tyczki,slidera ,były dobrą podwaliną. Ciekawie komponował zanęty. Wprowadził jakość w postaci efektowności nagrań,choć dziś ta jest już zbyt przesadzona. Wprowadził na rynek dobrą markę na każdą kieszeń - Flagmana.Nieźle traktował o klasyku,ale uważam ,że w tym momencie równia pochyła w dół niestety,a szkoda,bo jako nieliczny,dobrze wysławia się i dokładnie opisuje co robi.

Przemek Solski to odkrycie. Inne podejście do merytoryki,troche zawodnicze,trochę prywatne.
Jest skromność,brak napinki na reklamę. On jedyny pokazuje pełen konkret,jak łowić na komercji. To jego zawodnicze doświadczenia,oraz podpatrzenie od najlepszych,a nie jakieś samouczki jak w przypadku Wędkarstwa jedziemy na ryby,czy Imprez wędkarskich (mam na myśli Metodę). Facet ma przyszłość i daje najlepszy kontent o Metodzie.

Bogdan Barton. Stara szkoła,proste nęcenie,jedyny który powiedział o łowieniu w toni i jedyny,który naświetla mechanizmy wód naturalnych i zależności migracji ryb względem pór roku. Technika przekazu mierna,czasem kontrowersyjne myśli (zabieranie ryb),ale człowiek ,który sprowokował wielu,do obserwacji wody i zastanowieniu się nad pojęciami termokliny i okresach okołotarłowych.

Grzegorz Grabowski. Łowienie w rzece nabrało nowej jakości. Chłop pięknie mówi o czytaniu rzeki,szkoda,że malutko o rozrabianiu zanęty.

Pewnie jeszcze o kimś zapomniałem.

Można by tak wymieniać i wymieniać,ale inni to większość naśladowcy mniej lub bardziej udolni.

Czego dotąd nie pokazano ?

Konkretu na temat łowienia ultradystansowego klasykiem. Mowa o realnych dystansach +70m,a nie udawaniu wędkowania tak dalekiego i rzeczywistym łowieniu dużo bliżej.

Dobrego ,jasnego przekazu odnośnie łowienia na jeziorach oraz charakterystyki i specyfiki rytmów ryb ,zależności od temp.wody ,tras ryb ich połowów w czasie okołotarłowym i skupieniu na zimowiskach etc. Typowaniu miejsc na jeziorach,gruntowaniu ,czytaniu wody na jeziorze.

Łowienia i szczegółowego opisu metodyki na dużych zaporówkach,a to są zbiorniki trudne i bardzo zmienne.

Konkretnie,rzeczowo łowienia gruntowego na dużych rzekach.

Zachowania ryb rzecznych ,informacji o specyfice przemieszczania się ryb i zależności od stanu wody na rzekach,zwłaszcza dużych.

Tematyki nęcenia długofalowego,jego metod,zależności od rybostanu ,dna,charakterystyki zbiornika. Choć co nieco mówi o tym Barton.

Wszystko piszę w kontekście spławika i metod gruntowych.

Zatem panowie youtuberzy,do dzieła.





Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #114 dnia: 12.09.2021, 00:22 »
Jak komuś zależy na pięknej polszczyźnie zamiast na konkretnym przekazie wiedzy to niech się przesiądzie na content z profesorem miodkiem :facepalm:

Ty tak na serio ? :facepalm:

Zwyczajnie mi ręce opadają ile nagle dookoła purystów językowych. Chłop przekazuje tonę wiedzy za darmo w jasny i zrozumiały sposób a i tak trzeba się doczepić do jego wymowy jak by to był temat przewodni jego twórczości. To takie polskie - Bez przeproszenia, czepianie się z dupy aby się tylko przyczepić.

To nie jest czepianie się tylko stwierdzenie faktu. Dodatkowo Tomba napisał, że patrząc na zawartość merytoryczna można to wybaczyć. Bardziej polskie chyba jest mieć wywalone na swój język, bo przecież kogo to obchodzi a tych co to zauważa najlepiej zwyzwać ...

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #115 dnia: 12.09.2021, 00:30 »
Nie wierze... XD Na prawdę co niektórzy to mnie zaczynają zaskakiwać. Rozumiem, że idąc do jakiegokolwiek specjalisty (lekarz, prawnik, mechanik) też powinno się zaniżać ocenę/krytykować, bo np. źle wymawia "R" albo nie posługuję się polszczyzną na poziomie Brauna. Nie ważne, że jest świetny w swoim fachu i wykonuje dobrą robotę :facepalm: Smutne a zarazem zaskakujące.. Taka małostkowość. Ale spoko, w czwartek idę do dentysty to się skupie przede wszystkim na jego poprawnej wymowie. Jak spartoli robotę to trudno... Grunt, że poprawnie posługuję się językiem ;D Po to się przecież chodzi do dentysty, nie?
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #116 dnia: 12.09.2021, 08:52 »
Jak komuś zależy na pięknej polszczyźnie zamiast na konkretnym przekazie wiedzy to niech się przesiądzie na content z profesorem miodkiem :facepalm:

Ty tak na serio ? :facepalm:

Zwyczajnie mi ręce opadają ile nagle dookoła purystów językowych. Chłop przekazuje tonę wiedzy za darmo w jasny i zrozumiały sposób a i tak trzeba się doczepić do jego wymowy jak by to był temat przewodni jego twórczości. To takie polskie - Bez przeproszenia, czepianie się z dupy aby się tylko przyczepić.
wyjąłeś mi to z ust. W tym kraju najważniejsi ludzie w państwie nie wymawiali "r" czy wypowiadali słynne "nie chcem ale muszem" a kto się czepia prostego człowieka co rybki łapie XD jeszcze  czepcie sie tego ze wplata angielskie zwroty ...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #117 dnia: 12.09.2021, 08:58 »
Cyt."Dobrego ,jasnego przekazu odnośnie łowienia na jeziorach oraz charakterystyki i specyfiki rytmów ryb ,zależności od temp.wody ,tras ryb ich połowów w czasie okołotarłowym i skupieniu na zimowiskach etc. Typowaniu miejsc na jeziorach,gruntowaniu ,czytaniu wody na jeziorze."

Tu polece Martina z MRK. Chłopak pięknie pokazuje temat.

Michał stane w kontrze historią które opowiadasz. Jako że część wędkarskiego życia spędziłem nad wodami kilku set hektarowymi moge powiedzieć że z jeziora robisz potwora... a łowienie w nim to jakaś historia z innego swiata. A to prostu temat do opanowania... pisałem czas , obserwacja , informacje to wypadkowa wyniku.
Stara zasada na nie znanych wodach gdzie ludzie tam ryby.
I nie ma co tu filozofować rytmy wody etc...
Obecnie jest jeszcze prościej w necie mozna znaleść chwalipientów znaleść sporo opiszą wszystko. A jak już znajdzie sie miejsce to i technike można dopasować.
Do tego dochodzi elektronika i zycie staje sie prostrze.

Czas , czas , czas jest potrzebny  i łowić.
Siać i czekać.

Mnie nigdy nie interesowały drobne rybki płotki , leszki i takie tam .
Zawsze próbowałem złowic coś fajnego ... choć bywały lata kiedy radoche sprawiało mi łowienie leszków do 65cm na spławik.

Także uważam że spokojnie każdy sobie poradzi  - i tu polece przyklad starszych panow którzy są stałymi bywalcami takich wód.
Czy oni są z innego świata , no nie.
Poprostu chodzą na ryby.
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #118 dnia: 12.09.2021, 09:07 »
PS
Gdy słyszę w filmie "pięć gram", a nie "pięć gramów", wyłączam dziada, bo ile, k...a, można :)
Przemek Solski nie całkiem mówi literacką polszczyzną. Początkowo mnie to irytowało ale ze względu na przekazywane merytoryczne treści olałem to, rozumiem, co chce powiedzieć i się nie czepiam.

Nigdzie nie wspomniałem o "literackiej polszczyźnie", przecież nie jestem aż tak pierdolnięty. Wspomniałem tylko o tych nieszczęsnych "gramach", o niczym więcej, więc proszę nie dorabiać do tego ideologii i nie czynić ze mnie wroga "wędkarskiej szkoły filmowej".



Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #119 dnia: 12.09.2021, 10:02 »
Michał :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters