Autor Wątek: Ziemniak  (Przeczytany 21280 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #45 dnia: 10.10.2016, 14:17 »
Co do kryla się z Tobą oczywiście zgadzam. Jednak należy pamiętać, że wykorzystywanie mączek wszelakich do produkcji zanęt to są ilości porównywane do wpływu produkcji zapałek na ogólną wycinkę drzew. (Jakoś nie mogłem spójnego logicznie zdania sklecić, ale wiadomo, o co chodzi :P)

oj.. oj ... oj - widziałeś fermy na morzu ( nie mówię o polskich hodowlach ryb słodkowodnych bo tu koszty grają role i hodowcy walą ziarno a co jakiś czas tuczą pelletem) tam pellet leci z rury i jest podstawowym i jedynym pokarmem dla tych ryb

Ale tu chyba chodzi o to, że mączka krylowa używana do produkcji zanęt stanowi ułamek procenta całej wyprodukowanej mączki krylowej i większość właśnie pochłaniają hodowle w postaci paszy dla ryb (i nie tylko). Chyba, że to ja coś źle zrozumiałem :)
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #46 dnia: 10.10.2016, 14:20 »
Maćku, właśnie dlatego pisałem o ZANĘTACH wędkarskich ;)

Edit: właśnie chodziło mi o to, co napisał Koras.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #47 dnia: 10.10.2016, 14:33 »
oki..
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #48 dnia: 10.10.2016, 14:44 »
Kryla raczej się nie używa w hodowli ryb, z tego co mi wiadomo to wynalazek raczej wędkarski. Takie pellety krylowe mają w sobie coś z ryby, coś ze skorupiaków. W wielu wodach raki są pokarmem ryb, podobnie jak i jakieś inne skorupiaki, więc ma on dobre działanie. Szału nie ma jednak...

Faktycznie, w ujęciu wędkarstwa europejskiego mączki krylowej aż tak dużo się nie zużywa, ale jednak... :)
Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #49 dnia: 10.10.2016, 19:50 »
Z tą sraczka dla mięsiarzy to może dobry pomysł ale "produkowanie" hybryd na pellecie to już raczej nie. Niestety tak jak piszesz, wszystko idzie do przodu i pewnie za kilka kilkanaście lat pellety czy granulaty wyprą zanętę lub przez naciski albo jakieś przepisy stanie się zupełnie na odwrót.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #50 dnia: 10.10.2016, 20:10 »
GMO nie wzbudza mojej radości. Choć na studiach słyszałem że jest ok....
Sprawa ciut brzydko pachnie. To jest mieszanie w genach. Nikt mi nie przekona, że można tu wykluczyć negatywne konsekwencje.
A ogólnie żywność jest coraz bardziej badziewna. Nie trzeba szukać daleko. Choćby mleko UHT. Zresztą prawie wszystkie produkty z marketu to wyroby ....podobne, ...zastępcze. To nie może być korzystne dla naszego zdrowia :D

Aa, ziemniaczek :)
Od kilku już lat go nie stosowałem. Głównie z tego powodu, że przez większość sezonu poświęcałem się sumowaniu. I trochę z wygodnictwa. Łatwiej na szybkie łowienie otworzyć puszkę kukurydzy.
Kiedyś był dobry. Podstawowa przynęta linowa mojego taty! Sam również bardzo mile go wspominam. Dawał radę i w wodach stojących i w rzekach. Liny, leszcze, karpie... Ba, swoją pierwszą poważną płoć dostałem na ziemniaka.
Dobry jako przynęta i zanęta. Muszę go ponownie przetestować w przyszłym sezonie.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #51 dnia: 11.08.2021, 11:41 »
Odgrzewam kotleta 8)
Nęci ktoś pyrami ? Mnie dzisiaj naszło aby ugotować kuku i pszenicę a do tego dodać pokrojone w kostkę kartofelki .
W poprzednim wieku to była podstawa na rybach :D

Co o tym sądzicie :beer: :D

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #52 dnia: 11.08.2021, 11:44 »
Za młokosa ziemniaczek dawał mi piękne ryby (jak na tamte czasy), także pomysł jak najbardziej ok

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #53 dnia: 11.08.2021, 11:54 »
Na moim licencyjnym NO KILLU jest Pan Zbyszek, który karpiuje każdej nocy z piątku na sobotę, czasem do niedzieli rano. Na jednej wędce kulki proteinowe, na drugiej wykrojone małą gałkowinicą kulki z ziemniaka, lub młody ziemniaka, czasem nawet dwa. Każdą wędkę nęci osobno z łódki zanętowej, tam gdzie zestaw z kulkami lecą same kulki, tam gdzie kartofelek sypie ziemniakami. Widuję się z nim praktycznie co tydzień lub dwa i pytam o wyniki. Na początku roku ryby brały tylko na wędkę z kulkami, ale dzięki regularnemu sypaniu przez 1-2 dni w tygodniu ryby polubiły ziemniaki. Możliwe że uznały je również za bezpieczniejszą przynętę niż tę na którą łowią wszyscy inni. Od końcówki czerwca łowi już tylko na ziemniaki na obu wędkach, bo po prostu ryby biorą i z jego obserwacji, a także zdjęć które wrzuca, widać że ryby te są większe od tych łowionych na kulki. Sam czasem siadam w tygodniu na jego nęconej miejscówce i łowię maluchy na mini kulki, waftersy i inny feederowy arsenał, koniki mnie omijają. W piątek przyjeżdża Zbyszek i łowi 2-3 ryby 10+ na ziemniaki. Wnioski do wyciągnięcia samemu :P

Czas się wybrać po młode kartofle 8)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #54 dnia: 11.08.2021, 12:02 »
Trzeba do obiadu ugotować kilka pyr więcej :D
Jak w zeszłym roku waliłem pszenicą to wchodziły piękne liny :) W tym roku trochę odpuściłem bo nie chciało mi się gotować , złowiłem kilka linków .
Trzeba chyba powoli wracać do korzeni ;D ;D Pyra,groch,makaron kolanka,pęczak,pszenica ;D ;D