Autor Wątek: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie  (Przeczytany 1766 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: 14.09.2021, 22:21 »
Mam efekt samozacięcia nawet z podajnikami 15 g i ostrymi, bezzadziorowymi haczykami. Ryba podczas holu nie wypnie się z haczyka bez zadziora, chyba, że dostanie luz. Co innego nie podjęcie bracia np. podczas brania dubletowego. Często po zluzowaniu linki potrafi się wypiąć.

Co do tych haków Kordy, nie mam ale osobiście dałbym pozycjoner albo wybrałbym mniejszy rozmiar. Może hak wbija się już podczas zasysania. Ale wtedy musiałby być wbity od zewnątrz pyska.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: 14.09.2021, 22:35 »
Zakupiłem już pozycjonery oraz rurki sylikonowe. Odnośnie rurki to będę ucinał tak 0.5cm i nasuwał na kolanko, żeby trzymała tam włos :) coś takiego:


To właśnie miałem na myśli. Chodzi o to aby hak był zasysany grotem skierowanym na zewnątrz a nie w kierunku zasysania, bo wtedy może się delikatnie wpiąć już podczas zasysania.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 14.09.2021, 23:38 »
Te min. 60-80 g do samozacięcia to przesądy z dawnych czasów i haków jak zacięty gwóźdź.
Używałem na początku 30-40g i to było za mało.
Były pojedyncze podciągnięcia lub jechało przez chwilę i koniec.
Teraz takich problemów nie mam
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: 15.09.2021, 00:36 »
Ja używam podajników 50g + zanęta i również nie mam problemu z samozacięciem. Oczywiście przy drennanach :) Mam nadzieje, że małe modyfikacje przyponu, tudzież wypozycjonowanie haka/włosa pomoże i problem zostanie zniwelowany. Nie ukrywam, że same haki bardzo mi podpasowały pod kątem jakości - Gruby i pewny drut. Jedna ryba mi się wpięła idealnie (karpik taki z 4kg) to miałem problem go wyhaczyć mimo bezzadziora.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: 15.09.2021, 06:15 »
Ja używam podajników 50g + zanęta i również nie mam problemu z samozacięciem. Oczywiście przy drennanach :) Mam nadzieje, że małe modyfikacje przyponu, tudzież wypozycjonowanie haka/włosa pomoże i problem zostanie zniwelowany. Nie ukrywam, że same haki bardzo mi podpasowały pod kątem jakości - Gruby i pewny drut. Jedna ryba mi się wpięła idealnie (karpik taki z 4kg) to miałem problem go wyhaczyć mimo bezzadziora.
W takim razie mam zmniejszyć wagę i przerzucić się na kamakury?
Mówię oczywiście o hakach z zadziorem, barbless lepiej penetruje, ale wypnie się w zaczepie
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: 15.09.2021, 07:42 »
Ja używam podajników 50g + zanęta i również nie mam problemu z samozacięciem. Oczywiście przy drennanach :) Mam nadzieje, że małe modyfikacje przyponu, tudzież wypozycjonowanie haka/włosa pomoże i problem zostanie zniwelowany. Nie ukrywam, że same haki bardzo mi podpasowały pod kątem jakości - Gruby i pewny drut. Jedna ryba mi się wpięła idealnie (karpik taki z 4kg) to miałem problem go wyhaczyć mimo bezzadziora.
Zrezygnowalem z tego typu hakow , kombinowanie z pozycjonerem i ulozeniem wlosa nic nie zmienilo. Owszem sa ciezkie do rozgiecia ale sama budowa ze wzgledu na waskie kolanko ,jest mniej chwytna.


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 15.09.2021, 07:50 »
Panowie czytam te wywody ... i nie wierze.
Tak .... tak dreneny są najlepsze - do jakich zestawów wy kordy stosujecie, do jakich wędek , do jakiej sygnalizacji , do jakich przynęt... Wiele by mozna było pytać - a wywody tak będą. NA jakie ryby wy stosuje korede... etc. i tak dalej i tak dalej.
Maciek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: 15.09.2021, 09:27 »
Za namową wziąłem inny model kordy do testów -> Model KRANK. Banan z szerokim łukiem kolankowym. Wydaje mi się, że ten kształt może być dla mnie bardziej atrakcyjny pod kątem zacięć. Pożyjemy, potestujemy i zobaczymy ;D

Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #23 dnia: 16.09.2021, 08:53 »
Wiesz co?
Tak sobie patrzę na te Twoje przypony i możliwość jest duża, że te haki wbijają się w rybi pysk podczas zasysania przynęty, od zewnątrz. Dlatego masz ciągle spinki albo rybę zaciętą za sam włosek.

Przynęta ciągnie u ciebie haczyk praktycznie za oczko, więc on się ustawia ostrzem do pyska ryby w trakcie pobierania pokarmu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinki na hakach Kordy Kurv Shank - pytanie
« Odpowiedź #24 dnia: 16.09.2021, 09:17 »
Masz racje Michał. Dzisiaj powinien asortyment ratunkowy dojechać, od Drapieżców :D Ładnie wypozycjonuje włos i powinno być ok.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg