Autor Wątek: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra  (Przeczytany 3736 razy)

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #45 dnia: 18.09.2021, 12:50 »
Moze Chinczyk mial gorszy dzien na produkcji i wypuscil 2 sztuki w walnietymi Forgrip-ami. W swoim czasie Ryba kupil Aventusa Guru i przy zakrecaniu Forgripa  zdelaminowal sie / pekl korek na tej czesci. Wiekszosc wedek na forgripie ma pianke EVA albo mielony korek sklejony z drobinkami gumy.

Z ciekawosci sprawdze jak to wyglada u mnie jak wroce z urlopu

Przy okazji do Drenana Acolyte 11 FT mozna zakupic zamienniki szczytowek 63 cm dlugosc 2.5 mm grubosc przy podstawie od Robinsona za bodajze 25 PLN wiec mozna lamac bez wiekszych strat finansowych

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #46 dnia: 18.09.2021, 12:57 »
Oczywiście.
Wrócę z pracy to podeślę kilka fotek.

Coś takiego. Choć ciężko uchwycić perspektywę z powodu nie idealnego przyłożenia aparatu fotograficznego



Tak też jest to zrobione w Jaxonach Genesis/Monolith  :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 618
  • Reputacja: 1122
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #47 dnia: 18.09.2021, 13:49 »
W feederach Acolyte Distance 12' i 13' korkogumowa końcówka foregripu również jest jednostronnie dociśnięta do blanku, ale tylko przy dokręconym kołowrotku. Nie chodzi tu o efekt wyrobienia na skutek intensywnej eksploatacji ani wadę fabryczną - ten uchwyt już tak ma :)

Offline krzysiokk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #48 dnia: 18.09.2021, 14:15 »
To tak wygląda jakby blank był zbyt bardzo paraboliczny.
U mnie nic takiego się nie dzieje. Może kolega przeciąża blanki i to powoduje taką sytuację.

Jak rozumieć mam stwierdzenie dotyczące przeciążenia blanku ?.
Ryby jakie skrajnie obciążały holem ten kij (zwłaszcza Plus) to egzemplarze max 10-12 kg. Rzecz jasna nie codziennie. Średnia znacząco niższa.
Jakiej grubości stosujesz żyłkę i przypon ? Jeżeli sporo przekraczasz sugerowaną przez producenta wytrzymałość to kij oczywiście nie trzaśnie ale może pracować bardzo głęboko aż do forgripa. Niestety o ile blank Ci się ugnie to forgrip nie jest elastyczny i najzwyczajniej w świecie blank wgniata się w forgrip uszkadzając korek. Ja widzę tylko takie wytłumaczenie tego problemu. Mogę się mylić oczywiście ale ja też sporo klocków wyjałem na 10 i 11 z + i nie występują u mnie takie uszkodzenia.

Racja, niestety to połączenie na styku blank/ foregrip nie może być elastyczne stad pod obciążeniem blank musi napierać na korek. Tylko to zwyczajnie jest chore. Mam różne kije. Łowię różnymi metodami 40 lat i pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, niedoróbka.

Żyłki jakich używałem z tym kijem to standard: 0,22-0,25. Plecionki również 0,08-0,10mm
Nie sadzą aby ryby pokroju 10-12kg mogły przyczynić się do tego rodzaju zmęczenia / deformacji.

Modus może mieć racje. To chyba urok zastosowanej korkogumy - miękki materiał potencjalnie mogący ulegać jakimś deformacjom.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #49 dnia: 18.09.2021, 14:31 »
W kijach tej klasy taka wtopa , Jaxonowi mogę wybaczyć ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #50 dnia: 18.09.2021, 15:06 »
W kijach tej klasy taka wtopa , Jaxonowi mogę wybaczyć ;)
Proszę tutaj nie generalizować ;D. I nie porównywać do Jaxonów bo to trochę przesada. Póki co jest to pojedyńczy przypadek.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #51 dnia: 18.09.2021, 15:36 »
Nie porównuję kija, tylko uchwyty kołowrotka ;) Te Jaxonowe też nie przypadły mi do gustu. Wyjmując 1000 zł z portfela można już wybrzydzać i narzekać.


Pozdrawiam Łukasz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #52 dnia: 18.09.2021, 16:16 »

Przy okazji do Drenana Acolyte 11 FT mozna zakupic zamienniki szczytowek 63 cm dlugosc 2.5 mm grubosc przy podstawie od Robinsona za bodajze 25 PLN wiec mozna lamac bez wiekszych strat finansowych

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Robinson robi szytowki w większości wymiarów więc do większości wędek przypasują.

Offline krzysiokk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Sphere Bomb a Drennan Acolyte Ultra
« Odpowiedź #53 dnia: 18.09.2021, 18:55 »
[…] spróbuj zareklamować po sezonie, powinni bezpłatnie to naprawić/wymienić. Jeśli jesteś po gwarancji, polecam napisać do supportu Drenanna, bardzo fajni komunikatywni ludzie tam pracują.

Przepraszam że tak późno zwracam na to uwagę tym niemniej bardzo dziękuje Ci kolego za chęć pomocy w kontakcie z Drennanem !