Autor Wątek: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno  (Przeczytany 2025 razy)

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #30 dnia: 13.09.2021, 23:39 »
Czy ziarna nasączone solą nie odstraszają ryb? Zawsze się mówiło, że zanęta/przynęta to smak/zapach waniliowy, miód, czekolada itp. czyli coś co także zasmakuje człowiekowi. A tutaj nasycona solanka...

Sól jest jednym z popularnych dodatków do zanęt. W tym przypadku ma zadanie związania wody i powstrzymanie rozpuszczania worka PVA. Po wrzuceniu będzie rozcieńczona i ruchy wody wszystko rozmyją. Tyle teorii :)


Radasss :thumbup: za otworzenie oczu :)

W Polsce można kupić wersje podlodowe ale okazuje się że Mikado ma identyczne w ofercie. Do kupienia w https://www.rob-tar.pl/pl/p/Zanetnik-xl-10.5CM-AI-9054-MIKADO/2077

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #31 dnia: 16.09.2021, 17:51 »
Cześć,

kupiłem podajnik zanęty od Kongera.
rozmiar: duży
średnica: 75 mm
głębokość: 19 mm
waga podobno 90 gram.

Jakość wykonania - jak od kowala - gniotsa nie łamiotsa :)
Może minusem jest kolor - srebrny ocynk. Po zakończeniu sezonu pomaluje go na jakiś ciemno zielony lub czarny.
Za kilka dni, jeżeli pozwoli pogoda, będą pierwsze testy z kukurydzą.

Pozdr.
Radek

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #32 dnia: 19.09.2021, 19:12 »
Przypadkiem wpadło mi w oko, jeszcze takie rozwiązanie: https://lowisko.net/598,podajnik-zanetowy.html
Bartek

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #33 dnia: 20.09.2021, 06:16 »
Widziałem kiedyś takiego przerobionego spomba na kilku angielskich filmach o łowieniu brzan. Dodane obciążenie z przodu rakiety i drut do zamykania jak we wspomnianych przez kolegów zanętnikach pod lodowych.  Znalazłem film więc wrzucam, interesujące Cię urządzenie od 2 minuty.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #34 dnia: 20.09.2021, 08:12 »
Cześć,

szukam rakiety zanętowej (spomb) ale otwierającej się po uderzeniu o dno.
Łowię 7-metrowym batem na rzece o uciągu ok. 5 gram. Albo przepływanka albo na "stopa". Kule zanętowe płoszą ryby i najczęściej nie mogę trafić tam gdzie chcę łowić. Wymyśliłem, że będę powoli opuszczać rakietę tak aby dopiero po uderzeniu w dno otworzyła się.
Rzucanie ziarnem w górę nurtu jest dla mnie wielką loterią, a że ziarno jest mokre to wszystkie patenty z workami/siatkami PVA odpadają.

Ktoś z Was wie gdzie można kupić taki sprzęt?

Pozdrawiam,
Radek

Spomb rzeczny to coś co sprzedają w UK, jeden człowiek przerabia normalne rakiety, dodając ciężarek 120 gramów. Ale nie przyda ci się on do tego zadania o jakim mówisz, gdyż jest raczej zbyt ciężki. Tutaj jak najbardziej stosujesz karmniki blaszane z nóżką, o których piszą forumowicze, sa one idealne właśnie do tyczki lub bata. Ważą mało i są w różnych rozmiarach. Ich cena to około 4-6 funtów za sztukę. Niektórzy z moich znajomych używali ich przy rzecznych feederach. Jednak ich konstrukcja sprawia, że większy uciąg je znosi mocno. Jednak łowiąc batem czy tyczką można to kontrolować. Mechanizm jest prosty, po opadnięciu na dno nóżka otwiera bęben.

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #35 dnia: 20.09.2021, 08:16 »
Nie ma szansy żeby takie coś zadziałało. Rakieta nie zejdzie do dna tym bardziej na rzece. Cicho podasz jedynie z tyczki kubkiem.

Akurat jest szansa aby coś takiego działało :) Po prostu rakieta rzeczna otwiera się po tym jak dosięgnie dna. Normalny spomb jest przerobiony, i przed przyciskiem jest ciężarek. Gość dodaje różne ciężarki, i na większy uciąg rakieta ma ciężarek 6 oz.
https://bit.ly/3lySY4Y
Lucjan

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rakieta zanętowa otwierająca się po uderzeniu w dno
« Odpowiedź #36 dnia: 21.09.2021, 10:05 »
Tutaj jak najbardziej stosujesz karmniki blaszane z nóżką,[...] Mechanizm jest prosty, po opadnięciu na dno nóżka otwiera bęben.
Tak jak napisałem wcześniej, kupiłem taki zanętnik.
Użyłem go kilka razy w niedzielę, łowiąc na Noteci. Działanie proste i skuteczne. Otwiera się po uderzeniu w dno. Pojemność wystarczająca, a jego waga po załadowaniu jest na styk do mojego bata. Gdyby był trochę większy/cięższy to za mocno uginałby wędkę i wkładanie go do wody byłoby nieprecyzyjne.